Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: Nowa szkółka juniorów
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Witam. Przedstawiam wam pełen projekt szkółki juniorów który wejdzie do gry około w połowie sezonu. Projekt myślę że jest prosty i klarownie rozpisany

Poziom Ilość dni treningu talentu 3 Trener
(możliwość posiadania) Koszt rozbudowy Możliwość posiadania juniora Prawdopodobieństwo znalezienia juniora
0 Szkółka nie istnieje!
1 30 1 trenera darmowa 2 18%
2 28 1 trenera 500 3 21%
3 26 1 trenera 750 4 25%
4 25 1 trenera 1 5 28%
5 24 2 trenerów 1,25 6 31%
6 24 2 trenerów 1,5 7 34%
7 23 2 trenerów 1,75 7 37%
8 23 2 trenerów 2 8 41%
9 22 2 trenerów 2,25 8 44%
10 22 3 trenerów 2,5 8 48%
11 21 3 trenerów 2,75 9 51%
12 21 3 trenerów 3 9 54%
13 20 3 trenerów 3,25 10 56%
14 20 3 trenerów 3,5 10 58%
15 20 4 trenerów 3,75 11 60%

1) Poziom „0” oznacza, że szkółki nie ma. Jeśli się jej nie otworzy to juniorzy do szkolenia nie będą przychodzić. Szkółka otwiera się 3 dni, a koszt to 100 tys

2) Szybkość szkolenia się juniorów określona w dniach kalendarzowych!
Talent Ilość dni treningu Przykład dla poziomu 1
1 +2 32 dni
2 +1 31 dni
3 Jak w powyższej tabeli 30 dni
4 -1 29 dni
5 -2 28 dni

3) Dofinansowanie na szkółkę sprawia, że możemy zwiększyć, zmniejszyć prawdopodobieństwo znalezienia juniora lub zostawić je na poziomie jaki odpowiada poziomowi szkółki.

Dofinansowanie na tydzień Wpływ na prawdop. Z tabeli wyżej
2 000 -10%
5 000 - 5%
10 000 Jak w tabeli
15 000 +5%
20 000 +10%

TRENER:
1. Możemy ich zatrudnić max 4 w zależności jaki poziom szkółki posiadamy.
2. Jeśli nie zatrudnimy żadnego trenera to szkółką kieruje „Pan Władek”, a to oznacza że juniorzy szkolą się o 4 dni dłużej niż w w/w tabeli. Czyli dla poziomu 15 ilość dni szkolenia talentu 3 to 20. Bez trenera będzie to 24.
3. Rodzaje trenerów: grząski, normalny, siłacz, aerobowy.
4. Możemy ich zatrudnić na okres od 1 tyg. do 16 tyg.
5. Trenują oni
a) Grząski – prowadzenie i technika
b) Normalny – technika i prowadzenie; lub technika i start
c) Twardy – start i technika
d) Aerobowy – siła i kondycja
6. Przy trenerze normalnym byłyby dwie opcje do wyboru w zależności jaki chce się trenować drugi skil tj. albo prowadzenie albo start.
7. Każda z tych grup trenerów miałaby swoje podgrupy, które charakteryzowałyby się:

Trener Pensja na tydzień/za juniora Szybkość treningu
Amator 2 500 Jak w tabeli
Z wykształcenia 10 000 - 2 dni
Były żużlowiec 20 000 - 4 dni

8. Podsumowując działanie trenera: jeśli mamy szkółkę na poziomie 8, trenera grząskiego – byłego żużlowca, i juniora z talentem 5 to skok prowadzenia i techniki odbywałby się co 17 dni kalendarzowych! (23 dni wynikają z poziomu szkółki ; minus 2 dni z talentu i minus 4 dni od trenera).

9. Gdyby szkółka za mało kasy jadła to można dać małą opłatę stałą za poziom szkółki aby wyprowadzić więcej pieniędzy z gry.

10. W przypadku gdy będziemy mieć 2 lub więcej trenerów i 2 lub więcej juniorów to juniorów można przyporządkować do jednego trenera. Np. gdy mamy 2 trenerów i 3 juniorów to możemy rozdysponować 3 juniorów do 1 trenera lub 2 juniorów do 1 trenera i 1 juniora do drugiego trenera itd. Ewentualnie można ograniczyć również ilość podopiecznych jaką może mieć jeden trener tak aby przy np. 8 juniorach wymusić od graczy zatrudnienie 2 trenerów.

/ Tabelki mogą być nie czytelne z racji kopiowania projektu z Worda ;]
Coś czuję, że ta szkółka to będzie hit!!! Kawał dobrej roboty.
Jeśli ktoś będzie chciał to będzie można wpakować mnóstwo kasy w juniorów i tu mamy wszystko jasno napisane na co ta kasa pójdzie. jak dla mnie- SUPER
Mega mega mega , fajnie pomyślane , wkońcu bedzie można trenować adeptowi kondycje..


*** jak szkółką bedzie kierował " władek " to jakie skille bedą tenowałi jego podopieczni?
Stefik a kiedy ta szkółka miałby wejść i czy obecne poziomy szkółki zostaną??
NO właśnie co z tymi poziomami co mamy, i czy jest sens przed wprowadzeniem dalej rozbudowywać szkółkę?
Przecież jest napisane że szkółka wejdzie do gry około w połowie sezonu. Pewnie że poziomy pozostają te co są obecnie i ceny za rozbudowę również nie będą zmienione.
Max. przewidywany poziom szkółki z projektu to 15, a więc do tego poziomu śmiało można budować Oczko

Co do "Władka" to mała gafa Język Ale napisałem już do Stefika, aby było tak jak przy trenerach, a więc będzie można wybrać jaką grupę treningu ma pan Władek trenować. Oczko
Jeszcze jedno pytanie, czy poziom skilla bedzie miał wpływ na długość treningu?

Co do Władka to może lepiej zostawić kompletną losowość na wszystkie skille ? Tak by czasami można by czekać nawet 40dni na jakiś skok
Nie jest to brane pod uwagę. Przynajmniej w projekcie. Długość treningu zależy od talent, lvl szkółki i trenera.

Co do Władka to wybór bym jednak zostawił, ze względu że Pan Władek ma już 4 dni straty Oczko
A te procentowe prawdopodobienstwo na juniora to na jakiś okres czasu się liczy? czy każdego dnia mając na przykład 11 poziom mam 51% szans ze przyjdzie ktos do szkolki? Uśmiech
Przecież w takim tempie nie wyrobimy z ich iloscia... co 2 dzień junior?

2 pytanie troszkę z innej strony... Czy wiek zawodników wpływa na czas jaki trenują?
czy zawodnik mający 12lat trenuje w takim samym tempie jak 16 latek czy szybciej? ;>
No i od razu czy poziom skilla ma wpływ na ilość czasu potrzebnego do skoku?
Czy zawodnik mając siłe-50 trenuje szybciej niz zawodnik (z tym samym talentem, wiekiem) który ma siłe-80? Uśmiech
W projekcie zakładałem, że będzie taki przycisk w grze typu "Sprawdź czy jest junior" i będzie można w niego kliknąć tylko raz w tygodniu Oczko

I tak jak wcześniej wspomniałem szybkość treningu w szkółce zależy tylko i wyłącznie od lvl, talentu i trenera.
To zrobim losowanie juniora raz w tyogdniu np w sobotę i git. Ukppku tak. an długoś ctrenignu ma wpływ talent, wiek oraz poziom danego skila.
(2012-04-12, 21:58:33)Stefik4 napisał(a): [ -> ]To zrobim losowanie juniora raz w tyogdniu np w sobotę i git. Ukppku tak. an długoś ctrenignu ma wpływ talent, wiek oraz poziom danego skila.

Masz na myśli że cotydzień bedzie jeden nowy junior gośćił w szkółce ? Jeżeli tak to git, a jeśli masz na myśli takie losowanie jak teraz codziennie sie odbywa to nawet o tym nie myśl Uśmiech

Popieram Specjala. Co to za problem że przy 15 poziomie szkółki będzie szansa że co drugi dzień przyjdzie nowy junior ?? Może się okazać że będzie to junior kompletne dno, a więc i tak się go zaraz wyrzuci, więc ja jestem za tym żeby losowano codziennie i szanse na przyjście byłby takie jak Stefik podał. Pozatym każda szkółka ma swoją "pojemność" więc będą przychodzili tylko do momentu jej zapełnienia, a później to już od nas zależy czy wolimy trzymać to co do tej pory przyszło czy może jednak pozbyć się najsłabszego ogniwa i czekać na perełkę.

Ja podważam jednak po raz kolejny (już wcześniej rozmawiałem o tym ze Stefikiem) problem długości czasu na oczekiwanie skoku. Obecnie w szkółce zawodnik przy pełnym dofinansowaniu i max talenice na przetrenowanie jednego skila potrzebuje ok. 7-8 dni treningowych, czy zmieniając ten czas na 17 dni czyli o 100 % nie strzelimy sobie w stopę ?? Może okazać się że to co wyjdzie ze szkółki to będzie totalne dno !! Proponuję zatem przemyśleć dokładnie bo całość zamysłu szkółki jest rewelacyjna i szkoda by było ją zepsuć przez takie niedopatrzenie. Moje pytanie brzmi czy ktoś kto tworzył ten projekt obliczał przypuszczalnie przy różnych założeniach z jakimi skilami zawodnik wyjdzie ze szkółki ??
Losowanie będzie z prawdopodobieństwem, że dostaniesz zgodnym z poziomem szkółki i nakładem jaki dajesz na nią Oczko

Np. Przy poziomie 3 i nakładzie tygodniowym 15 000 Twoja szansa wynosi 25+5 = 30%

Przy poziomie 9 i nakładzie 10 000 - 44+0 = 44%

Przy poziomie 15 i nakładzie 2000 = 60 + (-10) = 50%

Maksymalna szansa jest przy poziomie 15 i nakładzie 20 000 i wynosi wtedy 60 + 10 = 70%
Więc w ciągu miesiąca możesz dostać 3 juniorów Oczko ale czy ich weźmiesz i czy w ogóle będziesz miał miejsce dla niego to już zależy od Ciebie Oczko
Stron: 1 2 3 4 5