Oficjalne forum gry Speedway-World
Puchar SW GM_Arek - Wersja do druku

+- Oficjalne forum gry Speedway-World (https://speedway-world.pl/forum)
+-- Dział: Pozostałe (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Archiwum (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: Puchar SW GM_Arek (/showthread.php?tid=6451)

Strony: 1 2 3 4


RE: Puchar SW GM_Arek - GM_Arek - 2018-02-06

odpowiem tu, ale jeśli będziesz chciał to dogłębniej przedyskutować to załóż proszę osobny wątek i przerzucimy tam te posty.

1. Puchar: zgadza się, ale w ten sposób puchar może być dostępny dla większej ilości graczy, bo w tej chwili i tak np wiem, że go nie wygram. wg proponowanych regulacji otwiera się furtka. A narzucanie wieku, jest niczym innym jak każdą inna regulacją w grze, czy to dotyczącą szkółki, czy obozów itp

2. szkółka: po zapoznaniu się kodem już trochę zmian niedawno zrobiliśmy w tym aspekcie

3. aby liczba fanów rosła, ich nastrój musi być "dodatni". jeśli po meczu taki jest, a fani nie dochodzą to jest błąd, który należy zgłosić. Natomiast jeśli przegrasz 3 mecze, wygrasz jeden to nastrój nadal może być ujemny. Pomocna w tym aspekcie może być scena, która tenże nastrój pomaga utrzymać na jako takim poziomie. poza tym ten wątek ten był poruszany przy okazji tej zmiany. Masz mniejsze wpływy od kibiców, ale sam decydujesz się na opóźnioną inwestycję zwrotną, jaką jest ewentualna sprzedaż szkolonych juniorów. Inny gracz walczy o wyniki na bieżąco i ma większe wydatki - ty zmniejszasz wydatki i czekasz na zbiory inwestycji. To byłoby nie fair w stosunku do tych którzy walczą "tu i teraz", gdyby ciebie nagradzać podwójnie (przyrost kibiców, oraz ewentualne wpływy ze szkolenia). Jeden zarabia (i wydaje więcej) na bieżąco, a inny (jak np ty) decyduje się wpływy w późniejszym okresie (ale i zmniejsza bieżące wydatki)


RE: Puchar SW GM_Arek - GM_Arek - 2018-02-06

(2018-02-06, 10:20:41)Hermes napisał(a): rozgrywki ligowe to inna para kaloszy wiec nawet porownywanie jest z tym durniejem to jest smiech na sali. Czy w lidze ktos ci mowi ze maja jechac zawodnicy w takim lub takim wieku? Chyba nie! Ty USTALASZ SAM SKLAD NIKT ZA CIEBIE TEGO NIE ROBI.  W czwórmeczu jezeli zgadzam sie z wymogami organizatora to jade nie zgadzam sie nie jade. Proste.
już ci odpisałem: numery 6,7 i 14,15 - są narzucone (u21) czy nie? więc ustalasz skład wg narzuconych zasad czy nie?

I zgadza się: puchar to inna para kaloszy (chodziło mi tylko o pokazanie, że mogą być różna regulacje), a porównujesz go do rozgrywek ligowych (i również się z tobą zgadzam że to "śmiech na sali") i nie daj boże coś zmieniać inaczej niż jest w lidze.

sam sobie zaprzeczasz: z jednej strony chcesz zasad jak w lidze, a z drugiej piszesz mi że to inna para kaloszy. zdecyduj się


RE: Puchar SW GM_Arek - GM_Arek - 2018-02-06

a może po prostu ograniczyć puchar do np 1 zawodnika powyżej 30, lub 2 zawodników powyżej 28?

w końcu w różnych rozgrywkach, w różnych grach zespołowych są różne ograniczenia: a to do liczby obcokrajowców, itd itp


sama zmiana ma po prostu dać szansę rywalizacji większej liczbie drużyn. nic mniej, nic więcej


RE: Puchar SW GM_Arek - Arkadiusz - 2018-02-06

(2018-02-06, 11:09:36)GM_Arek napisał(a): a może po prostu ograniczyć puchar do np 1 zawodnika powyżej 30, lub 2 zawodników powyżej 28?

w końcu w różnych rozgrywkach, w różnych grach zespołowych są różne ograniczenia: a to do liczby obcokrajowców, itd itp


sama zmiana ma po prostu dać szansę rywalizacji większej liczbie drużyn. nic mniej, nic więcej

Arek jeśli mogę tu spytac to co z wprowadzeniem tego nowego skilla o którym kiedyś była mowa?
wejdzie od nowego sezonu?
jeśli tak to jaki to będzie skill.


RE: Puchar SW GM_Arek - Hermes - 2018-02-06

(2018-02-06, 11:09:36)GM_Arek napisał(a): a może po prostu ograniczyć puchar do np 1 zawodnika powyżej 30, lub 2 zawodników powyżej 28?

w końcu w różnych rozgrywkach, w różnych grach zespołowych są różne ograniczenia: a to do liczby obcokrajowców, itd itp


sama zmiana ma po prostu dać szansę rywalizacji większej liczbie drużyn. nic mniej, nic więcej

gdyby mi zalezalo tylko na sobie bym teraz powiedzial super pomysl z jednym obcokrajowcem bo zadnego nie mam a znam ekipy ktore to akurat polakow maja 2-3 . Musi byc tak ze posiadajac dziadkowaty sklad np 4x30 lat nie musze robic wyprz (pod Puchar) tylko nim spokojnie smigac. Ograniczyc sile razenia wyzszych lig np. najlepsi w e-lidze jada bez 3 liderow, I ligowcy  bez 2 a 2 ligowcy bez jednego 1. To w pierwszych rundach kiedy na placu boju zostaja sami e-ligowcy ten przepis bylby juz cofniety. Niestety im nizej to poziom jest coraz bardziej slabszy. Nie wierze ze np 4-5 ligowiec jest w stanie wygrywac z ekipa z e-ligi nawet jak ci beda  jechac bez 3 liderow.
Z pomyslu podoba mi sie jedynie to ze nie ma rozstawienia druzyn czyli e-ligowiec moze wpasc na innego e-ligowca w I rundzie.
I drugi pomysl gdzies tak ponizej czytalem o "nie odbadaniu" z Pucharu. Pomysl dobry, ale kiedy juz przegrasz rywalizacje w Pucharze moze by stworzyc rozgrywki "o Puchar Ligi"? Jezdzisz z rywalami z tej samej klasy rozgrywkowej.
Finanse?
Tu mysle ze kazdy powinien dostac po rowno za bilety ale infra przechodzi na konto gospodarza. W Pucharze  jezeli odpadles na wyjezdzie z automatu w Pucharze Ligi zaczynasz meczem u siebie. Jedynie problem stanowi sytuacja stadionow bez band


RE: Puchar SW GM_Arek - GM_Arek - 2018-02-06

o obcokrajowcach mówiłem w kontekście rozgrywek z reala (że różne rozwiązania są stosowane) - nie mylić z SW


RE: Puchar SW GM_Arek - GM_Arek - 2018-02-06

(2018-02-06, 11:16:32)Arkadiusz napisał(a):
(2018-02-06, 11:09:36)GM_Arek napisał(a): a może po prostu ograniczyć puchar do np 1 zawodnika powyżej 30, lub 2 zawodników powyżej 28?

w końcu w różnych rozgrywkach, w różnych grach zespołowych są różne ograniczenia: a to do liczby obcokrajowców, itd itp


sama zmiana ma po prostu dać szansę rywalizacji większej liczbie drużyn. nic mniej, nic więcej

Arek jeśli mogę tu spytac to co z wprowadzeniem tego nowego skilla o którym kiedyś była mowa?
wejdzie od nowego sezonu?
jeśli tak to jaki to będzie skill.
nie wejdzie teraz. nad dodatkowym skillem nadal spieram się z Henem Język


RE: Puchar SW GM_Arek - Marek79 - 2018-02-06

Śmieszny... nie śmieszny... nie wiem, ale... ten puchar jest od początku narzucany graczom, powinno być tak (i składam taki wniosek) aby każdy mógł się określić czy jedzie w nim czy też NIE, przykładowo w przerwie między sezonowej.

Wbrew pozorom nie boję się zmian ale w tym przypadku nie przemawiają do mnie żadne argumenty co do ograniczeń, od lat nic wielkiego nie zwojowałem w pucharze bo po prostu byłem (i jestem) za słaby i było to SPRAWIEDLIWE.
Dlaczego mam sztucznie podnosić swoje szanse skoro najzwyczajniej w świecie nie zasługuję na sukces w pucharze?

Jestem też przeciwny jakimkolwiek ograniczeniom ponieważ jest trochę graczy którzy mają siedmiu zawodników w składzie i dobrze prosperują w lidze ale już w pucharze po zmianach nie będą mogli zaistnieć, dlaczego ma ich to spotkać?

No i na koniec, jestem gorącym orędownikiem pomysłu o pucharze bez odpadania drużyn (byłem i będę), gdyby wszedł puchar w takiej formie to nie byłoby dyskusji o nikomu nie potrzebnych ograniczeniach.

Pozdrawiam.


RE: Puchar SW GM_Arek - Hermes - 2018-02-06

skoro  jest taki pomysl to jakby juz wszedl. Podobnie bylo z reorganizacja ligi

Edit by GM_Arek:
Prosiłem, jeśli nie masz nic ciekawego do powiedzenia w temacie to nie ma sensu niszczyć klawiatury.

zbędny spam, którym zajmie się któryś z moderatorów



RE: Puchar SW GM_Arek - kamykov - 2018-02-06

Też chciałbym by był turniej bez odpadania, bynajmniej każdy by maił zapewniony mecz w środę. I pary tworzonę według rankingu. Czrmu tak? Bo nie jeden 2 lub 3 ligowiec chciałby wiedzieć jak jest mocny w rzeczywistości i ten puchar by oddawał jego siłę na tle innych zespów. Przecierz czasem się zdarza że taki 3 ligowiec może zbudować drużynę która śmiało by walczyła w 1 lidze i zajęcie w pucharze np: 19 msc była by dla niega mega radością.


RE: Puchar SW GM_Arek - Misiek81 - 2018-02-06

Wszystko na tak 1-3pkt.Pkt 4 moja propozycja 2 seniorów 22-25 ,2 seniorów 26-30 3 juniorów plus rezerwowy junior


RE: Puchar SW GM_Arek - Hermes - 2018-02-07

(2018-02-06, 18:05:58)Hermes napisał(a): skoro  jest taki pomysl to jakby juz wszedl. Podobnie bylo z reorganizacja ligi

Edit by GM_Arek:
Prosiłem, jeśli nie masz nic ciekawego do powiedzenia w temacie to nie ma sensu niszczyć klawiatury.

zbędny spam, którym zajmie się któryś z moderatorów

W ktorym miejscu masz spam????
Odpowiedzialem na post. A ze dodatkowo to jest tez PRAWDA to juz inna para kaloszy. Rzucasz sie jak szczerbaty na chleb i kto rozwija twoj nedzny pomysl zeby mial rece i nogi ciebie to boli.
A do moderatorow jezeli mam dostac jakas kare prosze do pisac za pisanie PRAWDY.


RE: Puchar SW GM_Arek - Marek79 - 2018-02-07

(2018-02-06, 18:05:58)Hermes napisał(a): skoro  jest taki pomysl to jakby juz wszedl. Podobnie bylo z reorganizacja ligi

Edit by GM_Arek:
Prosiłem, jeśli nie masz nic ciekawego do powiedzenia w temacie to nie ma sensu niszczyć klawiatury.

zbędny spam, którym zajmie się któryś z moderatorów

GM_Arek teraz to nie rozumiem Twojego zachowania, nerwy nerwami ale odpowiadasz komuś na zaczepki a na konkretne argumenty nie raczyłeś...
To co jest dla Ciebie ważniejsze - dobro gry (czyli dobro graczy) czy jakieś bezproduktywne utarczki słowne?
Nie ukrywam że jestem tym bardziej niż trochę zniesmaczony.


RE: Puchar SW GM_Arek - GM_Arek - 2018-02-07

przecież czytam i odpisuję na posty w których padają jakieś argumenty - nie każdy post wymaga odpisania jeśli myśl przewodnia się powtarza, a na takową wcześniej odpisałem Uśmiech
dlaczego chciałem wprowadzić ograniczenia wiekowe napisałem w poprzednich postach i średnio bo średnio, ale trafia do mnie argument że ktoś ma jakoś zbudowany skład. bo jakbyśmy wprowadzili no MDMP to tam też ograniczeniem byłoby np posiadanie 4/5 juniorów u 21 - zwykła zasada którą ktoś stworzył, i ktoś akceptuje jak chce w nim startować. I wtedy głosy oburzenia "że ja nie mam przecież 4/5 juniorów w składzie" byłby nie na miejscu. Natomiast tutaj takie padają: "bo ktoś ma zbudowany skład pod ligę". Liga to nie puchar i może mieć inne zasady prawda? A mogą być inne by właśnie nie tylko ci, którzy "dobrze prosperują" w ligach 1-2 mieli w nim szanse. No ale to tylko moje argumenty a nie już klepnięte zasady.
Gra jest grą i różne turnieje mogą mieć różne zasady - tak jak użytkownicy mogą je ustalać w swoich prywatnych turach, tak twórcy mogą je budować dla gry.
Także bardziej "czepiam się" po prostu twardego bronienia już powstałego tworu.

a pana Hermesa po raz kolejny ostrzegałem tylko, że nic nie wnoszący spam nie powinien mieć miejsca. bo chyba poprzedni wpis nic konstruktywnego do rozmowy nie wniósł. Po prostu: nie lubię trollowania, i jak nie mam nic do powiedzenia w temacie to zwyczajnie nie zabieram w nim głosu. Pojawianie się tylko po to by powiedzieć "Arek jest be" uznaję właśnie za taki spam


RE: Puchar SW GM_Arek - Hyziu - 2018-02-07

Mnie również jakoś te ograniczenia wiekowe odpychają. Może się mylę ale czy to w Elidze czy niżej jeżeli ktoś jest stricte skierowany na rozgrywki ligowe to raczej ma skład w miarę w równym wieku, ponieważ taki skład w którymś tam momencie swojego rozwoju zaczyna jechać na odpowiednim poziomie i zaczyna się taki jegomość piąć w górę drabinki ligowe. Oczywiście jak się przegląda składy to jest dużo rozmaitości, ale wg mnie są to w dużej mierze składy robione z łapanki, byle zalepić dziurę, byle się utrzymać i jakoś to będzie.
Tyle odnośnie ograniczeń wiekowych.
Teraz coś odnośnie całego kształtu rozgrywek.

Ja proponowałbym wprowadzenie nieco innego schematu rozgrywek, aby na początek zaczynała nowa 5 liga i z kolejnymi rundami dołączały do niej kolejne ligi. Tak jak w pomyśle Arka wyrzucić jakiekolwiek rozstawienie Ekip wyżej notowanych, aby każdy mógł trafić na każdego (ot czysta losowość). Moja propozycja poniżej składa Puchar składa się z 10 rund dla urozmaicenia 1/2 i Finał można zrobić na zasadzie mecz/rewanż aby było sprawiedliwiej Uśmiech

1 Runda - 256 drużyn z V Ligi (32 grupy x 8 drużyn) - Awans 128 drużyn
2 Runda - 128 drużyn z 1 Rundy + 128 drużyn z IV Ligi + 64 drużyny z III Ligi - Awans 160 drużyn
3 Runda - 160 drużyn z 2 Rundy + 32 drużyny z II Ligi - Awans 96 drużyn
4 Runda - 96 drużyn z 3 Rundy + 16 drużyn z I Ligi - Awans 56 drużyn
5 Runda - 56 drużyn z 4 Rundy + 8 drużyn z E Ligi - Awans 32 drużyny
6 Runda - 32 drużyny z 5 Rundy - Awans 16 drużyn
7 Runda - 16 drużyn z 6 Rundy - Awans 8 drużyn
8 Runda - 8 drużyn z 7 Rundy - Awans 4 drużyn
9 Runda - 4 drużyny z 8 Rundy - Awans 2 drużyn
10 Runda - 2 drużyny z 9 Rundy - Finał/ 2 drużyny przegrane z 9 Rundy - Mecz o 3 miejsce.

Uważam, że powyższa rozpiska + wyrzucenie rozstawienia wg rankingu może spowodować niespodzianki jeżeli chodzi o czołowe miejsca w Pucharze jak i da szansę niżej notowanym drużyną na odjechanie większej ilości spotkań w Pucharze.