Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: LIGA JUNIORÓW - 8 sezon
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Zasady rozgrywek Ligii Juniorów

1.Zawody rozgrywane są w poniedziałki w postaci czwórmeczów

2.Organizator danej rundy(kolejki) jest zobowiązany zorganizować turniej i wysłać zaproszenia zespołom najdalej do czwartku* poprzedzającego kolejkę.
A) Jeśli tego nie zrobi, to turniej zorganizuje kolejna drużyna która występuje w danym pojedynku.
Każdy kolejny manager występujący w danym meczu zostanie zapytany o organizacje.
B) Jeśli żadna z drużyn nie zorganizuje turnieju będzie po 0 pkt dla każdej z drużyn
*Drużyny które w piątęk będą organizatorami LM, a mają do zorganizowania w poniedziałek kolejke LJ proszę aby do zgłosiły i wydłużymy im czas do soboty lub mecz zorganizuje kolejna drużyna z pojedynku
*Drużyny które w piatęk będą organizatorami LM, a mają do zorganizowania w poniedziałek kolejke LJ proszę aby do zgłosiły i wydłużymy im czas do soboty lub mecz zorganizuje kolejna drużyna z pojedynku


3.Drużyny są podzielone na ligi, w każdej po 16 drużyn. Kolejki są podzielone tak aby każdy choć raz miał turniej u siebie. Jeżeli drużyny się powtarzają wówczas organizatorem zostaje drużyna która ma najlepszy stadion.

4.Po rundzie zasadniczej, 8 najlepszych drużyn awansuje do półfinałów a z nich 4 najlepsze do finału.
Półfinały i finały będą odbywać się na torach drużyn wyżej rozstawionych w rankingu LJ.
Baraże natomiast na torach drużyn z najwyższego miejsca.
Handycupu i tak nie ma, ale chodzi o to żeby była jakaś kolejność organizacji.

5.Zespoły z miejsc 9-10 Eligi, mają spokojny start w przyszłym sezonie w Elidze.
-zespoły z miejsc 1 i 2 1ligi awansują do Eligi
-zespoły z miejsc 15 i 16 Eligi spadają do 1ligi
-zespoły z miejsc 11-14 Eligi i 3-6 1ligi, będą jechały baraże o Elige (tory będą wybierane później)

6.Rozpiska Finału, Półfinałów i baraży
- Półfinał 1 - miejsca 1,4,5,8 z rundy zasadniczej
- Półfinał 2 - miejsca 2,3,6,7 z rundy zasadniczej
- Finał - awansują po 2 najlepsze drużyny z półfinałów
* w przypadku remisu awansuje drużyna, która była wyżej w tabeli
- Baraż 1 - miejsca 11,14 z Eligi i 4,5 z 1 ligi
- Baraż 2 - miejsca 12,13 z Eligi i 3,6 z 1 ligi
* Do Eligi wchodzą po 2 najlepsze drużyny, w przypadku remisu awansują drużyny wyżej w tabeli
Baraż o 1 LJ:
- Baraż 1 - miejsca 11,14 z 1 ligi i 4,5 z 2 ligi
- Baraż 2 - miejsca 12,13 z 1 ligi i 3,6 z 2 ligi

[Obrazek: 23992208254997214209.png]

[Obrazek: 97531641149197130890.png]

[Obrazek: 23803521900429706390.png]


[Obrazek: 33885871742666203096.png]

[Obrazek: 00501157612210228053.png]

Aktualizacja po rundzie zasadniczej. Przepraszam za opóźnienie.
Cieszę się że mimo braku forum w poprzednim tygodniu wszystkie mecze się odbyły Uśmiech
Mały opis półfinałow i baraży:

Z 1 miejsca 2 raz rzędu z kompletem punktów i rekordową ilością bilansu do półfinału weszli Stare Drzewce z Gorzowa. Nie wątpliwie są oni głównym kandytatem do obrony mistrzostwa. Co ciekawe w swoim półfinale pojadą z 3 beniaminkami z Moherteam, Wrocławia oraz z Ostrowa. Ciekawe na co stać te drużyny w półfinale i czy zatrzymają Gorzowian.
W 2 półfinale ŻKŻ Załawcze, Polonia Ostrów, Speed Fordon oraz Warsila Gdańsk. Z tej ekipy tylko Speed Fordon nie brał jeszcze udziału w finale LJ. teoretycznie faworytami są Załawcze oraz Polonia, ale wśród juniorów nigdy nic nie jest pewnego Uśmiech
I teraz baraże i ty chyba największa niespodzianka, bowiem 6 krotny triumfator tych rozgrywek będzie bronił się przed spadkiem. I to wcale nie będzie łatwe zadanie. Victory po przejściu swoich "mistrzów z poprzednich sezonów na wiek seniorski mają problem z pozyskaniem dobrej 5 juniorów, w tym sezonie LJ na wysokim poziomie punktuje tylko 2. Wcale nie lepszej sytuacji jest Unia Leszno, z kolei Polonia Osielsko jest ostatnio w dobrej dyspozycji, Rzeszowianie też jakby na fali wznoszącej i można powiedzieć ze to oni zrobili największy postęp bo w tamtym sezonie bronili się od spadku z 1 LJ a teraz walczą o awans do najwyższej klasy. A wiec ten baraz zapowiada się niezwykle ciekawie.
w 2 barażu Power Gniezno, Promień Żary, Old Star's Rędziny oraz Wybrzeze. Czarnym koniem tu może się okazać Old Star's w tamtym sezonie jeszcze 2ligowiec teraz walczą o awans do Eligi. Eksperci mawiają że w tym przypadku większe szanse mają obecni Ektraligowcy, biorąc pod uwagę ze Wybrzeze w tamtym sezonie spadło z Eligi, a znaczących zmian w składzie nie robili.

A więc czekamy na poniedziałek i na roztrzygnięcia, kto gdzie pojedzie w przyszłym sezonie LJ oraz kto powalczy o mistrzostwo.
Mam nadzieje że wszystkie mecze odbędą się bez większych problemów Uśmiech

Wkradł się chochlik, daty półfinałów to raczej też 12.11 , pozdro Speed

Nie miła niespodzianka , Ostrowskie Diabły startują już w czwórmeczu tego dnia Smutny
Zapki poszły
tak oczywiście półfinał też 12.11
drugi półfinał również niepełny ponieważ Speed Fordon jedzie już w innym czwórmeczu ;(

speed_55

A może rozegramy te półfinały 19.11 już w pełnych składach?
Raczej nie ma co przedłużac już tego sezonu. Potem będzie już tydzień na obozach więc zawodnicy nie będą mogli jechać.
Speed będą mogli jechać bo to są czwórmecze a w nich zawodnicy będę normalnie występować.
http://www.speedway-world.pl/i,4mecz_live-3343

7 biegów wygranych przez Old Stars Redziny
5 biegów wygranych przez POWER Gniezno

Mam rozumieć ze w nastepnym sezonie w ekstralidze jedzie OLD STARS?

No i teraz mam mankament bo w rundzie zasadniczej mówiłem że w takim przypadku decydują ilosci wygranych biegów

a w przypadku barażu w regulaminie pisze:
"* Do Eligi wchodzą po 2 najlepsze drużyny, w przypadku remisu awansują drużyny wyżej w tabeli "
Ja się dobrowolnie releguje do 1 Ligi bo i tak w kolejnym sezonie jeszcze nic nie zdziałam w E-lidze Oczko a za dwa wrócę ze zdwojoną siłą i was rozniosę tam Język Duży uśmiech
http://www.speedway-world.pl/i,4mecz_live-3366 - 2 półfinał niestety bez emocji bo zawaliłem go. byłem pewien że wystawiłem skład ale okazało się co innego
(2012-11-12, 15:49:45)Speed napisał(a): [ -> ]No i teraz mam mankament bo w rundzie zasadniczej mówiłem że w takim przypadku decydują ilosci wygranych biegów

a w przypadku barażu w regulaminie pisze:
"* Do Eligi wchodzą po 2 najlepsze drużyny, w przypadku remisu awansują drużyny wyżej w tabeli "

Dlatego jest luka w przepisach ktora chyba trzeba naprawić gdyż druzyna z Ekstraligi nie startuje w lidze z 1 ligowcem, tak amo 1 ligowiec z 2 ligowcem i na baraz powinny obowiazywac zasady ilości biegów. Oczywiście czekam na decyzje władz i jej sie podporzadkuje.

speed_55

(2012-11-12, 16:15:56)Marex87 napisał(a): [ -> ]http://www.speedway-world.pl/i,4mecz_live-3366 - 2 półfinał niestety bez emocji bo zawaliłem go. byłem pewien że wystawiłem skład ale okazało się co innego

Skoro sam nie pojechałeś w tym półfinale to co stoi na przeszkodzie aby powtórzyć go w pełnym składzie w najbliższy poniedziałek tj. 19.11. oczywiście za przyzwoleniem organizatora.
Stron: 1 2