Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: Joker
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Wiem, że jest RT ale można zrobić też Jokera. Jokera można użyć w meczu tylko raz jeśli przewaga jest większa niż 8 pkt. tak jak było kiedyś w lidze polskiej i jest teraz w lidze angielskiej.
Uwazam ze przy nowym silniku meczowym jest to zbyteczne,jest rezerwa zwykla i taktyczna, moim zdaniem to wystarcza.
Osobiście jestem przeciwny wszelkim zastępstwom, rezerwom zwykłym czy taktycznym oraz jokerom, bo to wypacza zawsze wynik. Nie sądzę, aby to było konieczne, choć przyjmuję jeśli gra takie mechanizmy posiada.
Dajmy na ten przykład mój mecz z ostatniej kolejki. Było osiem pkt. przewagi. ja wygrywałem. on zastosował RT z najlepszym zawodnikiem. wygrali ten bieg na 5 do 1 gdyby był Joker wygrali by 8 do 1 i mecz odrazu stałby się ciekawszy bo pomiedzy drużynami został tylko jeden pkt przewagi.
Rozumiem, że dla widza mecze dzięki rezerwom stają się ciekawsze. Jednak nie zmienia to faktu, że możliwość wprowadzania rezerw w meczu może zmienić jego wynik a nie oddaje to układu sił i często wypacza wynik. Nawet w realu osobiście byłbym skłonny znieść taką możliwość. Przykładem jest tutaj Joker w DPŚ. Totalnie bez sensu i niesprawiedliwa instytucja.
No to znieśmy wszelkie zmiany we wszystkich sportach własnie o to chodzi by była ta taktyka... Taki jeden najbogatszy kupi 7 równych zawodników ale kto inny kupi 2-3 lepszych niż ta siódemka i może się pobawić w taktykę a takie mecze są najlepszeUśmiech
Kiedyś proponowałem takie rozwiązanie. Nie błyo ono jednoznacznie odrzucone, więc je przedstawiam znowu.

Uatrakcyjnienie meczy i 4-meczy.
Po przez wprowadzenie możliwości zwiększenia na jeden bieg wszystkich umiejętności zawodnika. Można to nazwać, "użycie części tytanowych w motocyklu". W meczu była by możliwość w jednym biegu na cały mecz wyznaczyć zawodnika, który by jechał z takimi częściami, a w przypadku straty 10 punktów była by możliwość włączenia tej możliwości jeszcze raz. Zwiększyło by to możliwości taktyczne w meczach.

Na pewno taka możliwość przydała by się w 4-meczach, bo tam w ogóle nie można stosować rozwiązań taktycznych. W 4-meczach " z tytanem" mógłby jechać każdy zawodnik w jednym biegu na cały mecz.

Jeżeli chodzi o realizm nie wiem jak jest w lidze polskiej, ale kiedyś słyszałem, że w na mecz w lidze angielskiej jest ustalona liczba opon. Tak samo może być z częściami tytanowymi.

Np:
zawodnik z średnimi umiejętnościami do 55 wszystkie umiejętności wzrastają o 5%
od 56 Do 65 o 4%
od 66 do 75 o 3%
od 76 do 85 o 2%
powyżej 85 o 1 %

Dodatkowo aby zawodnicy z słabym talentem się do czegoś przydawali to można zwiększyć te procenty o wynik wzoru ((5-talent)/10)
Czyli zawodnik z talentem 1 z śr. skilem do 55 miałby zwiększone umiejętności o 5,4%, a z talentem 5 o 5%

http://www.speedway-world.pl/forum/showt...p?tid=4469
Z wieloma propozycjami próbujemy przybliżyć SW do realnego Speedwaya, a wiadomo, że Jokera tzw. Złota Rezerwa już nie obowiązuje w polskiej lidze.

Po za tym tak jak napisał Marek z nowym silnikiem pomysł jest zbyteczny.
Joker w 4meczach jak najbardziej ale nie w meczach ligowych/sparingowych

Także podsumowując jestem na NIE Oczko
//Odrzucone