Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: Sparingi szkółka juniorów GM_Arek
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
tofik z tego co zrozumiałem ja, to ma to na celu zwiększenie znaczenia szkółki i zachęcenie do rozbudowy
Niby tak. tylko sam wiem jak to jest z rozbudową szkólki na to trzeba ogromnych nakładów finansowych a młody gracz nie nadaży z tym wszystkim Na początku wiaże koniec z końcem . Sama rozbudowa szkołki zajmie takiemu z kilka sezonów więc jak ma gonić A to może spowodować że młodzi zaczną gre i szybko sie zniechęcą widząc w jakim tyle pozostaną Bo poprostu uciekniemy im
a do tej pory jak to działało? kto był starszy, miał lepiej rozbudowaną szkółkę i lepszych/więcej juniorów - i jakoś to działało. A do 7 slotu to chyba nie problem wybudować (oczywiście wymaga to kasy i czasu), ale już od 7 slotu sparingi można przecież jechać mając sloty zapełnione.
A to właśnie ma zachęcić do rozbudowy/zapełniania slotów.

ps: każda opcja w grze typu manager wymaga czasu/kasy itp. Zaczynając grę też nie stać cię na koksów i nie wiem czy to zniechęca graczy. każdy wie jaka jest kolej rzeczy i że wszystko wymaga czasu.
Wszystko się zgadza tylko mi wydaje się że cały problem bierze się z tego że mieliśmy duży zastój gdzie nic się nie działo nic nie było wprowadzane do tego przyszła awaria serwera która spowodowała że z ponad 1000 aktywnych graczy zostało nas mniej jak 1/2 A teraz jednym- dwoma sezonami chcemy wprowadzić i zmodernizować wszystko Mam na myśli róznego rodzaju modernizacje stadionu i teraz kolejne I jak na moje to to chyba wszystko tak nagle dzieje się za szybko > Pozatym zauważam że w ostatnim czasie zaś mamy do czynienia z jakimś zamulaniem - Długo wczytuje strone i z tym należało by się jakoś szybko uporać w pierwszej kolejności
nad muleniem pracuje kuba. ja nad pomysłami. zgadza się, trochę tego wchodzi, ale wcześniejszy zastój spowodował stan jaki mamy dzisiaj, i uważam że nie ma na co dłużej czekać z przebudową gry. poza tym zmiany dotyczące np stadionu nie były chyba drastycznymi w sensie trudności zrozumienia przez graczy. wg mnie były raczej miłym dodatkiem do gry Oczko
(2017-10-24, 10:16:43)GM_Arek napisał(a): [ -> ]poza tym trzeba mieć zajętych 7 slotów juniorami, a to może graczom zająć jeszcze chwilę

Właśnie odkryłem, że zajmie mi to jeszcze ze trzy sezony, bo aż 6 zawodników że starej szkółki jeszcze na stanie :/
Jednak trochę lipa, że dotyczy to tylko nowych juniorów że slotów.
Witam
Do tej pory nie wypowiadałem się w różnych kwestiach omawianych tu na forum bo w większości mam odmienne co do wprowadzanych zmian w SW
Teraz na koniec sezonu jestem przekonany co do mojego zdania na ten temat: wprowadzenie tzw. ''slotów'' jak dla mnie to największa pomyłka tej gry, mając 3 sloty do dyspozycji nie mam ani jednego adepta z danego sezonu
Jak można nie przyjąć do szkółki tzw. perełki ze względu na jakieś ograniczenia??? to tak jak by w realu trafił się super młodzik w wieku 12 lat z super talentem a w klubie padło by hasło: jest za dobry i za młody, nie przyjmiemy go ale w jego miejsce weźmy starszego i takiego co raczej nic z niego nie będzie
Pomysł jak dla mnie najbardziej nierozsądny w tej grze i to ma pomóc rozwijać się grze???
wypowiadałem się już w tej kwestii wielokrotnie, ale wypowiem się po raz ostatni:
- i co ci z tego że przyjmiesz 10-tego "diamenta" z talentem 5, skoro wszyscy mają ich tulu samo, i z podobnymi średnimi? W tym momencie twój talent nie jest nikim więcej jak tylko jednym z wielu mu podobnych...
- mając miejsce tylko na kilku "diamentów", owe diamenty naprawdę nimi będą bo będą pojawiać się stosunkowo rzadko. Zmusi to również graczy do szkolenia zawodników z innymi talentami bo SW potrzebuje różnorodności (a skoro nie zmusiło, jak w twoim przypadku gdzie masz 3 sloty wolne, znaczy się, że przespałeś cały sezon). Walczycie jak lwy o te telenciaki nie dostrzegając, że one już dawno przestały nimi być w dobie posiadania ich po kilku(nastu) przez niemalże każdego gracza.

dziękuję za uwagę. ps: ten wątek dotyczy innej kwestii.
Jeśli mogę wrzucić swoje 3 grosze do tych talenciakow choć nie o tym była propozycja.
Obserwuje gre i setki tych niby talenciakow o których walczycie ginie po skończeniu wieku juniora czemu???
-jest ich za dużo
-nikomu nie chce się nabijac xp żeby zrobić z niego kiedyś lidera (brak konsekwencji i cierpliwości)
-używani sa tylko w turniejach na forum żeby zespol zaistniał (każdy robi jak uważa)
-gina po wieku juniora jak pisałem

Naprawde jest mało graczy co dbaja o tych talenciakow.
Dobrymi przykładami sa gracze perez i kamykov którzy naprawdę dbaja o to (inni tez podalem tylko przykład)
Wiec po co jest szum o te perełki???
GM_Arek skoro to ty masz rację a nie ja to pokaż mi choć jednego znaczącego zawodnika w 2-1 lub Elidze z talentem choćby 3 ??? choć 1, jako junior może i nie ma to znaczenie ale już jako senior zawodnik z talentem poniżej 4 nie ma racji bytu więc do niczego taka szkółka nie prowadzi
A sezonu nie przespałem, stratą dla mnie jest trzymanie i szkolenie adepta z talentem 1-2-3, z resztą których nigdy nie miałem w szkółce
I to kogo przyjmuję do własnej szkółki to jest moja decyzja a nie admina - sorry bardzo ale nie przekonałeś mnie
Roko, sprawdź 1 ligę Oczko im mniej będzie samych gollobów w grze (czyt właśnie we wspomnianych szkółkach) tym więcej siłą rzeczy zacznie ich się tam pojawiać z innymi talentami.
A twoje pytanie o znaczącego zawodnika z niższym talentem, właśnie wskazuje na patologię jaka toczy obecnie sw, i obala to czego bronisz. Jakim cudem mogą się tam znaleźć zawodnicy z mniejszym talentem, skoro każdy z graczy trenuje 10 gollobów w szkółkach. Rozumiem, że to dla ciebie naturalna sytuacja że każdy klub ma tylko samych utalentowanych młodzików w szkółkach.

I proszę wróćmy już do tematu wątku. pozdrawiam
Na prosbe GM_Arka podaje przykład 1 z brzegu zawodnika z malym talentem a znaczacego akurat tak się sklada ze jest to zawodnik z mojej druzyny (1liga!!)
Przemek Hodurek xp 104 srednia skilli 99 srednia biegowa ponad 2 pkt talent 3.
Wiec można sobie wychować bądź zrobić takiego zawodnika niekoniecznie z talentem 4i5.
Czy sparingi można rozszerzyć o wszystkich szkółkowiczów, nie tylko nowych w slotach? Sporo osób, ze mną na czele, ma jeszcze duże ilości juniorów że starej szkółki, więc trochę na sloty przyjdzie poczekać, a będziemy przez to stratni. Najwyżej niech nie dotyczy starych nadwyżka treningowa.
(2017-10-27, 19:25:56)wojtas_gkm napisał(a): [ -> ]Czy sparingi można rozszerzyć o wszystkich szkółkowiczów, nie tylko nowych w slotach? Sporo osób, ze mną na czele, ma jeszcze duże ilości juniorów że starej szkółki, więc trochę na sloty przyjdzie poczekać, a będziemy przez to stratni. Najwyżej niech nie dotyczy starych nadwyżka treningowa.

Wydaje mi sie że to zamierzony zabieg Wojtas, my (przez "my" rozumiem drużyny przewijające się w U-xx, LJ, PJ, LN) którzy gdzies tam rządzą w rozgrywkach juniorskich od wielu sezonów, jesteśmy hurtownikami juniorków i te 7 slotów nas na chwilke zatrzyma Uśmiech

Chociaż w sumie ja mam łatwiej od Ciebie, bo tylko 1 slot mi jeszcze potrzebny i zastanowię się czy kogos nie wywalić, musze przemyślec czy najlepszy diamencik "nowej" szkółki jest więcej wart niż "najsłabszy" diamencik starej Uśmiech

Ale bardzo stratni tak czy siak nie będziemy, bo po tym najbliższym, sezony będą krótsze. I troche to rozumiem, bo 12latek który przyjdzie za sezon, nie będzie miał szans z 12-latkiem, który po tym sezonie opuści szkółkę... chyba że... ten nowy trochę dni nadrobi springami Uśmiech
no właśnie dlatego mam dylemat z propozycja wojtka. Z jednej strony rozumiem ją, a z drugiej właśnie starzy juniorzy i tak są ciut do przodu przed nowymi, i w ten sposób jeszcze byśmy to utrzymywali. Zawodnikom w slotach, miną ok 2 sezony (czyli miniony i najbliższy) zanim gracze rozbudują obiekty na w miarę wysoki poziom i zaczną korzystać z przywilejów tych obiektów. A tu jeszcze byśmy dołożyli furtkę dla starych juniorów. A propozycja sama w sobie miała właśnie wymusić rozbudowywanie slotów i obiektów.
Stron: 1 2 3 4