Oficjalne forum gry Speedway-World
Przygotowanie nawierzchni toru przed meczem - Wersja do druku

+- Oficjalne forum gry Speedway-World (https://speedway-world.pl/forum)
+-- Dział: Pozostałe (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Archiwum (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: Przygotowanie nawierzchni toru przed meczem (/showthread.php?tid=1307)

Strony: 1 2 3


RE: Przygotowanie nawierzchni toru przed meczem - mika1688 - 2012-04-19

gospodarza nie będzie, a gość będzie i się w miarę szybko pokapuje jakie przełożenie więc na moje odpadaOczko


RE: Przygotowanie nawierzchni toru przed meczem - guti - 2012-04-19

Ty myslales, ze w czasie meczu mozna zmieniac przygotowanie toru? Mój pomysl opiera się tylko na ustawieniu przed meczem. Tak naprade 2-4 biegi bedzie niewiadoma, pozniej jestesmy juz przelozeni i jedziemy na rownych zasadach.


RE: Przygotowanie nawierzchni toru przed meczem - mika1688 - 2012-04-19

Czyli tak naprawdę ma to polegać na handicapie dla gospodarzy tylko i ma to utrudnić gościom ?

Pomysł naprawdę ciekawy ale najlepiej by to wszystko zobrazowały testy Oczko


RE: Przygotowanie nawierzchni toru przed meczem - kamykov - 2012-04-19

No dobra ale teraz w ten sposób:
Ogólnie to jesteśmy wszyscy kibicami żużla i większość (tak myślę) chodzi na żużel u siebie i jeśli mamy mecz u siebie to na nim jesteśmy i jeszcze dochodzi teraz mecz w SW w godzinach naszego meczu to gospodarz ma wtedy podwójny handicap. Dla mnie to jest niesprawiedliwe bo mnie nie ma mnie 6h ( 2h dojazd na lige 2h meczyk i 2h powrót)i ktoś jeżdżąc u siebie w tym czasie zrobi jakieś przełożenia, powinno wystarczyć że nie będę naprawiał motorów. Przez przełożenia mogę przegrywać wyjazdy do 30 i po co wtedy mam się angażować w grę???



RE: Przygotowanie nawierzchni toru przed meczem - guti - 2012-04-20

Datego tzreba to zrobic na takim poziomie zeby za bardzo nie dotknelo nieobecnych. Mysle ze czesciowo kosztem handicapu gospodarza co by zrownowazyć straty przy nieobecnosci .Testy rozwiaza wątpliwosci



RE: Przygotowanie nawierzchni toru przed meczem - specjal2009 - 2012-04-20

Guti ten kij ma dwa końce Język


* Co nie zmienia faktu że jak testy wypadną pozytywnie to meczyki bd ciekawsze i troche bdz trzeba sie napocić by ugrać jak najwiecej pkt na wyjazdach...

teraz juz nie pamietam czy w tej propozycji jest opcja modyfikowania torów podczas meczów ? Nie chce mnie sie jużczytać Język


RE: Przygotowanie nawierzchni toru przed meczem - guti - 2012-05-04

ostateczna wersja
Jak wiadomo Mamy 3 rodzaje nawierzchni
Grząska
Normalna
Twarda

Propozycja jest taka, żeby przed meczem była opcja wyboru przygotowania toru, tak więc:

Grząska - lekko grząska, grząska, kopa
Normalna – delikatne ubicie,normalna, pod koło
Twarda - ubita , twarda, beton

Stefik tworzy w parku maszyn 9 przełożeń dla powyższych nawierzchni.

Gospodarz ma sprawę jasną – wybiera sposób przygotowania nawierzchni i ustawia pod tą nawierzchnię przełożenie (moja propozycja jest żeby mógł to zrobić nawet w ostatniej chwili przed meczem)

Gość ma trudniejsze zadanie:
Musi sprawdzić jaką nawierzchnię ma stadion gospodarza
W tym momencie zawęża sposób ustawienia zębatek do 3 przełożeń

i w trakcie meczu na podstawie czasów zawodników dochodzi który sposób przygotowania nawierzchni wybrał gospodarz
jest 33% szansy ze sie przeloży dobrze od razu


Każdemu zawodnikowi można osobno ustawić przełożenie (opcja ustawienia multi dla wszystkich na raz (dla vipów)

Moja propozycja:

Przy założeniu, że jest wybrana normalna nawierzchnia i normalne przygotowanie toru do czasów zawodników dodajemy:

+3 sek (wszystkie grząskie)
+0,3 sek (delikatne ubicie),
0 sek (normalna ),
+0,3 sek (pod koło),
+3 sek (wszystkie twarde)

Reasumując w obrębie dobrze dobranej nawierzchni (ta ustawiona na stadionie) mamy 0,3 sek/0/0,3 sek


Ustawienie przełożeń niezgodnych z nawierzchnią toru to zawsze strata 3 sek

Po testach przekonamy sie czy tak jest ok





RE: Przygotowanie nawierzchni toru przed meczem - kamykov - 2012-05-04

Jak mają wejść przełożenia to nie powinno być możliwości naprawy motorków w meczu bo mając dużo silniejszą ekipę i nie będąc podczas meczu nie ma szans nawet na przyzwoity wynik


RE: Przygotowanie nawierzchni toru przed meczem - Asteck666 - 2012-05-05

(2012-05-04, 10:28:46)guti napisał(a): Moja propozycja:

Przy założeniu, że jest wybrana normalna nawierzchnia i normalne przygotowanie toru do czasów zawodników dodajemy:

+3 sek (wszystkie grząskie)
+0,3 sek (delikatne ubicie),
0 sek (normalna ),
+0,3 sek (pod koło),
+3 sek (wszystkie twarde)

a ja nie jestem przekonany co do tego pomysłu, możliwe ze nie kumam go do końca (coraz mniej nowinek kumam z wiekiem Duży uśmiech)
Przede wszystkim, tak jak do tej pory wiemy jaki stadion jest u gospodarza i to powinno zostać, na zmianę nawierzchni jest potrzebne 5 dni. Wtedy to by miało sens, czyli wiemy że ktos ma normalną nawierzchnię, więc może ją delikatnie ubić, zostawić lub dać pod koło. Ale nie kumam tego - +3 sek (wszystkie grzaskie) +3 sek (wszystkie twarde), z gory wiemy jaki kto ma stadion, więc nawet nie powinno być możliwości wyboru przełożenia na np. grząską jeśli gospodarz ma twardą nawierzchnię. A zmianie nawierzchni diametralnie, czyli np z grząskiej na twardą na godzine przed meczem jestem kompletnie przeciw.

W ogóle rodzi mi sie pytanie: PO CO TO?
Przecież nie będziesz miał żadnej zabawy, ponieważ jadąc do silniejszego rywala przegrasz tak czy siak i nie pomoże Ci kombinowanie z ustawianiem przełożeń. tak czy nie?


Im dalej brnę w tego posta to coraz bardziej jestem na NIE, a pomysł zaczyna mi się wydawać bezsensowny, bo czemu on ma służyć? Ano tylko temu że jak przyjedzie do nas równa drużyna, to bedziemy mogli sie cieszyć z wygranej, ponieważ na dzień dobry możemy odskoczyć gościom 15:3....
Czyli co?...
- jadę do silniejszej ekipy, nic mi ta zmiana nie da, bo tak czy siak przegram
- przyjedzie do mnie silniejsza ekipa, nic mi to nie da, bo gość szybko odrobi stratę (o ile taką będzie miał w ogóle)
- przyjedzie drużyna mniej wiecej na wyrównanym poziomie do mojej, to zabijam rywalizację odskakujac im w pierwszych biegach, czyli efekt wręcz przeciwny niż chciałeś osiągnąć tą propozycją... w pierwszych biegach rozstrzygam mecz, który mogłby trzymać w napięciu do ostatniego biegu.

A oto dowód, ale najpierw cytat:
(2012-04-19, 07:33:47)guti napisał(a): To jest pomysł, który dużo zmienia, ale tylko w wyrównanych meczach. Jestem w 3 lidze i jak na razie nie zaznałem smaczku zaciętego meczu na styku,wiec na palcach jednej reki moge policzyc mecze na ktorych bylem on-line.

2012-04-29 10:00 Ligowy FC Moherteam 44:46 Noteć Czarnkow
no to juz zaznaleś smaczek zacietego meczu, który przegrałeś!!!!
gdyby były przełożenia, a Noteć by nie trafiła, to bys wygrał... HURRRAAA.... tyle że moim zdaniem nie fair

Pozostałe mecze wygrałeś lub przegrałeś wysoko i żadne przelożenia by tych wyników nie zmieniły, ani by nie uatrakcyjniły meczy.

PS. nie jest to żaden atak na Ciebie, poprostu moim zdaniem pomysł nie wniesie nic ciekawego do gry poza wiekszą ilością kliknięć (co jak wiemy z postów powyżej jest dużym problemem dla "komórkowców"), a juz na bank nie uatrakcyjni gry.
Jestem
na
NIE.



RE: Przygotowanie nawierzchni toru przed meczem - Speed - 2012-05-05

No właśnie to jest zasadniczy minus tego pomysłu. Mówisz że nie masz/miałeś zaciętych meczów, po wejściu tego pomysłu już wgl by ich nie było, chyba że ktoś przełożyłby się odrazu ale nawet jeśli to i tak chciałby sprawdzi czy dobrze i w 2 biegu dałby inne przełożenia i w plecy.
I ogólnie tych czasów też zbytnio nie kumam +3 do grząskiej.
To nawet 2liniowiec gospodarzy mógłby wygrać z liderem gości. Jaki z tego wniosek mecze wysoko wygrane co się wiąże emocje tylko w rewanżu by wygrać jeszcze wiecej. A w realu nie zaznałem przykładu żeby jedna drużyna u siebie wygrała 60:30 a potem w rewanżu przegrała np. 62:28.
Mogłoby to być ale jak już kiedyś mówiłem z 2-3 treningami przedmeczowymi, ale to już zostało odrzucone.


RE: Przygotowanie nawierzchni toru przed meczem - daehniks1 - 2012-05-05

http://www.speedway-world.pl/forum/archive/index.php/thread-689.html

daehniks1
2011-12-04, 14:56:36
dobra wstepnie napisze tu bo nie wiem kiedy czas znajde Uśmiech mozna min pokombinowac z motorkami i torem Uśmiech czyli przełozenia Uśmiech a miało by to wygladac min tak Uśmiech

Nawierzchnia: Grząska

ustawiamy przed meczem :

opcja: a-(16),b-(17),lub c (18)

i w motorze powina byc opcja :

przełozenie:
16,17,18

po prostu gospodaz tor przygotowuje(nie podałem nazw tylko 16,17,18) pod siebie i moze sobie ustawic motory pod swoja nawierzchnie (handycap) wtedy dopiero dostaje skile dodatkowe Uśmiech a gosc musi kombinowac podczas meczu Uśmiech widzac patrzac po czasach swoich zawodników i jak trafi z przełozeniem dostale handycapa dodatkowe skile takie jak gospodaz !!

i niech nikt nie pisze ze wystarcza 3 biegi pierwszeUśmiech bo jest tez czynik losowy wiec nie tak łatwo bedzie trafic Uśmiech ale jak gosc trafi wyrównuja sie szanse bo poznał torUśmiech

dodatkowa opcje np w 10 biegu mozna wprowadzic ze gospodaz moze wezwac "polewaczke na tor-grzaski ,ubic tor-twardy " to tylko nazwy po prostu chodzi o to ze bedzie mógł za kase zmienic 16,17,18 sobie jakby gosc trafił akuratUśmiech a sam szybko musiał by przestawic motory aby dalej miec handycap!!

teraz gracz go ma na 100% u siebie a tak?? wprowadza to bardzo duzo do gry i mecze u siebie nie musza byc wygrane bo szanse sie moga wyrównac w jakims stopniu!! dobra nie mam czasu to tak wstepnie znajde czas to kilka propozycji na SW dam moze przejda moze tez nie zalezy od was i czy wykonalne jest



RE: Przygotowanie nawierzchni toru przed meczem - kacper160nr - 2012-05-14

jestem na nie


RE: Przygotowanie nawierzchni toru przed meczem - sothis - 2013-01-07

raczej nie wejdzie zamykam i do archiwum