Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: Podsumowania i zapowiedzi w 5.31
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Na SS coś takiego jest (sam tam tez robię podsumowania ) więc i tutaj by było warto .
 
Będę zapowiadał i komentował mecze w 5.31 z racji że w niej startuje ale jeśli by ktoś chciał to mogę i jego mecze komentować .

Zacznę od meczu mojego znajomego z 5.14 a więc drużyny Orzeł Międzyrzecz
Orzeł Międzyrzecz - Tatusie Bydgoszcz
  Faworyt do wygrania tego może być tylko jeden - Tatusie Bydgoszcz którzy po barażach spadli z 4 ligi wydają się być
  faworytem do wygrania całej 5.14 . Orły mogą próbować walczyć ale wątpię aby zdołały wygrać z Bydgoszczanami
  Typowany wynik : 31-59

A teraz już 5.31 :
GSE Tarnów - Arrows Toruń
   W tym meczu każdy wie kto wygra . Mój skład jest dobry co udowodniłem w 15 sezonie , natomiast Arrows dopiero co
   zaczyna grę więc ma małe szanse na walkę z drużynami takimi jak GSE
   Typowany wynik : 70-20

speedway Stal Rzeszowska - Kotki
   Sytuacja taka sama jak w meczu GSE - Arrows . Beniaminek ma małe szanse na powodzenia zwłaszcza że od paru dni
   się nie loguje . Ten mecz będzie dla Kotków przetarciem przed kolejnymi spotkaniami
   Typowany wynik : 0-75 lub 20-70

Elana Toruń - ZinekTs 
    Kolejny pojedynek mocnego klubu z beniaminkiem . Elana mimo że debiutuje w 5.31 może powalczyć ponieważ buduje
    tak jak Ostrowia Team w 90 % z dziadków no ale z Zinkiem sobie nie poradzi ponieważ to nie jest jeszcze ten poziom
    i mam nadzieje że Elana nie będzie miała składu jak Ostrowia Team bo z 5.31 już jedyną droga awansu jest spaść do 6
    ligi a i tak się trafi do łatwej 5 ligi . PS w barwach Elany pojadą Justyn Bębenek (były GSE) i Kajetan Smaha (były
    Ostrowia)
    Typowany wynik : 30-60

Chopper Tarnów - Ostrowia Team
    Wynik znany od początku a dodatkowo fakt pogłębia strata przez choppera 1 zawodnika (koniec kariery) a kolejnego
    sprzedał więc Chopper Tarnów nie powalczy o najwyższe cele
    Typowany wynik : 22-68

Orzeł Wojnicz - ŻKS Kotłownia
     Kolejny beniaminek - 4 !!! w tej edycji próbuje zmontować przyzwoity zespół jednak to Orzeł z 3 seniorami powinien ten
     mecz wygrać
     Typowany wynik : 54-36


W  2 kolejce dojdzie do spotkania się 2 (z 4-5 ) faworytów do wygrania 5.31 lub awansu (mi tam baraż wystarczy ale wolałbym jeśli już trafić lepiej niż Zinek w tym sezonie)
   Ostrowia Team - GSE Tarnów
Oprócz tego meczu do ciekawych może należeć spotkanie Elana - Kotki
Przed 1 kolejką tak widzę tabelę na koniec sezonu :
1. Ostrowia Team
2. ZinekTs
3. GSE Tarnów
4. Kotki
5. Elana Toruń
6. ŻKS Kotłownia
7. Orzeł Wojnicz
8. Chopper Tarnów
9. Arrows Toruń
10. speedway Stal Rzeszów

10 drużyn aktywnych z czego 1 może zostać botem
Teraz aby się utrzymać trzeba walczyć a nie tak jak w 14 tylko jechać i przegrywać
max 1 bot a 2 boty to różnica
Sezon zapowiada się ciekawie Oczko
Podsumowanie 1 kolejki w 5.31 oraz meczu Orzeł vs Tatusie

5.31 :
GSE Tarnów 59-31 Arrows Toruń
Wynik nie spodziewany jednak gospodarze przystąpili do tego meczu w mocno rezerwowym składzie jednakże ze swoimi
dwoma liderami którzy nie zawiedli . Goście próbowali walczyć ale ciężko było im nawiązać walkę z bardziej doświadczoną
ekipą , jednak były biegi 3-3,4-2 a goście zdołali 2 razy pokonać Tarnowian 2-4 ale 2 biegi wygrane to za mało
Najwięcej pkt dobył Korneliusz Kuć który ustanowił swój osobisty rekord na tym torze , ale to Alan Kowalik wygrał swoje
4 biegi . Dla gości najwięcej pkt uzbierał Włodzimierz Tralewicz - 11 . Jednak 1 zawodnik co robi 2 cyfrówkę to za mało

speedway Stal Rzeszowska 0-75 Kotki
Nie ma co komentować - gospodarze nawet się nie zjawili na meczu a goście mieli trening . Wśród przyjezdnych w lidze
zadebiutowali Augustyn Wieczorek i Dawid Dymek . Ten drugi prezentował poziom Florian Dróżdża (nr.2 w zespole) co
zapewne napawa prezesa drużyny Kotki optymizmem

Elana Toruń 21-69 ZinekTs
Wynik nie oddaje walki jaka była . Torunianie którzy oparli swój skład na zawodnikach starszych (dziady) starała się walczyć
jednak brakowało im czegoś do osiągnięcia sukcesu . Dla gospodarzy walczył najbardziej Justyn Bębenek były zawodnik GSE
Tarnów który uzbierał 6 pkt - w 15 sezonie byłoby to minimum 10 jednak wiek swoje robi ponieważ Justyn ma już 35 lat
Natomiast goście nie mieli słabych punktów i wszyscy dobrze jeździli . Najlepszy okazał się sprowadzony na baraże Kasjan
Dłużyk - 15 pkt , pomagali mu m.in. Jaromir Labrenc i Apolinary Suliborski 14+1

Chopper Tarnów 20-70 Ostrowia Team
Ten mecz pokazuje ile dziady potrafią zrobić i to niestety jest cień tej gry (takie moje zdanie) . Sam mecz był bez historii
całkowita dominacja Ostrowii która jeszcze bardziej się wzmocniła i raczej łatwo powinna wygrać te ligę . Najlepszym
zawodnikiem dnia okazał się Aureliusz Górny zdobywca 15 pkt - dla gospodarzy najwięcej oczek zgromadził Jonasz Kalaga
6+1

Orzeł Wojnicz 47-43 ŻKS Kotłownia
Najlepszy mecz 1 kolejki . Odmłodzona (mocno) ekipa Orła podejmowała beniaminka ŻKS Kotłownie . Walka była od samego
początku do końca meczu a mocniejsi seniorzy przesądzili o wygranej gospodarzy . Najlepszym zawodnikiem meczu został
Jaromir Małetka zdobywca kompletu pkt natomiast dla gości najwięcej pkt zgromadził Adrian Słabicki - 13 pkt
Mecz był ciekawy z racji częstych wyników 3-3 . Po 6 biegach prowadzili goście 2 pkt jednak kilka remisów i wygrana Orła
4-2 doprowadziła do remisu w meczu a to kto wygra mecz roztrzygnęło się w 13 i 15 biegu . 2 razy 4-2 i to gospodarze
cieszą się z 2 pkt

Mecz Orzeł Międzyrzecz 42-48 Tatusie Bydgoszcz
Nie przewidywałem takiego wyniku a można przypuszczać że nawet remis mógłby być gdyby nowy zawodnik Orła miał motor
Sam mecz był bardzo wyrównany i dopiero to kto wygra mecz roztrzygło się w 14 biegu który Bydgoszczanie zremisowali 3-3
Najwięcej pkt dla przegranych zdobył MVP meczu Sławomir Gondro - 15 , dobrze walczyli także Błażej Cierpicki -12 i Hieronim
Jankowski - 9 . Gości do wygranej poprowadził Donat Gryzio 12+1 oraz Robert Szpecht 11 i Herman Gumiennik 11
Teraz moje zdanie - 20rafi02 mógłby nawet i ten mecz wygrać lub zremisować ale popełnił 3 błędy :
1- brak motoru dla Balbina Tyśnickiego
2- 22 letni Ferdynand Słowiok w składzie zamiast mocniejszego lecz starczego Taszyńskiego
3- brak rezerwy taktycznej w odpowiednim momencie bo branie RT w 15 biegu przy stanie 39-45 to bez sens

Zapowiedzi 2 kolejki niedługo

Prosiłbym też o to żeby ktoś coś tu oprócz mnie pisał - jak jest w jego lidze zapraszam do komentowania swoich meczy w tym wątku bo trzeba obudzić to forum

I też zapraszam do oceniania tych podsumowani/zapowiedzi
Gratuluje zwycięstwa, i zardroszce tylko 1 bota w lidze ja mam ich 4 Uśmiech
Znam osobę która w 5 lidze ma 6 botów
A boty takie złe nie są bo i pewna wygrana mniejsza płaca dla najlepszych z tym że u mnie każdy jedzie minimum 1 mecz w sezonie a do tego jak są boty to nie trzeba motorów używać
Z finasowego punktu widzenia, tak, ale juz nie ma fascynacji tej gry.... nie ma tych emocji Uśmiech
Emocję to może są ale i tak przed sezonem mogę wiedzieć jak będzie wyglądała tabela
Zapowiedz 2 kolejki :

ŻKS Kotłownia - Chopper Tarnów
Ciężko mi jest wskazać faworyta tego meczu - Kotłownia zbudowała skład na utrzymanie , Chopper natomiast tak na środek
tabeli ale uważam że oba zespoły prezentują dość wyrównany poziom i mecz może być ciekawy a kluczową sprawą będą
motory i sprawność u zawodników
Typowany wynik : 50-40

Kotki - Elana Toruń
Ten mecz będzie testem dla Kotków , które staną przed rywalem który gra krótko ale już zrobił skład na 1-5 ligową
(z dziadków ) . Patrząc po wieku zawodników Elany i ich czasach można śmiało przypuszczać że Elana przegra kolejny mecz
skoro jej liderami są 35 i 33 latek . Kotki natomiast zakupiły 2 zawodników na wysypię ale za to dobrych i ich skład jest
wiekowo zróżnicowany
Typowany wynik : 56-34

Arrows Toruń - speedway Stal Rzeszowska
Pojedynek 2 beniaminków lecz ten drugi to bot więc Torunianie po porażce w 1 kolejce odniosą swoje 1 zwycięstwo
w 16 sezonie
Typowany wynik : 75-0

ZinekTs - Orzeł Wojnicz
Pojedynek drużyn które mają zupełnie inne cele . ZinekTs chce wywalczyć awans na który zasłużył ale zawsze ktoś stawał
na jego drodze , Orzeł natomiast szkoli młodzież i jeździ z 2-4 seniorami więc nie ma szans się przeciwstawić gospodarzą .
Typowany wynik : 65-25

I mecz 2 kolejki w 5.31 - mecz od którego wiele zależy , zarówno w tabeli jak i potem dla innych meczy , lecz także dla GSE
Jeśli ten mecz przegram a spodziewam się tego po 9 kolejce moi najlepsi raiderzy zostaną wystawieni na LT a ja rozpocznę
powolną budowę składu z wychowanków
Sam mecz Ostrowia Team vs GSE Tarnów - pojedynek 3 z 4 drużyna ostatniego sezonu - Ostrowia wzmocniła się
kolejnymi staruchami , a GSE wzmocniło się 1 dziadkiem po to aby móc z takimi zespołami jak Ostrowia walczyć .
Jeżeli Ostrowia nie była na obozie to mam szanse na sprawienie niespodzianki z racji że moi zawodnicy byli na obozie
jednak na wiele nie liczę
Typowany wynik : 55-35 - taki wynik to myślę że minimum jakie będzie bo nie zdziwi mnie wynik 60-30
co pokaże że w 5 lidze czy nawet 4 żeby wygrać trzeba mieć dziadków

I mecz Orła Międzyrzecz ale tutaj nie ma co komentować z racji że jedzie z botem więc wygra 75-0
Arrow czekał na to i się doczekał - za 1 zamachem zrobię podsumowanie 2 kolejki i zapowiedz 3

Podsumowanie 2 kolejki w 5.31
ŻKS Kotłownia 31-59 Chopper Tarnów
  Mimo moich typów na wyrównaną walkę nie było żadnej walki - mecz od początku kontrolowany przez Tarnowian i bardzo
  łatwo wygrany . Wśród gospodarzy walczyć próbował Adrian Słabicki (15 pkt w 6 biegach ) jednak nie miał za bardzo kto
  mu pomóc . Natomiast Choppera do zwycięstwa poprowadził Ananiasz Ostasiewicz (15 w 5) , który miał wsparcie
   kolegów z  racji że oprócz niego jeszcze 3 zawodników gości zdobyło 2 cyfrowy wynik

Kotki 49-41 Elana Toruń
  Trudniejszym rywalem okazała tym razem Elana . Od początku do końca była walka jednakże ani na moment przyjezdni   
   nie   byli na prowadzeniu . Sukces w postaci 2 pkt gospodarze zawdzięczają Bolesławowi Zającowi (15 w 5) oraz
Florianowi Dróżdżowi (14+1 w 5) . Gości mieli w swych szeregach Justyna Bębenka (13 w 6 ) i Kajetana Smahę (12+1 w 6) . Elana z  dziadkami w składzie pokazuję że można nawiązać walkę , a Kotki mając skład oparty na 2 dobrych zawodników pokazuje   że będzie się liczyć w walce o awans

Arrows Toruń 75-0 speedway Stal Rzeszowska
   Nie ma co komentować mecz z botem to wygrana do 0 - Komplet pkt zdobyli Korniłow i Tralewicz

ZinekTs 70-20 Orzeł Wojnicz
    Tak jak było do przewidzenia ZinekTs rozgromił przyjezdnych nie dając im najmniejszych szans . Z kompletem pkt jako
    jedyny mecz zakończył Jaromir Labrenc . Wśród gości próbę walki nawiązywać chciał Ray Otto (7 pkt) jednak różnica
    klas była zbyt duża

Ostrowia Team 60-30 GSE Tarnów
    Mecz który mnie rozśmieszył z racji że można robić co się da a i tak się z dziadami nie wygra . Ostrowia rozgromiła
     Tarnowian pokazując że to do niej będzie należeć 1 m-ce na koniec sezonu . Dla GSE Tarnów ten mecz oznacza
    sprzedaż liderów i odmładzanie składu . Do końca sezonu będę jeździł na luzie i mogę nawet spaść (skoro nawet 2 m-ca
    mieć nie będę bo Zinekj jest silniejszy to nie mam o co walczyć a tez trzeba wiedzieć kiedy sprzedać liderów )
    Sam mecz nie był za ciekawy bo jak mógł być - były biegi gdzie była walka ale dzięki handicapowi gospodarze byli
    niekiedy nieznacznie lepsi - Ostrowian do wygranej poprowadził nowy staruch Alojzy Górny 15 pkt - goście próbowali
    walczyć ale 10 pkt Alana Kowalika to mało . W samym meczu nie było ani razu rezerwy taktycznej z racji że nie
    widziałem potrzeby jej używać

Mecz Orła Międzyrzecz zakończył się wygraną 75-0 z botem


Zapowiedz 3 kolejki  :
Ostrowia Team - ŻKS Kotłownia
   Wiadomy wynik od samego początku wątpię w walkę ale może Słabicki spróbuje powalczyć - Typowany wynik 69-21

GSE Tarnów - speedway Stal Rzeszowska
   mecz z botem - typowany wynik 75-0

Elana Toruń - Arrows Toruń
   Bardzo ciekawe starcie z racji że to derby Torunia . Faworyt jeden i raczej łatwo powinien wygrać  - typowany wynik
    63-27

Chopper Tarnów - ZinekTs
   Kolejny mecz w którym wiadomo kto wygra (w tej kolecje wszystkie mecze są wiadomych wyników ) - typowany wynik
   20-70

Orzeł Wojnicz - Kotki
   Mając tylko 3 seniorów w składzie Orzeł jest na straconej pozycji - typowany wynik 25-65

W 5.14 Orzeł Międzyrzecz podejmuję bota więc wynik też znany
Z racji że mnie 2 tygodnie nie było na forum nie było zapowiedzi ale teraz w 2-3 postach może 2 napisze podsumowania i dam zapowiedz na kolejną kolejkę


Podsumowanie 3 kolejki w 5.31 :

Ostrowia Team 68-22 ŻKS Kotłownia - starcie dziadków ze zróżnicowanym wiekowo zespołem na korzyść dziadków (który to już raz ? ) . Mecz bez większej historii wynik był znany już przed meczem i tylko dzięki liderowi zespołu Adrianowi Słabickiemu Kotłownia jakoś się zaprezentowała

GSE Tarnów 75-0 speedway Stal Rzeszowska - Mecz z botem nie ma co komentować

Elana Toruń 70-20 Arrows Toruń - zgodnie z moimi prognozami Elana w derbach Torunia rozniosła gości dość łatwo

Chopper Tarnów 75-0 ZinekTs - Zinekj znowu na własne życzenie może stracić szanse awansu tym razem nie wystawiając składu . Pewnie gdyby wystawił łatwo by pokonał Choppera ale nic nie wiadomo

Orzeł Wojnicz 25-65 Kotki - idealnie wytypowałem wynik tego meczu . 3 seniorów nie wiele może zdziałać przeciwko 5 mocnym seniorom gości co się potwierdziło . Kotki dominowały na każdym polu

Podsumowanie 4 kolejki :

GSE Tarnów 20-70 Elana Toruń - mecz bez historii , jechałem tylko żeby kary nie dostać a nawet jakbym jechał na serio składem do 23 roku życia (planowany skład) to mogłoby to nie starczyć na dziadków z Torunia

speedway Stal Rzeszowska 0-73 Ostrowia Team - mecz bez historii bo jaka w końcu historia może być jak się z botem jedzie Anioł

Arrows Toruń 45-45 Orzeł Wojnicz - bardzo ciekawy mecz (co się rzadko zdarza w tej grze ) . Pojedynek Arrows vs 3 seniorzy (albo tenorzy Duży uśmiech ) na remis. Przez cały mecz prowadzili gospodarze jednak porażka 1-5 w 15 biegu pozbawiła ich 2 pkt

Kotki 46-44 Chopper Tarnów - ten wynik mnie trochę dziwi z racji że Kotki uważam za mocniejszy team a jednak jak widać nie wszystko jest takie jak się wydaje . Sam mecz był popisem 3 zawodników - Zająca i Dróżdża ze strony gospodarzy i Ostasiewicza ze strony gości - ci zawodnicy jeździli najszybciej i tylko między sobą musieli walczyć . Mecz cały czas trzymał w napięciu a maksymalne prowadzenie to było 4 pkt . Jednak 2 na 1 to wiadomy wynik tak więc Kotki zwycięskie

ZinekTs 57-33 ŻKS Kotłownia - 33 pkt beniaminka z takim rywalem to bardzo dobry wynik jednak Zinekj jechał w trochę innym składzie ale mimo wszystko gratulacje dla gości za walkę i dla gospodarzy za wygranie meczu

Podsumowanie 5 kolejki :

Chopper Tarnów 75-0 Arrows Toruń - goście składu nie wystawili więc zwycięstwo gospodarzy do 0


Orzeł Wojnicz 48-42 GSE Tarnów - kolejny mecz na którym mi nie zależało i przegrany ale odziwo po walce . 3 seniorów vs 8 juniorów - wynik znany ale mimo wszystko moi juniorzy pokazali się z dobrej strony (może nad jakąś ligą juniorów w 5.31 pomyślę  Cwaniak )

Elana Toruń 75-0 speedway Stal Rzeszowska - mecz z botem nie ma co komentować

ŻKS Kotłownia 24-66 Kotki - Kotki dalej trzymają poziom i zmierzają po medal (jaki to się okaże ) . Kotłownia co mecz praktycznie to porażka ale stara się walczyć jak może

ZinekTs 47-43 Ostrowia Team - czekałem na ten moment aż ktoś pokona tych dziadów z Ostrowa i się stało . Dzięki Dłużykowi Lublinianie wygrali kolejny mecz i stają się faworytem do wygrania 5.31 . Mecz wyrównany z wieloma remisami .

Reszta w części 2 (może wieczorem napisze)