Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: Rezygnujemy z kar?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Nie powinno być kar za niewystawianie składu, gdyż to one właśnie, między innymi przy wielkich obciążeniach budżetowych początkujących klubów doprowadzają w konsekwencji do zniechęcenia grającego.
Kolego powiem tak kto będzie wystawiał skład to nie będzie za to karany i nie będzie ponosił konsekwencji . A zakładając konto każdy zapoznaje sie z regółami gry i obowiązkiem jest wystawianie składu w przypadku braku jest kara finansowa. Tak stanowi regulamin i pewne zasady zdrowej rywalizacji.
Też w całej mojej Historii w SW dwa razy zdarzyło mi się zapomnieć wystawić skład i pretensje moge mieć tylko i wyłącznie do siebie. Pozatym gdzie jest zasada Fair play jeśli ja komuś nie wystawie składu i na tym wtedy skorzysta ktoś kto tylko dzięki temu że ja nie wystawiłem składu skorzysta z tego, bo da mu to medal lub uniknie meczu o spadek lub baraż .I za takie coś właśnie powinno się karać surowo.
(2015-03-07, 13:54:51)tofik napisał(a): [ -> ]Kolego   powiem  tak  kto będzie wystawiał skład to nie będzie za to karany i nie będzie ponosił konsekwencji . A zakładając konto każdy zapoznaje sie z regółami gry i obowiązkiem jest wystawianie składu w przypadku braku jest kara finansowa. Tak stanowi regulamin i pewne zasady zdrowej rywalizacji.
Też w całej  mojej Historii  w SW  dwa razy zdarzyło mi się zapomnieć wystawić skład i pretensje moge mieć tylko i wyłącznie do siebie. Pozatym gdzie jest zasada  Fair play jeśli ja komuś nie wystawie składu i na tym wtedy skorzysta ktoś kto tylko dzięki  temu że ja nie wystawiłem składu skorzysta z tego,  bo da mu to medal lub uniknie meczu o spadek lub baraż .I za takie coś właśnie powinno się karać surowo.

Kar za niewystawienie składu oczywiście być nie powinno! Szkodzi to w sposób oczywisty Grze. Negatywne skutki niewystawienia składu z łatwością zniwelować może automatycznie wystawiany przez Grę skład.
Trzymanie się w sposób nacechowany zajadłym, tępogłowym konserwatyzmem, zwłaszcza w obliczu negatywnych zmian we frekwencji, starych zwyczajów i przekonań, do złudzenia przypomina upadek Pierwszej Rzeczypospolitej… Podaję to pod rozwagę.
Na przykład: zaczynasz przygodę z SW,jesteś w 6 lidze lub piątej, jedziesz meczyk z zespołem którego manager nie logował się od miesiąca i przegrywasz z kretesem- fajne. Manager dawno zakończył przygodę z SW a nowi gracze nie potrafią wygrać z zespołem widmo bo "konto trzymamy 6 miesięcy i składy komp ustala" - gramy w managera czy w zastępce managera?
Moim zdaniem kary za brak składu np. w meczu ligowym powinny być dużo większe, sam doświadczałem tego w lidze i byłem zawiedziony takim przebiegiem spotkania bo nie po to czekamy cały tydzień (dla mnie jest to przyjemność śledzenie jak jedzie moja drużyna) aby biegi kończyły się wynikami 5-0
Yo1 - nie masz racji !!!! bo albo gramy w grę albo zaglądamy tu jak do jakiegoś szmatławca (gazety) aby przeczytać nagłówki
to ma być rywalizacja a nie ślizganie się na olewce innego gracza
Kary za niewystawienie składu są niepotrzebne a wręcz szkodliwe. Nierozpoznawalne boty zapewnią widowiskowość i zaciętość a ich mniejsza wartość od systematycznie prowadzonej drużyny spełnia kryterium uczciwości. Nierozpoznawalność botów wyklucza jakiekolwiek z tego względu pretensje.
(2015-03-07, 13:54:51)tofik napisał(a): [ -> ]Kolego powiem tak kto będzie wystawiał skład to nie będzie za to karany i nie będzie ponosił konsekwencji . A zakładając konto każdy zapoznaje sie z regółami gry i obowiązkiem jest wystawianie składu w przypadku braku jest kara finansowa. Tak stanowi regulamin i pewne zasady zdrowej rywalizacji.
Też w całej mojej Historii w SW dwa razy zdarzyło mi się zapomnieć wystawić skład i pretensje moge mieć tylko i wyłącznie do siebie. Pozatym gdzie jest zasada Fair play jeśli ja komuś nie wystawie składu i na tym wtedy skorzysta ktoś kto tylko dzięki temu że ja nie wystawiłem składu skorzysta z tego, bo da mu to medal lub uniknie meczu o spadek lub baraż .I za takie coś właśnie powinno się karać surowo.

Zgadzam się w zupełności, po to się gra, żeby składy wystawiać. Jeżeli się nie wystawia więc się nie gra. Po to są opcje vip, żeby można było wszystko ustawić 3 tygodnie do przodu, jeśli nie będzie się miało czasu, a to długo nie zajmujeOczko
(2015-03-09, 18:02:42)Yo1 napisał(a): [ -> ]Kary za niewystawienie składu są niepotrzebne a wręcz szkodliwe. Nierozpoznawalne boty zapewnią widowiskowość i zaciętość a ich mniejsza wartość od systematycznie prowadzonej drużyny spełnia kryterium uczciwości. Nierozpoznawalność botów wyklucza jakiekolwiek z tego względu pretensje.

to może zadaj sam sobie pytanie !!!! czy ty chcesz grać w tę grę czy co??? nie zdarzyło mi się abym dostał karę za nie wystawienie składu do meczu a gram tu już jakiś czas
(2015-03-09, 19:30:12)Roko napisał(a): [ -> ]
(2015-03-09, 18:02:42)Yo1 napisał(a): [ -> ]Kary za niewystawienie składu są niepotrzebne a wręcz szkodliwe. Nierozpoznawalne boty zapewnią widowiskowość i zaciętość a ich mniejsza wartość od systematycznie prowadzonej drużyny spełnia kryterium uczciwości. Nierozpoznawalność botów wyklucza jakiekolwiek z tego względu pretensje.

to może zadaj sam sobie pytanie !!!! czy ty chcesz grać w tę grę czy co??? nie zdarzyło mi się abym dostał karę za nie wystawienie składu do meczu a gram tu już jakiś czas

Nadal gram dostrzegając możliwości korzystnych zmian.
Nie uważam, aby usunięcie kar za niewystawienie składów było korzystne. Jakiś rygor musi być. Co innego już ich wysokość. Można by tutaj ponegocjować. Ja raz nie wystawiłem składu i się nauczyłem. W ogóle jeśli komuś zależy na grze w SW to będzie tego pilnował, a jeśli komuś nie zależy to po co taki gracz?
(2015-03-10, 15:55:45)odo napisał(a): [ -> ]Nie uważam, aby usunięcie kar za niewystawienie składów było korzystne. Jakiś rygor musi być. Co innego już ich wysokość. Można by tutaj ponegocjować. Ja raz nie wystawiłem składu i się nauczyłem. W ogóle jeśli komuś zależy na grze w SW to będzie tego pilnował, a jeśli komuś nie zależy to po co taki gracz?

A jeśli zagadnienie kar całkowicie rozwiązałby automatycznie przez grę wystawiany awaryjny skład?
Awaryjny skład nie jest dobrym rozwiązaniem. Trzeba pamiętać o sprawności, znam przypadki, że ktoś celowo nie wystawiał składu bo sprzedał kilku słabszych zawodników, nie miał kim jechać, a nie chciał wysyłać podstawowego składu bo był przed barażami i zależało mu na sprawności co do jednego procenta.
Poddaję się.
zamykam