Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: Troszke losowości
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
a ja bym procenty uzależnił od różnych czynników tj. taśma - wpływ miałby xp, upadek - wpływ siła i kondycja itp.

Jeszcze bym pomyślał nad upadkami bez kontuzji, czy też wykluczeniach za spowodowanie upadku czy też niski procent na wykluczenie za przekroczenie 2 min.
Oczywiście że tak jest ;P Na tasme am wplyw start i XP

Na Upadek prowadzenie, a na delefekt ot właściwości motoru.
Wyliczenia grzyba odnoszą się tylko do spotkań ligowych, a jak wiadomo nie samą ligą SW żyje, więc mam nadzieję że jak losowość zostanie wprowadzona, to dotyczyć ona będzie wszystkich rozgrywanych spotkań. Wówczas te współczynniki które podał w przykładzie musiałby się się zmienić bo przez 16 tygodni rozgrywa się ok 80 sparingów, czyli to daje ok 2400 biegów na drużynę, a gdzie tu jeszcze Indywidualne z soboty i oficjalne mistrzostwa. Wszystkie te rozgrywki muszą być brane pod uwagę inaczej to nie ma sensu.
(2012-06-27, 14:19:55)Hyziu napisał(a): [ -> ]Wyliczenia grzyba odnoszą się tylko do spotkań ligowych, a jak wiadomo nie samą ligą SW żyje, więc mam nadzieję że jak losowość zostanie wprowadzona, to dotyczyć ona będzie wszystkich rozgrywanych spotkań. Wówczas te współczynniki które podał w przykładzie musiałby się się zmienić bo przez 16 tygodni rozgrywa się ok 80 sparingów, czyli to daje ok 2400 biegów na drużynę, a gdzie tu jeszcze Indywidualne z soboty i oficjalne mistrzostwa. Wszystkie te rozgrywki muszą być brane pod uwagę inaczej to nie ma sensu.

dobra uwaga bo jezeli proponowana losowosc ma dotyczyc innych zawodow niz liga to wartosc wyłacznie kontuzji nalezy podzielic na:

na 3 jesli ma dotyczyc wszystkich meczy czyli liga i sparingi [mecz ligow i dwa sparingi]

albo podzielic na 4 jesli losowosc ma dotyczyc ligi, sparingow i zawodow indywidualnych [liga, dwa sparingi, zawody indywidualne]

chyba ze tylko ligi to wtedy wartosc procentowa jest dobrze wyliczona


*tylko kontuzji bo tasmy czy upadki czy wykluczenie w sparingach czy zawodach indywidualnych nie sa naliczane do statystyk i nie powoduja nastepstw tak jak jest w przypadku kontuzji
Moim skromnym zdaniem, jeżeli mogę dołączyć do dyskusji,defekty nie mogą zależeć tylko od sprawności motoru,przecież czasami defektują nowiutkie maszyny(w realu). Sprawność motocykla powinna decydować o częstotliwości defektów,np.100%-1 def. na 2-3mecze itp itd. Trzeba również rozważyć zużywanie się motorów we wszystkich rozgrywkach a nie TYLKO w lidze,może ciut wolniej ale jednak,upadki, kontuzje, taśmy i wykluczenia również,bo przecież nie może się liczyć tylko liga. Byłoby wtedy więcej realizmu.
jestem za wprowadzeniem czestrzych tasm i kontuzji, nada to grze nieprzewidywalnosci Uśmiech fajnie by bylo zlapac karpika heheh
Kontuzje to moge Tobie zalatwic!!!! Defekty i taśmy jak i upadki bez winy przeciwnika powinny być czesstsze w tej grze

Sugerowalem sie ostatnim postem ...........blablabla espania
A także można by wprowadzić wykluczenie z powodu upadku lub spowodowania upadku przeciwnika( który od czasu czasu może załapać kontuzje związaną z upadkiem a nie z dolegliwościami chorobowymi)
jak dasz rade to dawaj przyda mi sie troche wolne na l4 Uśmiech o ile siegniesz kolezko Język
mysle ze dam, wiecj losowosci by sie przydalo.
no to teraz ja. Cały poprzedni sezon byl bez emocji, bo ... nie ma losowosci. Brakuje mi spektakularnych biegow, w ktorym ktos robi blad, jest zamkniety na pierwszym łuku i czy po prostu jest zle przelozony. Wszystkie czasy (teraz) praktyczne sa takie same - przed meczem jak ktos sledzi przeciwnika mozna w granicach 3-4 pkt podac wynik, bukmacherka w SW by padla po pierwszym sezonie.
Dlatego oprocz tasmy, defektu, upadku, wykluczenia itd, musimy zrobic cos z: losowoscia w trakcie meczu oraz i to mi sie juz bardzo podoba z dyspozycja dnia czyli nic nie znaczace teraz samopoczucie.
Jak ktos ma pomysl to dawajcie tu - mi sie cos powoli w makowce krystalizuje Oczko
(2012-08-03, 21:37:13)guti napisał(a): [ -> ]no to teraz ja. Cały poprzedni sezon byl bez emocji, bo ... nie ma losowosci. Brakuje mi spektakularnych biegow, w ktorym ktos robi blad, jest zamkniety na pierwszym łuku i czy po prostu jest zle przelozony. Wszystkie czasy (teraz) praktyczne sa takie same - przed meczem jak ktos sledzi przeciwnika mozna w granicach 3-4 pkt podac wynik, bukmacherka w SW by padla po pierwszym sezonie.
Dlatego oprocz tasmy, defektu, upadku, wykluczenia itd, musimy zrobic cos z: losowoscia w trakcie meczu oraz i to mi sie juz bardzo podoba z dyspozycja dnia czyli nic nie znaczace teraz samopoczucie.
Jak ktos ma pomysl to dawajcie tu - mi sie cos powoli w makowce krystalizuje Oczko

Właśnie dyspozycja dnia powinna mieć znaczenie.

Ustawienia jakie są niech będą.

Ale np słaba dyspozycja równa się:

- % większe szanse na taśmę
- lub po prostu zawodnik który ma idealne samopoczucie jedzie na 120% swoich możliwości a zawodnik z fatalnym samopoczuciem na 80%. I to powinno dać sporą dawkę losowości Uśmiech
A moze:

Forma Zawodnokow
*w przedziale od 0 do 100
*losowanie wzrostu / spadku formy od poniedziałku do piatku
*zakres losowo 10% na kazdy z [-5,-4,-3,-2,-1,+1,+2,+3,+4,+5]
*kazdy punkt formy to 0,01s na bieg

czyli:
zawodnik X osiaga czas na bieg 71s jesli ma forme 100
zawodnik X osiaga czas na bieg 71,50s jesli ma forme 50
zawodnik X osiaga czas na bieg 72,s jesli ma forme 0


po co to ?
zeby wyniku meczu nie mozna było przewidziec zanim ten sie zacznie
zeby wybieranie składu to było wybieranie a nie kopiowanie cały czas tego samego
zeby nie było niepokonanych zawodnikow ze srednia 2,9 na cały sezon
zeby liczyła sie druzyna a nie np trzech liderow nie do pokonania bo co to ma wspolnego z rzeczywistoscia
zeby jeden zawodnik przez cały sezon nie utrzymywał prawie takich samych wynikow
i wiele wiele wiecej...

wiecej na
http://www.speedway-world.pl/forum/showt...p?tid=1650
Proszę podawać ID meczów ze środy, którym zmienię godzinę na 22 i mecze te zostaną rozegrane na nowym silniku ze zwiększoną losowością.

Co zostało zmieione:
- zwiększone pawdopodobienstwo defektu pozniej 99 zuzycia motoru i 97 wytrzymalosci
- zwiększona mozliwośc wypadku
- zwiększona mozliwośc tasmy
- zwiększona możliwośc defektu (im dluzej jada tym wiesjkze prawdopodobienstwo defektu.)
- ziwiekszona losowosc czasow

Moj mecz; 124557

IS i XP naliczone oczywiście normalnie.
125010

a w przypadku kontuzji będzie ona cofana z racji tego że są to testy??

//tak
Stron: 1 2 3 4