Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: Troszke losowości
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
No i mam pierwsza kontuzje. Która mnie rozbawiła.
Zawodnik jedzie 4 biegi normalnie a w piątym nagle, niczym grom z jasnego nieba dopada go grypa jelitowa. CiekaweDuży uśmiech
A co do zawodów indywidualnych. Henrik, wyjątek tylko potwierdza regułęOczko i nawet w tym co podałes wszystko jest poukładane bardzo ładnie.....
pierwsze 3 na TAK pozatym silnik meczowy powinien miec wiekrza losowosc !! mecze sa przewidywalne ( punkty zawodników)
(2012-06-09, 19:35:40)Henrik napisał(a): [ -> ]Uważasz że każde zawody indywidualne kończą się tak jak Ty podajesz ? To się mylisz popatrz tutaj na wyniki
http://www.speedway-world.pl/i,im_live-251

Pierwsze zawody ktore widze aby tak sie skonczyłyUśmiech Podaj wiecej przykładów Uśmiech a gdzie wyscig dodadtkowy o pierwsze miejsce Język ??? Henrik no nie robmy jaj jakas wisienke podajesz a reszta zawodow punktacja taka jaka ja podalem, innej nie znalazlem
(2012-06-09, 19:35:40)Henrik napisał(a): [ -> ]Uważasz że każde zawody indywidualne kończą się tak jak Ty podajesz ? To się mylisz popatrz tutaj na wyniki
http://www.speedway-world.pl/i,im_live-251

Ale coś mi się wydaje że w tym przykładzie decydowała kondycja a nie losowość
taaaak zgadzam sie by dodać losowość w grze -> wyrówna to trochę grę bo na tą chwilę bardzo łatwo przewidzieć wynik po prostu nie ma niespodzianek
Jestem jak najbardziej za Uśmiech Mniej przewidywalności = lepsza gra.
obawiam sie ze ta losowosc nie zostanie wprowadzona ostatnio w tej grze malo sie dzieje stefik chyba spi tyle obiecane zmian bylo i nic nie zostalo zrobione poza oficjalnymi IMSW Smutny
koniec roku szkolnego niestety, i musze podciagnać sie troche i dodatkowo nadrobić tydzien nieobecności Uśmiech
A o Ile mam zwiększyć te wartości ? Tzn defekty, tasmy, kontuzje ? O ile?

Obecnie jst tak:

kontuzja: 0,005%
Defekt 0,06%
tasma ok 0,002

Wszytsko jst oczywiscie zalezn od skilli i motoru ale to takie srednie wartości
zgodze sie z przedmowcami i pasuje cos z tym zrobic bo czasem zawiewa nuda.zawsze niespodzianki w sporcie byly sa i beda i tu tez nalezy to wprowadzic.
kontuzja: 0,009%
Defekt 0,08%
tasma ok 0,006

sprobujmy tak..., zawsze mozna to wyregulowac jesli beda za czesto ale nie zeby ich nie bylo wcale...
jesli podane procenty odnosza sie do biegu
czyli np tasma ok [0,002 % x bieg] to oznacza ze tasma srednio przypada co 50.000 bieg a przypomne ze w sezonie mamy 540 biegow zawodnikow [18 sezonow x15 biegow x2 zawodnikow w biegu] czyli zeby zanotowac tasme trzeba przejechac 92 sezony (srednio)


Jesli chcemy zeby było podobnie jak w realu to :
tasma 0,75% co przy 540 biegach w sezonie da srednio na druzyne 4,05 tasmy na sezon
defekt 1,5% co przy 540 biegach w sezonie da srednio na druzyne 8,1 defektu na sezon
kontuzja - tu ciezko powiedziec bo nie kazde wykluczenie czy upadek to od razu kontuzja

Pisze przy załozeniu ze procenty odnosza sie do biegu a nie okrazenia czy czegos innego...
tylko defekt odnosi sie do oorazenia, a reszta do biegu
Brawo grzyb... świetna propozycja - pod wszystkim co urealnia SW podpisuje się obiema rękoma

Ja bym coś zrobił z losowością czasów poszczególnych zawodników. Zdecydowanie jest za mała rozpiętość czasów.
To tasma bez zmian
tasma 0,75% co przy 540 biegach w sezonie da srednio na druzyne 4,05 tasmy na sezon

Defekt 0,375% co przy 2160 okrazeniach w sezonie da srednio na druzyne 8,1 defektu na sezon

kontuzja jesli ma byc srednio:
0,5 na sezon to wspołczynnik powinien wynosic 0,0937
1 na sezon to wspołczynnik powinien wynosic 0,1875%
2 na sezon to wspołczynnik powinien wynosic 0,375%
3 na sezon to wspołczynnik powinien wynosic 0,5625%
tu trzeba sie zastoanowic ile ma ich byc zeby nie było zbyt wielu "płaczkow" Język

wg mnie nalezy dodac jeszcze nie grozna wywrotke ktora nie powodowala by kontuzji . i cos takiego również pasowalo by wprowadzic. i to tak sredmio 1-2wywrotki na mecz
Stron: 1 2 3 4