Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: Baraże - dochody za mecze
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
oczywiście, dlatego twierdzę że kasa za baraże powinna być taka jak za sparingi. Tak jak pisałem, ktoś jest słabszy czyt. jedzie w barażach niech liczy się z dodatkowymi wydatkami a w przypadku 5-6 wyszło całkowicie na odwrót, barażowcy z 6 nie ważne czy wygrali czy nie są w 5... a ja wygrywając swoją 6 jestem od nich o parę dobrych tyś zł gorszy.. taka sprawiedliwość.
dla mnie nie powinno być zużywania się motorów

Ja w barażu nie jechałem to miałem spokój (2 dopiero sezon bez barażu)
Odkurzam zapomniany temat, dla mnie na czasie. Wprowadzono zużywanie się motocykli w barażach, OK. Natomiast wysokość dochodu to mówiąc delikatnie, smutek. 19 516 zł, toż to nawet na jeden motocykl nie starczy. Osobiście optowałbym za normalną stawką meczową. Fakt jechałem na stadionie liga niżej ale zobaczymy ile będzie jutro u mnie.
czyli jeżeli ustawie maksymalne ceny biletów i maksymalną reklamę to powinien dostać 170 tysięcy, tak ?
(2016-03-12, 19:02:51)telkosr napisał(a): [ -> ]Odkurzam zapomniany temat, dla mnie na czasie. Wprowadzono zużywanie się motocykli w barażach, OK. Natomiast wysokość dochodu to mówiąc delikatnie, smutek. 19 516 zł, toż to nawet na jeden motocykl nie starczy. Osobiście optowałbym za normalną stawką meczową. Fakt jechałem na stadionie liga niżej ale zobaczymy ile będzie jutro u mnie.

19516zł to na moje starcza na prawie 4 motocykle.
Przecież jak sprzedajesz stary i kupujesz nowy, to w sumie różnica jest ok 5 tys/sztuka.

Nie może być kasa z baraży jak za ligę, bo to trcohę bez sensu.
Dajmy na to w niższej lidze zajmujesz 3-6 miejsce, a gość który zajął 7-8 ma dodatkową kasę z kolejnego meczu, bo np. trafia bota, albo nawet nie bota ale dużo słabszego rywala.
Inny wariant wygrywasz ligę, a drugi w tabeli zarabia na barażu.
Wpływ z biletów powinien być na plus/minus połowę kosztów.
W prawdziwym żużlu baraże też są bardzo niedochodowe.
Czy na pewno 19 tys. starczy na 4 motocykle ? Sprawdzilem nawet przed chwila czy sie nie pomylilem, ale moto 120KM kosztuje 30 tys..
Poza tym, nie uwazam aby wlasciwe bylo ocenianie czy ktos ma zarobic na barazu, bo chetnie sie zmienie z zespolem z 6 lokaty skoro mialbym uslyszec, ze bede na barazu zarabial. Skoro wprowadzono zuzywanie sie motocykli, nie mozna az tak drastycznie zanizac wplywow z barazy. Miales w swojej karierze juz mecze barazowe, gdy zuzywaly sie motocykle ?
(2016-03-12, 20:32:58)Niszczycielski napisał(a): [ -> ]czyli jeżeli ustawie maksymalne ceny biletów i maksymalną reklamę to powinien dostać 170 tysięcy, tak ?
Raczej nic nie zarobisz ustawiając ceny biletów i reklamę maksymalnie bo dochody z biletów nie przewyższą wydatku poniesionej na reklamę i  pamiętajmy że za baraże obie drużyny dostają coś tam kasy.
(2016-03-12, 20:47:08)telkosr napisał(a): [ -> ]Czy na pewno 19 tys. starczy na 4 motocykle ? Sprawdzilem nawet przed chwila czy sie nie pomylilem, ale moto 120KM kosztuje 30 tys.
Poza tym, nie uwazam aby wlasciwe bylo ocenianie czy ktos ma zarobic na barazu, bo chetnie sie zmienie z zespolem z 6 lokaty skoro mialbym uslyszec, ze bede na barazu zarabial. Skoro wprowadzono zuzywanie sie motocykli, nie mozna az tak drastycznie zanizac wplywow z barazy. Miales w swojej karierze juz mecze barazowe, gdy zuzywaly sie motocykle ?

Kupujesz nowy za 30tys, sprzedajesz stary za ok. 25tys
Jak dla mnie baraże to szansa na awans lub obronę ligi, to niestety musi kosztować.
Aktualan kasa jest zbyt mała, zgadzam się z tym. Natomiast absolutnie nie ma mojej zgody na ustanowienie kasy jak za mecz ligowy, bo to absurd. Tym bardziej w przypadku niższych lig, gdzie często baraż nie ma znaczenia bo i tak zajmuję ekipy wolne miejsca.
aha dzieki
Jak Heniu wspomniał przed chwilą, za baraże obie ekipy dostają COŚ. Jeśli to ma być coś to niech wróci w takim razie aby motocykl nie zużywał się. Zabrakło konsekwencji chyba gdy wprowadzano ten pomysł. Ustawienie w tej chwili zarobki na poziomie poniżej 50 tys. za mecz to jest fatalny pomysł.
- wojtas_gkm piszesz, że nie ma Twojej zgody na to aby za baraż była kasa jak za mecz. A czemu ? Czy dla danej ekipy to równie nie jest ważny mecz i czy nie ma on nic wspólnego z ligą ? Odpowiedź jest chyba oczywista.
- W wielu wypowiedziach podnosi się argument dodatkowego "zarobku" za baraże. Skoro ktoś w takich kategoriach to odbiera, to niech tak kombinuje aby znalazł się w barażach i dodatkowo "zarabiał". Jak wspomniałem wcześniej, ja chętnie zrezygnuję z tego "zarobku" i zamienię się miejscami aby tego uniknąć.
- Wspomina się także, że w niższych ligach są booty, więc awans jest automatyczny i to za kasę, nie jest to sprawiedliwe. To jest tylko skutek uboczny, że booty spadają do niższych lig. Ja bym akurat komuś z niższej ligi nie żałował jednego dodatkowego zarobku w sezonie, bo tam na nadmiar kasy nie mogą raczej liczyć. A zobaczcie ile jest wyników do 0 w barażach na wyższych poziomach. Czy to także jest sprawiedliwe ? A w sumie co jest winny przeciwnik, że ktoś nie wystawił składu ? Z jakiej byśmy strony nie patrzyli to można doszukać się "niesprawiedliwości".
- jeśli pozostaniemy przy zużywaniu się motocykli, musi być jakiś zarobek. Można w miarę obiektywnie stwierdzić, że zastosowanie tych samych zasad rozliczenia jak w lidze nie powinno mieć miejsca. A przeliczmy od tyłu ile to powinno się być. Ile kupujemy nowych motocykli na mecz ligowy ? Moim zdaniem, biorąc tylko pod uwagę samą piątkę seniorską to będzie ok. 10 sztuk, więc 300 tys.. Są 2 mecze więc schodzi z budżetu przynajmniej 600 tys.. To jest poziom jaki powinien pojawiać się w rozliczeniu spotkania barażowego, co tylko pokrywa zakupy sprzętu na te spotkania, a nie stanowi żadnego zarobku.
- Powróciłbym tutaj do zasady jak w meczach ligowych, kasę otrzymuje jedynie gospodarz spotkania, będzie rewanż a przeciwnik swoją kasę otrzyma również adekwatnie do ustawień a nie przypadkowo. Trochę wiąże się to z tym, że mamy wspólne ustawienie ceny reklamy i biletów na mecz sparingowy i barażowy. Konia z rzędem temu kto to ustawi na czas i prawidłowo. Jeździmy dosyć rzadko w barażach, więc po pierwsze - nie będziemy pamiętali przestawić wartości ze sparingu na baraż a po drugie, raczej nie ma się wiedzy, na jakim poziomie to ustawić, bo nie było kiedy jej zdobyć.
Reasumując może przydługi wywód, stan obecny nie jest trafiony. Powinno otrzymać się przynajmniej tyle kasy aby pokryć wydatki na uzbrojenie się na mecze barażowe lub powinien nastąpić powrót do stanu poprzedniego. Ustalenie dzisiaj kwoty zwrotu za baraż nie jest łatwe, gdyż im wyżej w lidze tym wyższe są kwoty za mecze ligowe. Zatem wspomniana przeze mnie kwota 600 tys. jest zbyt hojnym datkiem dla ekipy z 5/6 ligi bo oni na meczu jeszcze tyle chyba nie zarabiają. Nie znam dokładnie wyliczenia ilu przychodzi kibiców na mecz , ale sądzę, że gdyby nawet w 5 lidze ktoś posiadał stadion na powiedzmy 50 tys. miejsc to i tak nie zarobiłby chyba zbyt dużych pieniędzy na biletach.
Niech się ta nasza dyskusja raczej stanie się przyczynkiem do dyskusji nad zmianami w SW jeśli chodzi o finanse, znacznie szerzej rozumiane niż tylko kasa za baraż. Nie łatajmy kolejnych dziur, spróbujmy raczej podyskutować nad rozwiązaniami systemowymi. Była kiedyś taką grupa "Umysły Twórcze". Może warto do tego modelu powrócić i coś sensownego wypracować, bo już wtedy prowadzono tam dyskusje na podobny temat.
Ja nie mówię, ze teraz jest ok, ale proponowane przez Ciebie kwoty sa zbyt wysokie. Twoje wyliczenie kosztów jak wczesniej pisalem do mnie nie trafia. Przeciez kupujac nowy motocykl sprzedajesz stary, wiec wydatek jest ok 5 tys. Nawet gdyby kupic 5 motocykli kazdemu z 6 podstawowych zawodników to msksymslny koszt wynosi ok 150tys na mecz i taki zarobek bylby moim zdaniem adekwatny do meczu.
Podam Wam ile ja dzisiaj za mecz barażowy zarobiłem przy ustawieniu maksymalnych cen za bilety i reklamie 30 tyś:

Dziś Opłata za reklamę. -30 000 zł
Dziś Dochody z meczu. +73 340 zł

Czyli na czysto 43 340 zł dodam że mecz odbył się przy deszczu.
Heniu, ja dzisiaj dzięki Twojej podpowiedzi na czysto wyszedłem na jakieś 50 tys. ale sądzę nadal, że taki poziom to zdecydowanie za mało przy zużywaniu się motocykli.
Podnieść dochody razy 3 lub 4 i przed kolejnym sezonem będzie bez narzekań z obu stron barykady Oczko
Heniu co sądzisz o propozycji wojtas_gkm aby jednak następne baraże miały stawki wyższe niż obecnie ?
Stron: 1 2 3 4