Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: Obietnice przed sezonowe
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Pamiętam, że były ogromne sprzeciwy co do nastroju fanclubu, który przy słabych wynikach będzie się kurczył a przy dobrych poszerzał. 
Zgadzam się z tym bo reakcje fanclubu są zbyt gwałtowne. Jedna porażka powoduje, że nastrój już spada i członkowie zaczynają BARDZO masowo odchodzić.

Sam ten motyw jest bardzo fajny i mi się osobiście podoba ale MUSIMY zrobić coś, żeby manager miał jakoś na to wpływ. Logicznym jest, że beniaminek nie będzie brylował i kosił każdego kto popadnie... Logicznym jest, że drużyna która odmładza skład będzie dostawać do dup*e
Problem w tym, że naszych kibiców to mówiąc kolokwialnie gów*o obchodzi. Są typowymi Januszami kibicami, którzy kochają przy wygranych a hejtują i przeklinają przy porażce!

Proponuję dodać coś jak "obietnice przez sezonowe", chyba proponowałem też coś podobnego gdy opisywałem zmodernizowanie też głupiego i drewnianego sponsoringu jaki teraz mamy.
Ale do rzeczy:
Przez sezonem każdy z nas będzie miał możliwość wybrać cele na dany sezon:
- mistrzostwo
- czołówka
- górna połowa tabeli
- dolna połowa tabeli
- walka o utrzymanie
- uniknąć spadku
I na podstawie tego wyboru kibice będą zmieniać swoje nastroje. Wiadomo, że gdy wybierzemy np opcję "uniknąć spadku" na początku nie będą obojętni tylko będą... zaniepokojeni przykładowo ale z czasem kiedy drużyna zacznie osiągać wyniki na miarę tej obietnicy kibice zaczną pozytywniej reagować... i na odwrót jeśli obiecamy np mistrzostwo a będziemy przegrywać to nastrój gwałtownie spadnie, tak jak teraz... Z tym, że teraz manager nie może nic na to zrobić a w takim wypadku nastrój kibiców, a więc bezpośredni wpływ na ilość ich na meczach a więc przychód, będzie zależał od decyzji jaką manager podejmie przez sezonem.

Wstrzeli się z celem? Super bo nie straci kibiców
Nie wstrzeli się? Trudno, to jego błąd on źle ocenił możliwości drużyny

Generalnie chodzi o oddanie takiej dość ważnej rzeczy jak najbardziej w ręce managera a nie w "ręce" kodu gry, który sprawiedliwy po prostu nie jest
Myślę, ze za dużo roboty. Łatwiej będzie zmniejszyć reakcję fanklubu na porażki i tyle Oczko Żeby tak drastycznie nie spadał im nastrój, np dopiero 2-3 porażki powodują spadek, bo wiadomo każdemu może się noga powinąć. Pomysł z celami też fajny, ale myślę że wymaga roboty.
Zgadzam się z tobą, że wypadałoby coś z tym zrobić. Ja na przykład miałem kiepski terminarz i przegrałem 3 pierwsze mecze z rzędu. Fanclub już był na samym dnie, przez co do tej pory zbieram mniejsze wpływy z biletów. Kolejne 3 mecze już wygrałem, ale zanim uzyskam fanclub sprzed rozpoczęcia sezonu to minie jeszcze ok. 2 tygodnie. Sam pomysł nie jest zły, ale ma zbyt duży wpływ na klub.
Dodatkowo uważam że bez sensu jest zerowanie nastroju fanclubu po sezonie. Dlaczego ktoś kto awansował do ligi wyżej, gdzie wiadomo będzie miał trudniejsze mecze, będzie je przegrywał i przez to tracił kibiców. Logiczne że każdy kibic cieszy się z awansu i to napędza także innych do chodzenia na mecze. W drugą stronę niestety również musiałoby to tak działać. Po spadku ciężej byłoby kibiców utrzymać i na nowo zdobyć ich zaufanie. Kolejna kwestia to liga. Im wyższa liga tym kibiców powinno w fanclubie przybyc i odwrotnie.
Czy to dużo pracy, nie wiem i wypowiadać się nie będę na ten temat bo nie mam pojęcia jak wygląda robienie czegoś takiego.

Ale na pewno zmniejszenie reakcji fanklubu na wydarzenia w zespole, nadal stawia managera pod ścianą i oddaje go w ręce kodu gry, a w takim wypadku mógłby sam coś z tym zrobić
Gdyby wprowadzić system, ze np nastrój spada po 3 porażce z rzędu, to by miało sens. Ktoś zawali dwa mecze i ma jeszcze czas wzmocnić skład, zareagować zanim kibice zmienia nastrój. Na pewno nie powinno być tak jak jest teraz, jedna porażka i nastrój w dół.
To prawda ale z drugiej strony nastrój przy takim założeniu i tak poleci na łeb na szyję np u beniaminka, który powiedzmy awansował w barażach i wyższej lidze jest dosłownie pożerany

Można jakoś zmniejszyć "ostrość" reagowania fanklubu, pewnie! To i tak wymaga poprawy.

Jednakże, i tu dobrze, żeby wypowiedział się admin bo on wie czy to jest faktycznie trudne czy nie, oddanie tego choć trochę w ręce managera chociażby przez te obietnice również to reagowanie mogłoby poprawić
W zeszłym sezonie byłem na 6 MSC w tabeli ,7 zwycięstw i 7 porażek. Po wygraniu meczu miałem wzrost +16 a po porażce chyba tylko -2 , nie wiem z czego to się bierze ale źle nie było
(2018-08-01, 09:42:42)Mr. Zuma napisał(a): [ -> ]To prawda ale z drugiej strony nastrój przy takim założeniu i tak poleci na łeb na szyję np u beniaminka, który powiedzmy awansował w barażach i wyższej lidze jest dosłownie pożerany

Można jakoś zmniejszyć "ostrość" reagowania fanklubu, pewnie! To i tak wymaga poprawy.

Jednakże, i tu dobrze, żeby wypowiedział się admin bo on wie czy to jest faktycznie trudne czy nie, oddanie tego choć trochę w ręce managera chociażby przez te obietnice również to reagowanie mogłoby poprawić

Powiem Ci, że z tym pożeraniem to zależy na jaką ligę trafisz, aczkolwiek obecny silnik bardziej wyrównuje szansę, bo wystarczą powiedzmy 2 wzmocnienia i ktoś już będzie jako tako ogarniać sezon. Wiadomo są klasy mocniejsze i słabsze, ale przy założeniu 3 porazki z rzędu ktoś musiałby mieć mega pecha do terminarza i ligi/klasy, żeby nastrój tracic. Dodatkowa rzecz to własnie ten reset nastroju po sezonie.. bez sensu.
tyle że w twoim pomyśle, każdy na starcie będzie wybierał jak najmniejsze założenia sezonowe, bo łatwiej będzie podbijać nastrój kibiców na pozytywny.

druga kwestia: reakcja kibiców jest tak zaprogramowana, że im wyższa liczba fc tym większe odejścia mogą być, z tym że liczba odchodzących tydzień do tygodnia jest zawsze niższa od przychodzących.
I tak: mocny klub z mocno rozbudowanym fc po np 3 porażkach straci ich więcej, niż klub który fc ma mniej. A jeśli klub x przegra 3 mecze, to straci mniej kibiców, niż jakby wygrał 3 mecze. wtedy tych kibiców przyjdzie więcej niż odeszło
poza tym na nastrój fc wpływać możemy koncertami przed meczem. wielu narzeka, a ilu korzysta z tego narzędzia? Język
Wiadomo coś dalej w tym temacie? Można by zmniejszyć reakcję nastroju... przegralem 1 mecz, tracę jedynie 1pkt do lidera , a nastrój spadł. Myślę że zmiana na gorsze po 3ciej porażce byłaby jak najbardziej fair!
ja nie zwrocilem uwagi na ten problem wogole- mecz przegrany a moi caly czas szczeliwi ale to pewnie dlatego ze manager ma jednak jakis wplyw na to- ja wystawiam w kzdym meczu samych wychowankow i moj fun club sie z tego bardzo cieszy Uśmiech
takze wyglada na to ze jako managerowie zmienicie polityke klubu bedzie wasz fan club bardziej zadowolony
No spoko, za 6lat jak zaczna wychodzić ze szkółki ;P
ja nie przeprowadzilem zadnego transferu w histori klubu, i jak sie pewnie domyslasz zeby dojsc do wlasnych dobrych wychowankow troche to trwalo takze przyslowie mowi „nie od razu rzym zbudowano”- wiec cierpliwosci i twoj fan club bedzie kiedys zadowolony
Stron: 1 2