Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: Reforma Speedway World
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Wiele ostatnio się powiedziało na ten temat i czas zagadnienie nieco sprecyzować. Spada liczba grających a ja wierzę, że stosunkowo łatwo ten niekorzystny trend można odwrócić.

Trzeba sobie jednak najpierw uświadomić parę bardzo istotnych rzeczy. Po pierwsze: Co jest tutaj najwyższą wartością? Otóż wcale nie Gra ani jej właściciel. Inne podejście poprowadzi nas na „pustynię”. Najwyższą wartością jest tutaj i gdziekolwiek indziej Człowiek.

Dlatego to o Niego musimy w pierwszej kolejności zadbać aby i pozostałe elementy szerszej układanki, zostały w pełni usatysfakcjonowane. Jeśli człowiek to co jest jemu najbardziej potrzebne do szczęścia. Czy aby na pewno konieczność nieustającego, systematycznego siedzenia przy Grze? Nie!

Przeciętny grający chce tutaj od czasu do czasu zaglądać i upewniać się, że wszystko idzie zgodnie z Jego dyspozycjami i zamysłem a ponadto chce On mieć wpływ na wszystko to co jest przedłużeniem w świecie wirtualnym Jego osobowości a więc możliwości swobodnej, bezpłatnej w każdym momencie zmiany nazwy swojego zespołu, nicku a od czasu do czasu, też odpowiedniej dawki emocji i satysfakcji.

Nie chcemy sytuacji aby człowiek się tutaj zatracał tracąc czas potrzebny mu na autentyczny rozwój jego osobowości w realnym istnieniu. Nie chcemy tego bo wiemy, że tylko ktoś spełniony w normalnym życiu i tutaj będzie dla nas autentycznie wartościowy i pomocny w nieustannym wzbogacaniu naszego dorobku.

Nie mamy żadnego interesu aby pobyt u nas poprzedzał zwyczajowe rehabilitacje psychologiczno psychiatryczne, katastrofy osobiste czy rodzinne itp. To nie jest nasza bajka…

Dlatego właśnie musimy zrozumieć zasadność 6 miesięcznej ważności konta, automatycznego, awaryjnego wystawiania składu, minimalnego stanu ilościowego kadry, inteligentnego systemu nierozpoznawalnych dla grającego botów, typera o możliwości zrobienia dużej kasy, podziału wszystkich typów rozgrywek na klasy według siły zawodników z finansowymi nagrodami tylko dla najlepszych, kosztami prowadzenia klubów zwiększającymi się znacznie wraz ze wzrostem poziomu ligowego aby nowi managerzy nie słyszeli zdań zalewających ich autentycznym oburzeniem, że w wyższych ligach: „nie ma co robić z kasą!!!” itd.

Z nowych innych potencjalnych rozwiązań można dodać zmniejszenie rozpiętości skilli z obecnego  50 – 100 na np. 80 – 100. Wtedy automatycznie większe znaczenie miałby stan motocykli…

Oczywiście dla Gry ważny jest też aspekt dochodowy jej właściciela. Tutaj wielką rolę upatruję w różnego rodzaju analizatorach siły przeciwnika, statystykach i najróżniejszych przeliczeniówkach, kalkulatorach itp., które mają wielkie znaczenie w rozpoznaniu siły i strategii przeciwnika, co miałoby przecież decydujący wpływ w meczach wyrównanych, a też różne tzw. estetyczne bajery graficzne i innego tego rodzaju możliwości.

Wszystkie one powinny być dostępne jednak tylko w niezwykle u nas kosztowo atrakcyjnej opcji VIP!
Generalnie z przesłaniem tekstu się zgadzam , a co do niektórych szczegółów:

1) przedłużenie okresu ważności konta nie jest może jakimś wielkim złem, ale zastanowiłbym się raczej nad tym dlaczego wielu nowych graczy rejestruje się i ich ostatnia wizyta online w grze jest kilka dni później, a czasem nawet tego samego dnia, co rejestracja. Wydaje mi się, że problemem może być pewna przypadkowość rejestrujących się tu ludzi, co moim zdaniem nie jest dobre, gdyż uważam że aby gracz został w jakimś menadżerze sportowym na dłużej powinien on być emocjonalnie przynajmniej trochę związany z daną dyscypliną, powinien coś o niej wiedzieć, bo inaczej są to tacy kilkudniowi gracze z przypadku. Sam zostałem zwerbowany do gry z portalu kurnik.pl , ale akurat interesuje się żużlem, co jak mniemam nie jest powszechne w tamtym miejscu. Ograniczyłbym raczej promocję do portali i miejsc, które odwiedzają ludzie interesujący się tą dyscypliną sportu, przynajmniej w jakimś minimalnym stopniu.
Z miesiąc temu zarejestrowałem się na innym menadżerze - siatkarskim www.vm-manager.org z bogatą tradycją na poprzednim serwerze (założyli nowy po bodaj 7 latach, bo starzy wyjadacze byli niedoganialni, co rodziło jakieś tam niezadowolenie społeczności) i także tam już widzę, że z 8 nowych drużyn zarejestrowanych na przestrzeni 2 dni zostało teraz 2 aktywne drużyny (w tym moja) i myślę, że także tam jednym z powodów sporej liczby nieaktywnych już po paru dniach graczy jest dobieranie ludzi z przypadku.

2) droga autorko powyższego tekstu, nie klei mi się Twoje poparcie dla pomysłu: O pktów w tabeli dla botów, wyrażonego w innym temacie z nierozpoznawalnością botów- to permanentne zero w tabeli ich nie zdradzi? Uśmiech

3) cieszę się, że twórczo odniosłaś się też do mojego komentarza o dochodowości gry- te pomysły wydają się iść w dobrym kierunku, niektóre z nich już są jak np. dostęp do statystyk czy wizualizacja stadionu za pomocą animacji Flash, ale np. takie analizatory siły przeciwnika, mam nadzieję w przyszłości także powstaną Uśmiech

Oczywiście jestem tylko świeżak i czekam na opinie doświadczonych graczy, bo to ich opinia jest tu ważniejsza- czy i oni zauważają potrzebę głębszych zmian dla odwrócenia tej spadkowej tendencji ilości użytkowników. Pozdrawiam
(2015-03-09, 23:47:46)daniel789 napisał(a): [ -> ]Generalnie z przesłaniem tekstu się zgadzam , a co do niektórych szczegółów:

1) przedłużenie okresu ważności konta nie jest może jakimś wielkim złem, ale zastanowiłbym się raczej nad tym dlaczego wielu nowych graczy rejestruje się i ich ostatnia wizyta online w grze jest kilka dni później, a czasem nawet tego samego dnia, co rejestracja. Wydaje mi się, że problemem może być pewna przypadkowość rejestrujących się tu ludzi, co moim zdaniem nie jest dobre, gdyż uważam że aby gracz został w jakimś menadżerze sportowym na dłużej powinien on być emocjonalnie przynajmniej trochę związany z daną dyscypliną, powinien coś o niej wiedzieć, bo inaczej są to tacy kilkudniowi gracze z przypadku. Sam zostałem zwerbowany do gry z portalu kurnik.pl , ale akurat interesuje się żużlem, co jak mniemam nie jest powszechne w tamtym miejscu. Ograniczyłbym raczej promocję do portali i miejsc, które odwiedzają ludzie interesujący się tą dyscypliną sportu, przynajmniej w jakimś minimalnym stopniu.
Z miesiąc temu zarejestrowałem się na innym menadżerze - siatkarskim                             www.vm-manager.org z bogatą tradycją na poprzednim serwerze (założyli nowy po bodaj 7 latach, bo starzy wyjadacze byli niedoganialni, co rodziło jakieś tam niezadowolenie społeczności) i także tam już widzę, że z 8 nowych drużyn zarejestrowanych na przestrzeni 2 dni zostało teraz 2 aktywne drużyny (w tym moja) i myślę, że także tam jednym z powodów sporej liczby nieaktywnych już po paru dniach graczy jest dobieranie ludzi z przypadku.

2) droga autorko powyższego tekstu, nie klei mi się Twoje poparcie dla pomysłu: O pktów w tabeli dla botów, wyrażonego w innym temacie z nierozpoznawalnością botów- to permanentne zero w tabeli ich nie zdradzi? Uśmiech

3) cieszę się, że twórczo odniosłaś się też do mojego komentarza o dochodowości gry- te pomysły wydają się iść w dobrym kierunku, niektóre z nich już są jak np. dostęp do statystyk czy wizualizacja stadionu za pomocą animacji Flash, ale np. takie analizatory siły przeciwnika, mam nadzieję w przyszłości także powstaną  Uśmiech

Oczywiście jestem tylko świeżak i czekam na opinie doświadczonych graczy, bo to ich opinia jest tu ważniejsza- czy  i oni zauważają potrzebę głębszych zmian dla odwrócenia tej spadkowej tendencji ilości użytkowników. Pozdrawiam

Tak, przy koncepcji z „zero” punktów dla botów, stają się one wykrywalne. Dlatego właśnie między innymi mój pomysł z niewykrywalnością botów i normalną punktacją, uważam za lepszy. Ponadto zresztą inaczej, niż inni, osobiście w przegranej z botem, nie widzę żadnej tragedii. Zagadnienie botów, jest w moim pomyśle zresztą szersze, i nieco bardziej, ale w sumie jednak tylko nieznacznie, skomplikowane. Powinny ich być dwie grupy. Jedna to takie, które umieszczała by gra na początku sezonu, a jeszcze inne to te, które zastępowały by, poszczególne drużyny, wypadające z Gry w trakcie sezonu. Te drugie, po prostu, powinny by emitować, w miarę wiernie, siłę zespołu, który się wykruszył, a te pierwsze, powinny mieć siłę uśrednioną, i dostosowaną do poziomu danej ligi. To, że Ci się nie klei wynika z tego, że Twój pomysł, z zero punktami dla botów, powstał całkowicie bez zrozumienia mojej, prawdziwej intencji, którą jest zwiększenie sprawiedliwości i emocji, a nie działanie, zupełnie bez sensu, i tylko na pokaz. Druga kwestia zauważona przez Ciebie może wynikać raczej z dość długiego procesu oczekiwania, na weryfikację konta. W innych grach, którym zresztą znacznie lepiej się wiedzie, odbywa się to znacznie sprawniej, i często wręcz automatycznie, a weryfikacja następuje w trakcie gry, poprzez sygnały płynące od innych graczy, i przez nadzór elektroniczny, wyłapujący odchylenia od regulaminu.
Idzie Wiosna (dokładnie zacznie się gdzieś ok. 21 marca), jednocześnie kończy się czternasty sezon Speedway World i naprawdę nic nie wskazuje na to, żeby sezon piętnasty ogarnęły jakiekolwiek istotne reformy. Co to oznacza? Oczywiście dalszy regres i spadek zainteresowania Grą. Lato dopełni dzieła zniszczenia, bo wielu prujących fale mazurskich jezior, znowu w wielu przypadkach, nie ogarnie na czas swych powinności względem Gry, a ogrom strat płynących z tego tytułu, skutecznie zniechęci ich od, ponownego podjęcia przygody, której sens z powodu właśnie owych strasznych zniszczeń, w istocie przecież się skończył… Miłej zabawy w naszej Grze.
Yo1 - jak ty żyjesz w realu????? ty wszystko widzisz w czarnych kolorach, wszystko byś zmieniał po swojemu, chcesz uszczęśliwiać ludzi nie pytając ich o zdanie, prawie wszystko ci nie pasi - ja pi..... skoro to taka nie dopracowana gra i może przestań w nią grać i stwórz własną doskonałą gdzie będzie wszystko hulało jak trzeba, bo w większość ostatnio nowe posty to zakładane przez ciebie by coś poprawiać Smutny staje się to nudne do czytania, ogarnij się trochę !!!!!!
Yo1 jak masz coś do zrobienia w tej grze to przedstaw konkretną propozycję . Jak do tej pory tylko wymyślasz niestworzone rzeczy i piszesz bzdury a nic konkretnego nie prrzedstawiasz tylko krytykujesz wszystkich i wszystko.
Nie widzę gdzie kogoś skrytykowałam? Pomysły przedstawiam i podaję. Jeśli dla Ciebie są one bzdurami to łaskawie chociaż oprócz bardzo przenikliwej oceny typu „bzdury” chociaż uzasadnij swoją ocenę. To mogło by być twórcze i ciekawe i byłoby przedmiotem dalszych możliwych rozważań. Tego w każdym razie (uzasadnienia oceny) wymaga poważny dyskurs. Jeśli nie widzisz tutaj nic czym można się niepokoić czy co można poprawić to bardzo dobrze i oznacza, że jesteś we właściwym miejscu czego Ci szczerze gratuluję. Co do Ciebie Roko to przecież właśnie pytam. Postulat to forma zapytania typu: „co o tym myślicie?” Natomiast z tym „ogarnij się” to na tym poziomie porozmawiaj z kim innym…
Zarys i nieco wnikliwsze przedstawienie prezentowanych koncepcji można znaleźć w prasie typu gazetki klubowe, np.: "Przedświt" nr 16 i "Nasz Pogodny Czas" nr 91.
"Przeciętny grający chce tutaj od czasu do czasu zaglądać i upewniać się, że wszystko idzie zgodnie z Jego dyspozycjami i zamysłem a ponadto chce On mieć wpływ na wszystko" ---> od czasu do czasu zaglądać i mieć kontrolę nad wszystkim, to samo się wyklucza Uśmiech Zauważ, że gra wcale nie promuje managerów którzy spędzają wiele godzin przy SW. Aby być na bieżąco wystarczy 5-10min dziennie, a już dla wyjątkowo leniwych 20minut w tygodniu, usiąść spokojnie w niedziele (żeby być na końcówce swojego meczu ligowego, wykonać naprawę motorków, przejrzeć trening - skoki skilli, oraz wystawić skład na najbliższy tydzień).
Co do zmian nazw zespołów i nicków, nie muszą być płatne, ale dzięki temu unikamy sytuacji w której co sezon pojawiają się nowe nazwy w tabeli i trudno nawet "znajome twarze" zidentyfikować. Zresztą moim zdaniem manager powinien się utożsamić ze swoją drużyną. Ewentualnie przez pierwsze pół roku gry, dla nowych graczy zmiany powinny być darmowe, gdyż czasami wraz ze startem na szybko i nieprzemyślanie wybierają nazwy, a potem całą przygodę z SW się męczą bo szkoda tych pieniędzy na zmianę.

"Nie chcemy sytuacji aby człowiek się tutaj zatracał tracąc czas potrzebny mu na autentyczny rozwój jego osobowości w realnym istnieniu. Nie chcemy tego bo wiemy, że tylko ktoś spełniony w normalnym życiu i tutaj będzie dla nas autentycznie wartościowy i pomocny w nieustannym wzbogacaniu naszego dorobku." ---> wydaje mi się że jeśli chodzi o graczy, w 70% są to ludzie naprawdę inteligentni, dla których SW to tylko przyjemna odskocznia od rzeczywistości. Ale też i sam SW tego wymaga. Każda gra typu - manager przeznaczona jest dla osób cierpliwych, opanowanych i systematycznych, dlatego tak mało tutaj nastolatków nabijających liczebność, populacje. A co do tracenia czasu... opisałem już wyżej, że aby być na bieżąco wystarczy 5min dziennie, także na tą chwilkę można oderwać się od książek i innych rzeczy rozwijających naszą osobowość? Uśmiech

Jak poprzednicy jestem również zdania że kary za brak składu powinny oczywiście być, ale zróżnicowane względem ligi.
Jeśli ktoś reprezentuje poziom ekstraligowy to powinien też na takim poziomie być zorganizowanym, a każdy brak składu karany (zwłaszcza mecz ligowy).
Zresztą wiele cen i kosztów powinno być dostosowane do lig w jakich się jest, ale to już inny temat.

Na miejscu początkujących cieszyłbym się, że najbogatsi nie mają co robić z kasą. Oznacza to, że stoją w miejscu i ich klub się nie rozwija. Gromadzą kasę którą wydadzą na grubo zawyżone transfer, a w tym czasie Wy możecie nadgonić w rozbudowie stadionu, szkółki itd.
To tak jak zawodnicy ze skilami 5x100, teraz jeszcze przez sezon-dwa będą rządzić, ale zaraz ich dogonią Ci ze średnimi 90-95, a potem Ci z 80-85 i wszystko się wyrówna Oczko

Na koniec nie róbcie scen, ludzie tu grają od 5 lat żeby być tam gdzie są. Każdy ma szanse w tym samym czasie, a może i krótszym osiągnąć podobny rezultat.
Niestety, ale tego typu gry wiążą się z długotrwałym procesem sukcesu, ale jakże przyjemnym, dowartościowującym!
I zrozumcie że nikt z góry nie chce blokować, utrudniać nowym graczom ich wspinaczkę na szczyt, wręcz przeciwnie!
Ile można jeździć przeciwko tym samym rywalom, nudno jest gdy się nie czuje oddechu na plecach przyszłych następców, a przecież każdy tu gra dla emocji, a na to nie ma nic lepszego niż rywalizacja z jak największą liczbą graczy.
Pozdrawiam Uśmiech
Zauważę tylko, że grając w kilkunastu innych managerach nigdzie nie natrafiłam na system kar za niewystawienie składu. Wszędzie natomiast skład wystawiany jest awaryjnie chociaż w sposób przypadkowy co, co prawda osłabia daną drużynę ale często przy silnym zespole i taka okoliczność nie gwarantuje nam wygranej. Jakoś nie cieszę się tym, że starzy wyjadacze śpią na pieniądzach bo nie ma co z nimi robić. Uważam taką sytuację za patologię skutkującą między innymi ogromnymi kwotami na rynku transferowym co zawyża ceny dobrych zawodników i czyni ich nieosiągalnymi dla wielu zainteresowanych i dlatego należałoby zwiększyć koszty utrzymania w wyższych ligach. Innych postulatów już nie podnoszę widząc zdecydowany opór starych zadomowionych i dobrze osadzonych w Grze graczy i wyciągając wniosek, że właśnie ci nasi koledzy się tutaj na polu potencjalnych reform głównie udzielają. Dodatkowo, jeśli zdaniem naszych starszych w Grze kolegów wszystko tak jak jest jest stanem idealnym to rzeczywiście żadne uwagi nie mają sensu, zwłaszcza jeśli uważane są one za niemądre, za akt wrogi i jak akt wrogi traktowane. Swobodnie będę nadal cieszyła się Grą nie zabierając już na Jej temat głosu.
zamykam