Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: Koniec kariery a kontrakt
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Zbliża się koniec sezonu, niektórzy zawodnicy kończą karierę. Ciekawi mnie następująca sytuacja.

W drużynie mojego syna jest zawodnik, któremu wyświetla się i informacja, że kończy karierę po sezonie.
Tutaj moje wątpliwości:
- Który moment jest uznawany za koniec sezonu? Niedziela barażowa?
- Z drugiej strony do zakończeniu kontraktu ma jeszcze 49 dni, więc niezależnie od tego kiedy uznamy, że jest KONIEC SEZONU, zobowiązanie do wypełnienia kontraktu powinno powodować, że jest w drużynie jeszcze 49 dni, więc zahacza na pewno o 3 sierpnia kiedy startuje nowy sezon Uśmiech
- Czy zawodnik zostaje do wypełnienia kontraktu czy końca sezonu?
- Czy jeśli odejdzie przed upływem 49 dni dostaje klub jakieś odszkodowanie za niewypełnienie zobowiązania? Bo jak klub go zwalnia przed upływem terminu, to musi mu zapłacić karę.

Są to może trywialne problemy ale dosyć ciekawe z administracyjnego punktu widzenia. Być może w systemie gry są luki bądź pewne niezgodności lub nie mam wiedzy na ten temat. Proszę o info od osób posiadających jakąś wiedzę na ten temat.
- jeśli sie nie myle to da niego koniec sezonu bedzie w dniu strzenia się zawodników
- pozostała naddatkowa ilość dni kontraktu przepada
- zawodnik zostaje do "końca" sezonu
- nie ma odszkodowan - jesli go sprzeda przed starzeniem np. na baraze to tylko wtedy coś zarobi jako klub , kara obowiazuje

jesli cos zle napisalem , poprawcie
Tak jak napisał Squall w momencie starzenia się zawodników przechodzą tacy zawodnicy na emeryturę czyli będzie to w niedzielę barażową po rozegraniu wszystkich spotkań lub na następny dzień w poniedziałek.
Zresztą w tym sezonie zawodnicy co mieli iść na emeryturę zniknęli znacznie wcześniej a po ich ponownym przywróceniu zrobione zostało to tak by każdy z nich miał tyle dni do końca kontraktu by nikt nie musiał już z nimi go przedłużać w trakcie sezonu.
OK, ale przy normalnym stanie jak się ma zestarzeć po prostu znika ze składu pomimo, że np. ma jeszcze kilka dni wg kontraktu?
Tak jest dokładnie.
czyli placisz za podpisanie kontraktu na 3 sezonu a tu system go losuje ze za pol sezonu ma isc na emeryture! jestem nowym graczem ale nauczylem sie nowej rzeczy- nie podpisywac kontraktow dluzszych niz sezon z zawodnikami 27+ Uśmiech
W sumie masz Perez rację, czysto hipotetycznie ale kurna masz rację. Wiadomo, że nie podpisze nikt umowy 3-letniej z 30-latkiem ale sądzę, że jeśli system "wylosuje" delikwenta na emeryturę sportową, to następuje zerwanie kontraktu ze strony zawodnika i klub w tym wypadku powinien otrzymać odszkodowanie tak samo jak działa to w przypadku, gdy zawodnik jest zwalniany przed jego zakończeniem.
(2014-08-05, 17:40:55)telkosr napisał(a): [ -> ]W sumie masz Perez rację, czysto hipotetycznie ale kurna masz rację. Wiadomo, że nie podpisze nikt umowy 3-letniej z 30-latkiem ale sądzę, że jeśli system "wylosuje" delikwenta na emeryturę sportową, to następuje zerwanie kontraktu ze strony zawodnika i klub w tym wypadku powinien otrzymać odszkodowanie tak samo jak działa to w przypadku, gdy zawodnik jest zwalniany przed jego zakończeniem.

Podpisuje sie pod tym obydwoma recami Duży uśmiech
ja rowniez Oczko

MarekAureliusz

Tylko odszkodowanie nie może być na takich samych zasadach jak odszkodowanie płacone zawodnikowi, bo to by była niezła maszynka do zarabiania pieniędzy Oczko po prostu zwrot kosztów wydanych na przedłużenie, w takim procencie, ile czasu nie będzie już jeździł.
MarekAureliusz, czemu maszynka do zarabiania pieniędzy? Fakt, nie pomyślałem, że specjalnie by gracze przedłużali kontrakty staruszkom aby "załapać się" na emeryturę. To chociaż wprowadzić jak piszesz proporcjonalny zwrot zwrot kasy za przedłużenie kontraktu.
ZAMYKAM