Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: Spadek XP
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Ja nie popieram tego pomysłu z powodu że to tak naprawde nic nie da

Ale skoro ma to byc to moja propozycja wyglada tak /

30 l - 15 % możliwości spadku XP
31 l - 25 % możliwości spadku XP
32 l - 35 % możliwości spadku XP
33 l - 50 % możliwości spadku XP
34 l - 65 % możliwości spadku XP
35 l - 80 % możliwości spadku XP
36 l - 90 % możliwości spadku XP
37 l - spadek XP

Jesli spadek XP ma byc jak spadek skilla to moze XP spaść od pn do piątku
Tutaj musiałoby byc info o spadku XP

I teraz o ile miałoby to XP spadać
No to nie takie łatwe ale wersja A :
- spadek XP o 0.5 pkt
- spadek XP o 1 pkt
- spadek XP o 2 pkt
- spadek XP o 3 pkt

Wersja B :
- spadek XP o 0.5
- spadek XP o 1.0
- spadek XP o 1.5
Mozna jeszcze dac spadek o 2 pkt

I pytanie jest czy talent ma wpływać na spadek XP
Jak dla mnie to wszyscy powinni być w tym przypadku równi

Albo mozna dac spadek nie o Y pkt ale o X % z obecnego doświadczenia
Dajmy na to spadki XP rzędu 1-6 %
(2015-12-26, 20:52:42)XXX46 napisał(a): [ -> ]Ja nie popieram tego pomysłu z powodu że to tak naprawde nic nie da

Ale skoro ma to byc to moja propozycja wyglada tak /

30 l - 15 % możliwości spadku XP
31 l - 25 % możliwości spadku XP
32 l - 35 % możliwości spadku XP
33 l - 50 % możliwości spadku XP
34 l - 65 % możliwości spadku XP
35 l - 80 % możliwości spadku XP
36 l - 90 % możliwości spadku XP
37 l - spadek XP

Jesli spadek XP ma byc jak spadek skilla to moze XP spaść od pn do piątku
Tutaj musiałoby byc info o spadku XP

I teraz o ile miałoby to XP spadać
No to nie takie łatwe ale wersja A :
- spadek XP o 0.5 pkt
- spadek XP o 1 pkt
- spadek XP o 2 pkt
- spadek XP o 3 pkt

Wersja B :
- spadek XP o 0.5
- spadek XP o 1.0
- spadek XP o 1.5
Mozna jeszcze dac spadek o 2 pkt

I pytanie jest czy talent ma wpływać na spadek XP
Jak dla mnie to wszyscy powinni być w tym przypadku równi

Albo mozna dac spadek nie o Y pkt ale o X % z obecnego doświadczenia
Dajmy na to spadki XP rzędu 1-6 %

fajna propozycja
jestem za tym by spadał xp ale dopiero 30+
powinno być powiązane ze startami (coś w stylu sprawności), jak nie startujesz xp leci
ustalić np min 13 startów dla 30+
wtedy by było widać czy zawodnik jest tylko na ligę czy dla drużyny
Tak naprawdę nie przekonuje mnie ten pomysł z uwagi na takowe założenie mamy juniora od szkółki 12 lat poświęcamy mu swój czas na karierę pilnujemy jego IS jak i dbamy o jego sprawność i nagle gdy uzyska jakiś tam wiek to ni stąd ni z owąd będzie mu spadała sprawność tylko dlatego żeby wyrównać szanse dla innych graczy którzy logują się do gry w zakresie wystawienia składu. A są tacy gracze których widzimy codziennie w grze i właśnie tacy gracze będą pokrzywdzeni . Lepszym rozwiazaniem było by aby dla tych starszych zawodników na uzyskiwane przez nich czasy miał znaczenie skill ,, kondycja ,, bo jak taki starzec np w wieku 30 kilku lat mający kondycje np 70 a reszte po 100 za każdym razem dowala 28 latkowi który ma indentyczne skille a ulega jedynie XP i tu należy szukać rozwiązania aby znaczenie miala kondycja do wieku zawodnika a XP to zostawmy w spokoju.
Jeślki już to szukajmy innego rozwiązania aby XP nie było za bardzo współmierne z IS (jak jest obecnie ) co wymusiło by na większym kombinowaniu aby zyskiwać XP i nie tracić na sprawności co zaś wymusi na graczach większego myślenia i kombinowania . Przedstawione powyżej pomysły służą wg mnie tym co logują sie w grze co kilka dni lub i mniej razy i wchodzą tu tylko po to by wystawić skład i tyle ich widziano > Dlatego mówie NIE dla takowej zmiany
Dlatego też zastanówmy się nad skillem Kondycja a Wiek zawodnika . Nie trzeba być nie wiadomo jakim stażem graczem aby wiedzieć że kondycja ma w tej grze najmniejsze znaczenie a powinna mieć wlaśnie w przypadku starszych zawodników
tofik i to co napisałeś całkowicie mnie przekonało do powiedzenia -NIE- Wcześniej się wachałem, ale twój post przechylił moją szalę na stronę nie.
Dodam jeszcze tyle jeśli komuś zależy na jego zawodnikach w drużynie to będzie miał zachowaną sprawność jak i bardzo dobre XP. Ale warunkiem jest to aby gracz był z drużyną codziennie na meczu. W końcu jest się menadżerem i trzeba o to dbać a nie iść na łatwiznę
Witam
w końcu ktoś zauważył coś co powinno moim zdaniem sie zmienić już dawno
dam tu przykład: mając zawodnika ze śr. skilla 98,5 ale mającego lat 24 i xp 73 dostającego ciągłe baty od ''dziadków'' np. 31 lat niech to bedzie podobna śr.98 i ponad 100 xp
jak wyżej zaznaczył Vinyll zależy jak kto prowadzi drużynę, inny styl obrał np. Asteck666 a inny Xxxx i jedzie seniorami tylko po 30-ce z dużym xp, zdania beda zawsze podzielone w podobnych tematach
ale jestem ''ZA'' i wiek od 27 max 29 bo jak zacznie spadac od np.30 to różnicy nie bardzo zauważymy
dzieki za uwagę Oczko
XXX46
Ja nie popieram tego pomysłu z powodu że to tak naprawde nic nie da

Ale skoro ma to byc to moja propozycja wyglada tak /

30 l - 15 % możliwości spadku XP
31 l - 25 % możliwości spadku XP
32 l - 35 % możliwości spadku XP
33 l - 50 % możliwości spadku XP
34 l - 65 % możliwości spadku XP
35 l - 80 % możliwości spadku XP
36 l - 90 % możliwości spadku XP
37 l - spadek XP
to właśnie twoja propozycja nic nie zmieni - widziałem kilku zawodników odchodzących na emeryturę w wieku 31 lat to kiedy spadnie mu XP ???
a jeszcze inna sprawa kto jedzie 33 czy 34 latkiem ??? chyba jakiś desperat albo extra-ligowiec który ma zawodnika ze śr.100 i naddatkiem w skillach
dziękuję
Zacznijmy od tego że pomysł spadku xp był nie moj a ja tylko podałem przykładowe dane
Sam tego nie popieram ale szczerze to co sie bedzie działo to mi koło d... juz od jakiegos czasu lata
I tak nic nie zostanie pewnie wprowadzone a nawet jak to nic to nie da
(2016-01-04, 18:14:26)Roko napisał(a): [ -> ]dam tu przykład: mając zawodnika ze śr. skilla 98,5 ale mającego lat 24 i xp 73 dostającego ciągłe baty od ''dziadków'' np. 31 lat niech to bedzie podobna śr.98 i ponad 100 xp

No dokładnie, liczą się tylko emeryci. Różnica 30XP to skill nawet nie musi być porównywalny, może być sporo słabszy i tak taki zawodnik wygrywa.
Zerknąłem na szybko w najlepsze drużyny poszczególnych lig i zawodnicy punktujący to 30-33 latkowie.

I żeby nie było,że patrze na siebie, mi sie nie spieszy do E-ligi, wolę pompować w młodzież, przynajmniej zapewniam sobie na bieżąco darmowego vipka Duży uśmiech

Można tez po prostu kontrowersyjnie znieść XP całkowicie, a bezpośredni wyścig zawodników ze śr skilli 100 i na nówkach motocyklach czysta loteria Język
Henrik - to już tydzień od ostatniego postu w sprawie XP, wątku który poruszyłeś
pytanie czy coś postanowiono w tej sprawie: będą zmiany czy zostaje po staremu, zapewne są osoby zainteresowane tym tematem
najlepiej zostawić xp w spokoju a poruszyć sprawę np kondycji
tofik słusznie zauważył i pewnie większość też to zauważyła że zawodnik ma dużą średnią i wysokie xp a kondycje mizerną i rypie gości ze znacznie wyższą kondycją a mniejszym xp
każdy jeden parametr powinien mieć wpływ na wyniki zawodnika a nie tylko jeden znacznie przewyższać resztę
jest w końcu 7 parametrów
wtedy by było widać że dużo drużyn by nie opierało się na emerytach
Na tą chwilę zostaje jak jest bo sami widzicie że co gracz to inne zdanie.
Można też jeśli nie chcecie spadku XP to zmniejszyć znaczenie doświadczenia .
Jak dlamnie to należało by zwiększyć znaczenie kondycji u starych zawodników a nie szukać czegoś na siłe co nic nie zmieni
(2015-12-17, 21:13:50)Henrik napisał(a): [ -> ]Krótko i zwięźle chodzi o to że XP można zdobywać bez ograniczeń i to premiuje zawodników starszych dlatego może warto wprowadzić żeby zawodnikom od 28 lat spadały nie tylko skille ale również i XP.

Jako, ze zdania sa podzielone i zawsze beda, pozostawilbym xp w spokoju, a zwiekszyl znaczenie kondycji o jakis procent kosztem innych skilli (dla wszystkich, nie tylko ''emerytow''), a zarazem zwiekszyl % losowego przejscia na emeryture od 28 lat o np. 3-5%.
Pomimo że, waham się czy kontynuować w grze kolejny sezon  - uważam, że dobrze jest zmniejszyć jeszcze bardziej znaczenie xp [lepsze to niż spadek - bo jak człowiek (żużlowiec) może zapomnieć jak się jeździ] - jeśli to przejdzie to jak ktoś chce to niech nabija do 200 zaczynając od egzaminu jak zdąży Język lub po prostu zostawić tak jak jest i ustawić "finalną" sztywną granicę (100) i koniec - niech rozwijają się pozostali "młodzi" zawodnicy . To zapewni może większy udział w zawodach juniorskich na forum . Kondycja powinna mieć większy wpływ tak jak np. siła lub prowadzenie   ----> i to zaczynając od razu od wyjścia ze szkółki (zawodnik "bez dobrej" kondycji po okrążeniach np. dwóch "zapowietrza się" i traci na dystansie ...)  , aż do osiągnięcia "wieku" spadkowego - w którym spadałaby szybciej , bo obecnie "nic nie znaczy" (poza dodatkiem do śr.skilli)  i trenuje się ją przeważnie na końcu.  Tak dla urozmaicenia tego - co się obecnie dzieje. Pozdro.
Stron: 1 2 3