Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: System Ligowy (z 10 na 8 zespołów) GM_Arek
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Propozycja która musi być dosyć szybko omówiona, byście już przed startem sezonu lub na jego początku wiedzieli o co walczycie. Rozmawiałem o tym już z kilkoma graczami z "długą brodą" w SW i byli pozytywnie nastawieni do tego pomysłu.
Musimy zdynamizować i przyśpieszyć nieco grę, gdyż teraz po kilku kolejkach, dla wielu drużyn środka tabeli sezon pomału się kończy i pozostaje tylko pilnowanie xp i ilości biegów. Dodatkowo oczekiwanie na "perełki" ze szkółki ciągnie się w nieskończoność, gdy wiemy, że "po tym" sezonie junior, którego bardzo chcemy szkolić, pojawi się w naszym składzie.

Dlatego też propozycja zmiany systemu ligowego z 10 na 8 drużyn.

niemalże wszystkie "zaangażowane" drużyny do samego końca walczyć będą "o coś": 1 - o awans, 2 - o awans lub przynajmniej o baraż, 3-4 - może o miejsce 2. a może o uniknięcie baraży z miejsc 5/6. 5-6 walczyć będą o uniknięcie baraży lub spadku, 7-8 - o uniknięcie spadku i jazdę choćby w barażach.


Dodatkowo szybciej pojawiać się będą nasi wyczekiwani wychowankowie ze szkółki. Również i zmiana pokoleniowa następować będzie nieco szybciej (licząc w realnych tygodniach), co być może trochę zdynamizuje ruch transferowy.

By zmiana mogła wejść w życie od sezonu 24, potrzebne są jednak jasno określone zasady, oraz może trochę zrozumienia z waszej strony.

Na koniec sezonu 23. nie ma baraży. potem znowu będą normalnie

E-liga
7-10 - zespoły z tych miejsc spadają do 1 ligi

1. Liga
1 - zespół awansujący do e-ligi
6-10 - zespoły spadające do 2 ligi

2. Liga (dwa przypadki)
A
1 - zespół awansujący do 1 ligi
6-10 - zespoły spadające do 3 ligi
B
1 - zespół awansujący do 1 ligi
5-10 - zespoły spadające do 3 ligi

3. Liga
1 - zespół awansujący do 2 ligi
A: 5-10 - zespoły spadające do 4 ligi
B: 6-10 - zespoły spadające do 4 ligi

4. Liga
1 - zespół awansujący do 3 ligi
A: 7-10 spadające
B: 8-10 spadające

5. Liga
Brak awansów (ewentualnie po zrzucie botów)

Zmniejszenie ilości drużyn (oprócz zalet wymienionych wcześniej) przysporzy też możliwą częstszą możliwość awansów, oraz walki o coś w każdym sezonie.

Czekam na wasze zdanie w tym temacie.
Jeśli dobrze rozumiem ta zmiane to sezon będzie krótszy w związku z tym?
Wiec również powinniscie pomyslec żeby szybciej wzrastala srednia chodzi o dni treningu (żeby była na tym poziomie co teraz) chodzi po prostu żeby ja wyrownac do takiej jak jest mniej więcej przy 10 zespołach.
Skrócenie sezonu moim zdaniem nie jest dobrym pomysłem. Aktualnie sezon trwa 17 tygodni, czyli mamy 3 sezony w rok, nie wydaje mi się żeby potrzebna była większa dynamika. 8 drużyn, daje 14 kolejek, przy pozostawieniu dwóch podwójnych mamy 13 tygodni, czyli dodatkowy sezon w skali roku
Pewnie, że szczególnie dla nowych graczy czas na sukcesy jest długi, aje każdy kiedyś tak zaczynał
Inny aspekt to wolniejszy rozwój młodych zawodników, tych którzy mają dogonić dzisiejszych 5x100, bo automatycznie mają mniej dni treningowych w sezonie.
Uderzy to też we wszystkie nieoficjalne turnieje, bo większość z nich już teraz ledwo mieści się w sezonie. To jednak podejrzewam nie będzie kluczowym argumentem, bo jednak dotyczy ograniczonej liczby graczy, choć często tych bardziej aktywnych. Pewnie trzeba będzie wówczas spróbować skrócić turnieje ograniczając liczbę uczestników.
Ale nie będzie podwójnych kolejek tylko będą pojedyncze czyli sezon będzie trwał w sumie 15 tygodni .
Zgadzam się z Wojtasem uderzy to w turnieje na forum zwłaszcza ze dojdzie kolejny turniej nieoficjalny z ta szkolka wiec wszystko będzie ciężko pomiescic.
Arku: cały czas dążymy do tego by zakończyć 5 x 100, więc podciąganie dł. treningu do dł sezonu nie jest w naszym interesie.

Wojtas: sezon będzie trwał 14 tyg plus baraże (bez podwójnych kolejek). A dynamika dotyczy głównie walki o coś, zamiast "kiszenia" przez 10-14 kolejek na np 3-6 miejscu Oczko Wolniejszy wzrost zawodników oznacza również szybsze starzenie pozostałych czyli: szybsze i więcej spadków, mniejsze dodatki za obozy i dłuższe treny, w porównaniu do młodszych. A dni treningowe zmniejszą się i jednym i drugim.
A tury chyba również da się zmodyfikować. oby
A mam jeszcze takie male pytanko jeśli spadne do 4 ligi z której nie ma awansow wiec co ???będę tam na wieczność???bo nie jest to opisane chyba ze czegos nie zrozumialem.
Koniec koncow jest taki ze dla tej propozycji jestem na NIE.
Baraze to dodatkowe emocje wiec bym je zostawil.
Może jestem stary... ale tak radykalnych zmian się nie spodziewałem... gram ponieważ bardzo podoba mi się obecny system po 10 drużyn.

Jestem na wielkie NIE i nie widzę żadnych plusów.

Według mnie wszystko będzie działo się troszkę za szybko mimo iż tłumaczysz że to tylko o dwa tygodnie... dynamika dynamiką ale to nie jest wyścig z czasem tylko manager w którym musimy mieć czas na różne próby i błędy.

A opcja bez baraży na koniec sezonu jest całkiem do kitu.
Pozdrawiam.
Baraży nie będzie tylko w sezonie przejściowych czyli przy redukcji z 10 do 8 zespołów w lidze.
Później baraże będą się odbywały normalnie czyli drużyny które zajmą 5 i 6 miejsca (np. 1 liga) pojadą z drużynami z ligi niższej które zajęły 2 miejsca (np. 2 liga).
dokładnie jak pisze Henrik: baraży nie było by tylko w sezonie przejściowym. Później baraże, jak i awanse/spadki, normalnym trybem: 1. awansuje, 2gi baraż z 5-6 z wyższej ligi. 7-8 spadek
Marek: teraz czekanie na zakończenie sezonu dla drużyn środka tabeli jest zabójcze wg mnie. W nowym systemie "środek tabeli" może być zarówno "narażony" barażem o awans, jak i barażem o utrzymanie, bądź bezpośrednim spadkiem - czyli cały czas przyświeca nam jakiś większy cel kolejnego meczu.

System 8-drużynowy, wzorem SpSa czy np ht, sprawdza się moim zdaniem doskonale
(2017-10-23, 22:06:47)GM_Arek napisał(a): [ -> ]Marek: teraz czekanie na zakończenie sezonu dla drużyn środka tabeli jest zabójcze wg mnie. W nowym systemie "środek tabeli" może być zarówno "narażony" barażem o awans, jak i barażem o utrzymanie, bądź bezpośrednim spadkiem - czyli cały czas przyświeca nam jakiś większy cel kolejnego meczu.

System 8-drużynowy, wzorem SpSa czy np ht, sprawdza się moim zdaniem doskona
jestem za ta zmiana przynajmniej bedzie o co walczyc albo o awans albo o  obrone przed spadkiem a tak wystarczylo miec bezpieczna piata pozycje i nicnamnie grozi zaden sspadek ani baraz o utrzymanie
No przyznam radykalna zmiana, nie ma co się oszukiwać raczej jest potrzebna by berdziej wyrównać mecze, gdyż w każdej lidze są drużyny mocne i słabe a wyniki 65:25 są nudne. Będzię atrakcyjnie Uśmiech także podoba mi się pomysł 15tyg sezonu i ograniczenie skilla zawodnikom, bo to jest bezsensu że tylu zawodników posiada średnią 100 skilla.
Jeżeli odchodzą kolejki podwójne i sezon na trwać 15 tygodni, to przy odrobinie kombinacji chyba da się to ogarnąć w turniejach.

Jeszcze jedna kwestia xp, czy coś wtedy planujecie z tym ruszyć czy zostaje jak jest i zwyczajnie mniej nabijamy w sezon?

No i co do tych wolniejszych wzrostów skilli, ja wiem że oni będą się szybciej starzeć, ale taki 16 latek dzisiejszy nie rozwinie się tak jak aktualny 20 latek chociażby, więc zwiększyć się może dystans jeszcze.

Edt. Tak teraz liczę, że to jest w sumie 11 dni treningowych, więc tragedii nie ma. Minimalnie podnieść na obozach dodatkowe dni dla najmłodszych i zostaje kilka dni różnicy.
xp - mniej nabijamy w sezon.

Owszem, nowy 16-latek, w wieku 20 lat nie będzie miał takich um jak dzisiejszy 20 latek, ale 1:1 przy wyjściu juniora ze szkółki nadal będzie dokładnie taka sama różnica między nimi, gdyż jednemu i drugiemu dokładnie o tyle samo dni zostanie ograniczona możliwość treningu.
Stron: 1 2 3 4 5