Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: Puchar SW GM_Arek
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
kotlet nieco odgrzewany, ale nadal szukamy formuły, która zachęci i da większą możliwość rywalizacji większej liczbie graczy.

+/- jak to wstępnie widzimy.

1. zużycie sprzętu - TAK - puchar wymaga "ofiar"
2. brak rozstawienia (jedynie ukryty ranking, decydujący o gospodarzu spotkania - gospodarzem zawsze słabsza drużyna. W przypadku remisu awans gospodarza) - czyli koksy mogą trafić na siebie już w pierwszej rundzie, co stwarza możliwości słabszym drużynom. Brak możliwości par BOTów (w momencie generowania par)
3. brak rewanżów (po jednym meczu aż do finału) - możliwe niespodzianki, co w przypadku dwumeczu byłoby mało realne

1. 512 drużyn
2. 256
3. 128
4. 64
5. 32
6. 16
7. 8
8. 4
9. Finał
10. Finał (rewanż)

4. I najbardziej "ekscytujący" wątek: ograniczenia wiekowe

Opcja a)
3 zawodników - ⩾28
3 zawodników - 21-27
2 zawodników - ⩽21
 
Opcja b)
2 zawodników - ⩾28
3 zawodników - 22-27
3 zawodników - ⩽21

lub inna wg was
1. TAK!!!
2. Czemu nie, byleby nie dopuścić do sytuacji, że jadą ze sobą dwa boty
3. Tak
4. Brzmi ciekawie. Warianty różnią się tylko rezerwowym,a to w sumie żadna róznica
(2018-01-29, 21:41:50)wojtas_gkm napisał(a): [ -> ]2. Czemu nie, byleby nie dopuścić do sytuacji, że jadą ze sobą dwa boty
4. Brzmi ciekawie. Warianty różnią się tylko rezerwowym,a to w sumie żadna róznica

ad 2) dopisałem w -1szym poście: "2. brak rozstawienia (jedynie ukryty ranking, decydujący o gospodarzu spotkania - gospodarzem zawsze słabsza drużyna. W przypadku remisu awans gospodarza) - czyli koksy mogą trafić na siebie już w pierwszej rundzie, co stwarza możliwości słabszym drużynom. Brak możliwości par BOTów (w momencie generowania par)"
ad 4) właśnie szukamy optymalnej "formy", by nie tylko drużyny złożone z "dziado-koksów" miały szanse w pucharze. Propozycje mile widziane Uśmiech
ps: czy wg was fajną/dobrą opcją byłoby to, że zawodnik np z grupy 28+ nie może jechać w rezerwie za zawodnika z grupy 22-27? (przedziały na razie są propozycją)
Może tak?

2 zawodników ⩾28
2 zawodników 25-27
2 zawodników 22-24
2 zawodników ⩽21

Generalnie jaki wariant nie zaproponujecie, będę na tak, bo wprowadzi nieco zamieszania i różnorodności.
Jest to potrzebne, bo dziś mało kogo Puchar obchodzi.
No i niezależnie jaki wariant nie zaproponujecie przygotujcie się na kubeł pomyj wylany na Wasze głowy Uśmiech
Odnośnie punktu 4

3 zawodników - ⩾28
3 zawodników - 21-24
2 zawodników - ⩾ 21
Roko a co z zawodnikami w wieku 25, 26 i 27 lat ? Bo ich nie ma w Twojej propozycji .
jak to nie ma ???
3 zawodników - ⩾28 (do lat 28)
no chyba że źle to odczytałem
3 zawodników - max 28 lat
3 zawodników - max 24 lat
2 zawodników - max 21 lat
tak moja myśl była Uśmiech
Jestem na tak Arek z wszystkimi punktami podanymi.
Zachodzi jedno pytanie.
Kto będzie weryfikowal wynik meczu jeśli jakiś zespol pojedzie nieregulaminowanym skladem wy czy system?
Pisze o tym dlatego bo jak wiadomo nie wszyscy maja konta no forum i czytają propozycje.
Poza tym sa tacy co ustalają skład na caly tydzień od razu i nie patrza czy to puchar czy sparing.
(2018-01-29, 22:10:27)Arkadiusz napisał(a): [ -> ]Jestem na tak Arek z wszystkimi punktami podanymi.
Zachodzi jedno pytanie.
Kto będzie weryfikowal wynik meczu jeśli jakiś zespol pojedzie nieregulaminowanym skladem wy czy system?
Pisze o tym dlatego bo jak wiadomo nie wszyscy maja konta no forum i czytają propozycje.
Poza tym sa tacy co ustalają skład na caly tydzień od razu i nie patrza czy to puchar czy sparing.

Chyba jedynym rozwiązaniem byłoby ograniczenie systemowe przy wystawianiu składu
(2018-01-29, 22:10:27)Arkadiusz napisał(a): [ -> ]Jestem na tak Arek z wszystkimi punktami podanymi.
Zachodzi jedno pytanie.
Kto będzie weryfikowal wynik meczu jeśli jakiś zespol pojedzie nieregulaminowanym skladem wy czy system?
Pisze o tym dlatego bo jak wiadomo nie wszyscy maja konta no forum i czytają propozycje.
Poza tym sa tacy co ustalają skład na caly tydzień od razu i nie patrza czy to puchar czy sparing.

system musi weryfikować wiek (poprawność) zawodników, w momencie ustalania składu
(2018-01-29, 22:07:57)Roko napisał(a): [ -> ]jak to nie ma ???
3 zawodników - ⩾28 (do lat 28)
no chyba że źle to odczytałem
3 zawodników - max 28 lat
3 zawodników - max 24 lat
2 zawodników - max 21 lat
tak moja myśl była Uśmiech

w sensie nikogo ponad 28? hmmm to już bierzesz na "swoją klatę" Język
to była moja odpowiedź Arek, odnośnie poprawki - ad 4) by nie było tam koksów Uśmiech
Tetaz to jestem zdeczka zdziwiony. Gdyż teraz wygrywała drużyna naprawdę najlepsza. Teraz to wygrają najbardziej cwani, no i przy założeniu że silniki będą 2x mocniej się zużywały mecz w środku tygodnia gdzie są uczniowie ludzie pracujący to mamy wypaczony wynik. Do tego wymaganie wiekowe doprowadzi że niektóre ekipy nie skompletują składu. Mam propozycje by nazwać ten Puchar "Pucharem Bezrobotnego".
A i jeszcze jedno, niektórzy mogą mieć naprawdę mistrzowski skład akurat w jednym sezonie w 2 lub 1 lidzę i być w stanie wygrywać z najlepszymi a w Ekstralidze po starzeniu zawodników już nic nie osiągną.
Stron: 1 2 3 4