Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: Sprawność
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Chciałbym odnieść się co do tematu sprawności w  czwórmeczch  ZI jest nowy pomysł z rozpiską ale nie o to mi chodzi  Chodzi natomiast o to że jest tam poruszony temat dużej przewidywalności . Tylko że ta zmiana jak na moje  teraz nic nie spowoduje i nic  nie  zmieni , a zagłębi większy kryzys . Czym starszy zawodnik wystartuje w zawodach to wiadomym będzie że z góry będzie skazany na porażke w stosunku do młodszego zawodnika  Czym więcej biegów tym bardziej będzie tracił > wszystko zostanie ułożone już po pierwszej seri i układu kto z kim w której seri sie spotka> Na moje ten pomysł jest chybiony i należało by szukać jakiegoś innego rozwiązania
Ogólnie zgadzam się z tofikiem ale!

Ale prosiłbym, żeby admini się wypowiedzieli bo w newsie jest to albo pominięte albo napisane tak, że jest to niejednoznaczne
Otóż czy zawodnicy nadal tracą sprawność według wieku czy według odgórnie założonego kodu?

Bo z newsu wynika, że każdy traci tyle samo sprawności. Cytując: "Zawodnik jedzie w 5 biegach tracąc w każdym np. 7 sprawności (5*7=30, stan chwilowy 70-)"
Niby można się domyślić, że to przykład do konkretnego przedziału wiekowego... z drugiej strony żaden nawet najstarszy zawodnik nie traci aż 7 sprawności na bieg a maksymalnie 6.

Za nim dojdzie do jakiejkolwiek dyskusji na ten temat to proszę o sprostowanie tego bądź co bądź bardzo ważnego aspektu.
strata sprawności jest opisana w tabelce wiec starszy zawodnik w takich zawodach zawsze będzie w plecy względem młodszego . Więc bez sensu jest robić jakiekolowiek zawody indywidualne nie wspominając już o IMSW bo nigdy wiekowy zawodnik tego nie wygra . Bardziej już lepiej zrobić stałą wartość sprawności a wprowadzić zużywanie silników to bardziej ma sens > anie że w pierwszym starcie jedni potracą np po 4 sprawności a inni po 6 to bez sensu wogle rywalizować . Nie po to ktoś prowadził zawodnika od szkołki a teraz może go sobie wywalić na śmietnik
Wg. mnie w zawodach indywidualnych i czwormeczach nie sprawność powinna się zmieniać a np zużycie silnikow. Jest to parametr, który gracz może kontrolować. Sprawność w mezzach ligowych można kontrolować zmianami a w turniejach i czwormeczach to nie ma sensu.