Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: Czas na zmiany #2
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cz. II propozycji zmian/dodatków:

7. Medale z podziałem na ligi oraz Puchary w Osiągnięciach - obecnie patrząc na medale nie wiadomo, w której lidze klub je zdobył; proponuję, aby na medalach niezależnie od koloru pojawiły się odpowiednio: litera E - medal zdobyty w Ekstralidze oraz cyfra od 1 do 6 - medale zdobyte w danych ligach. Ponadto medale z poszczególnych poziomów pogrupować, aby były obok siebie. Zdobyty puchar to ikonka złotego pucharu za medalami, przegrana w finale - srebrny puchar, odpadnięcie w półfinale - brązowy (można również wprowadzić mecze o 3. miejsce);

8. Wyszukiwarka zawodników wg narodowości, średniej itp. - pomocna przy planach transferowych i w DPŚ;

9. Agresja/opanowanie - niezmienne atrybuty (od 1 do 5), które zawodnicy dostają juz w szkółce (po pewnym czasie zostałyby w niej odkryte). Im wyższy poziom, tym zawodnik może częściej doprowadzać do wypadków, robić częstsze taśmy, ale zarazem lepiej i skuteczniej walczyć na torze; mniejsza powodowałaby spokojna jazdę bez przykrych niespodzianek, ale z mniej skuteczną walką na torze;

10. Joker/ZZ - dodatkowe opcje taktyczne zwiększające emocje i/lub pomagające osłabionym drużynom. Jokera można by stosować, jeśli przewaga drużyny przeciwnej wynosi 10 pkt., natomiast Z/Z tylko za kontuzjowanego zawodnika ze średnią biegową 2 wzwyż, ewentualnie stosowanie bez ograniczeń;

11. Własne nazwisko juniora - użytkownik z kontem VIP mógłby zmienić imię i nazwisko jednego juniora na sezon na własne (w razie nadużyć administrator mógłby je zmienić lub poprosić o zmianę menedżera). Pomogłoby to bardziej wczuć się w atmosferę klubu;

12. Tory A, B, C, D - każdy z nich miałby określona trudność pokonania, przez co stawka w niektórych biegach byłaby bardziej wyrównana;

13. Stan nawierzchni - z czasem nawierzchnia ulegałaby degradacji powodując wolniejsza jazdę i dużo większe ryzyko upadków, zderzeń oraz kondycji. Doba powodowałaby spadek stanu o 1%; prace na torze można by wykonywać raz w tygodniu, w sobotę, podnosząc w ten sposób stan o 1% (koszt: ok. 10 tys.). Gdy zmieniono by rodzaj nawierzchni, np. z grząskiej na normalną, stan wskoczyłby na 100%. Dodatkowa opcja - wymiana nawierzchni: bez zmiany rodzaju - 100 tys., ze zmianą - 150 tys.);

14. Koszty wyjazdów - wyjazdy na mecze to jednak koszty, w sobotnim rozliczeniu można by je wyszczególnić; wysokość byłaby zależna od odległości województw. Nie były by to jakieś wielkie pieniądze.

Cz. III w sobotę.
Kolejne bardzo trafne zmiany szczegolnie joker pozwoli to slabszym klubom na większe manewry oraz zmiana w medalach tez trafna jestem za
Z JOKEREM jestem zdecydowanie na NIE, mogłoby to wypaczać wyniki i mogło by nie oddawać sił zespołów, w dodatku starajmy się przybliżać SW do realnego żużla, w Polsce Joker zniknął już kilka lat temu i myśle ze to było dobre rozwiązanie

Jesli chodzi o ZZ ona jest nie potrzebna kontuzje trwają zazwyczaj kilka dni i nie ma sensu tego wprowadzac.

Wyszukiwarka wydaje mi sie ze jest w Liście transferowej ale moze nie o tą ci chodziło Język

Jesli chodzi o medale to jezeli klikniesz na niego albo najedziesz myszką to ci się wyswietla w której lidze i sezonie był zdobyty

Reszta pomysłów mysle warta przedyskutowania Oczko
Pierwsze widzę o dodatkowych informacjach na medalach... Mnie nic się tam nie wyświetla.

Jest wyszukiwarka, ale właśnie na LT, mi chodzi o wyszukiwarkę wszystkich zawodników, nie tylko na sprzedaż. Średniej skilli by nie pokazywała, ale narodowość, xp, statystyki itd. już tak.

Obecnie każdy mecz oddaje siłę zespołów aż zbyt dobitnie, potrzebne jest jakieś urozmaicenie i umożliwienie choć tej małej szansy na lepszy wynik słabszej ekipie. Kontuzje są zbyt rzadkie i za krótkie, gdyby je trochę podrasować to i Z/Z byłoby bardziej zasadne.
Ja ostatnio na kompie jeszcze siedziałem i mi pokazywało (chyba że mi się coś pierdzieli Język) teraz to juz se ręki nie dam uciąć ale wydaje mi się że ostatnio to jeszcze widziałem Duży uśmiech ale tyllo na kompie bo na telefonie tez nie mam Język

Gdyby były Jokery to na pewno mecze bylyby atrakcyjniesze ale czesto bysmy mieli jednak wyniki gdzie zespol przegrywa caly meccz wyjdzie mu JOKER pozniej 5:1 i ostatecznie wygrywa cały mecz mimo ze byl slabszy w czasie spotkania. I tu mamy wlasnie przyklad wypaczania wynikow. Dla mnie Joker jest rzeczą zbędną.
Co do medali to faktycznie gdy najedzie się kursorem na medal to wyświetla info o nim.

ZZ może i racja że nie będzie zbytnio przydatne bo faktycznie kontuzje nie trwają długo, gdyby jakaś trwała z pół sezonu to wtedy byłbym za.

JOKER ewentualnie mógłby być, czy wypacza wynik... to sprawa dyskusyjna, moim zdaniem promowałoby to graczy online, np. przeciwnika nie ma na meczu więc nie naprawia (wymienia) motorów a do tego możemy zrobić taką zmianę... nie wiem.

Reszta propozycji bardzo ciekawa i raczej warta wprowadzenia.
Pozwolicie że wyrażę swoje zdanie na ten temat: podejrzewam że większość wymienionych zmian pomogłaby drużynom które nie maja w składzie wszystkich seniorów ze średnia 100 skilla czyli z niższych lig, mając taki skład nic nie jest przewidywalne i nie oddaje siły danego zespołu, przykład: (zawodnik śr,100 ale z XP 80 pojechał zawodników ze znacznie wyższym XP a nawet 115) raczej też ze średnią 100, także jokery i zz nic tu nie zmienią
a coś takiego jak np. stan nawierzchni czy koszty wyjazdów to nie potrzebne rozciąganie gry, gra ma być łatwa i przyjemna, a nie chodzi chyba o to aby wielkością i ilością czynników wpływających na grę zniechęcać tych co poświęcają grze kilka minut dziennie
7. Odnośnie medali to ostatnio tak patrzyłem i stwierdzam że są bardzo nieczytelne, powinnien być kolor medalu i liga z której jest ten medal - a nie jak teraz złoty medal z 1 (bo pierwsze miejsce w lidze) - bezsens.

8. Można by trochę wyszukiwarkę rozwinąć dla tych co potrzebują.

9. Można by tu się nad tym zastanowić.

10. NIE - tak jak napisał betard.

11. To mogło być bardzo ciekawe - jestem ZA

12. Warto przemyśleć

13. Nawet nawet pomysł tylko czy nie udeżył by on w biedniejsze drużyny?

14. j/w
7) Dla mnie obojętne a w każdym razie wobec innych spraw przedwczesne.
8) Przeceniasz możliwości personelu gry.
9) Bardzo dobry kierunek pod warunkiem, że te cechy będą niewykrywalne przez grających. Tu trzeba by po prostu zaryzykować. Dobre szkółki szybko w porównaniu z innymi odkryłyby te cechy u młodych adeptów i znowu pogłębiły swoją przewagę.
10) Do rozważenia ale raczej nie. Grę opanowali by sami maniacy mający zawsze czas na bezpośredni udział w meczu. Ewentualnie zgoda na jednokrotne w sezonie skorzystanie z takiej możliwości.
11) Tak.
12) Nie. I tak w sumie w obrębie sezonu wszystko by się wyrównywało a ile komplikacji techniczno- informatycznych zupełnie bezproduktywnych i przekraczających umiejętności programisty.
13) Nie. Chcesz nas wszystkich zniszczyć finansowo? Jaki tego cel?
14) Jak w punkcie 13.
niektóre punkty są warte uwagi
w szczególności tory A, B, C, D i ich użyteczność danego dnia. Podobne zastosowanie jakie ma to w Speedway Star. Większe roszady i zagrywki taktyczne dzięki temu były by możliwe

- do rozważenia