Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: Nowa szkółka juniorów
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Rach ciach i już mamy gotowe obliczenia. Na przykładzie mojego juniora ze szkółki, akurat wybrałem takiego z talentem 4 bo przyszedł do mnie w ubiegłym sezonie w wieku 12 lat.
Początkowa średnia nieznana (obecnie ma ok. 50), czas przyjścia do szkółki też nie znany ale było to coś koło połowy sezonu. Mniejsza z tym bo to nie o to mi akurat w tym momencie chodzi. Otóż przez ten krótki okres który u mnie jest zanotował już 9 skoków !!!! 6 zaliczanych na zeszły sezon i 3 w przerwie pomiędzy sezonami. Zgodnie z moimi zapiskami serie po 3 skoki (S,T,P) zaliczał równo co 21 dni treningowych (czyli licząc od poniedziałku do piątku), przekładając to na dni kalendarzowe (czyli od poniedziałku do niedzieli) serie skoków były co 30 dni. Idzie prosto wywnioskować że na przetrenowanie jednego skila potrzebował 7 dni treningowych lub 10 kalendarzowych.
Tak było do tej pory.

Popatrzmy zatem jak będzie teraz.
Przychodzi do nas delikwent w wieku 12 lat, mamy sporo szczęścia i trafiamy na talenciaka z "5".
Przykład rozpatruję wg swojego poziomu szkółki, a mam 7.
Zatem 7 poziom to 23 dni (kalendarzowe !!) do przetrenowania jednego skila, a co tam stać mnie więc wynajmuje super truper treneiro Jasia Stachyrę (stary wyga to wie co to Speedway i z niejednego pieca chleb jadł), który ma mi wyszkolić super perełkę, to daje nam 4 dni mniej czyli mamy 19 dni, no i fakt że szczęście nas nie omijało więc i o 2 dni mniej za talent, co w efekcie końcowym daje nam 17 dni do przetrenowania ( mały szczegół 10 dni więcej niż obecnie Oczko ). Zawodnik przychodzi ze średnią dajmy na to 50, a co tam fuksiarz jestem to i na takiego mogłem trafić. Sezon od 1 do 18 kolejki liczy sobie 98 dni kalendarzowych, niech będzie że jeszcze policzymy tydzień barażowy to mamy razem 105 dni.
No i teraz prosty rachunek 105/17 daje nam 6,18 skoku na sezon, gdzie przy obecnej szkółce niech będzie że przez 3/4 sezonu zawodnik w tym samym wieku i przy gorszym talencie zanotował 9 skoków.

Mam nadzieję że twórca przemyśli powyższe obliczenia i co nieco pozmienia, bo dla mnie tak rozplanowana ilość dni jest nie do przyjęcia !! Stefik jak chcesz sobie strzelić w stopę jak to zrobił W w SM ze szkółką to jesteś na dobrej drodze Oczko
Może być problem bo czy to realne aby co 2 dzień przychodził junior? Teraz jest ograniczenie że maksymalna srednia skila z jaka moze przyjsc junior wynosi 52(chyba?) to w takim tempie przychodzenia juniorow kazdy bedzie mial zawodników ze srednimi tylko powyzej 50 bo reszte bedzie wyrzucał...
Losowanie raz w tygodniu w zupełności wystarcza bo i tak średnio wychodzi że przy dobrze rozbudowanej szkółce co 2 tydzień dostaniesz juniora, a w nieco bardziej zaniedbanej co 3 lub 4 Język

Dla mnie to i tak korzystne bo juniora nie dostałem w tamtym sezonie żadnego nawet ze średnią 42 się żaden nie zjawił Uśmiech
No i tym bardziej że losowość przyjścia zależy już od poziomu szkółki Uśmiech

Co do dni treningowych też jestem ZA bo to co teraz mamy to strzał w stope. Jeśli teraz wychodza już ze średnimi ponad 60 a w niektorych przypadkach ponad 65 to w wieku 22 lat najważniejsze skille beda mieli po 100 a to jest największym bezsensem. Gdzie trenowanie pod tor, pod swoja nawierzchnie?
Jakby tak dalej szło to po co w ogóle byłyby różnego rodzaje nawierzchnie? skoro kazdy mialby zawodników z max skillami Uśmiech Zero zabawy, zero myślenia... A tak trzeba zastanowić się czy podjąć treningi typowo pod jedną nawierzchnie i na niej rządzić a na odmiennej dostawać srogie baty czy być typowym średniakiem i jeździć wynikami na styku na każdym rodzaju toru Język
Różne warianty można przyjąć także w doborze zawodników. Drużyna może się składać z 12 zawodników z czego 6 będzie trenowało typowo pod tor twardy a druga 6-tka pod tor grząski Uśmiech

Byłoby naprawdę wiele wiele rozwiązań i wariantów, a nie wszyscy skille na maxa i jazda bez głowy...
Wiadomo że na początku byłaby przepaść między obecnymi juniorami a tymi co będą ale to w końcu juniorzy, wszystkich będzie obowiązywało te samo ograniczenie dni treningowych więc u wszystkich juniorzy będą się wolniej rozwijać, a że każdy musi mieć przynajmniej 2 w składzie to po 2/3 sezonach powinno być elegancko wszystko Uśmiech
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale policzyłem i ja sobie.

Twoje założenia weźmiemy:

- talent 4
- lvl szkółki 7
- wiek 12

Wg Ciebie (piszę tak bo nie mam takich danych jak obecnie szybko się trenuje) skok takiego juniora masz co 30 dni. Sezon ma 16 tyg. czyli 112 dni. Z barażami 117. A więc w obecnej szkółce jest to 117/30 = 3,9 skoku na sezon. Powiedzmy, że 4 skoki i powiedzmy, że jesteś farciarzem i masz same 3 skoku co daje Ci wzrost umiejętności 4 skoki*(3+3+3)=36.

Wg projektu czas szkolenia takiego delikwenta to 18 dni. A więc 117/18 = 6,5. Będzie miał w sumie 6 skoków* (3+3)=36. A więc szybkość w tym przypadku jest podobna.

Piszesz, że przy 7 lvl średnio co 30 dni Ci skacze. Mi zielony skakał na 2 lvl też średnio co 30 dni, więc wydaje mi się, że w obecnej szkółce lvl nie wpływał tak bardzo na czas szkolenia jak w projekcie. A mój zielony dodatkowo nie był 12 latkiem, a 15 latkiem Oczko


Projekt miałbyć taki aby zachęcał do jej rozbudowy. Myślę, że taki jest. Jeśli gdzieś się ebłem to pisz bo to tak na szybko liczyłem Język

--------------------------------------------------------

Co do losowania juniora to myślę, że raz na tydzień jak dostaniesz to się nic nie stanie Oczko i tak pewnie za n sezonów tych juniorów będzie wychodzić za dużo, bo np. dla Twojego poziomu masz możliwość utrzymania 7 juniorów, co daje Ci 2 juniorów na sezon. Przy najwyższym nakładzie daje Ci to 47% szans na znalezienie juniora więc przez sezon powinieneś znaleźć więcej juniorów niż obecnie Oczko

-----------------------------------------------------

EDIT:
A Wam chodzi o skrócenie tego czasu czy wydłużenie, bo już nie wiem Język
Mika to ty mnie nie zrozumiałeś bo tam jest jasno napisane ile mój zawodnik odnotował skoków Oczko napisałem że co 30 dni ma serię 3 skoków dzień po dniu S,T,P czyli przez sezon 9 skoków, a nie 3Uśmiech

Co do losowania juniorów to nie będę się upierał żeby było codziennie, może być i raz w tygodniu.

Poza tym ja wyraziłem swoje zdanie jak każdy z was i każdy może się do tego ustosunkować.

Podsumowując to rozbudowa szkółki do wyższych poziomów w takim kształcie mnie nie przyciąga, a dalej odpycha tak jak to jest obecnie. Na szkółkę w obecnym kształcie wydałem już ok 10 mln i doczekałem się zaledwie jednego zawodnika na poziomie, a żeby w nowym kształcie szkółki doczekać się solidnego jeźdźca musiałbym wydać jeszcze z 15 mln żeby osiągnąć 13 poziom szkółki, który gwarantowałby dużą częstotliwość skoków i też nie mam gwarancji że wychowam jakąś perełkę.
Cytat:Może być problem bo czy to realne aby co 2 dzień przychodził junior? Teraz jest ograniczenie że maksymalna srednia skila z jaka moze przyjsc junior wynosi 52(chyba?) to w takim tempie przychodzenia juniorow kazdy bedzie mial zawodników ze srednimi tylko powyzej 50 bo reszte bedzie wyrzucał...
Losowanie raz w tygodniu w zupełności wystarcza bo i tak średnio wychodzi że przy dobrze rozbudowanej szkółce co 2 tydzień dostaniesz juniora, a w nieco bardziej zaniedbanej co 3 lub 4 Język

Ukkpku ty se chyba jaja robisz z tym losowaniem. W sm dostaje sie co tydzień juniora i jakoś tam nikt nie narzeka na urodzaj perełek w szkółce.... Sam dobrze napisałeś że czasami móżna nie dostać juniora przez cały sezon, gdzie losowanie odbywa się codziennie to se pomyśl jak by takie losowania miały miejsce to tydzień. Co miał bym czekać do realnej emerytury na szkółkowicza??!! Kompletnie Ciebie nie czaje!....

Reszta tego projektu jest bezbłedna

edit. Przecież tu nie ma czego już skracać panowie. Maks lvl szkółki dla mask tal to 18 dni treningu na 2 skille (jeżeli bd trenowali z p. Władkiem) Stachyra jeszcze skróci trening o 4 dni i juz w ciagu 14 dni winny wystapić dwa skioki

Cytat:Podsumowując to rozbudowa szkółki do wyższych poziomów w takim kształcie mnie nie przyciąga, a dalej odpycha tak jak to jest obecnie. Na szkółkę w obecnym kształcie wydałem już ok 10 mln i doczekałem się zaledwie jednego zawodnika na poziomie, a żeby w nowym kształcie szkółki doczekać się solidnego jeźdźca musiałbym wydać jeszcze z 15 mln żeby osiągnąć 13 poziom szkółki, który gwarantowałby dużą częstotliwość skoków i też nie mam gwarancji że wychowam jakąś perełkę.

Hyziu, a co ty byś chciał samych botów ? Duży uśmiech


Nie no ok, to ja źle zakumałem całą idee tego projektu, a Stefik to rozpisał tak że nie jest to dokładnie opisane że jak trenuje te np 18 dni z trenerem "Grząski" to równocześnie trenuje i P i T i stąd moje oburzenie Duży uśmiech ale już teraz wszystko kumam i jestem ZA. :d
Chociaż jak by tak conajmniej dwoch juniorów miesiecznie przychodziło to by nie było żle w sumie
A ja właśnie Hyziu dzięki Tobie znalazłem chyba poważny błąd. Nie wiem co o tym myślicie więc ustosunkujcie się do tego:

- 13 latek, zielony
- szkółka 15 lvl, najlepszy trener
- szybkość szkolenia = 14

Wychodzi z tego, że ma przed sobą 117 dni*3 sezony = 351 dni treningu
351 / 14 = 25 skoków
25 * 2 szkolone umiejętności = 50

Załóżmy teraz, że manager ma takie samo szczęście jak Hyziu Język i ma same skoki po 3, co daje wzrost wszystkich umiejętności o 150. 150 / 5 = 30 - a więc średnia jego może wzrosnąć max o 30, czyli jak na starcie ma powiedzmy 45 to ze szkółki wyjdzie ze średnią 75.

Chyba trochę przesadziłem, nie? Co sądzicie?
ooo faktycznie troche sporo Uśmiech
Trzeba uzależnić długośc treningu od poziomu skilla i bedzie gites

i też można zróznicować srednie adpetom przychodzącym do szkołki

12lat sr 30
13lat sr35
14lat sr 40
15lat sr 45


(2012-04-13, 11:26:04)mika1688 napisał(a): [ -> ]A ja właśnie Hyziu dzięki Tobie znalazłem chyba poważny błąd. Nie wiem co o tym myślicie więc ustosunkujcie się do tego:

Cieszę się że choć do czegoś się przydałem Duży uśmiech
To jest jednak bardzo optymistyczny wariant, choć może być jeszcze bardziej optymistyczny jak dostaniesz 12 latka z max talentem i taką średnią Duży uśmiech No ale zejdźmy na ziemię Duży uśmiech Należy też pamiętać że wraz z wiekiem i wzrostem skili ta ilość dni będzie się zwiększała, pytanie teraz tylko o ile Uśmiech Trzeba to tak dograć żeby co skok skila o ten jeden dzień się czas wydłużał, czyli po pierwszych skokach będzie już trzeba czekać 16, dalej 18, 20, itd wówczas już tak kolorowo nie będzie. Jednak obniżenie trochę progu śr. też nie zaszkodzi.
Liczycie już poziom 15, a póki ktoś będzie miał ten poziom minie conajmniej 3 sezony.
Zamiast obniżac średnią skilli, co później będzie wiązało się z pretensjami że słabi juniorzy przychodzą, lepiej chyba wydłużyć dni treningu tak jak Hyziu mówi lub zamiast 2 skili trenować po 1 będzie trenował. Z tym że tu też jest minus dla tych z niższą szkółką.
POmysł jest w dechę - jak uwagi to tylko kosmetyczne.
Teraz pozostaje tylko tak zsynchronizowac, żeby ze szkólki nie wychodziły mutanty albo za słabi rajderzy.
Może dało by się zrobić takiego programika - testera, który sprawdzi, jacy kolesie moga wyjsc ze szkólki?
Popieram Ukppuu - nie mogą wychodzić ze zbyt dużymi skilami ze szkólki.
A co byście powiedzieli na zmniejszenei skili o 40? Wszystkim, seniorom tez. Juniorzy by zaczynali od 0 i powiedzmy dostawali by skile od 0 do 10 losowo. Zdecydowanie jestem za likwidacja 12 - latkow, za duzo dni treningowych im zostaje. Ktos dal pomysl, żeby ograniczyć możliwosci osiaganych skili w zaleznosci od wieku (świetny pomysl - ale to z głową bo trenowanie 13latka to zabranie miejsca w szkolce na 3 sezony)
MOja propozycja (prza załozeniu ze sklie o 40 sie zmniejsza Oczko (edit)
13-lat - 0-20
14-lat 4-24
15 lat 8-28
Kazdy skill osobno losowany!!!!! (bardzo wazne)
edit: oo to jest pomysł Specjała - widzę, że my jednak nadajemy na tych samych falach Uśmiech

Za niedlugo bedziemy miec problem ze zbyt duza iloscia skila o wartosci 100 i dedzie cos z tym trzeba zrobic

Myślę że pomysł specjala jest tutaj najbardziej trafnym i relanym pomyslem, wkonczu 12 latek a 15 latek jak przychodza do szkolki to 15 latej juz o wiele wiecej wie o żużlu.

Trzeba by policzyc przypadki dla tego co napisal specjal:
12lat sr 30
13lat sr35
14lat sr 40
15lat sr 45
Policzyc tzn te dni treningowe i jak beda wygladac w przyszlosci.

Pomysl uzaleznienia dlugosci treningou od poziomu te trafny ale jak ? Im wyzszy poziom tym szybszy trening czy na odwrot ?
Czytam i tak sobie mysle ze jesli obnizy sie wiek juniorow ktorzy beda przychodzic do szkołki np 13lat sr35 i tacy po maksymalnym treningu wyjda w wieku 16 lat ze srednia np 55 albo 60 to co bedzie z juz obecnymi juniorami ktorzy obecnie maja 13 lat i srednia np 52 obecnie ? Wyjdą ze szkolki w wieku 16 lat ze srednia 72 albo 77 ? Dlatego wydaje mi ze obnizenie skilu przychodzacych do szkołki nie ma sensu bo byłaby znaczaca roznica miedzy juniorami ktorzy juz przyszli a przyjda...

Idac dalej jesli zmieniac cos w propozycji to w dniach trenowania - tzn zwiekszyc dni treningu do skoku [trzeba załozyc jaki ma byc maksymalnie junior po wyjsciu ze szkołki np 60 czy 65 podzielic przy zalozeniu maksymalnego szkolenia i wyjdzie ile dni ma trenowac - jesli cos takiego odpowiada to moge to dokładnie przeliczyc]
Moja proponowana zmiana dni trenowania w zależności od lvl szkółki:


1 30
2 28
3 28
4 27
5 27
6 27
7 26
8 26
9 26
10 25
11 25
12 25
13 24
14 24
15 24

Do tego można dodać propozycję Specjała, czyli wyższy wiek to wyższa średnia. Nie jakaś drastycznie wyższa ale coś w granicach, że 15 może przyjść z max średnią np. 50, a 12 latek z max średnią 40. Tylko uzależnił bym to również od talentu tzn. jeśli jest 12 zielony to max średnia to 40, a jeśli jest czerwony to max średnia to 50.

Z proponowanej zmiany max korzyść to trening trwający 18 dni i daje to max mozliwość skoku umiejętności o:


15 lat 117 6,5 39 7,8
14 lat 234 13 78 15,6
13 lat 351 19,5 117 23,4
12 lat 468 26 156 31,2

Kolejno: wiek/ ilość dni treningowych/ ilość skoków/ ilość zdobytych umiejętności/ o ile wzrośnie średnia.

I podobna tabelka dla juniorów czerwonych gdzie średnia skoku to 1,5. Czyli raz im skacze 1, a raz 2.

15 lat 117 5,3 8,0 1,6
14 lat 234 10,6 16,0 3,2
13 lat 351 16,0 23,9 4,8
12 lat 468 21,3 31,9 6,4

Z tymże Stefik pisał, że będzie miał również wpływ wysokość skilla i wiek adepta więc można zjechać w tabelce o 1-2 dni ale to już Stefik musiałby obliczyć jaki to będzie miało przełożenie, bo nie wiem jaki wpływ będzie miał wiek czy wysokość skilla na długość treningu.
Stron: 1 2 3 4 5