Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: Puchar bez odpadania drużyn
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Najważniejsze w grach sportowych powinna być ciągła rywalizacja. Myślę, że wielu początkujących graczy rezygnuje z kontynuowania gry, ponieważ tej rywalizacji im brakuje, jeżeli jeżdżą np. w 5 lidze i mają 3 lub 4 przeciwników, z którymi często albo wysoko wygrywają albo wysoko przegrywają. To szukają rywalizacji gdzieś indziej.
Jeżeli nie liga to może będzie jakaś rywalizacja w pucharze? Gracz taki się nastawia myśli, że może coś zaistnieje a tu jedzie jeden mecz i już po pucharze.
No tak jest przecież ligi towarzyskie, ale czy one dostarczają tyle emocji i rywalizacji co rozgrywki oficjale?
Myślę, że jeżeli drużyny nie odpadały, by z pucharu, było by to bardziej emocjonujące i zapewniało by odpowiedni poziom rywalizacji.
Takie rozwiązanie mogłoby zatrzymywać w grze więcej nowych graczy, ponieważ gracze cały sezon mięli by zapewnioną rywalizację.

Polegało to by na tym, że każda drużyna występująca w pucharze jeździ taką samą ilość meczy.
Np. jeżeli występowało by w pucharze 256 drużyn to drużyny, które wygrały w pierwszej rudzie tworzą drabinkę o 1 miejsce, a te które odpadły jeżdżą dalej o miejsca 127-256 i w taki sposób następowało by tworzenie nowych drabinek. W wyniku tego powstała by klasyfikacja drużyn w pucharze, to znaczy po zakończeniu pucharu każda drużyna miała by określone miejsce w pucharze.

Jeszcze podzieliłbym puchar na trzy części, w każdej występowało by 256 drużyn, ponieważ i tak w pierwszej fazie pucharu są zbyt duże różnice klas drużyn. Myślę, że taki podział uatrakcyjnił by rozgrywki.
np.: Wielki Puchar - 1-256 (miejsca w rankingu)
..... Puchar (o miejsce 257)- 257-512
......Puchar ( o miejsce 513) - 513-768
i ile taki puchar by trwał?
do znudzenia Duży uśmiech

a poważnie mówiąc fajny, ciekawy pomysł, jeśli to będzie miało ręcę i nogi to super sprawa dla tych z lig 4 i niżej Uśmiech Trzeba coś zrobić aby oni też poczuli smak rywalizacji o coś więcej niż wygranie ligi w której połowa to nieaktywni gracze....
Jeżeli byłby podzielony na części, w których uczestniczyło by po 256 drużyn, to 16 tygodni (8 rund; mecz i rewanż)

MarekAureliusz

Jak na moje to pomysł jest dobry. Mielibyśmy w miarę obiektywną klasyfikację drużyn, bo klasyfikowanie takie jak jest teraz stosowane daje czasem "ciekawe" rezultaty Uśmiech
Jak ktoś to logicznie rozpisze to mam nadzieję że w przyszłym sezonie to już poleci wg tej formuły Uśmiech
Chyba żeby stworzyć jeszcze coś w rodzaju pucharu ligi: Ekstraligi , 1ligi, 2 ligi itp.

np: 6 liga jedzie pucharowo( bo ich jet dużo)
5 liga pucharowo
4 liga grupy po 3 zespoły a następnie pucharowo...
a Ekstra podzielona na 2 grupy każdy z każdym i play-offy

ale to by musiał już ktoś się pobawić w rozpisanie by się zmieścić w sezonie. Pewnie była by niezła frajda zostając np mistrzem 3 ligi
Uważam, że puchar powinien pozostać raczej między ligowy. A mogłaby się ukazywać informacja, którą pozycję ma nasz zespół w stosunku do wszystkich zespołów z danej ligi, w tedy też można było by określić osobno klasyfikację danej ligi.
są wzory na to ;D coś tam miałem na matmie z prawdopodobieństwa. Będę teraz kuł na poprawkę więc mogę porobić pare schematów to jako zadanie z matmy ;p
to moze zamiast tego zrobic cos w rodzaju pycharu lig...
tzn jechac turnieje w kazdej lidze, 6-ta, 5-ta itd..
a na koniec sezonu wyliby wylaniani mistrzowie kazdej ligi
1-sza i ekstraliga tez moga jechac chociaz one wydaje mi sie zdobywaja dosc duzo w normalnym pucharze...:-)

wiem ze to troche pracy dla adminow, ale nawet w nizszych ligach fajnie byloby wiedziec ze jest sie mistrzem np 5-tej czy 4-tej
Nie chodzi mi tworzenie nowych rozgrywek, ale lekką modyfikacje już istniejącego pucharu. Myślę, że w takiej formie puchar mógłby zaspokoić w dużej mierze oczekiwania tych, którzy chcą się porównać w stosunku do wszystkich drużyn z danej ligi.
Dla zainteresowanych zrobiłem schemat jak miałby wyglądać puchar w tej formule.
Prostokąt czerwono-zielony, to mecz, w którym na zielono pokazana drużyna, która ten mecz wygrała, a na czerwono, która przegrała. Na żółto i szaro pokazane są mecze rundy finałowej. Mam nadzieje, że jest w miarę czytelnie zrobione.

Tutaj pokazałem schemat od 4 rundy
[Obrazek: vphtzt.jpg]


Link bezpośrednio do arkuszu
Link z pobieraniem
czytelnie i logicznie, to powinno zadziałać Duży uśmiech milion razy TAK!!!!
Obecny puchar dopuszcza rywalizację najlepszych z najgorszymi. Jest odpadanie co runde zmniejsza się liczba tych co idą dalej. Jest to według mnie dobry system, bo co rundę odpadają zespoł słabsze i to w pewnym sensie także daje do pokazania siłę zespołu.
Ale odbiera szanse zabawy słabszym. Jeżeli powiedzmy Puchar byłby podzielony E-liga+1+2, 3+4, 5+6 itd (podział do obgadania, bo wiadomo w wyższych ligach jest mniej drużyn) to daje możliwość dłuższego uczestnictwa a myślę że nie odbierałoby możliwości pokazania się.
Potrzebował bym dokładnie opracowany projekt i można by to wypuścić jako dodatkowy puchar gry pod inna nazwa z mniejszą ranga w inne dni.
Stron: 1 2