Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: Reputacja
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mam ciekawy pomysł na troszeczkę urozmajcenia gry. Jako wierny fan serii Football Manager sugeruje aby pomyslec nad wprowadzeniem "reputacji" dla klubow. Jaki zwiazek widze w tym? Ano taki ze kluby z nizszych lig moglyby troszke wieksza kwote zarobic ze sparingu gdyby przyjechala druzyna z reputacja " nazwijmy to krajowa " ( druzyna z 1 czy ekstraligowym stazem). Raczej byla by to zmiana taka kosmetyczna i jedynym znaczeniem bylby dodatkowy zastrzyk gotowki. Ilosc fanow na meczu oraz zaangazowanie zawodnikow mogloby zalezec od renomy,reputacji najblizszego rywala. Co sadzicie o takim rozwiazaniu? 

Zlatan

Misiek81

Też jestem za tą zmianą tylko wątpliwe by to weszło bo adminy się nie zgodzą i tak zrobią wszystko po swojemu pomysł fajny ale mało realny nie takie kwiatki już proponowałem i nie wprowadzono do gry
a dlaczego adminy się mogę nie zgodzić? Misiek, bo o każdym "fajnym" pomyśle trzeba tez pomyśleć również od d.. strony, a nie tylko że jest fajny bo nowy. tworząc coś "superanckiego" poszukaj też drugiej strony medalu - to jest zadanie dla twórców, ale fajnie jakby proponujący też o tym pomyślał wrzucając pomysł.
Ja np mam tę cechę/wadę, że staram się od razu szukać zagrożeń wynikających z danego pomysłu, po to by ich uniknąć.

Jaką ja widzę drugą stronę medalu? ano np taką, że startujemy w grze, ale mamy kolegę np w elidze. walimy z nim spar dzień w dzień i dzięki temu szybciej odjeżdżamy innym graczom którzy zaczęli równo z nami - to tak na szybko.

Owszem, można powiedzieć że to twoja kreatywność pomaga ci się windować do góry, ale nie każdy musi mieć takiego kolegę z wysoką reputacją, który zechce mu nabijać kiesę za spary. teraz pomysł jest super, ale jak już taka sytuacja będzie mieć miejsce, wtedy zacznie się lament Oczko
Kasa dziela sie na pol zespoly, bynajmniej tak jest autentycznie w lidze angielskiej. Dlatego slabsze zespoly przykladowo w pucharach gdy graja z Manchesterem United, Liverpoolem czy Chelsea chetniejsze sa na wyjazd. Mimo ze mniejsze zapelnienie stadionu jest to i tak frekwenvja wieksza niz na ich kameralnych stadionach .
Mozna wprowadzic limit na rozgrywanie sparingow z takimi rywalami
Zlatan, ale trafić w pucharze na mocny zespół w losowaniu, a nabijać spary tydzień w tydzień z kolegą z eligi to co innego Oczko

no właśnie limit... jaki? 5 meczów miesięcznie? 3,7, 15? zrealizować pomysł by go potem obwarować warunkami, które wrócą rzeczywistość do stanu sprzed pomysłu. Jaki jest sens?

poza tym coś a'la reputacja działa na kibiców w meczach ligowych, gdzie przyjazd lepszej drużyny przyciąga więcej fanów na stadion

Misiek81

To zrobcie to w Pucharze Gry by slabsza drużyna miała za mecz u siebie z faworytem ligi wtedy kazdy slabszy zespol dostanie teoretycznie jednorazowy zastrzyk wiekszej widowni

Misiek81

Bo ci lepsi mają kasy jak lodu skoro maja znacznie lepszy skład
Wszystko jest do ustalen, ja rzucilem pomysl na rozwoj gry. A co do kibicow nie zauwazylem roznicy czy jedzie lepszy czy szlabszy zespol. Ilosc kibicow na stadionie nie ulega jakims wiekszym roznica

Misiek81

(2018-02-27, 07:56:19)"... Ilosc fanow na meczu oraz zaangazowanie zawodnikow mogloby zalezec od renomy,reputacji najblizszego rywala. Co sadzicie o takim rozwiazaniu? napisał(a): [ -> ]Zlatan

Sam piszesz o tym w swojej propozycji...

Misiek81

Ulega zmianie ilosc kibiców pod wpływem pogody jak pada jest mniej fanów niż jak słonecznie
ogólnie kilka rzeczy ma wpływ na liczbę kibiców na meczu - wszystkie te zmienne opisane są w faq
- do rozważenia