Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: Czas na zmiany #3
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Cz. III propozycji zmian/dodatków:

15. Sprzęgła/zębatki - odpowiednie dopasowanie tych elementów do rodzaju nawierzchni, stanu toru i pogody;

16. KSM - jeden z podstawowych wykładników siły zawodnika (a na pewno podstawowy dla innych menedżerów, nie widzących skillów). Pozwoliłyby wprowadzić drużynowe limity KSM do poszczególnych lig;

17. Wypożyczenia - darmowe wypożyczenie zawodnika do innego klubu na sezon lub pół. Pensjami i treningami nadal zajmowałby się klub macierzysty. Klub wypożyczający miałby regularnie jeżdżącego żużlowca, natomiast klub "biorący", często biedniejszy, miałby przyzwoite wzmocnienie;

18. Drużynowy Puchar Świata - dużo zmieniłby na lepsze: wybory na selekcjonera, dodatkowy panel do zarządzania drużyną narodową no i same w sobie rozgrywki. Proponuję, aby DPŚ odbywał się w formie czwórmeczów w czwartki. Formułę ciężko mi ustalić, gdyż nie znam liczby narodowości w grze;

19. Pojedynki klubowe - menedżer miałby możliwość wybrania w specjalnej zakładce kilku klubów, z którymi mecze mają dla jego klubu największe znaczenie, np. miejskie derby. Na takie mecze przychodziłoby więcej kibiców;

20. Miejsca zadaszone - ten typ miejsc miałby znaczenie przy pogodzie deszczowej - pod dachem zasiadałby wówczas komplet widzów. Budowa dachu polegałaby na stopniowym zadaszaniu danej ilości wszystkich miejsc;

21. Parking - im więcej miejsc na parkingu, tym więcej kibiców;

22. Sklep/bar - koszty budowy i czas były by dość wysokie, jednak takie posiadanie tego typu obiektów zwiększyłoby dochody z meczu o kilkadziesiąt tysięcy, w zależności od liczby widzów.
Sprzęgło i zębatki - wpłynęło by to na walkę w grze, jednak mogłyby byc problemy z ogarnieciem tego np dla 7-15 zawodników

KSM - wiele razy nie przeszedł i nie przejdzie

Wypożyczenia - dobry pomysł, ale stwarza zbyt duże ryzyko na oszustwa i nie byłoby nad tym kontroli . Nie przejdzie

DPŚ - tutaj sie zgodzę , sam próbowałem na własną rękę to zrobic i jak mi to wyszło było widac . Problem jest z ilością zawodnikow , w koncu jakies eliminacje do kadry Musialbybyc . Jest tutaj zbyt dużo pracy i watpię aby to przeszło

Pojedynki klubowe - popieram , dodac do zakładki rozgrywki

Miejsca zadaszone - tak

Parking - no nie wiem , tak sceptycznie do tego jestem przekonany

Bar - nie wiem




W kolejnym poście przedstawię swoje propozycje z przed kilku miesięcy, ktore otrzymał Stefik
W kolejnym ze wzgledu, że nie chce nabijać wątków
1.Moja drużyna :
- po kliknięciu w medal odnośnik do tabeli z sezonu w którym zdobyty został owy medal (funkcjonalność dostępna po wykupieniu VIP)

2.Stadion :
- odnośnik w wersie ,,pozycja w rankingu,, do rankingu stadionów
- dodanie pomieszczeń treningowych lub hali treningowej (max 80m2) przykład - 1m2=50,000 zł/15m2-5% szybszy trening/30m2-8% szybszy trening/50m2-11% szybszy trening/80m2=15% szybszy trening (pomysł zaporzyczony z Maxithlon przerobiony na potrzeby SW)
- dodanie zadaszenia który składał by się z 10 elementów a 1 elemnt to koszt 300 tyś zł *** przykład 3części-3% wyższy zysk 5części-5% wyższy zysk 8części-8 % wyższy zysk 10części-10% wyższy zysk
- dodanie sprawności stadionu - sprawność spadałaby raz na tydzień + za każdy mecz ligowy/pucharowy/barażowy /Tygodniowy spadek o 1% za mecz 3% stadion poniżej 90% traciłby elementy stadionu (pomysł zaporzyczony z Maxithlon przerobiony na potrzebt SW)

3.Pogoda - zwiększenie jej wpływu na czasy osiągane przez zawodników
4.Księgowośc - tekst na dole na czerwono i dodanie obok wykrzykników
5.Sponsoring :
- wprowadzenie np 3 celów od sponsora dla klubu - za zrealizowanie będzie nagroda za nie zrealizowanie kara *** przykład celów - 6m-ce w lidze/minimum 10 zwycięstw w lidze/najlepszy junior w lidze
Cele mogą być dowolne

6.Archiwum transferów - dodanie opcji przeglądaj w kolejności np od największoego do najmniejszego transferu (opcja dla posiadaczy VIP)
7.Gazetka klubowa :
- wprowadzenie gwiazdek do oceny artykułu (od 1 do 5)
- naprawienie błędu z licznikiem ,,czytane XYZ razy,, (błąd w wyniku którego 1 gracz może nabijać licznik ile chce a powinno być 1 gracz=1 odczytanie w tej statystyce )

8.Statystyki
- naliczanie średniej biegowej i meczowej bez wliczania bonusów tak jak to jest w realu
- dodanie dodatkowej zakładki dla posiadaczy VIP - statystyki niesklasyfikowanych - zakładki lub pod strony dla zakładki Statystyki

9.Historia ligowa zawodnika :
- dodanie do tej zakładki bonusów

10.Moi zawodnicy :
- wprowadzenie limitu np 20 zawodników w klubie
- wprowadzenie nastroju który miałby wpływ na osiągane czasy (nastrój w przedziale 0-20 im wyższy tym więsza szansa na lepszy czas *** przykład 0-6 -0,5 sek gorszy czas 7-12 -0,25 sek gorszy czas 13-16 -0,05 sek gorszy czas 17-20 czas bez zmian lub +0,1 sek lepszy)
- wprowadzenie opcji zgranie parowe (im wyższe tym lepsze czasy obaj mogą osiągnąć w biegu w którym jadą razem - przykład 1bieg=0,01 PZ(punktów zgrania) max to 10 pkt a więc żeby osiągnąć takie zgranie potrzeba przejechać aż 1000 biegów (można to w mniej niż 4 sezony osiągnąć - dzięki temu nie było by ciągły roszad w składach) a teraz procenty - zgranie 1-0,1 sek lepszy czas obu 3-0,3 sek 5-0,5 sek 8-0,8 sek 10-1sek )
- wprowadzenie opcji junior po 3 biegi - jesli dałoby sie skrypty zrobić to była to by przydatna opcja

11.Nie wiem do której zakładki to zaliczyć więc będzie osobno
- dodanie Ratingu drużyny tzn płynności finansowej im wyższy rating tym wyższe przychody im niższy tym mniejsze (rating od 0 do 10 na start każdy dostaje 7 - każdy transfer obniża rating o 1)

12.Wspólny trening :
- naprawienie opcji naliczania czasów za bieg w takim treningu (chodzi o to że np 2 zawodników ma motor 2 nie i ci co nie mają mieszają czasy z tymi co mają i wychodzą takie dziwaczne z których nic się nie da odczytać)

13.Listra transferowa
- wprowadzenie limitu transferowego w okresie sezonu ligowego (kupno) np do 10 transferów - ważna rzecz gdyż patrząc na LT widać jak goście co mają kasę kupują na potęgę (głównie ci z wyższych lig)

14.Zawody Indywidualne
- wprowadzenie opcji organizacji tylko dla : wszyscy/senior/junior

15.Puchar Gry : Schemat proponowanej rozpiski :

1 runda - 512 drużyn - 1 mecz awans zwycięsca w przypadku remisu lepszy w RG (rankingu gry)
2 runda - drabina wyższa (256 drużyn) drabinka niższa (256 drużyn) - reszta PG wedle schematu obecnego z tym że mamy 2 drabinki tak aby każdy jechał do końca
Z tego względu dodanie podstron w zakładce Puchar Gry aby móc przeglądać wszystkie drabinki z tym że aby widzieć wszystko trzeba posiadać VIP , osoba bez VIP widzi tylko drabinkę główną i swoją

16.IMSW
- wprowadzenie kandytur tak aby cały czas nie tylko 1 klub organizował finał IMSW --- przykład :
aby uzyskać finał należy być w rankingu stadionów np na m-cu od 1 do 60

17.Ranking Stadionów :
darmowy dostęp = 1-10 i ,,mój klub,,
za silver VIP = 1-60 i ,,mój klub,,
za gold VIP = całość

18.Turnieje - usunięcie z INNE tej zakładki gdyż jest już nie aktualna a chcąc dodać nowy turniej trzeba pisać do Jacka który już nie gra
Lub zaakutualizowanie tej zakładki o obecne turnieje

19.Pomoc - ulepszenie jej czym się zajmę dzisiaj i skończę prawdopodobnie w nd
20.Program Pomocy Nowym - uaktualnić to bo mentor XYZ może mieć tego samego ucznia od roku - automatyczne przypisanie do mentora (losowego) a jeśli gracz chciałby do danego mentora to jeśli miałby on miejsce to spełnić te prośbę
21.Ranking gry - tak samo zrobić jak z rankingiem stadionów
22.Opcja zablokuj wiadomości - zmienić jej kolor na czerwono gdyż obecnie łatwo można pomylić odnośniki i klikną w coś co się nie chce
23.Dodanie do działu rozgrywki zakładki ,,parowe,, :
- dodanie oficjalnych mistrzost par klubówych (każdy klub jedzie i wystawia 1-2 pary)
- dodanie możliwości organizowania zawodów parowych raz w tygodniu w czwartek od 10 do 20 godziny - możliwość max 2 par z tego samego klubu w 1 zawodach
(dodanie kary za nie wystawienie par 50,000 zł - kara czy zgłosiło się lub dostało 1 czy 2 pary ) - trochę podobne by to było do ZI ale inna forma / kwestia zarobku - polowa tego co sie za ZI zarabia )

24.Funkcjonalność :
- szybsze odświeżanie i ładowanie sie czwórmeczy gdyż zamula strasznie i nie kiedy trzeba czekać po kilkanaście sekund

25.Czwórmecze dodanie zakładki twoje rozegrane czwórmecze a zakładkę rozegranę czwórmecze można zostawić
26.Wprowadzenie DPŚ i DPŚJ w formie np czwórmeczy lub ZI (można by dać np to w środę ) - (lub DPŚ ale juniorzy też by jechali z tym że na własne konto bardziej) - tym mogę się zająć tylko przydałaby sie lista zawodników szczególnie tych zagranicznych
27.Mamy IMSW więc pora też dać IMŚJ - turniej obowiązkowy na takich samych zasadach co IMSW
28.Wprowadznie podatku od majątku tzn klub musi zapłacić podatek raz w sezonie np 23% swoich przychodów dla klubów z większym budżetem i 12% dla tych z mniejszym a dla pierwszosezonowców 5% podatek
Kwestie % do ustalenia - ma to na celu próbę wyrównania szans między bogatymi a biednymi choć w tej grze biedny może mieć przychody na poziomie 20 mln na sezon a bogaty po 30-50 mln kwestia transferów to jest a właściwie procederu kupno/sprzedaż po 60 dniach
29.Można by spróbować zmienić ustawienie graficzne strony na takie jak w SpS , a także jakieś zmiany kolorów zakładek lub poprostu jaśniejszy kolor strony
Kilka moich propozycji juz jest zrealizowanych
Np trening wspolny czy czwormecze, aczkolwiek to drugie kazdy zauważył na swoim przykładzie
Trochę dużo, więc stopniowo.

1. Nie jest to niezbędne, ale zawsze łatwiej niż szukać
2. Pomieszczenia treningowe i zadaszenie czemu nie, kwestia ustalenia ceny i korzyści.
Sprawność stadionu zdecydowanie nie. Drobne prace typu malowanie itp robi się raz do roku, nie zauważyłem by stadiony rozpadały się po meczach Uśmiech no chyba że mówisz o wyrywanych krzesłach i demolowanych płotach.
3. Tak
4. Nie mam pojęcia o co chodzi
5. Tak, ale jako dodatkowe. Można wówczas trochę obciąć kasę od podstawowych
6. Zbędne
7. Nie czytam, więc się nie wypowiadam.
8. W realu liczy się średnie z bonusami.
Nieklasyfikowani mogą być.
9. Nie zauważyłem, że nie ma. Racja powinno być.
10. Limit jest
Co do nastroju jakoś nie jestem przekonany.
Zgranie tak, pytanie czy aż tak długie do uzyskania.
Juniorzy po 3 biegi, wyczekiwane od dawna wreszcie ma być.
11. Nie do końca rozumiem, co tu miałeś na myśli.
12. Zrobione
13. Nie
14. Zapraszając wybierasz sam zawodników, więc chyba niepotrzebne, ale jeżeli by to komuś ułatwiło to na tak.
15. Tu jestem na nie, puchar charakteryzuje się awansami i odpadaniem.
Odnośnie III propozycji zmian
15. Za bardzo by się pokomplikowało grę.
16. Tu wiadomo na Nie (Precz z KSM)
17. Tu byłbym za lecz nie przejdzie, za dużą przepaść by tworzyło między dobrymi ekipami a słabymi. Jak ja bym mógł oddawać zawodników na wypożyczenie to byłbym szczęśliwy i non stop jeździł w E-lidze.
18. Może być mi i tak to obojętne.
19. Fajna sprawa z Derbami by była, można by jeszcze wprowadzić bójkę i karę dla organizatora.
20. Też fajnie , akurat nie mam na co kasy wydawać to bym sobie zadaszenie na całym stadionie zrobił.
21. Też fajowo i by się do rankingu stadionu liczyło. Ja bym sobie go jeszcze rozbudował tylko po co jak mi i tak tylu ludzi nie przyjdzie ile mam miejsc Smutny
22. Też za.
Sprawę ze sprzęgłami i resztą osprzętu można by ułatwić, np. dany rodzaj części do danej nawierzchni, wystarczyłoby pamiętać o ewentualnej zmianie przed meczem. Dlaczego Wy tak krzyczycie, gdy tylko pojawi się temat KSM? Nie rozumiem.

:

1. Jak najbardziej za;

2. Odnośnik oczywiście powinien być, zadaszenie sam wnioskowałem, jednak w prostszej formule: w opcji rozbudowy pojawiłoby się kolejne okienko: Miejsca zadaszone i tam menedżer decydowałby, ile miejsc chce zadaszyć. Koszt dachu nad tysiącem miejsc wynosiłby 200 tys. i rozbudowa taka trwałaby 21 dni). Hala treningowa mogłaby być, ale jednak piękno tkwi w prostocie: proponuję opcje budowania hali na takiej zasadzie jak sklep i bar - jedna budowa, powiedzmy miesiąc trwania za 1 mln. Sprawność może i tak, ale całej bazy klubowej jednocześnie (stadion, hala, sklep, bar). Doprowadzenie do przyzwoitego stanu obiektów pochłonęłoby pewną kwotę, ale dochody znów byłyby w takiej wysokości, jak przed poprawieniem sprawności (im ona mniejsza, tym mniejsze dochody z biletów). W szczegóły poziomów zwiększenia dochodów się nie pakuję, gdyż znam za mało szczegółów obecnego systemu;

3. Nie, wolałbym zwiększenie wpływu nawierzchni i stanu toru jako bardziej realne;

4. Tak;

5. Tekst na czerwono tak, ale po co wykrzykniki? I tak jest ich w grze za dużo. Nie ma co krzyczeć;

6. Oczywiście, sam miałem to proponować;

7. Ocena artykułu w postaci gwiazdek to bardzo dobry pomysł, zablokowanie nabijania wyświetleń również;

8. Niewliczanie bonusów - tak, statystyki niesklasyfikowanych - nie, nie ma to sensu, zajrzyj sobie w live z meczu/ów;

9. Można, ale nie jest to niezbędne. Co do historii ligowej i ogólnie profilów zawodników wypowiem się w Cz. IV "Czas na zmiany";

10. Limit mógłby być - 21 zawodników, nastrój (lub morale, związane z sytuacją żużlowca w klubie) tak, z tym, że wystarczy przedział 0-5 i najwyższe jego parametry powinny minimalnie polepszać czasy, zgranie parowe jak najbardziej na tak, juniorzy po 3 biegi - ta tabelka startuje od przyszłego sezonu;

11. NIE. Jeśli już, to zadłużającym się klubom trzeba pomagać, a nie jeszcze im utrudniać, to samo tyczy się obniżania za transfery - nie dość, że zapłaci za transfer, to jeszcze spadną mu przychody. Wiadomo, do czego to może doprowadzić;

12. Tak;

13. NIE. Dorobili się, to kupują;

14. Tak;

15. Drabinki mogą być, z tym, że przed 1/8 finału by się połączyły. Chociaż nie jestem do tego sposobu przekonany, pokombinuję nad Pucharem;

16. Tak, ale IMSW wymaga przede wszystkim reformy, wiąże się z tym między innymi zmiana sposobu wyboru organizatorów (o tym później w "Czas na zmiany");

17. Tak, jednak po reformie kont VIP 1-10 dla wszystkich, wszystkie dla VIP;

18. Zrobione;

19. Zrobione;

20. Tak;

21. Tak;

22. Tak;

23. Tak;

24. Chyba ja jako pierwszy o to wnioskowałem, zrobione;

25. Tak;

26. Tak, już to proponowałem, nad szczegółami trudno w tym momencie dyskutować, gdyż nie znamy liczby poszczególnych reprezentantów;

27. Tak;

28. NIE. Nie w taki sposób. Wprowadźmy jeszcze podatek od zaproszenia na sparing i zapisania składu... To nie rząd PiS.

29. W żadnym wypadku, obecna szata graficzna i layout są bardzo dobre i przyzwoicie oddają żużlową atmosferę (chociaż mogłyby bardziej, ale nie przez rozjaśnienie!), nie zmieniajmy nic na siłę.
BlackHunter - zasypałeś grę masą propozycji które w większości nie będą brane pod uwagę (takie moje zdanie) część z nich może była już wcześniej planowana, ale chodzi mi najbardziej o KSM który to temat wywołuje zawsze burzę wypowiedzi
O ile wprowadzić KSM do gry to musi być to powiązane z listą transferową czyli: KSM można ustawiać czy też dopasowywać skład jak okno transferowe jest tylko w przerwie między sezonowej w innym przypadku to mija się z celem
Nie bierz tego do siebie i nie urażaj się jak powiem że mając tyle pomysłów to może stwórz własna grę Oczko bo ja osobiście kisnę w 3 lidze i nie widzę większych wad tej gry, ma takie a nie inne zasady i formuły, ja to akceptuję i gram jak większość dopasowując się d o tego co jest Uśmiech
jeszcze raz bez urazy do twojej osoby, to że piszesz swoje propozycje mi to nie przeszkadza po prostu chciałem się też udzielić tutaj
pozdrawiam - Roko Uśmiech
- dobrze trafiłeś, planuję od dawna własne managery: żużlowy i piłkarski. Tylko do wprowadzenia ich na rynek braluje mi podstawowej umiejętności - dobrej znajomości języków programowania (ogarniam jedynie HTML). Pozostało mi więc podzielenie się moimi pomysłami tutaj (nie wszystkie Wam zdradzę; część zapożyczyłem z innego, niedziałającego już managera, a część jest oczywistością), a nuż któryś zostanie wprowadzony (Stefik dostał moją pełną listę jakiś czas temu). Poza tym warto o tym i o owym podyskutować i poznać zdanie innych. :-)
Aż jestem BlackHunter zaskoczony, że aż tyle moich pomysłów dałeś ,,TAK,,
To są pomysły gdzies z kwietnia więc tam nie ktore rzeczy mogą juz sie nie pokrywać
Elementy tylu kolory , wielkości liter itd to było juz robione na prośbę Stefika
Ja bardzo bym chciał możliwość zawodow parowych
To jest cos co mi w tej grze brakuje i może sie uda to wprowadzić
W końcu trzeba jak najbardziej to rzeczywistości sie przybliżać

Podane w moich pomysłach liczby itd są tylko umowne
Wiem i wiedziałem w zasadzie , że spora część tego nie przejdzie
BlackHunter co do programowania to ja sie nie dziwie , że nie umiesz
Nie jest to proste
Sama tabelka w html wyglada jak czarna magia Oczko
Czemu nie KSM? 2 najprostsze przykłady:

- nie po to szkole tyle czasu wychowanków by ich na sile sprzedawać bo przekrocze KSM. A w szkółkę zainwestowałem na maksa.

- co z meczami zakonczonymi 75:0?

- w każdej lidze jest taka przepaść że mecze kończą się 60:30 lub 75:15 , a w przypadku 3 miejsca pół składu do wymiany, ale co kupić? \

- jaki KSM miałby zawodnik w Ekstralidze, mając średnią 3 w czwartej lidze?
niektóe widze z Twoich propoizycji juz nie aktualne np z lista turneiji lub zamulanim 4meczy. Mógłbyś ją odświeżyć ?
Mogę zrobic na nowo
Tylko chcesz ze szczegółami typu kolory itd ?
Tak jak w poście jest ok. Tylko pomin te zbyt wyfantazjowane oraz te juz zrobione.
Stron: 1 2