Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: Juniorzy (i nie tylko) - brawura GM_Arek
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
ostatnio o tym wspomniałem. Pomysł w fazie przemysleń.

Nowa (zanikająca) umiejętność: BRAWURA

Szukamy sposobu by juniorzy (ale w sumie i nie tylko oni) mogli coś znaczyć w meczach ligowych. gdzieś na forum chyba przewinęła się brawura.

Załóżmy że mamy max 3 poziomy Brawury (plus zerowy).

Zawodnicy 16-21 lat mają 3 możliwe poziomy Brawury
Zawodnicy 22-26 mają 2
Zawodnicy 27-30 jeden
powyżej 31 brak

Z czym to jeść? każdy poziom brawury mógłby dodawać x czasu lub śr x skilla (dodatek ten mógłby być też zależny od przedziału wiekowego). Tylko od managera zależałoby na jaki poziom brawury wbić danego zawodnika (przed lub w trakcie zawodów) np mową motywacyjną, by ten kręcił lepsze czasy. Jednakże podniesienie każdego kolejnego poziomu "nakoksowania" (czyli brawury) naszego zawodnika podnosiłoby też ryzyko kontuzji (im wyższy poziom i starszy gracz tym wyższe).
Brawurę między biegami mógłby zbijać np wyszkolony psycholog. Cała operacja mogłaby być ograniczona do kilku razy ne mecz.
Czyli jesli wbije juniorowi brawurę i pojedzie za seniora to może przywieźć takie same punkty jak senior???
Jesli to by wesxlo i w trakcie meczu takie zmiany to trzeba by pomyśleć chyba o wydluzeniu czasu biegu żeby sie wyrobić.
Jesli zwiększy sie ryzyko kontuzji to znow mógłby powrócić również temat zastępstwa zawodnika.
to zależy tylko i wyłącznie od pomysłu/poziomów jakie ustalimy. choć nie przesadzajmy że 16-latek będzie nagle bił 30 latka z super skillem (aż tak bardzo nie chcę płynąć). A ryzyko kontuzji - każdy z was podejmowałby je świadomie.
Na ZZ w najbliższym czasie bym nie liczył, Kuba też ma swoje ograniczenia czasowe.
Wiadomo ze 16 latek nie bedzie wozil 30 latka bo poleje sie zaraz fala krytyki w stylu po co ja szkolilem itd.
Ale np 18 czy 19 latek mógłby troche namieszać w towarzystwie.
Ogólnie jestem za taka zmiana.Plus tego byłby taki ze gracze poszliby moze w kierunku młodszych zawodnika a to tez wplyneloby na naturalny zanik dziadków.
Powtarzam to tylko moje zdanie.
wszystko zależy od tego czy pomysł chwyci, i co chcielibyśmy nim osiągnąć
nie wiem jak to ma niby wygladac, skoro roznice czasowe miedzy dobrym seniorem a dobrym juniorem na normalnej nawiezchni sa 6 sekund lub wiecej, wiec watpie zeby junior cos mogl znaczyc wiecej w meczu
jezeli chodzi o seniorow to zalezy jak czesto beda kontuzje wystepowaly po "nakoksowaniu" i ile bedzie dawala ta brawura, bo ryzykowac np. wzrost kontuzji do >40% przy zyskaniu mniej niz 0.5s to sie nie bedzie oplacac
pomysl moze nie najgorszy, ale raczej nie przejdzie no i pewnie wprowadzilby wieksza losowosc niz teraz jest, a z tym przeciez walczysz od poczatku
Pomysł fajny i bardzo duże ryzyko kombinacjiUśmiech

Nie stać mnie na wytrenowach zawodników to kupuje 20-21 latków i lece brawurą, jakoś to będzie. Uśmiech

Spowoduje to spadek cen zawodników starszych i nienaturalne ceny zawodników młodych.

Od tak na szybko Uśmiech zagrożenia
Ludzie przez jaki wy pryzmat patrzycie, jaka brawura, jeśli robimy brwure to nie tylko junioroą i wtedy bawimy w się w zabawę by nie miał kontuzji. Dla mnie to idiotyczny pomysł i tak. Mówicie że juziorzy nie mają znaczenie? Juniorzy wygrywają mistrzostwo SW , większoś i tak tego nie widzi bo w niższych ligach są zbyt duże różnice ale w Ekstra
nie dla tej propozycji.

Misiek81

Jestem na NIE bezsensowny pomysł
Brawura ale limitowana i w dodatku sterowana przez managera... nie, to nie podniesie widowiskowości - to zwykły doping.

Byłbym za wprowadzeniem cech zawodnikom ale utajnionych i niewykrywalnych inaczej, jak przez uważną obserwację wyników czasów biegów. Takich, jak np. odwaga + 0,060 s na bieg + 10% wzrost możliwości kontuzji (wmk), brawura +0,080 s na bieg + 20% wmk, bojaźliwość -0,060 s na bieg -10% spadek możliwości kontuzji (smk), lękliwość -0,080 s  na bieg - 20% smk i As + 0,090 s na bieg + 30% wmk.

Wyżej wymienione - opisane zachowania mogłyby występować tylko losowo i tylko w meczach ligowych i tylko w sumie w 10 biegach na sezon - obojętnie których i w jakiej kolejności - czyli dokładnie losowo.

Ponadto cechy takie powinno całkowicie losowo otrzymywać na cały sezon tylko po pięciu adeptów szkółek każdej "specjalności" czyli (5 X 5) od chwili wprowadzenia tej innowacji. Na całą gamę  adeptów szkółek w sezonie mielibyśmy tylko 25 obdarzonych takimi cechami na cały jeden sezon. Myślę, że takie podejście byłoby ciekawe.
Uwazam ze jeśli wejdzie propozycja zmiany z tymi sparingami w szkolce to GM_Arek tam moglbys jeśli znajdziesz czas potestować ta brawurę znakomita okazja i nie będzie miała wpływu na mecze ligowe.
Jeśli wypali można wdrozyc na lige jeśli nie to temat zamknięty.
No to trochę skomplikuje grę i raczej nie wszyscy będą wstanie to ogarnąć. Brawura trochę mi nie idzie w parze z xp - albo to albo to. Jakoś tego nie widzę i ten psycholg?
znaczna część graczy na NIE

- do rozważenia
Gm_Arek sparingi w szkolce dzialaja już długo i nie było zadnych testow brawury rozumiem ze propozycja upadla?
Pytam bo ostatnio pojawialy się inne propozycje żeby juniorzy więcej znaczyli w meczu a tu zaraz koniec sezonu i warto by było albo w ta albo w ta jeśli chodzi o ta brawurę.
Stron: 1 2