Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: Juniorzy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam
jestem tu jednym z nowszych graczy i moze moja propozycja bedzie dobra moze zla zobaczymy:
szkolka tutaj to powiedzmy dno...... jej naklad nie jest adekwatny do wydatkow na nia ktore sa kolosalne
w sezonie jest to ponad 500k na 1 juniora a efekty mizerne(majac juniora w szkolce od 12 do 15 roku jest to ponad 1,5 banki a sprzedaz 100k-200k , gdzie naklad
na juniora przy obecnym systemie powinien byc 5 krotnie mniejszy.Jak to w zyciu umiejetnosci nie sa losowane tylko szkolone/trenowane i nie wiem czy to jest mozliwe ale ustawienie
opcji czyli nawierzchnia twarda , grzaska , normalna moze zostac tylko dodalbym pewna rzecz by troszke to urozmaicic reczne ustawienie tego co by sie chcialo trenowac % udzialu skila w szkoleniu dajac przyklad: s50% t25% p 25% lub s75% t25% p0% dostajac np 4 punkty s+2 t+1 p+1
gdzie ilosc punktow jaka by junior dostal byla by dzielona > jaka ilosc tu mozna by bylo ustalic?? adekwantnie do jego talentu lub jesli ma ktos propozycje moze dodac 3 groszeJęzyk


Co wy na to??
Pozdrawiam
nie wypowiadam sie na temat twojego pomysłu ale przyznam ci ze szkółka to totalna porazka!!!!

mam juz 8 lvl na który wydałem 8 mln 750 tys !! i co z tego !! mam tam 3 juniorów na których wydaje codzienie po 10tys!!! i nawet nie wiem ile skracam dni treningowych!!! porazka na maxa nie warto tracic kasy na to badziewie dosłownie i tak jak piszesz kolosalne pieniadze sie wydaje a jak sprzedaz zawodnika to za grosze z tad te ceny na LT młodych!!


wole kupic juniora za 3 mln !!! juz z talentem 4-5 wytrenowanego niz czekac i płacic za niewiadomo co!! bo nawet nie ma zadnej informacji rozpiski o ile sa dni treningowe skrócone co do lvl szkółki ( obory chyba)
Również dodam coś od siebie.
Czytałem dużo na temat szkółki i chyba nikt nie jest zadowolony z jej działania. Jest zupełnie nie opłacalna.
Wydając na juniora 5tys dziennie, w ciągu sezonu wydajemy ponad 600tys złotych. Skąd w ogóle taka liczba? Ta gra powinna choć trochę odzwierciedlać realia. W realu wyszkolenie juniora to jest nakład około 100-150tys złotych. W grze mamy ponad 600tys. Czy to nie jest lekka przesada? Kolejna sprawa to rozbudowa szkółki. Kosztuje fortunę a co daje? Równie dobrze nic, bo tak naprawdę wszystkie informacje są ukryte. A chyba nie chodzi tutaj o to by inwestować w coś co nie jest w stanie zwrócić nam wydanych pieniędzy. Owszem inwestycja może się raz udać a raz nie, tutaj chyba trzeba by było parę lat grać aby coś zaczęło się zwracać.
Trafia się 13 latek, potrzeba 3 sezonów aby mógł zdać egzamin i zacząć jeździć. 3sezony to jest około 1,9mln złotych. Do tego opłata za egzamin. Ostatecznie wychodzi nam junior ze średnią powiedzmy 52. Za ile go sprzedamy? Jakie jest prawdopodobieństwo, że pójdzie za 3mln? Trzeba mieć szczęście i to duże. Do tego oczywiście trzeba doliczyć cotygodniowy nakład na szkółkę, który będzie oscylować w granicach 300tys na sezon.
Reasumując, nawet jeśli uda się nam sprzedać takiego juniora za 3mln to wychodzimy na 0.

Moja propozycja:
- Zmniejszenie cen rozwijania szkółki o połowę. Osobom, które już szkółkę rozwinęły należy oddać wydane pieniądze. Wyliczyć ile zapłaciły za swój poziom szkoły, wyliczyć ile by zapłacili przy nowym cenniku i oddać różnicę. Musi być w końcu sprawiedliwie.
- Dzienny nakład na juniora zmienić z 1000-5000 zł na 100-1200zł. Wydając 1200zł dziennie i mając z tego maksymalne korzyści wyniesie to nas 150tys w ciągu całego sezonu, czyli tyle ile jest w prawdziwej szkółce. (18tygodni w sezonie * 7dni w tygodniu = 126dni; 150tys / 126 dni = 1190zł)

Mile widziane posty innych graczy, bo ważna jest opinia Wasza.

Prosiłbym również o odpowiedź Administratora w tym temacie. W końcu nie tylko gra jest dla nas ale my dla gry też. A skoro tak to dobrze by było rozważyć pomysł, przecież chodzi o to by gra była przyjemna.

Pozdrawiam Uśmiech
a ja się nie zgodzę bo różnica jest widoczna ja mam 7 poziom i średnio na 35 dni mam skoki(trzy) moich juniorów

obecny sytem jest dobry
bo i tak wybierasz co trenuje junior nie wiesz tylko ile skilla mu przybędzie

jak zarabiasz tak mało to po co sprzedajesz??jak będzie z nich pożytek i sezon później sprzedaż ich za 1,5 bańki

a dni stefik można wpisać o ile skraca się trening w szkółce??
(2011-09-13, 13:52:51)sothis napisał(a): [ -> ]obecny sytem jest dobry
bo i tak wybierasz co trenuje junior
Gdzie? Uśmiech Mówimy tutaj o joniorach w szkółce, uczniakach przed egzaminem a nie normalnych juniorach co już jeżdżą Uśmiech

(2011-09-13, 13:52:51)sothis napisał(a): [ -> ]jak zarabiasz tak mało to po co sprzedajesz??jak będzie z nich pożytek i sezon później sprzedaż ich za 1,5 bańki
Skoro sprzedając go za 3mln wychodzi się na zero, to sprzedając go za 1,5mln będzie się grubo w plecy. Nie ma sensu w tym co prawisz tutaj Uśmiech
a ja nie pisałem tego do ciebie Język tylko autora tematu i daehniks1 Duży uśmiech

Asteck666

(2011-09-13, 14:01:47)Axen napisał(a): [ -> ]Gdzie? Uśmiech Mówimy tutaj o joniorach w szkółce, uczniakach przed egzaminem a nie normalnych juniorach co już jeżdżą Uśmiech

Wybierajac szkolenie na np. nawierzchnie grząską. to trenujesz Siła / Prowadzenie / Technika i przy skoku masz dodany każdy skill dzień po dniu.
Jak zbudujesz najwyższy poziom szkółki to skoki będziesz miał co tydzień do 10 dni mniej wiecej, jeśli Cię na to nie stać to kupuj juniorów.
Inwestuj albo nie inwestuj, nikt nikogo nie zmusza do wykładania forsy na szkółkę, ja mam 10 poziom i nie narzekam na skoki skilli w szkółce.
Najlepiej jakby wszysko było za grosze, każdy by miał zawodników z max skillami, nie??? Jaki byłby wtedy sens gry???
Sorry, mam 9 poziom a nie 10-tyJęzyk
No to niech ceny szkółek zostaną, choć i tak są za wysokie. Za takie kwoty to można by było pałac wybudować a nie szkółkę Uśmiech
Co do ceny nakładu na juniora należałoby mimo wszystko zmienić. No nie wiem chyba, że to jest gra fantasy,a wszystkie liczby są wzięte z kosmosu Uśmiech

Asteck666, popatrz na to z perspektywy nowych graczy. Jak Ty zaczynałeś to była 6ta liga? Jestem ciekaw co byś powiedział jakbyś miał sponsora z 6 ligi i tygodniowo mniej więcej z kasa wychodziłbyś na zero. Jak mniemam zaczynałeś z dużo wyższej ligi, więc nie masz porównania. Jestem pewny, że lepszy miałeś start i więcej kasy od sponsorów.

Nikt nie mówi, że ma być wszystko półdarmo, ale żeby to jakoś mniej więcej wyglądało. W życiu nakład w ciągu sezonu na juniora to 100-150tys, a w grze dochodzi nawet do 800tys (wliczając nakład na szkółkę). To co oni jeżdżą na złotych motorach a gogle mają wysadzane brylantami? Uśmiech
(2011-09-13, 13:52:51)sothis napisał(a): [ -> ]a ja się nie zgodzę bo różnica jest widoczna ja mam 7 poziom i średnio na 35 dni mam skoki(trzy) moich juniorów

obecny sytem jest dobry
bo i tak wybierasz co trenuje junior nie wiesz tylko ile skilla mu przybędzie

jak zarabiasz tak mało to po co sprzedajesz??jak będzie z nich pożytek i sezon później sprzedaż ich za 1,5 bańki

a dni stefik można wpisać o ile skraca się trening w szkółce??


to niech wkoncu podaUśmiechUśmiech bo ja mam 8lvl wydałem ok 9mln na nia i nigdzie takiej informacji nie moge zdobyc!! a kolega ma racje Uśmiech szkoda kasy po 5 tys na 1 zawodnika!! wole potem go doszkolic na obozie jak bedzie juz taka mozliwosc !! narazie płace 10tys na 3 zawodników co dzienie tyle ze mi sie nie oplaca Uśmiech stac mnie to płace zobacze jak gra rozwinie sie dalej Uśmiech a pozatym z ta losowoscia juniorów to tez jakas lipa juz dawno zadnego nie dostałem Uśmiech pzdr 100% na zmiane co do opłat dziennych!! i niech ktos wreszcie poda informacje jak moze o ile sie skraca trening odnosnie kazdego lvl!!! bo to juz jest chore zebym płacił a nie wiedział na coUśmiech

Asteck666

(2011-09-13, 15:00:53)Axen napisał(a): [ -> ]Asteck666, popatrz na to z perspektywy nowych graczy. Jak Ty zaczynałeś to była 6ta liga? Jestem ciekaw co byś powiedział jakbyś miał sponsora z 6 ligi i tygodniowo mniej więcej z kasa wychodziłbyś na zero. Jak mniemam zaczynałeś z dużo wyższej ligi, więc nie masz porównania. Jestem pewny, że lepszy miałeś start i więcej kasy od sponsorów.

Ja zaczynałem od 3ciej ligi, ale były chyba 4.
Sponsor daje Ci tyle samo kasy ile mi daje, start miałem taki sam i tyle samo kasy.
Więc nie ma co narzekać, jedyne co, to mam 2 sezony większe doświadczenie od Ciebie, 2 sezony więcej treningów i tyle...
Uśmiech
Axen.. i zaczynałes od 5 ligi, a nie od 6tej Język
Moim zdaniem kasy na szkółke idzie zdecydowanie za dużo.jestem za tym aby zmienić ceny szkolenia albo ceny poszczególnych lvl szkólki i żeby było napisane przy rozbudowie kazdego poziomu o ile dni treningowych bedzie szybciej skok skilla.
Ja uwazam ze ceny rozbuudowy szkolki sa ok, nie ma sensu obnizac cen bo po 3 sezonach kazdy bedzie mial max lvl szkolki.

Dofinansowanie do juniorow w szkolce stanowczo za wysokie ceny
popieram zdanie Zdunka i pasowało by jakoś zrewolucjonizować dochodzenie juniorów do szkółki bo raz dostałem 3 a teraz od 4miesięcy żadnego Uśmiech
sa za drogie ceny jak i w rozbudowie tak i w szkoleniu a propos nie dosc ze jest dzienna stawka szkolenia juniora to dodatkowo jeszcze naklad na szkole juniorow. po kija 2 rzeczy naraz??w ogole
1 rozbudowa szkolki juniorow
2 dzienny naklad na juniora
3 tygodniowa skladka na juniorow

to dodatkowo zniecheca i ejeszcze wpisy na 4um. bez tego gra szybko sie nudzi a tak przynajmniej bedzie radocha ze szkolenia juniorow.ktory i tak juz jest nie dosc ze drogi to glugi i moze byc 0 efektu z niego
zaczynajacy gracz ma szanse co najwyzej na 2-3 poziom i dlugo dlugo nic.....2 sezony zbierania na szkole na 4 poziom....taka jest prawda
(2011-09-13, 16:17:23)Asteck666 napisał(a): [ -> ]Axen.. i zaczynałes od 5 ligi, a nie od 6tej Język
Tak jest, mój błąd. Zacząłem w tamtym sezonie a teraz jestem w 4 lidze. Pomyliło mi się, bo wcześniej grałem w innego speedway'a Uśmiech

Ceny szkółki samej fakt, mogły by zostać, skoro Ty dałeś radę rozbudować to i my damy... ale mimo wszystko powinny zostać ceny nakładów na juniorów.

Jak zobaczyłem Twoją wypowiedź to stwierdziłem, że tylko nowszym to nie będzie pasować... ale jak widać koledzy z ekstraklasy i 2 ligi również mają takie same zdanie jak ja. Nie chodzi o to, że się nie da ich wyszkolić po takiej cenie, bo się da. Ale nie jest to opłacalne, to po pierwsze, a po drugie te pieniążki mogłyby zostać wykorzystane w innym celu. Testowanie motorów czy zakup innych zawodników - więcej kasy w budżecie to większy ruch transferowy, a to oznacza większe zyski ze sprzedaży. Gra ma być fajna, nie nudzić, musi coś się dziać. Ale jak ma się dziać skoro ja mając 2 juniorów w szkółce mam tygodniowo ok 50tys do przodu. Na taki lv szkółki z takimi zarobkami można zbierać parę sezonów Uśmiech

Przecież tak samo my jak i administracja chcielibyśmy by gra była ciekawsza i przyjemniejsza. Dla nas to lepsze zabawa, dla administracji większa ilość graczy.
Stron: 1 2