Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: [WAŻNE] Ciekawa propozycja co do oferty sponsorów.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Wpadłem na pomysł aby odświeżyć troszeczkę sponsorów. Mianowicie teraz wybieramy sponsora odruchowo, prawie się nie zastanawiając. Proponuje pewne nowości.

1. Ten pomysł polega na tym, że dodatkowo do ofert sponsorów wprowadzić "Oczekiwania sponsora". Załóżmy, że sponsor oczekuje 10 wygranych meczy w sezonie i zajęcia 3 miejsca. Gdy sprostamy tym oczekiwaniom w sezonie to dostaniemy dodatkową "kase". I tak dla każdego sponsora inne zróżnicowane oczekiwania. Oczywiście trzeba by to dokładnie przemyśleć aby jeden z nich nie był najlepszy. Tylko teraz np posiadam taką umowę.

Posiadasz podpisaną umowę z: STSPL.eu
STSPL.eu

Nagroda za 1 miejsce: 720 000 zł
Nagroda za 2 miejsce: 600 000 zł
Nagroda za 3 miejsce: 480 000 zł
Nagroda za miejsca 4 - 6: 150 000 zł
Nagroda za miejsca 7 - 10: 90 000 zł
Tygodniówka: 108 000 zł

Sponsor płaci dużo za pierwsze miejsce więc wymagania miałby np. zajmij co najmniej 3 miejsce. Oczywiście kwota jaką by płacił za spełnienie wymagań nie byłaby już tak wysoka a założmy 100-200 tysięcy. W przypadku sponsorów którzy placą wyższą tygodniówkę a mniej za zajęcie czołowych miejsc oczekiwaniami byłoby np. : wygraj 5 meczy w sezonie. I tak wspólnymi siłami myślę że doszlibyśmy do opracowania ciekawych i zróżnicowanych ofert sponsorów. Mogłby się te oczekiwania odpowiednio losować co sezon z pewnej puli do losowych sponsorów. Dodałoby to potrzebę pogłowkowania nad wyborem sponsor dłuzej niż minute i na pewno gra w trakcie sezonu dostaraczałaby więcej emocji.


2. Druga propozycja jest banalnie prosta i dotyczy rownież sponsorów. Przykład wzięty z FIFY 2012 chyba. Za wygrany mecz będziemy otrzymać od sponsora np 5%, 10%, 15% i 20% tygodniówki. W przypadku remisu odpowiednio o 5% mniej czyli: 0%, 5%, 10%, 15%. Sprawi to również, że gra stanie się ciekawsza i opcję różnorodnego wyboru sponsora bo dodatek ten przed wyborem sponsora byłby losowany do różnych sponsorów Uśmiech


Czekam na wszelkie słowa krytyki i pomysły do mojego projektu !! Uśmiech)
http://kibole.wroclaw.pl/
Super, super i jeszcze raz super! Duży uśmiech
Jak najbardziej na TAK!!!

MarekAureliusz

Można by to zrobić trochę inaczej, bardziej "radykalnie". Sponsor ma jakieś wymagania, jeśli je spełnimy dostajemy nagrodę na końcu sezonu, jeśli nie - nie dostajemy nic. Tygodniówkę zostawić tak jak jest, ale wypłatę na koniec sezonu uzależnić od wypełnienia celu. Może to być któreś miejsce w lidze, albo na przykład wygranie kilku meczy, brak przegranej na własnym stadionie itp.
Może nie tak radykalnie Uśmiech Wprowadzić opcję normalną czyli odpowiadającą stanowi dzisiejszemu, natomiast dołożyć dodatkowe wymagania, które po spełnieniu będą skutkowały dodatkowym zastrzykiem gotówki.
Pomysł fajny, aczkolwiek było cos podobnego i to bardzo fajnego a mianowicie Cele na sezon i w tym nagrody, które miały być już dawno ale jakoś ich nie widać. W każdym bądź razie ten pomysł jest podobny wiec jestem jak najbardziej za, aczkolwiek ciekawsze było w postacie tamtejszej propozycji.
pomysl fajny jestem za

Vinyll

Jestem za
jestem za
Odrzucam. Kiedyś byl temat cele i to byłym bardziej skłonny zaakcpetować.