Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: zawyżony transfer
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
To jest gepek BARDZO DOBRE pytanie.

MarekAureliusz

Jak najbardziej popieram pomysł użytkownika Jack21, żeby były jakieś widełki do wystawiania zawodników na listę transferową, a nie że ktoś robi tak jak np tu:
http://www.speedway-world.pl/i,zobacz-13191
przecież cena za tego zawodnika to jakaś kpina. tyle to może on by był wart gdyby miał 5 talentu, 17 lat i i tak by musiał mieć wyższą średią i sprawność.
W obecnej sytuacji osoba która zaczyna grę nie ma praktycznie szans na zakup paru dobrych zawodników, bo po prostu są poza zasięgiem finansowym.
Ja ponawiam prośbę o wprowadzenie limitu czasowego do kiedy może być transfer cofnięty. Ja sobie nie wyobrażam sytuacji kiedy kupuje zawodnika a po kilku tygodniach transfer mi cofaja ze niby zawyżony transfer był. aadhd chce usunięcie konta bo mu nagle zawodników zabrano. Nie wiem czy też bym tak nie zrobił. A więc ja proponuje 48-72h na cofnięcie transferu. Jak jedna osoba nie jest wstanie tego ogarnąć, to może weźcie do pomocy sobie jeszcze kogos. Jak ktoś ma inną propozycję to przedstawcię ją.

sprinter

Nadmierna ingerencja w rynek transferowy jest moim zdaniem niewskazana. Cofanie transferów bez jakichkolwiek znamion przestępstwa to ręczne sterowanie. Nie można ustawiać jakiś widełek cenowych. Gdy na LT 3/4 to małowartościowi kolarze cena pozostałych jest odpowiednio wyższa. Tylko niezorientowani w realiach wystawiają swoich zawodników wyceniając ich "księżycowo".
Ale dzisiaj wszyscy zaczynają wystawiać "księżycowo", i co ja mam zrobić jak chce wygrywać muszę przepłacić a później jeszcze mnie zbanują czy cofną transfer po miesiącu?
za mała konkurencja jest moim zdanie, mało riderów na LT więc każdy wycenia z dużą przesadą może warto się zastanowić nad większą liczbą wolnych strzelców?

sprinter

Wszystko dlatego że w nowo powstałych klubach generowani są głównie małowartościowi zawodnicy (beztalencia), którzy trafiają na LT i ją zaśmiecają. Dopóki takie tendencje będą królowały wartość zawodników godnych uwagi będzie rosła bo takich ofert jest niewiele. Na LT powinna być oferta dla E ligowca np. w postaci napakowanego 16-latka za kilka milionów i dla 5,6 ligowca za kilkaset tysięcy. Tego jest jak na lekarstwo i cofanie transferów bez powiązania IP jest moim zdaniem nieuprawnione. Nadmierna ingerencja w rynek transferowy i określanie wartości początkowej zawodnika jest moim zdaniem "nadużyciem". Jak widać księżycowymi cenami nikt nie wykazuje zainteresowania. A jesli już to wtedy należy poddać kluby które dokonały transakcji wnikliwej obserwacji bez powiadamiania ich że takie coś ma miejsce. Wypisywanie na forum "podejrzanych" transakcji jest niewłaściwe i jest sygnałem dla potencjalnego "przestępcy" że należy zacierać ślady.
Tak jak napisał bodajże wcześniej vinyll zawodnik jest wart tyle ile ktoś jest w stanie dać i wg mnie nie ma takiego terminu jak "Zawyżony Transfer". Jest to tylko na siłę stworzony twór aby przeciwdziałać oszustom, jednak z tego co tutaj czytam są to działania bardzo nieudolne bo nie można robić czegoś takiego jak cofanie transferu po upływie max 48h to po pierwsze. Po drugie również dochodzą mnie słuchy że jednym transfery są cofane innym nie (podobne kwoty za podobnych zawodników), jest to kolejna parodia. Traktujemy wszystkich równo, albo dajmy sobie spokój w ogóle.

Podejrzane transfery, tzw. przyjacielskie oferty kupna/sprzedaży, czy też celowe zakładanie konta z innego IP żeby kupić od siebie innego zawodnika to bardzo ciężki temat. Wiadomo najłatwiej wychwycić tych którzy się nie cackają i jadą ostro na jednym IP i robią transfery pomiędzy powiązanymi kontami.
W pozostałych przypadkach robi się pod górkę i znaleźć tzw Złoty środek jest bardzo trudno, żeby nikogo nie skrzywdzić. Dlatego do takich spraw, a właściwie do każdej z nich z osobna trzeba podejść indywidualnie i niestety poświęci chwilę czasu aby przeanalizować, a nie jechać schematem. Trzeba zwrócić uwagę na to czy toczy się o zawodnika licytacja, czy jest to może tylko jedno przebicie. W pierwszym przypadku wiadome jest że managerów może ponieść(bardzo częste zjawisko) i przebijają się nawzajem byleby tylko drugi go nie kupił często do granic finansów. W drugim przypadku natomiast nie możemy z góry również ocenić że ktoś celowo dał tyle żeby dofinansować kolegę czy też swoje drugie konto, bo może akurat był mu ten zawodnik potrzebny na gwałt, wówczas trzeba się przyjrzeć jak wygląda jego skład, czy taki zawodnik jest np skilowo lepszy od pozostałych których delikwent posiada. Podejrzewam że brylant ma wgląd do takich informacji i może sobie to sprawdzić, a to na pewno dużo więcej powie mu o tym czy ma do czynienia z czymś podejrzanym czy też nie.

Dlatego uważam że tu najważniejsza jest kwestia podejścia i ilość wystarczającego czasu na zainteresowanie się całą otoczką, a nie jechanie na odpiernicz ( uważam że taki może być powód tych częstych banów) i każdemu przykładania łatki oszust.

To czy powinno zajmować się oszustwami więcej niż tylko jedna osoba, to już kwestia tego ile jest tych zgłoszeń i czy jedna osoba przy oczywiście jakimś swoim czasie wolnym przeznaczonym na te czynności jest wstanie to wszystko ogarnąć czy też nie. Jak dla mnie im mniej osób zajmujących się tym lepiej, ale to tylko moje zdanie i wiem że kilka osób się z nim nie zgadza Oczko

Tyle ode mnie, mam nadzieję że choć trochę miało jakiś sens pisanie tego wywodu i może ktoś wyciągnie jakieś wnioski dla siebie.
Tak Hyziu dlatego ja chce żeby więcej osób rozstrzygało czy transfer jest "zawyżony"

sprinter

I niech to konsylium umiejętnie rozstrzyga czy dany transfer jest "zawyżony" z powodu oszustwa czy braku elementarnej wiedzy o cenach na rynku transferowym. Grono detektywów - podpowiadaczy powinno sobie informacje przekazywać poprzez PW lub poczty SW. Namierzony oszust dostałby informację że jego konto zostaje zablokowane z powodu..... i ma 7 dni na odwołanie czyli sensowne uzasadnienie swojego kroku.
Hyziu w pełni się z Tobą zgadzam ale mówisz że nie ma zawyżonych transferów a co powiesz (czysto teoretycznie) jak ktoś kupi 26 latka ze średnią 55 za 2 miliony? To nadal nie jest zawyżony transfer?
Według mnie zawyżone transfery istnieją i dlatego pomysł sothisa nie jest zły, im więcej osób tym obiektywniej.
1. Nikt nie dostaje bana za podejrzany transfer jeśli nie ma powiązania IP. Z tego co pamiętam były może 2 bany za recydywę.

2. Nie można szufladkować kwot transferowych w przedziałach od.. do... Przy zgłoszeniu podejrzanego transferu brane są pod uwagę różne czynniki, o których nie będę pisał na publicznym forum.

3. Nie są i nie będą stosowane przedawnienia w przypadku niepewnych transferów. Jest na forum specjalny temat gdzie można samemu zgłaszać zawyżone ceny za swoich zawodników. Zainteresowanie tematem jest zerowe... Przez półtora roku może 3 osoby zgłosiły mi taki przypadek na privie.
Gdzieś kiedyś na forum przeczytałem, że początkujący zawodnicy czasami kupują zawodników po zawyżonych cenach, bo nie orientują się w cenach zawodników, może jakby wprowadzić listę transferów z ostatniego tygodnia, na której zawodnicy będą podani z najważniejszymi danymi, to może w tedy będzie lepszy przegląd transferów i aktualnie panujących cen na rynku zawodników.
powinna być jakaś wywoławcza cena za zawodnika np tyle ile kosztuje przedłużenie kontraktu, a później niech się tłuką o niego
Byłoby to nieopłacalne dla klubów z niższych lig, bo nie sprzedaliby tych, których dostali na starcie.
Powinna być jakaś maksymalna cena do wystawienia zawodnika na tej giełdzie bo to co teraz się dzieje to jest parodia-jak taki gracz z 6 ligi lub z 5 ma grać jak cena przekracza milion za jednego zawodnika i jeszcze nie wiadomo czy będzie w miarę dobry bo niby jest z 2 ligi albo z1

3. Roch Drejka - Instal-Progres Kraczkowa
Talent: XP: 7 Sprawność: 69% Zdrowie: 100 Wiek: 16
Siła: 59 Technika: 65 Prowadzenie: 67 Start: 51 Kondycja: 51 58.6
Cena: 2 300 000,00 zł - Data zakończenia: 2012-12-01 18:19:24 (23min)
To jest przykład-sami sobie odpowiedzcie czy ta cena jest dobra
Stron: 1 2 3