Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: Zmiana taktyczna
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam, spotkałem się właśnie przed chwila z brakiem możliwości zmiany taktycznej za juniora z nr 6 juniorem z nr 7, ponieważ wyskakuje komunikat o tym, że nie można zmieniać juniorów z pozycji 6 i 7. Uważam że powinno być to zmienione i junior juniora powinien móc zmienić, oczywiście tylko zmianą taktyczna, tak jak to ma miejsce w realnym żużlu.
Pozdrawiam serdecznie, 
Selby
Popieram
Minął tydzień, a odzew praktycznie żaden. Ktoś tu w ogóle zagląda?
Totalnie bez sensu jest zrobionę z tą zmianą!
Wogle to warto by się zastanowić nad rozwiązaniem biegów nominowanych jak to rozwiązać bo po zmianie silnika meczowego troche lipnie to wygląda zawodnik zaoszczędza sprawność i nie może np jechać w 15 biegu i przyznawany jest do biegu 14 czy też na odwrót
no, ale z nominowanymi to już jest decyzja managera ile razy kto jedzie i ile punktów dzięki temu zrobi.

a co do rez juniora: jest to celowy zabieg by posiadać choć 2 niezłych juniorów, a nie jednym zastępować drugiego jeśli jest okazja
(2018-08-19, 16:26:31)GM_Arek napisał(a): [ -> ]no, ale z nominowanymi to już jest decyzja managera ile razy kto jedzie i ile punktów dzięki temu zrobi.

a co do rez juniora: jest to celowy zabieg by posiadać choć 2 niezłych juniorów, a nie jednym zastępować drugiego jeśli jest okazja
Miało to sens na starym silniku, myślę że teraz można to zrobić tak jak ma to miejsce w realnym żużlu.
a o którym zdaniu mówisz? jak odp na jedno to zacytuj tylko to na które odpisujesz Oczko
Uważam że to dobry pomysł. Więcej meczów na styku będzie.
Selby napisałeś na końcu pierwszego posta, żeby było tak jak jest na prawdziwym żużlu... no to na prawdziwym żużlu (przynajmniej w polskiej lidze) jest tak:
według art 718 regulaminu Drużynowych Mistrzostw Polski:
- zawodników z numerami 6-7 oraz 14-15 można zastąpić rezerwą taktyczną TYLKO zawodnikiem pod numerem 6-7 oraz 14-15
- dodatkowo zawodnik pod numerem 8 bądź 16 może zastąpić w rezerwie zwykłej zawodników pod numerami 6-7 oraz 14-15 ale TYLKO RAZ w trakcie meczu

co prawda u nas pod 8 i 16 może być senior ale taką rezerwę zwykłą za juniora po za taktykiem junior za juniora mogła by być wprowadzona skoro w realnym żużlu tak jest Duży uśmiech
Ja miałem na myśli, aby zmieniać tylko juniora juniorem i tylko rezerwa taktyczna.

Argument, że był pomysł aby posiadać dwóch dobrych juniorów jest mało trafiony, dlatego że to będzie tylko jeden bieg. Co oznacza że juniorzy nie pojechaliby 3 biegów, lecz jeden z nich 4 a drugi 2. Jeśli ktoś wystawiał by słabego juniora, to i tak jest dwa biegi przegrany. Więc ten argument się nie broni
tak wiem, że chodziło Ci właśnie o to ja tylko... uargumentowałem to odwołaniem do regulaminu haha Duży uśmiech

i jeśli mamy się trzymać prawdziwego żużla to zmiana tylko jedna zmiana zwykła za juniora zawodnikiem pod 8 czy 16 też można by rozważyć... aczkolwiek mam wrażenie, że jeśli mamy tam możliwość postawić seniora to było by to zbyt op

Dopowiadając jeszcze obalenie argumentu Arka dopowiem, że generalnie w sporcie a więc analogicznie w grze sportowej, najważniejsze jest by... wygrywać... tak mi się przynajmniej wydaje. Nie musimy mieć dwóch juniorów kozaków. Drugi junior często może nam psuć wynik a taka rezerwa taktyczna za niego może dać szansę jeszcze powalczyć. Przykład
Jadę mecz, jestem online, przegrywam i widzę, że rywal teraz jedzie swoją najsłabszą parą i rezerwa taktyczna mogła by mi pomóc odrobić straty i pojechać na chociażby wynik 4:2, i co? I dupa zmiany zrobić nie mogę po jedzie junior i przegrywam 1:5 i może i już być po zawodach dla mnie.
Dokładnie tak jak mówisz Zuma. Jednak uważam, że tylko zmiana junior - junior byłaby korzystna. Wprowadzanie zmiany zawodnika z nr 8 za juniora to już byłaby przesada, tym bardziej że aktualnie nie ma ograniczeń żadnych co do nr 8 i juniora mógłby w juniorskim biegu zmienić 30 latek, co wypaczałoby idee juniorów. Takie jest moje zdanie.
Zgadzam się z Selby, dajmy możliwość RT tylko junior za juniora.. chciałem ostatnio zmienić, lepszego juniora słabszym, aby tamten zaoszczędzil sprawność i wygrał swój bieg i dupa..
Coś wiadomo dalej w tym temacie?
Stron: 1 2