Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: Zmiany czy prima aprilis?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Właśnie przeczytałem info na temat zmian na sezon 20 i to było tak jakby Tayson wyprowadził prosto w moją szczekę prawy sierpowy, a do tego jego tygrys odgryzł mi cohones. Inaczej, czuję się jakby stado pawianów przegrzmociło mnie w tylną część ciała. 
Uważam że te zmiany są zbyt pochopne i wprowadzane bez  żadnej merytorycznej dyskusji uczestników naszej wspólnej zabawy, a takie zmiany powinny być z dużym wyprzedzeniem, a nie z dnia na dzień. Spróbuje odnieść się teraz do tych zmian przez swój pryzmat, jak ja to widzę:

1. Obozy treningowe.
Od najbliższego obozu zawodnikom ze skillem =100 dni treningowe (na tym konkretnym skillu) nie będą się dodawać. Dodatkowe dni, wypracowane na obozach we wcześniejszych sezonach, pozostają bez zmian.


- dlaczego? Gracze robili transfery, szkolili w danym kierunku i zmyślą o naddatku dni treningowych i nagle ich plan bierze w łeb, a to tyczy się głównie graczy Ekstraligowych i pierwszoligowych. o takiej zmianie powinni być poinformowani trochę wcześniej niż tydzień przed obozem. Kuba powinnieneś jeszcze każdemu napisać "sorry Winnetou".
 A tak a propo, jedni zawodnicy mają na chwilę obecną naddatek 77/29 a zawodników młodszych teraz się tego pozbawia - gdzie tu sprawiedliwość.

2. Znaczenie XP 

Przywrócimy większe znaczenie XP (doświadczenia) oraz nieco zmniejszymy losowość uzyskiwanych czasów.
 
- tu jestem 3x na TAK, gdyż obserwując IMSW stwierdziłem że minimum od 1/2 finału była typowa losowość. Najlepszy zawodnik SW mógł nawet nie brać udziału w finale.

3. Maksymalne XP
Stopniowo będziemy zmniejszać maksymalne XP zawodników, tak aby po 3 sezonach maksymalne wynosiło 100. Da to czas managerom na decyzję o ruchach transferowych starszych zawodników.
W najbliższym sezonie maksymalne XP wynosić będzie 154. W sezonie 21. zmniejszymy je do 136, by w sezonie 22. ostatecznie zejść do masymalnego XP = 100.

- a tu dochodzimy do meritum kamykova!!! Bodajże około 8 sezonów temu zamiast postawić na transery i próbę wywalczenia medalu postanowiłem skupić się na młodzieży i wytrenowaniu jej tak by mogła wywalczyć majstra, skład wychowanków. Poświęciłem się i nawet sprzedałem najlepszego zawodnika w swoim roczniku i pewnie nie tylko (zwał się E.Jasek). Plan był prosty w ciągu 12-15 sezonów dojść na sam szczyt. Sztuka nie łatwa, mimo maksymalnej szkółki musiałem segregować i wybierać najlepszych szkółkowiczów tak by byli "strzałem w dziesiątkę", a do tego jazda w każdych zawodach by chłopcy nabierali doświadczenia i by byli najlepsi. Na chwilę obecną mam zaje....tą ekipę która mogła by się przyczynić do upragnionego sukcesu, ale te zmiany niestety zabiją mój długoletni wkład czasu(poświęcony na grę) i pieniędzy (przez konto VIP). Co mi z zawodnika który w wieku 25 lat(nie przegrał żadnego biegu w 4 lidze), który ma xp 110 za 3 sezony będzie miał xp 100? Po co ja  rzuciłem walkę o awans o Ekstraligę choć z moich kalkulacji wyszło mi że mógłbym nawiązać walkę z uwczesnym dominatorem Victory Leszno. Szczerze mówiąc czuje się teraz jak gów.. . 
 
4. Zmienimy wzór na pensję zawodników (która od teraz będzie naliczana w trybie cotygodniowym). 

Wzór w sezonie 20.: {[(T*1,5+P*1,3+S*1,1+TS*0,7+K*0,4+XP)*(talent*1000)]}/wiek /5
Wzór w sezonie 21.: {[(T*1,5+P*1,3+S*1,1+TS*0,7+K*0,4+XP)*(talent*1000)]}/wiek /2
Wzór w sezonie 22.: {[(T*1,5+P*1,3+S*1,1+TS*0,7+K*0,4+XP)*(talent*1000)]}/wiek 

- w tą opcje nie wnikam bo za dużo cyferek, a mi się akurat nad pierdołami nie chce rozchodzić.

Dodatkowo pensja na każdym poziomie ligowym będzie dzielona przez następujące współczynniki:
Ekstraliga: 1
1. Liga: 1.1
2. Liga: 1.2
3. Liga: 1.4
4. Liga: 1.6
5. Liga: 1.7

5. Silniki w garażu
Każdy z zawodników będzie mógł posiadać maksymalnie 3 silniki w garażu.

- tutaj fajna domieszka, wprowadza pewien rodzaj taktyki dla managerów, szczególnie z najwyższych lig.

6. Dopuszczony senior pod nr 8/16
Zmiana podana wcześniej

- tutaj nie wiem czy jest to konieczne, szczególnie dla graczy którzy by chcieli nabijać xp jak najmniejszym kosztem, ale przy tych zmianach w ogóle niepotrzebne.

7. IMJSW (nowe rozgrywki)
Wprowadzimy do kalendarza nowe rozgrywki dla juniorów.

- szkoda że tak późno.

8. Czat ligowy
Na podstronie tabeli danej ligi dodamy czat ligowy (dostępny tylko dla zawodników danej ligi oraz posiadaczy kont VIP)

- myślę że to zbędne, jest forum, jak ktoś się angażuje to jest na forum.

9. Statystyki
Stopniowo będziemy dodawać nowe statystyki w grze

- jakie nowe statystyki? Dzisiaj z gry zrezygnowało tyle i tyle osób?

10. Korektom ulegną przeliczniki handicapu domowego toru

- w którą stronę?  Gdyż w Ekstralidze to robi kolosalną różnice przy zbliżonych zawodnikach.

11. Niespodzianka

- już się boję kolejnych niespodzianek, mam dosyć!!!!


Wniosek 1:
  Jeśli XP maks będzie 100, każdy skill 5x100 to mamy znów losowość. Ta losowość się też będzie tyczyć zwodników starszych którym będą skille spadały(jak szybko spadną - losowość).
Wniosek 2:
 Jeśli te zmiany wejdą w życię to proponuję zmianę nazwy z SW na SM II bo według tych nowych zasad SW stanie się kopią SM'a.
Nie bede sie tak rozpisywal jak kamykov ale te zmiany zamiast mnie zachecic raczej mnie zniechecily. Po raz kolejny zmiany dokonywane sa na ostatnia chwile co odbieram jako brak szacunku dla graczy!
Trudno się nie zgodzić z przedmowcami w  kilku kwestiach. Nie chce się już odnosić do sensu tych zmian, bo z  niektórymi się zgadzam,z niektórymi nie,  ale tak już jest ile osób tyle opinii. No właśnie opinii,  może warto by było rozważyć, by jednak tych opinii wysłuchać. przy takich zmianach warto czasem by było je poddać pod głosowanie, by chociaż widzieć jak gracze się na to zapatrują? No a  druga kwestia,  jak zwykle zmiany wprowadzane są  bez zapowiedzi na ostatnia chwilę.
No właśnie, ile osób tyle opinii, kamykov patrzy tylko i wyłącznie na siebie, a ja mam kompletnie inne zdanie niż wilczek jeden.

Właśnie zmiana z obozami w przeciwieństwie do kolegi bardzo mi się podoba, a powrót XP mi sie bardzo nie podoba.
No i co z tego że stary dziad ze skillami 100 przegrywał z młodszym walczakiem z takimi samymi skillami? To własnie bardzo dobrze.
A takie obozy + kolosalne znaczenie XP promuje właśnie EMERYTÓW. Skille z naddatkiem porobione po 100/29 i heja jazda... niech sobie spadają dziadkom, jak i tak za chwilę mają 100 z powrotem.
A z mojego punktu widzenia, taki mój Diener, moja 21-letnia perełka, która w swojej kategorii wiekowej leje każdego w nowym sezonie może sobie usiąść na ławie rezerwowych. Co z tego że za chwilunię dobije do max skilli, skoro z 33 letnimi dziadami będzie wąchał dymek bo XP...

A propos XP, również bardzo dobra zmiana ze zmniejszeniem max XP do 100.

Podobnie jak Kamykov, poleciałem do najniższych lig z myśla o wyszkoleniu sobie młodzieży i co z tego, skoro jedyne emocje miałem w nieoficjalnych turniejach juniorów, skoro i tak Ci waleczni chłopcy nawet ze skillami po 100 w wieku 22 lat nic nie jadą z emerytami, bo (po raz kolejny) XP.

Generalnie zmiany na PLUS !!! oprócz tego nieszczęsnego znaczenia XP.

No i szkoda że IMKJ tak pózno.
Asteck tyle że ja po to zainwestowałem w młodzież i w xp bo takie były zasady, mogłem pójść na łatwiznę i kupić dziadów, a teraz co mi zostanie? Będę miał 5 zawodników ze skillami 100 i xp 100 i nie wygram ligi bo takich ekip będzie parę i znów decydować będzie los, przypadek i niewiadomo co jeszcze. A tak Ty sam mógłbyś nabić naddatek dni treningowych swoim młodym zawodnikom i po za tym perełka nie musi siadać na ławce tylko może jeździć w meczach. Moje "perełki" jeżdżą w każdym meczu niezależnie od wieku.

Znaczenie xp zawodnik z wytrenowanym xp 142 z samymi skill 5x 100 nie awansuje do finału IMSW ? Przed nim jest dużo zawodników z xp 123-130 lecz skilli nie znam. Dlatego byłem za tym by xp miało większa wagę.

Ja gram w SM'a i nie mam ochoty grać w 2 prawie identyczne gry. Co po tych zmianach będzie różniło SM"a od SW? Czwórmecze?

Po za tym nie wprowadza się zmian z dnia na dzień i w ogóle kto to wymyślił?
Co do ogłoszonych zmian, niektórych nie ogarniam. w jakim kierunku to pójdzie czas pokaże, ale może to wbrew pozorom zniechęcić ludzi do gry i utracimy kolejnych graczy. Jednak największą bolączką jest po raz kolejny wprowadzanie zmian do gry w ostatniej chwili !!! Sezon temu tuz przed barażami gracze dowiedzieli się o tym, że ich motocyklre będą się używały, teraz to. Tym razem to kubeł zimnej wody na głowę, bno jak pisze kamykov robił plany i wzięło wszystko w łeb. Oj przydałoby się przynajmniej od jakiegoś czasu informować o tym i uprzedzać, a nie zaskakiwać wszystkich (no prawie wszystkich). Trudno poddawać dyskusji zmiany bo ilu graczy tyle będzie zdań, ale chociażby informować, bo naprawdę zaczniemy odczuwać, że ma się graczy za nic.
Jest to przykre, że graczy już się o zdanie nie pyta i nie informuje wcześniej o zmianach.
Kamykov... zrobiłes tak 8 SEZONÓW TEMU... plan miałeś na najbliższe 15 SEZONÓW i po 8-miu jestes zaskoczony że są jakieś zmiany Uśmiech
Zapamiętaj słowa mędrca (nie moje, dawno temu usłyszałem od pewnego starszego pana):
"Jedyną stałą rzeczą w życiu są zmiany"
I w ogóle serio? Wszyscy sa zaskoczeni? W aktualnościach, a każdy ma je na swoim profilu, od początku sezonu Henrik zapowiada zmiany, nawet chwilę przed, od czerwca Uśmiech
Zmiany bliżej nie określone były zapowiadane od kilku sezonów ale w bliżej nieokreślonym czasie. Jak zwykle sie to zrobiła chyba z tego norma ogłasza się na twz. za 5 dwunasta. Czemu można było o zmianie tabeli biegowej powiedzieć ze 2 miesiące temu a teraz dopiero z nienacka komunuikuje się o wielkim pakiecie zmian ? Bez obrazy ale z tonu w jakim się niektórzy wypowiadają, widzę, że o zmiananch wiedzieli znacznie prędzej. Od jakiegoś czasu administracja SW wykazuje brak szacunku do graczy, nie informując odpowiednio wcześniej o zmianach, radykalnych jak widzimy.
Nie wiem co mam myśleć o tych zmianach, trochę wydaje się ciekawych inne kontrowersyjne... Następne dwa - trzy sezony będą pewnie nie ciekawe.
Mam tylko nadzieję że wszystko zostało dobrze przemyślane.
Fakt dokonany i tyle.
Gdyby było info wcześniej to dopiero byłaby 'burza w mediach'!!!
Nie dziwię się Duży uśmiech

Tak czy inaczej gram dalej !!! Uśmiech
(2016-10-30, 08:27:15)telkosr napisał(a): [ -> ]Zmiany bliżej nie określone były zapowiadane od kilku sezonów ale w bliżej nieokreślonym czasie. Jak zwykle sie to zrobiła chyba z tego norma ogłasza się na twz. za 5 dwunasta. Czemu można było o zmianie tabeli biegowej powiedzieć ze 2 miesiące temu a teraz dopiero z nienacka komunuikuje się o wielkim pakiecie zmian ? Bez obrazy ale z tonu w jakim się niektórzy wypowiadają, widzę, że o zmiananch wiedzieli znacznie prędzej. Od jakiegoś czasu administracja SW wykazuje brak szacunku do graczy, nie informując odpowiednio wcześniej o zmianach, radykalnych jak widzimy.

Nie, nie wiedziałem jakie będą dokładne zmiany Uśmiech Ale wiedziałem że będzie rewolucja i nie dowiedziałem się o niej w tajemnicy, tylko z aktualności. Przeglądnij sobie wszystkie, mi sie nie chce teraz szukać, ale chociażby w tych dwóch można było się spodziewać:
29.06.2016
http://www.speedway-world.pl/i,read-237

21.08.2016
http://www.speedway-world.pl/i,read-246
Poza tym no nie oszukujmy się, nawet gdyby dokładnie te zmiany zostały opisane na początku sezonu (jeszcze trwającego) to co byście zmienili? Zaczelibyście wyprzedawać cały skład? Wyrzucilibyście wszystkich ze szkółki juniorów? Czy co? Co by to zmieniło? Ale konkretnie Uśmiech Nie na zasadzie "buuu, brak szacunku, zmiany na ostatnia chwilę" tylko KONKRETNIE.
To odpowiem NIC !!!
Kamykov sam napisał że miał plan na 15 sezonów, więc o zmianach musiałby się dowiedzieć 8 sezonów temu żeby inaczej poprowadzić drużynę Duży uśmiech
Nie musiałbym poprowadzić inaczej drużynę , po prostu bym wcześniej z gry zrezygnował. Linki podane przez Astecka nie informują o rewolucji i wywrócenia gry do góry nogami.

Po za tym nikt mi nie odpowiedział czym będzie SW po zmianach różniło od SM'a?
Wszystkim oprócz XP Język To łączy te dwie gry.
Stron: 1 2