Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: nowa tabelka juniorów
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Mam propozycję nowej tabelki dla juniorów, nie odbiega ona dużo od poprzedniej jednak rozwiazuje szereg problemów, które już wynikły z tej która jest
Jak wiadomo tabelka, ktora teraz jest była robiona dla dni kalendarzowych, a treningi wystepuja tylko w dni robocze.
Wiemy jak duży jest koszt trenera, dlatego moja tabelka jest zrobiona dla dni roboczych i uwzglednia trening tylko w te dni. Zawsze to zostanie 4 tys na tydzien na zawodnika
W tym momencie po moich obliczeniach wychodzi, że nawet z najwyzsza szkolka i z max trenerem nie opłaca się trenowac zawodnika, gdyż za mało dostajemy na sezon umiejętnosci. Przychodzący 15 latek będzie miał wiekszy skill niz 15 latek na ktorego łozymy gruba kase pzrez 3 sezony trenujac go.
Teraz jedyny sens jaki widzę tej szkolki, to przyjmowac 15 a najlepiej 16 latkow i od razu sprzedawac za fajna kase nie ponoszac to wazne zadnych kosztów
Inny duzy problem to wysyp 15 i 16. Zobaczycie ile juz teraz jest do zdawania egzaminu. Jeżeli by tak zostalo jak jest to mielibysmy w ciagu sezonu o wiele za duzo zdajacych juniorów. Pogłębiło by to sens szkólki i trenowania juniorów

Tabelka:

Na gorze poziomo wiek juniora, pionowo po lewej talent, po prawej obliczylem sredni skok dla max trenera i 10 poziomu szkolki (maksymalnego nikt nie ma - tu ukłon dla tych ze słabsza szkólka)

12,00 13,00 14,00 15,00 16 lat przyrost ŚREDNI!!! na cały sezon
1 53,00 53,00 54,00 54,00 54,00 2,39
2 50,00 51,00 52,00 53,00 53,00 3,16
3 44,00 46,00 48,00 50,00 50,00 4,00
4 37,00 40,00 42,00 44,00 44,00 5,23
5 34,00 37,00 39,00 41,00 41,00 6,01


Zapraszam do dyskusji. Ideą tej tabelki jeste przede wszystkim przywrócenie sensu trenowania 12,13 latkow i powstrzymanie wysypu juniorów
A nie lepiej by było zwiększyć częstotliwość skoków?
Przy obecnym stanie dla słabszych klubów ( taki jak mój:p) trenowanie 2 lub wiecej żużlowców przy trenerze zarabiający maks to na chwile obecna choćbym chciał to długo tak nie wydole.

2 kwestia co z juniorami co juz przyszli? Sa troszke słabsi niż to co jest w tej tabelce, TYlko troszke słabsi to pojecie wzgledneJęzyk Dlatego Ja byłbym za tym aby skoki w szkólce częściej się odbywały. I nie patrzcie tylko na pryzmat najlepszego trenera i 10 poizomu szkólki bo to tez dla wielu klubów abstrakcja.
Talent 4 i 5 za bardzo chyba pojechałeś w dół z tą średnią
Zobacz 12 latek z tal. 1 i śr skoku na sezon 2,39 x 4 sezony (do 16 lat) to daje 9,56 + startowe 53 daje 62,56
a teraz 12 latek z tal. 5 i śr skoku na sezon 6,01 x 4 sezony (do 16 lat) to daje 24,04 + startowe 34 daje 58,04

Czyli 4,5 różnicy w śr na wyjściu ze szkółki nie za dużo ?? Wiadomo że z biegiem czasu (nie rozpatrując ekstremalnych przypadków gdzie tal.1 i tal.5 będzie non-stop skakał +2 Duży uśmiech ) ta różnica się będzie zacierać, jednak wydaje mi się że o 2 pkt podniesienie tej śr. startowej byłoby lepsze. Nie wiem co inni sądzą o tym.
Hyziu - Na 1 i 2 talent nikt nie da trenera wiec sila rzeczy to i tak sie wyrowna
Inna sprawa, ze idea zwiekszonego skila u mniejszych talentow jest taka, zeby male talenty nie zginely tak jak jest obecnie u konkurencji. Dla nowych graczy beda na pewno łakomym kaskiem.
gepek: Idea nowej szkolki jest zmniejszenie skili zawodnikow, gdyz teraz wychodza za duze koksy. Bedzie teraz okres przejsciowy i tzreba go jakos przejsc. Nie opieraj swojej strategii na szkolce juniorow. W kazdej grze ktora gram podstawa to LT. Kupic taniej spzredac drozej to meritum strategii mlodego gracza i od tego zacznij. Na szkolce juniorow moga zarabiac gracze z duzym stazem, ktorzy maja troche kasy i moga inwestowac w szkółkę. Tu są podstawy, zeby cos osiagnac tzreba sie omeczyc. Jest wyzwaniem.
Guti wiem że szkółka kosztuje, to nie pierwsz agra w jaką gram, kilka menagerów przeżylem. Wiem jednak, że właśnie to szkólka najbardziej przyciąga i codzienne sprawdzanie czy przyszła perełka czy też nie. Założe się ze 90% młodych klubów własnie w szkółkę najwięcej inwestuje. A jak mam czekac ze 3 lub więcej sezonów aż cos kasy uzbieram, żeby móc sie zaczać bawić w szkółkę to nie wiem czy tyle wytrwam. Dlatego jak pisałem nie patrzcie tylko przez pryzmat klubów które już chwile tu grają.

Asteck666

Sprzedam szkółkę juniorów, wysoki poziom, cena do uzgodnienia.
(2012-08-23, 12:49:58)Asteck666 napisał(a): [ -> ]Sprzedam szkółkę juniorów, wysoki poziom, cena do uzgodnienia.

cóż za merytoryczna wypowiedz - żenada

Gepek - ależ oczywiście jeżeli dostaniesz perełkę to wiadomo, że zaiwestujesz w trenera. Na 1 czy 2 zawodnikow na trenera wystarczy kasy.
LT natomiast to sposob na rozwoj szkolki bo jednak tutaj duzo kasy
Zagraj sobie w vm-managera - ta szkółka to jest pikus w porownianiu z tamta. Nigdy nie osiagne poziomu takiego jak czołówka, ale traktuje ja najbardziej powaznie ze wszystkich gierek

Najwiekszym problemem jest rożnica pomiędzy stara a nowa szkolka i tu trzeba by bylo pomyslec co zrobic zeby zatrzec te roznice

Asteck666

(2012-08-23, 10:57:49)guti napisał(a): [ -> ]Inny duzy problem to wysyp 15 i 16. Zobaczycie ile juz teraz jest do zdawania egzaminu. Jeżeli by tak zostalo jak jest to mielibysmy w ciagu sezonu o wiele za duzo zdajacych juniorów. Pogłębiło by to sens szkólki i trenowania juniorów

.............

Ideą tej tabelki jeste przede wszystkim przywrócenie sensu trenowania 12,13 latkow i powstrzymanie wysypu juniorów

Jesli masz z tym problem, to wyrzucaj 15 i 16 latków ze szkółki i czekaj na 12 latka.
Mozna podwyższyć skill startowy 12 i 13 latka, ale nie widzę sensu w obniżaniu 15 i 16 latków.
(2012-08-23, 14:33:09)Asteck666 napisał(a): [ -> ]
(2012-08-23, 10:57:49)guti napisał(a): [ -> ]Inny duzy problem to wysyp 15 i 16. Zobaczycie ile juz teraz jest do zdawania egzaminu. Jeżeli by tak zostalo jak jest to mielibysmy w ciagu sezonu o wiele za duzo zdajacych juniorów. Pogłębiło by to sens szkólki i trenowania juniorów

.............

Ideą tej tabelki jeste przede wszystkim przywrócenie sensu trenowania 12,13 latkow i powstrzymanie wysypu juniorów

Jesli masz z tym problem, to wyrzucaj 15 i 16 latków ze szkółki i czekaj na 12 latka.
Mozna podwyższyć skill startowy 12 i 13 latka, ale nie widzę sensu w obniżaniu 15 i 16 latków.


Ja nie mam problemu - patrzyłem na dobro gry. Jestem z zawodu analitykiem, moim zadaniem jest przwidywanie konsekwencji danej decyzji.
Wyjaśniłem jakie jest zagrożenie dla gry, jeżeli pozostawi sie skile 15-16 latkow, takie jak sa teraz - niektórym widze jednak niezbyt klarownie. Proponuje jeszcze raz ze zrozumieniem przeczytac.

Asteck666

Można dodać jeszcze coś...
bo jaka jest różnica między 10 a 15 poziomem szkółki?

- o 15% większa szansa na przyjście juniora - w koncu juniorzy i tak przyjdą, bo jest ograniczona ilośc juniorów w szkółce
- można mieć jednego trenera więcej
- można mieć 2 juniorów więcej

biorąc pod uwagę ze 15 poziom kosztuje o 16.250.000 więcej niż poziom 10, to moim zdaniem różnicy nie ma żadnej...
i tu moja propozycja dodatkowa do szkółki, aby dodac np od 11 poziomu, kolejny atut +1% na przyjście mega talenciaka do szkółki, który byłby np o 10 wiekszy niż startowy poziom z tabelki.
poziom 11 - + 1% na koksa
poziom 12 - + 3% na koksa
poziom 13 - + 5% na koksa
poziom 14 - + 7% na koksa
poziom 15 - + 10% na koksa

czyli do tej propozycji ze 12 latek z talentem 5 ma przyjść ze sr. 34, to ktos z poziomem 15 ma szansę 10 % ze ten 12 latek przyjdzie ze średnią 44.

I możliwe że to by częściowo zrekompensowało poniesiony koszt na budowę szkółki.

to tylko przykład, ale zbyt dużych możliwości nie można dać, bo by sie okazało że przy poziomie 15 byłyby same koksy.
Jesli jakas zmiana nastapi to proponuje najpierw:

1 Ustalic jaka srednią ma miec zawodnik wychodzacy ze szkołki - wartosc max
2 Obliczyc ile moze maksymalnie wzrosnac zawodnik z danym talentem na sezon
3 Srednia skili przychodzacego do szkołki rowna sie 1 - ilosc sezonow w szkołce x 2

a wszelkie tabelki brane z kosmosu bez obliczen proponuje wyrzucic do smieci, bo w innym wypadku bład na błedzie bedzie i nic z tego nie bedzie Język





1 - Tabelka jaką przedstawiłeś może najgorsza nie jest, ale 15 i 16 podałeś to samo więc wg tego 16latkowie w szkółce są nie potrzebni.

2 - ustalać wartość max średniej raczej mija się z celem, nie po to jest szkółka budowana zeby obojętnie pod jakim względem mieć taki sam max skill.

3 - Też myślałem jak Asteck o tym aby dodać szanse na przyjscie 'koksa', myślę że jego propozycja jest dobra ale znowu problem będzie w tym że poszkodowani będą Ci którzy mają słabą szkółkę. Myślę że jest to temat do dyskusji i wyjście z tej sytuacji.

4 - Ja co do tej szkółki wciąż jestem za tym aby mogli przychodzić zagraniczni zawodnicy w swoich flagach krajowych a nie nazwiskach i flaga Polski jak jest teraz, w przyszłości może będzie można robić turnieje międzynarodowe.
Grzyb... zapewniam Cię, ze tabelka ktora Ci dalem nie jest z kosmosu. Jakbys zobaczył arkusz excela w ktorym sa moja obliczenia to byś nieźle zdziwił. Stefik mi dał wszystkie dane potrzebne do obliczen.
Jestem analitykiem z zawodu wiec wiem jak sie do tego zabrac. Uwzglednilem szereg czynnikow i mysle, ze zrobilem bardzo dobra tabelke. Gdyby ta gra miala dopiero ruszac a nie byla kontunuacja starej szkolki mysle, ze zrobilbym praktycznie ideal.
Grzyb jak cos na pw mozemy podyskutowac o tabelcebo bardzo cenie Twoje zdanie ...
Speed - ja nie jestem za koksami ze wzgledu wlasnie na poczatkujacych graczy, wystarczy bonus ilosci dni treningu - to i tak duzo. co do punktu 4 jestem za. Cala tabelke usrednialem statystycznie. Jaki sens jest robienie tabelki pod maxa? Prawdopodobienstwo, ze sie otrzyma w pierwszym dniu sezonu 12-latka i bedzie on mial non-stop skoki +3 jest jak wygranie w totka, jezeli ktos ma pytania prosze pytac

Asteck666

(2012-08-23, 16:43:38)Speed napisał(a): [ -> ]3 - Też myślałem jak Asteck o tym aby dodać szanse na przyjscie 'koksa', myślę że jego propozycja jest dobra ale znowu problem będzie w tym że poszkodowani będą Ci którzy mają słabą szkółkę. Myślę że jest to temat do dyskusji i wyjście z tej sytuacji.

Speed, też tak pomyślalem, ale nie może miec nikt pretensji, drużyny które już teraz zbliżają się do 10 poziomu szkólki, też kiedys były nowe i wcale nie było łatwiej wybudować szkółki niż teraz.
Żeby mieć 10 poziom szkółki, trzeba wydać 13,5 miliona i mieć dużo cierpliwości, a 15 poziom - 30 milionów... więc za takie pieniądze chyba należy sie coś więcej niż komuś kto nie wydaje tych pieniędzy.
Ktos powie, no przecież jest różnica, ale za te pieniądze to żadna różnica, chyba że każdy poziom szkółki by kosztował 500 tys. ale to nie o to chodzi żeby każdy miał wszystko max.

Guti, oblicz proszę zakładając, ze skok jest zawsze +3, 14latka, max talent, z trenerem bylym żużlowcem, dla szkółki poziom 6, ile będzie skokow do wyjścia ze szkołki i to samo dla szkółki poziom 11.

Vinyll

Uważam , że Guti zrobił dobrą robotę , zostaje dograć te średnie bo różnica na wyjściu tal 4/5 z tal 1 jest chyba za duża. Jeśli chodzi o koksy to może zrobić tak ,że co 2 stopień szkółki byłby 1% szansy i wtedy nawet Ci co zaczynają rozbudowywać szkółkę mieli by jakąś tam szanśe na koksa . Ja sam gram 2 sezon i moja szkółka to 3 poziom i gdyby szansa na perełkę była tak jak napisałem to uważał bym to za sprawiedliwe taka szansa jaki nakład na szkółkę włożyłeś.
Stron: 1 2 3