Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: OGŁOSZENIA
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Panowie,
przypatrywałem się do dzisiaj trochę z boku i obserwowałem wymianę zdań odnośnie zaistniałej sytuacji. Postanowiłem jednak, jako kapitan, zabrać głos także w tej sprawie. Trochę mnie "zdenerwowały" niektóre teksty. Gwoli ścisłości, wychowałem się w Bydgoszczy, choć obecnie mieszkam w Szczecinie. Dokładnie pamiętam animozje bydgosko-toruńskie, także one we mnie swego czasu uderzyły, co było i jest czystym debilizmem. Jestem i pozostanę fanem Polonii Bydgoszcz i nie zaakceptuję tego, gdy ktoś z powodu sympatii do klubu będzie dyskryminowany. W SW jestem kapitanem Polskiej Gwardii, członkiem rodziny GWARDIA, być może bardziej toruńskiej, ale jakie to ma znaczenie? Mam wielu kolegów w Toruniu i z wieloma osobami z Torunia, w grze wspaniale się dogaduję i nie rozumiem, jak pada stwierdzenie, że broni się "toruńczyków". To mi trochę pachnie szowinizmem, o którym pisałem wcześniej. Jakie to ma znaczenie kto jeździ w danym klanie? Poza tym, nie można dyskryminować kogoś za miejsce urodzenia czy zamieszkania, a także za inne rzeczy. Ludzie nie dajmy się zwariować, wystarczy, że świat wokół stoi na głowie.
Co do tematu: jeśli w 2 pierwszych kolejkach pojechał nieregulaminowy skład, to nie jestem pewien czy nie powinien pojawić się walkower. Rada Ligi zaproponowała aby zweryfikować wyniki zabierając punkty słabszemu 1-ligowcowi. Uważam osobiście, że Rada łagodnie potraktowała klan Sportowa Masters Bydgoszcz niż gdyby zmieniła wyniki na WO.
Myślę, że nie można "zamieść pod dywan" dwóch pierwszych kolejek i pozostawić dotychczasowych wyników, bo dlaczego inne klany mają być uprzywilejowane?
Propozycja rozegrania ponownie tych spotkań, jak pisałem wcześniej, wydaje się mało realna, z uwagi na start niektórych w Lidze Juniorów, która jeździ w poniedziałki.
Stąd chyba propozycja Rady będzie rozsądna i jedyna możliwa do zastosowania. Można już teraz zmodyfikować regulamin aby następny sezon Ligi Miast zawierał już wersję poprawioną i spójną.

kilerski13

Panowie (i Panie jeśli są).

Emocje opadły, więc teraz na spokojnie.

1 - Sorki dla jacka, sorki dla Torunia. Trochę mnie poniosło. Proponuje rozejm.

2 - Przyznaje, że popełniłem błąd przy ustalaniu składu. Chciałbym jednak zwrócić uwagę, że również Rada Ligi taki błąd popełniła, na co zwrócił uwagę Speed, dopuszczając do rozegrania 1 kolejni w takim składzie. Informacja o nieregulaminowym składzie powinna nastąpić zaraz po zgłoszeniu udziału.

3 - Weryfikacja meczy: Niestety w regulaminie nie ma nic na temat takiej sytuacji. Wobec powyższego chciałbym się odnieść do regulaminu Sportu Żużlowego. Po rozegraniu meczu, wynik jest weryfikowany przez komisję, jednakże w trochę inny sposób, niż to uczyniła RL. Wg mnie wyki powinny wyglądać następująco:
1 kolejka:
Sportowa Masters Bydgoszcz - Polska Gwardia 6:4 (155:89)
1mecz: Polonia Ostrów Wlkp (Kukuczka 1978) 3:3 (88:62)
SMB: Polonia Ostrów Wlkp (Kukuczka 1978) i Polonia 1920 (Polonista-1975) 72 i 16
PG: Bicycle (telkosr) i Lane Masters Terminator (Iceman) 29 i 33
2mecz: GRYFY Bydgoszcz (Henrik) 3:1 (67:27)
SMB: GRYFY Bydgoszcz (Henrik) i FC STOJAK BYDGOSZCZ (Piotr36) 67 i 56-DSQ
PG: Vittoria Korczyna (skubal) i KugelSpeed (kugel99) 12 i 15

2 kolejka:
Stalowa Gwardia - Sportowa Masters Bydgoszcz 4-6 (105:142)
1 mecz: Predators Korczyna (bolek) 3-3 (63:87)
SG: Predators Korczyna (bolek) i StalGorzow1947 (przemo1986) 16 i 47
SMB: Polonia Ostrów Wlkp (Kukuczka 1978) i Polonia 1920 (Polonista-1975) 75 i 12
2 mecz: Stal_Piaski (seba761) 1-3 (42:55)
SG: Stal_Piaski (seba761) i Polmo (mendzel) 26 i 16
SMB: GRYFY Bydgoszcz (Henrik) i FC STOJAK BYDGOSZCZ (Piotr36) 55 i 53-DSQ

Skąd takie wyniki. Przykład: wynik meczu 45-45. Zawodnik gości w meczu zdobywa 9 pkt, lecz startował na nieregulaminowym sprzęcie. W związku z tym drużynie gości są zabierane pkt ww zawodnika. Wynik po weryfikacji 45-36.
Wydaje mi się, że takie rozwiązanie jest najbliższe realnej sytuacji.

4 - Od 4 kolejki (bo wcześniej się nie dało) składy Rodziny SB zostały już zmienione.

5 - pkt 3b regulaminu mimo wszystko uważam za DOBRY, jednakże prosiłbym RL o jego przeredagowanie w celu jego lepszego zrozumienia.

Podsumowując: z Toruniem rozejm, błędy popełnia każdy (nawet RL), pkt 3b - OK. Wyniki kolejek 1-3 pozostawiam to ponownego rozważenia przez RL.

ps. Może RL pogada ze Stefikiem o możliwości rozegrania 2 czwórmeczy lub 3 w jeden dzień (np sobotę) dla wybranych drużyn?
Rozmawiałem ze Stefikiem na temat rozegrania ponownie tych czwórmeczyków i jest to możliwe do rozegrania w poniedziałek lub piątek np. o godzinie 21.
Tylko czwórmecze trzeba by było ustalić najpierw na jakieś odleglejsze daty a później by Stefik przełożył je na poniedziałek lub piątek bo tylko w te dni można rozegrać czwórmecze ale o godzinie 21 czyli po rozegraniu już wszystkich czwórmeczy co się odbywają w poniedziałki i piątki.
Jako czlonek RL i kapitan GWARDII postanowilem ze pomimo wszyskich slow tu powiedzianych i calego tego syfu ktorego sie nie spodziewalem niech wygra sport i niech ta nasza zabawa nadal bedzie zabawa a nie jakas internetowa wojenka, co za tym idzie zgadzam sie na odjechanie meczy jeszcze raz na zasadach okreslonych przez Henrika pod warunkiem ze Zuma takze sie zgodzi na takie wyjscie bo 3 kolejka tez bedzie nieregulaminowa, jesli nie bedzie zastrzezen z jego strony jutro wieczorem dostaniesz kilerski ode mnie priv z info kiedy kto co i jak i dogadamy sie, potem wrzucimy wyniki na forum i po problemie.
a tak na przyszlosc niech kazdy kto zaglada tu i czyta ten watek niech pomysli 5x zanim napisze jakies glupoty, to tylko gra, zabawa, ja gram zeby odstresowac sie po pracy i studiach, nie kibicuje jakos strasznie Toruniowi (tak po ludzku jakos po prostu bardziej sieminteresuje Aniolami Uśmiech ) a i fanatykiem zuzla tez nie jestem, jestem zwyklym szarym kibicem co to lubi sobie z piwkiem obejrzec jeden z ostatnich prawdziwych sportow i czasem pojechac na motoarene na meczyk.
takze nie obrzucajmy innych blotem, nie szukajmy drugiego dna i nie robmy sobie na zlosc, bo chyba wiekszosc z nas wchodzi tu w celach rozrywkowo-rekreacyjnych i umie rozgraniczyc cyberswiat od tego realnego, to tak na koniec taki maly apel o pokoj na swiecie Język takze peace peaople! Uśmiech czekamy na zume a kilerski wypatruj golebia z wiadomoscia ode mnie jutro wieczorem Język
Przepraszam, że tak późno Uśmiech
Oczywiście zgadzam się na odjechanie jutrzejszego meczu jeszcze raz Oczko
Nie wiem czy dobry temat wybrałem ale chciałbym wziąć udział w Lidze Miast więc jeżeli któraś ekipa widziała by mnie w swoim składzie to proszę pisać Uśmiech
Też nie wiem czy to dobry temat, ale moja dawna ekipa nie poinformowała mnie o likwidacji Krzyżackiej Gwardiii i zostałem na lodzie, więc chętnie też bym gdzieś pojeździł, może choć troche wzmocnił bym szeregi jakieś ekipy...
Jako że w moim teamie jest sporo drużyn: LittleBig Dream Team (występy mam co ok 2 tygodnie)

A zależy mi na cotygodniowych meczykach to chętnie wspomogę w awansie lub utrzymaniu Uśmiech


Co do ewentualnego przejścia to dogadam się z Zumą Uśmiech, jeśli ktoś jest chętny.
Stron: 1 2