Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: Opłata za podpisanie kontraktu przy kupnie nowego zawodnika.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
(2012-01-20, 16:57:29)kamykov napisał(a): [ -> ]A Wy myślicie że ja ( 1 ligowiec- jeszcze ten sezon) jak zaczynałem???

Najlepiej to 5-6 ligowcom jeszcze dopłacać za to by ze swoim zawodnikiem kontrakt przedłużył!
Speedway-world jest menadżerem żużlowym.

Jak juz to ja jestem 4 ligowcem i prawdopodobnie bende 3ligowcem ale Ty czegos nie rozumiesz nam chodzi o to ze podpisywanie kontraktow powinno byc adekwatne do wieku i co najwazniejsze do sredniej skilii a nie sumy wyjete z kapelusza. Tak jak np u mnie nie wazne jaki zawodnik jaki talent jaki wiek jakie skille zadaja okolo 150tys i to kazdy jeden tak.
(2012-01-20, 16:57:29)kamykov napisał(a): [ -> ]A Wy myślicie że ja ( 1 ligowiec- jeszcze ten sezon) jak zaczynałem???

Najlepiej to 5-6 ligowcom jeszcze dopłacać za to by ze swoim zawodnikiem kontrakt przedłużył!
Speedway-world jest menadżerem żużlowym.

czegos kolego nie rozumiesz chyba pisalem wyraznie chore jest by 20 letni junior o marnym talecie zadal 150000 za przedlurzenie kontraktu. Malo tego pensje ma 2x wieksza od jednego z liderow?? CZy to jest normalne. Pytam sie po co mi szkolic trenowac zawodnikow jak i tak co sezon wymiana skladu i to w 100% Jak napisales to jest menager a nie alegro. No ale pomysl jest pomyslem jak to sie mowi nikt nikogo na sile nie trzymai jak sie niepodoba to mozna poprostu zakonczyc gre na speedway-word i kolejny bot bedzie wiecej. A widzisz szosti 4 ligowy ma zespol i awans na wyciagnniecie reki. Ja 5 ligowy zespol i walka o utrzymanie a zadania zawodnikow za przedlurzenie o sezon kontrakktu takie same wiec kto tu klika ze ceny sa rozne w zalerznosci od ligi bo ja jakos tego nie widze.

speed_55

Proponowałbym także taką opcję aby była możliwość podpisania od razu kontraktu na 2 a nawet 3 sezony.
Oczywiście za proporcjonalnie pomniejszone kwoty. Szczególnie dotyczyłoby to wychowanków gdyby pomysł z obniżeniem dla nich kontraktów wszedł w życie.
Ja bym prosił Stefika o zabranie głosu i wyjaśnienia jak to teraz wyglada z przedluzaniem kontraktow jak to jest dla kazdej z lig o zrobienie krotkiej tabelki.
bardzo dobry pomysł ukppku z wprowadzniem tzw lojalnosci - czyli zawodnik podpisuje kolejny kontrakt w tym samym klubie i automatycznie mu sie zmniejsza wypłata o jakis procent. W rzeczywistości i tak dostanie więcej bo jego wartośc poprzez trening wzrasta.
Potrzeba zrobic wzor wg ktorego bedzie liczona wyplata: skile, sprawnosci (mniejsze znaczenie), doświadczenie no i otrzymanej wartosci tzw lojalnosc (pomnijszalo by wyplate w zaleznosci od ilosci sezonow
Pomysł dobry z wychowankami by obniżyć cene za kontrakt. Ale mona mieć zastrzeżenia ponieważ najbardziej odbije się to na nowych graczach. My mamy młode składy i nam by się to opłacało ale np. nowy gracz będzie musiał na początek jechać(kupować) starszych zawodników na poziomie ciągle przemeblowywać skład póki się nie dorobi własnych młodych zawodników.
ja sie pobawilem w skladzie i przeprowadzilem porownania swoich zawodnikow jesli chodzi o stawke za przedlurzenie kontraktu o rok jak i pensje dla zawodnikow. Wyniki mnie rozsmieszyly. I tak najslabszy junior w klubie(polak) a co za tym idzie najslabszy zawodnik w skladzie chce o 50000 wiecej od najlepszego zawodnika w kadrze ktory jest australijczykiem. 17 letni junior o najwyzszym talecie chce juz 70000 wiecej od lidera. A moj podstawowy junior niemiecki 19 letni obcokrajowiec z taletem 1 chce o niecale 100000 wiecej od lidera. Pensja w kazdym przypadku jest kozystniejsza dla juniora prawie o polowe (junior wiecej zarabia)Wnioski junior jest najdrozszy. Zawodnik z trudem robiacy 6p w meczu kosztuje wiecej od lidera zespolu. Czy to jest normalne??????
Czyli jak ktos wychował sobie mega gwiazde i wtakim przypadku jako klub macierzysty ma miec obnizony kontrakt dla tego zawodnika az do jego emerytury?? Ludzie no jaja sobie robicie. Jedyne co to ewentualnie kontrakt z klubem na 3 sezony po zdaniu licencji nic wiecej. Smieszy mnie tez pomysł z tymi lojalnościami im zawodnik dluzej u mnie jezdzi tym mniejsza pensje bedzie miał ludzie no myślcie logicznie! Troche realizmu! To jest menager zuzlowy czy speedrowerowy?? Bo puki co to w niczym chociaz troche nie przypomina prawdziwego zuzla w kwestii kontraktow.
temat poruszony przez szostiego i raka jest trafiony, mianowicie nie może być tak że junior bierze o ok 30 k więcej od najlepszych w drużynie i to nie ważne czy junior jedzie w ligowym i punktuje czy jeździ jak ostatnia łamaga, trzeba przemyśleć tą kwestię bo będzie spore grono graczy co zrezygnują z powodu co sezonowej zmiany składy bo nie będzie ich stać na podpisywanie kontraktów z obecnym składem
Szosti jaja to sobie Ty robisz... albo sam nie wiesz co czytasz i o czym piszesz? ;>
przed chwilą płakaliście z graczem: Raka ze za drogie sa przedluzenia umow i pensje dla zawodników... więc bedziecie zmuszeni rotować skladem przez LT, a teraz mowisz ze obnizenie o maly procent pensji wychowanków i graczy "lojalnosciowych" jest bzdura??!! Przecież to promuje własnych zawodników i pomaga zwalczyć to o co nowi gracze mają największe pretensje... czyli podczas okresu wolnych strzelców na LT masowe kupowanie zawodników przez 1 drużyne.
Zastanów sie co chcesz powiedzieć bo w kazdej wypowiedzi masz inne zdanie i zachowujesz sie tak zeby tylko cos pisac niewazne co i dlaczego.

".. Smieszy mnie tez pomysł z tymi lojalnościami im zawodnik dluzej u mnie jezdzi tym mniejsza pensje bedzie miał ludzie no myślcie logicznie! Troche realizmu!.." ---> to mnie śmieszy Twój poziom z matematyki. Wiadomo że skoro jest u mnie przez sezon to TRENUJE --> skille rosną w górę więc i cała wartość zawodnika! Jeżeli zawodnik "X" w 5 sezonie gry dostaje pensje ok 7000zl to w sezonie 6 bedzie chciał juz ok 8500zl. Jezeli jednak zostanie w naszym klubie na ten kolejny sezon to zamiast płacić 8500 bedziemy płacić 8330zł.
I teraz "zagadka Einsteina" oparta na Twojej wypowiedzi:
Pensja zawodnika wzrośnie czy zmaleje porównując sezon 5 z 6? :> Bo według Ciebie maleje...??!! ;>
Chyba że ja się pomyliłem...

Policzmy raz jeszcze: napisałem że po 5 sezonach związania z jednym klubem pensje obniżona o 10%, "wtedy i tylko wtedy" przedłużając z zawodnikiem kontrakt po raz pierwszy na kolejny sezon pensja zostanie obniżoa o 2%. (5-10%, 1-X% ---> 5x=10 ---> x=2% ) Duży uśmiech

pójdzmy dalej skoro zawodnik ma dostawać w kolejnym sezonie 8500 u innych druzyn (jesli bysmy go sprzedali) to u nas 8500*0,02= 170 zl a 8500-170 = 8330zł
I najwazniejsze!! 7000zł < 8330zł !!

No jakby nie patrzeć chyba dobrze obliczone?
Oczywiście nie trzeba od razu dawać 2% za pierwsze przedłużenie może to być 0,5% i wtedy 2%-owa obniżka byłby dawana po 4 przedluzeniu kontraktu, także różnice w pensjach nie byłyby aż tak widoczne.
Mimo wszystko to mogłoby pomóc w stabilonści drużyny a nie ciaglym kupowaniu i sprzedawaniu.
No i na koniec dodam raz jeszcze! Jak każdy z nas zaczynał to ceny za podpisanie kontraktu z zawodnikami i pensje były takie same i wtedy jakoś nikt nie narzekał. A teraz pograją kilkanaście dni, tygodni i już przy pierwszym problemie uważają że są ogromnie pokrzywdzeni przez niesprawiedliwość.
Jezeli w pare tygodni chcecie nadrobić to na co inni pracowali przez lata to chyba jednak to nie dla Was jest menager a wspomniany speedrower. "Troche realizmu!" Język


PS. o ortografii nie chce się już wypowiadać "bo pÓki co to w niczym chociaż troche nie przypomina prawdziwej polskiej polszczyzny" ;]
Zyga87 nie wiem jaka jest różnica w zarobkach juniorów i seniorów (bo sam jeżdze tylko juniorami)
Ale jeśli mówisz ze jest az taka przepaść to faktycznie Stefik lub ktoś równie wysoko postawiony w grze musi sie wypowiedzieć w tej sprawie Uśmiech
Cytat:ja sie pobawilem w skladzie i przeprowadzilem porownania swoich zawodnikow jesli chodzi o stawke za przedlurzenie kontraktu o rok jak i pensje dla zawodnikow. Wyniki mnie rozsmieszyly. I tak najslabszy junior w klubie(polak) a co za tym idzie najslabszy zawodnik w skladzie chce o 50000 wiecej od najlepszego zawodnika w kadrze ktory jest australijczykiem. 17 letni junior o najwyzszym talecie chce juz 70000 wiecej od lidera. A moj podstawowy junior niemiecki 19 letni obcokrajowiec z taletem 1 chce o niecale 100000 wiecej od lidera. Pensja w kazdym przypadku jest kozystniejsza dla juniora prawie o polowe (junior wiecej zarabia)Wnioski junior jest najdrozszy. Zawodnik z trudem robiacy 6p w meczu kosztuje wiecej od lidera zespolu. Czy to jest normalne??????

Raka mlodzież jest cenniejszym towarem, wiecej musisz smarowac za przedłuzanie kontraktow z juniorami.
W twoim przypadku wniosek jest taki ze ten Twoj lider jest cienki i za niedlugo ten junior bedzie go robill na jednym kole
Obecnie jest tak że przy każdym przedluzaniu kontraktu spada jego cena i pensja zawodnika. Jak bedziecie dalej płakac i wtedy dojdzie do zmiany systemu i znowu bedziecie płąkac ze za drogo....


edit. RAKA nei ma sie co dziwic Tobbie, jesteś nowy i malo sianka masz, ale każdy z nas przechodzil przez ten etap... rozbudujesz stadion nie bedziesz zwracal uwagi na drobniaki, na chwile obecna cos ci to nieudolnie idzie. Kto pyta nie bładzi... kto czyta nei pyta, kto pyta nie czyta hahhahaha
uklppu to Ty czytasz z niezrozumieniem gdzie ja napisałem ze mi pensje nie pasuja? Mi nie zalerzy czy ja bede płacił jak to z Twojej pieknej matematyki profesorskiej wyszło Duży uśmiech 8500 czy 8330. Tutaj cały czas jest wałkowany watek wysokosci opłat przy przedłuzeniu i jak sie takich jak Ty czyta to rece opadaja probujesz tylko zniechecic zeby juz nie wypowiadac sie na forum (np czepiac sie gramatyki i ortografii) zeby tylko Twoje zdanie było najwazniejsze forum to nie jest Twoja prywatna rzecz! Jak masz teraz mi cos do powiedzenia to zapraszam na priv panie profesorzeDuży uśmiech

Wracajac do watku to nadal upieram sie przy tym aby wprowadzic jakis sensowny regulamin finansowy dla wszystkich lig (najwazniejsze przedluzanie kontraktow) no i niech stefik sie wypowie jak to jest teraz niech zrobi nam jakas krotka tabelke jak to wyglada teraz we wszystkich ligach i sprawdzimy ile to faktycznie kolega ukppku płaci za podpis swoim bo z moich informacji wynika ze nie ma wielkiej roznicy miedzy 3 a 6 liga, no ale kolega jest chyba wyzej lige wiec moze faktycznie wiecej płaci?
Bo jesli faktycznie ma zostac tak jak jest teraz to bez juniorow idzie jechac zostawic piatke solidnych seniorow a juniorow w razie potrzeby kupic z LT za grosze (mamy po zakupie na 2 sezony) i mozna jechać.

Edit
Juz chyba było cos robione w tej kwestii bo u mnie ceny zmalały miedzy seniorami a juniorami do kilku dziesieciu tysiecy bo wczoraj wszystko było jeszcze rowno nie wazne czy junior czy senior, ale nadal uwazam ze juniorzy to lekka przesada zeby to jeszcze jakis talent byl z w miare wysokim skilem a mizeria straszna tylko chyba ze ma 16 lat dlatego woła niecale 180tys za kolejny sezon
po pierwsze to nikt nie placze po drugie po to jest ten dzial by dawac swoje propozycje. Rozumiem ze macie siano i stac was na takie numery, ale ze wy nie widzieliscie tego bledu (kiedy zaczynaliscie) to juz nie moja sprawa. Jeszcze raz klikam nie moze byc W/G MNIE tak ze junior chce wiecej od lidera ba nawet wiecej zarabia i to nie wazne czy ma tallent na 5 czy 1. Czy jak tu ktos napisal ma talet czy jedzie jak ostatnia kaleka. Moja propozycja jest taka ze pieniedzy ze sponsoringu powinno wystarczyc na 8 nowych kontraktow! I jak napisal szosti propozycja jest taka by zrobic sensowny regulamin finansowy. A zobacz ze autor tego watku chce by placic zawodnikom za kontrakty tuz po zakupie z listy transferowej!!!
Z całej dyskusji wyszło w sumie kilka ciekawych propozycji. Wszystko jest do przemyślenia i wyciągnięcia wniosków przez Stefika i chyba Henrika, który z tego co wiem najbardziej mu pomaga. Generalnie ja jestem za każdą opcją, która spowoduj, że nie będzie konieczności wymieniać co sezon połowy składu tak jak to jest teraz w niższych ligach. W wyższych ligach wiadomo, że składy są w miarę stabilne, bo managerowie najlepszych ekip i tak nie mają skąd kupować lepszych zawodników. Zmodyfikowanie regulaminu finansowego będzie kolejnym krokiem bycia lepszym od konkurencji Uśmiech
mając talent 5 zawodnik jest perspektywiczny i bardzo szybko prześcignie tego z talentem 1 a jak jeszcze jest młody to będzie miał o wiele lepsze skille w optymalnym wieku
A chyba w tej kwestii stefik powinien sam podjąć decyzję by przyciągnąć jak największą ilość graczy ponieważ tu każdy patrzy przez pryzmat własnego budżetu oraz własnej polityki
Stron: 1 2 3