Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: Silnik meczowy - nieprawidłowości
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3

albor

Dlaczego mój zawodnik (Mateusz Jarzębski) stale przegrywa z moim zawodnikiem (Leopold Gapiński)
mimo, że w żadnym elemencie nie jest od niego słabszy (jest lepszy)?

Różnice między nimi wyglądają następująco:
XP +2
Siła +1
Tech +2
Prow +2
Start 0
Kond 0
wszystkie plusy na korzyść Jarzębskiego.

Silniki te same ...ba. nawet Jarzębski ma lepszy, bo wytrzymałość 99% a tamten ma 98% (oba stany 100%).
Dziś (22.IV) jechali 3 razy w parze i za każdym razem wygrywał słabszy.
W czym jest lepszy? Tylko w wieku, bo różnica w wieku wynosi -6

Powiem dosadnie!
To kurewsko duża różnica skilli na korzyść Jarzębskiego, aby przypadkiem przegrywał wszystkie biegi z Gapińskim!

Powiem więcej.
Po zmianie silnika Gapiński stał się liderem, mimo że skille i dotychczasowe osiągnięcia stawiały go w roli outsidera zespołu i zastanawiałem się nad pozbyciem się go z racji wieku.

Rzecz pokazałem na przykładzie, który ukazuje ją rażąco!
Fajnie działa silnik, szybkie odświeżanie.
Ale nie OTAKE Polskę walczylim!!!
Rożnica jest na tyle mała, że losowość zaciera te ślady.

W realu przecież taki Baliński na papierze lepszy od np Jędrzejaka może z nim przegrywać pomimo że jest o klasę rozgrywkową wyżej.

albor

To nie jest wyjaśnienie.
Gapiński ciągnął dotąd ogony, był słabeuszem w moim składzie, a teraz wymiata.
Czy mam poszukać bardziej jaskrawego przykładu... może ten był mało przekonujący.

Najlepszy czas dnia 73.16s w biegu 15 osiągnął Leopold Gapiński z klubu Albo Baty i ustanowił rekord miejscowego toru żużlowego.

Stefik, trochę mnie to irytuje, bo nie ufasz w informacje, które przekazuję.
Mówię że Gapiński przy poprzednim silniku był outsiderem, zawodnikiem którego zamierzałem wyrzucić.
Powyżej masz dowód na to jak teraz jeździ. Ja mam tylko 9 zawodników w kadrze.
Wg mojego kalkulatora wagowego skillów klasyfikuję Gapińskiego na 5 miejscu w zespole.
Dlaczego więc wymiata?

Jedyna jego przewaga to wiek 27 lat, ale to przecież żaden skill.
Gapiński zaczął wymiatać po zmianie silnika biegowego, być może dostał wtedy też jakiś skok.
Będę badał zależność jazdy od skillów w niedzielnym meczu.
Jak będzie nie tak, to będę dalej raportował.
Po prostu była zbyt małą rożnica skilli, czasu uzyskiwane przez zawodnikow sa bardzo podobne a nawet lepsze bo losowosc przemawia wciaz na korzysc tego gorszego

albor

Poczekajmy na dalszą analitykę... choć tak da się wszystko wytłumaczyć.
Zaczynaliśmy zawodnikami ze skillami po 50, więc siłą rzeczy są wszyscy porównywalni z minimalnymi różnicami. Z jednej strony to fajnie, że jest losowość.
Z drugiej ciężko analizować wpływ poszczególnych skillów na jazdę przy takiej nieprzywidywalności.
Nie zamykajmy tematu, bo albo potwierdzę swoje podejrzenia albo się z nich wycofam.
Oczywiście masz prawo do wszelkich obliczeń i pomiarów Oczko

Czekam co z tego wyjdzie, może bedę Ci musial przyanać racje chcoiaz wg mnei silnik działa poprawnie.
a może w końcu dobry motor mu dobrałeś Język
Za to u mnie zawodnicy jeżdżą gorzej:/

Na starym silniku gry zawodnicy kręcili czasy ok 73s.
Przy słonecznej pogodzie na meczu ligowym NCD wynosił 72.45s . Był on wykręcony przez zawodnika gości.
Mój najlepszy zawodnik wykręcił 72.84s.
Na sparingu w tym składzie co na ligowym meczu NCD ustanowiony to 74.00s przy pogodzie pochmurnej.
(co zauważyłem ze na silniku starszym przy pogodzie słonecznej były gorsze czasy niż na pochmurnej).
Moi zawodnicy jeżdżą słabo a goście kręcą czasy po 76! Ale to nie był rywal z górnej polki.
Moje pytanie Stefi zmieniłeś wpływ pogody na czasy czy to może coś innego(jak np. brak formy moich zawodników)?
Czekam na odpowiedz.
Stefik coś pisał że pogoda ma większy wpływ na czasy


A dokładniej? //Krychu
Rozróżnianie nawierzchni przez silnik biegowy dziala w ten sposob:

Zależnie od danej nawierzchni zawodnik otrzymuje pewną ilośc punktow do skilli preferowanych na tej nawierzchni oraz podstawa czasowa jest zmieniona.

W silniku nic nie było zmieniane już dłuuuuuuugi czas. Wpływ pogody zmieniałem tylko na ilosc kibicow na meczach.
a moim zdaniem maja juz troche lepsze skille niz kiedys i kreca lepsze czasy...
Zgłaszam że moi zawodnicy znów nie maja doliczonych pkt bonusowych:/
Przykładowo
Bartosz Jarzębski odjechał 2 spotkania łącznie zdobywając 5 bonusów a ma naliczony tylko jeden
A z tego co słyszałem po 1 kolejce błąd został naprawiony a tu nadal nie nalicza:/
tak wiem krychu on nasteonej kolejki powinnno byc ok

albor

No to wracamy do tematu.

Leopold Gapiński jest najstarszym zawodnikiem mojego zespołu - ma 27 lat
od czasu zmian w przecudny sposób błyska formą.

Wcześniej był u mnie średniakiem jeżdżącym poniżej przeciętnej. Wg skillów wyceniam go jako zawodnika Nr 5, co znaczy ni mniej ni więcej że 4 zawodników powinno być od niego lepszych.
Tymczasem mój średniak poniżej przeciętnej - Gapiński dzisiaj.

Dnia 2011-05-04 zawodnik Leopold Gapiński z czasem 69.59 ustanowił rekord toru na stadionie Stadion miejski. Wydarzyło się to w meczu KolejarzOpole vs. Albo Baty

Nie przeszkadzało mu to że jechał w parze z moim liderem nr1 Ząbikiem dwukrotnie zostawiając go za plecami.
Zatem porównajmy Ząbika z Gapińskim, podaję kolejne różnice liczone jako = Ząbik - Gapiński

wiek -1
talent +1
XP +1
Siła +1
Tech +3
Prow +3
Start +1
Kond 0
Spraw. 0
Silniki te same

Jedyny parametr wyższy to wiek, w skillach różnica +8, w XP +1
a mimo to rekordy bije Gapiński.

Powiedzmy to dosadnie: Coś żeś stefik popierdolił w kodach
a mnie coraz mniej chce się logować do SW
zwłaszcza od czasu gdy mi skontuzjowało super talenciaka 18lat o średniej skillów takiej samej jak mój lider nr 1.
Ręce mi opadają... a Gapiński ma w dupie, że ma niższe skille od pozostałych.
Czerpie energię z kosmosu (?) i bije sobie rekordy drwiąc z mojego lidera Ząbika.
Gdybym mógł dawno nasłałbym na niego kontrolę antydopingową.
może motor ma już za słaby teraz różnica +1 siły(54 vs 55) robi że np na 60KM(72,84) a na 70KM(72,12) jedzie dany zawodnik spróbuj może to coś zmieni
Stron: 1 2 3