Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: Nic nie macie do powiedzenia?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
AssAssin czemu nie udzielałeś się w temacie na temat nowej szkółki
poczytaj sobie tutaj http://www.speedway-world.pl/forum/showt...p?tid=1324
AssAssin wprowadzasz niepotrzebny zamęt i niepotrzebnie burzysz krew. wychodzisz ze złego założenia ledwo zaczynasz grę a Ty myślisz już o ekstralidze . Ja zastanawiam się jak objechać kolejny mecz i czy uda mi się awansować czy zamknę się z finansami. Każdy kiedyś zaczynał grę ja zarejestrowałem się ok rok temu i zdążyłem awansować z 5 do 3 ligi po aktualnym sezonie czeka mnie awans do 2 . Ale do tego trzeba wytrwałości i samo zaparcia a nie użalania się że w wyższych ligach mają lepiej odemnie.
Po części zgadzam się z assasinem lecz ja widzę problem w skokach skillów tj. ilości dni , wystarczy porównac poziom 1 i 7 daje różnicę 7 dni treningowych nie mówiąc o trenerach gdzie biedniejsze kluby często nie stac na nich i to daje dodatkowe 2-4dni na korzyśc bogatszych to już jest jak dla mnie przepaśc Smutny . Tak więc pytam czy w wyższych poziomach szkółki jeżdżą na torach wyposażonych w hydromasaże i odnowę biologiczną? zdaje mi się jednak że trenują na takich samych torach jak z poziomu 1 Oczko? to dlaczego taka różnica w ilości dni treningowych ? Chyba wystarczy że kluby z wyższym poziomem szkółki zyskują na ilości i przebieraniu w juniorach to dodatkowo gloryfikuje się je w treningach .Nie mam nic do kosztów szkółki ale co do treningów adeptów to nie powinno byc takiej dużej różnicy choc w tym aspekcie można by wyrównac szanse biedniejszych Oczko
można spróbować jakoś koszt trenerów podzielić na ligi jeśli wiecie o co chodzi
taką drabinkę kosztów
za najlepszego trenera

eliga - 20tyś
1 liga - 17/18 tyś

i tak dalej
Z calym szacunkiem sothis ale to troche nie fer wobec wyzszych lig. Czemu maja placic wiecej za ten sam poziom szkolenia. Ktos kto gra juz pare ladnych sezonow i osiagna juz jedna z wyzszych lig nie powinien byc stratny tylko dlatego ze jakis koles poruszyl ten temat bo mu nie idzie. Zostawil tu swoje wypociny i tak naprawde tylko On ma z Tym problem. Zapewne jeszcze troche pogra i tyle go widzieli. Koniec:-P
wiesz to jest tylko taki pomysł wiem że na 99% nie przejdzie Oczko bo to jest nie fair
po prostu najpierw trzeba w stadion inwestować dość mocno a dopiero później w szkółkę takie jest moje zdanie Duży uśmiech
Sothis mam takie pytanko, a ile teraz trzeba czekać na skok przy poziomie pierwszym szkółki i przy najlepszym trenerze ??? Bo u mnie jest 26 dzień treningowy i nic ?
wiesz co dokładnie nie wiem
ale wiem że raz skoki nie były graficznie pokazane ale miały miejsce
ogólnie trzeba poczekać na stefika aż wróci z urlopu
Trojan:
wg projektu jeśli masz zielonego juniorka to czekasz z najlepszym trenerem około 24 dni. Ale o ile zmodyfikował to Stefik to nie wiem Oczko

Co do całej tej "paplaniny" to stwierdzam że jest ona niepotrzebna. Szkółka dopiero co weszła w życie i dajcie jej trochę czasu. Będą błędy to się skoryguje, a Assassin (jeśli błędnie nick wpisałem to sory) szkółka była projektowana przeze mnie. To jest w 90% mój wymysł. A ja nie zaliczam się do "elity". Jestem w 5 lidze. Założeniem jakie miałem tworząc tą szkółkę było promowanie managerów, którzy w nią inwestują grube miliony. Bo z jakiej racji masz mieć takie same przywileje jeśli masz szkółkę na poziomie 1 i wydajesz na nią ledwo 1 mln rocznie z managerem, który za kasę wydaną na szkółkę i juniorów wydał ponad 20 mln?

Chcesz aby szybciej trenowali Twoi juniorzy, a przez to chcesz mieć perełki w składzie i na nich zarabiać? to płać. Jak nie chcesz, to leż i nic nie rób. Jak dla mnie ma to być gra długoterminowa, a nie na jeden sezon.
trojan, podam tobie na moim przykładzie chociaż to na tą chwilę i tak pewnie nie odzwierciedla długości trenu w nowej szkółce bo część treningu odbywało się na starych zasadach (za wyjątkiem jednego zawodnika), a część na nowych, ale trochę rozjaśni sytuację:

- 12 lat, tal.5 przybył już do nowej szkółki 06.07, pierwsze skoki dostał po 17 dniach treningu.
- 13 lat, tal.3 - 13.06- 19.07 - skoki po 36 dniach (w starej szkółce miał dofinansowanie 1k, obecnie trenuje z najlepszym trenerem)
- 13 lat, tal.4 - 29.06 - 24.07 - skoki po 25 dniach ( w starej szkółce dofinansowanie 5k, obecnie trenuje z najlepszym trenerem)
- 14 lat, tal.2 - 29.06 - 17.07 - skoki po 18 dniach w starej szkółce miał dofinansowanie 1k, obecnie trenuje z najlepszym trenerem)
- 15 lat, tal.4 - 19.06 - 24.07 - skok po 30 dniach i po 34 dniach ( w starej szkółce dofinansowanie 5k, obecnie trenuje z najlepszym trenerem)

Mika1688 nie mam nic do kosztów szkółki ale do ilości dni treningowych Oczko moim zdaniem perełki (np. występują tylko w REALU MADRYT,BARCELONIE,MANCHESTERZE itd. i te drużyny mają tylko z własnych wychowanków? nie wyszukują i kupują również talenty od słabych drużyn?) mają prawo występowac również w niższych ligach ;0 Pytam czy w wyższych poziomach szkółek jeżdżą na złotych motorach z klimą? Oczko NIE wydaje mnie się ! . NALEŻY się przewaga ludzi którzy inwestują w szkółki ale mają już ją w postaci ilości trenerów,juniorów i szybkości pozyskiwania a dając im jeszcze znaczną przewagę w szybkości treningu to skąd w słabszych szkółkach mają się wziąźc perełki ? Przez takie podejście wpadac powoli będziemy w marazm niemocy niższych lig i zniechęcania się do gry Smutny , no bo jak mam walczyc o jakieś cele i jeszcze inwestowac kiedy żeby to zrobic muszę (nakarmic grube RYBKI) kupic perełkę nie mogąc jej wyszkolic lub szkolic tylko szaraków i sprzedawac nie odzyskując nawet poniesionych kosztów ;( MIKA widac wkręciłeś się w grupę trzymającą władzę Uśmiech a jak wlecisz w stado wron to musisz krakac jak one !!!!!!!!!! ŻARTUJĘ Oczko Chodzi mi tylko o zbalansowanie tego aspektu może w wyższych szkółkach promowac nie szybszym treningiem a jakimś bonusem np.9 poziom każdy junior po tej szkółce mógł by jechac do bez straty sprawności +-5 biegów 5talent/ +-4 biegów 4 talent itd. , w 10 poziomie np. zużywają o 25% motory 5 talent itd.
Żeby trenować perełkę, muszą otrzymać perełkę. Szanse na otrzymanie perełki ma każdy takie same. Jedynie szansa na otrzymanie juniora się różni. Ale może być sytuacja kiedy ja dostane 12 latka z talentem 5 przy szkółce na 1 lvl, a oni 14 latka z talentem na 1 lvl przy szkółce na 10 lvl.

Co do długości trenowania uzależnionej od szkółki. Weźmy za przykład talent 3 dla poziomu 1 szkółki i 9 szkółki. Bez trenera kolejno będzie ćwiczył 30 i 22 dni. jest 8 dni róznicy. Załużmy, że ma on 13 lat i w wieku 16 leci na egzamin. Sezon ma bodajże 126 dni. Będzie trenował w sumie 126x3=378. A więc w szkółce przy 1 lvl będzie miał prawie 13 skoków, a w szkółce przy lvl 9 - 17 skoków. I uważasz, że wydając 11 mln. na jej rozbudowę nie należy im się o te 4 skoki więcej? A jeszcze istnieje ryzyko, że Ty przy 1 lvl szkółki tym talentem będziesz odnotowywał same skoki +3 (w czepku rodzony jesteś Język), a on przy 9 lvl szkółki będzie miał same skoki +1 lub +2 co da mu średnią załużmy 1,5. A więc 13x2(dwie umiejętności są trenowane na raz)x3=78, czyli średnia wzrośnie mu około 78/5=16, a w szkółce przy lvl 9 może być sytuacja taka: 17x2x1,5=51, czyli średnia wzrośnie o około 10. A więc nie jest powiedziane, że przy wyższej szkółce możesz wyjść lepiej.

Co do łączenia mnie do jakiś grup to uznam to, tak jak pisałeś, za żart Oczko Jedynie ze Stefikiem w grze mam jako taki kontakt, ale to tylko i ze względu na to, że każdy projekt jaki przygotowywałem to z nim omawiałem. Pozostałych kojarze tylko z forum.

PS. Jak ktoś zaraz mi napisze, że niższych lig nie stać na najdroższego trenera to go wyśmieje. Język

PS2. Jeszcze co do kupowania tych perełek co piszesz o tym, to widzę, że w tej grze działa dobrze mechanizm popytu i podaży. Jak zaczynałem grę to zawodnik ze średnią 56-58 chodził za grube miliony. Dziś możesz kupić go o wiele taniej, bo takich zawodników jest mnóstwo. A więc w przyszłości będziesz mógł za tańsze pieniądze spokojnie kupić sobie średniaka około 65, co na niższe ligi powinno w zupełności wystarczyć, podczas gdy nowe zespoły startują ze średniakami 50-55
Dlaczego uważasz że się komuś się coś należy bo zainwestował 11mln a nie napiszesz ile przez ten czas był w stanie zarobic (ilośc juniorów lv.1=2 do lv.9=8 nie mówiąc o wyborze talentów) a odnośnie tych skoków i obliczeń może by się sprawdziło gdyby nie można było wyrzucac zawodników ze szkółki a 95% przypadków zostawiają talenty 5 i 4 , a w czepku jeszcze w tej grze chyba się nikt nie urodził Oczko
no ja mam na przykład 2 juniorów z tal 3
a już dawno pisałem żeby ograniczyć juniorów którzy przychodzą do szkółki z tal 5
albo napisać warunek że poziom szkółki ma znaczenie(%) np 1 poziom 5% szans na juniora z tal 5, 15% na tal 4, 20% tal 3, 30% tal 2 i 40 % tal 1 i dla 15 poziomu 25% tal 5, 40%tal 4, 25% tal 3, 15% tal 2, 5%tal 1
i wtedy inwestowanie w szkółkę jeszcze bardziej się opłaci Duży uśmiech
wiem wiem faworyzuje "starych wyjadaczy" itp. no ale inaczej tego nie widzę Język bo nikt nie odda mi kasy za 7 poziom szkółki
pedroart: a czemu patrzysz ciągle kto ile zarobi? zysk to jest przychód minus koszty. Trzymając się przykładu naszego 13 latka. Jeśli będziemy go szkolić przez 3 sezony z najlepszym trenerem to tygodniowy koszt wynosi 20.000. Tygodni będzie 54 a więc koszt wyniesie 1.080.000 zł. Tyle manager będzie musiał wydać aby wyszkolić takiego juniora, który po opuszczeniu szkółki obecnie może być w przedziale średniej 54-60. I niżej masz linki to trwających transferów:

Zainteresowanie zerowe:
http://www.speedway-world.pl/i,zobacz-40543
http://www.speedway-world.pl/i,zobacz-41270

I małe zainteresowanie:
http://www.speedway-world.pl/i,zobacz-40933

Niektórzy to 17 latkowie ale chodzi o cenę. Jak widzisz manager ma problem by sprzedać takiego juniora za 700.000 zł, a więc wg naszych obliczeń poniżej kosztu jego wychowania, czyli traci na tym.

Stron: 1 2 3