Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: Zwolnienie zawodnika
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Zwolnienie zawodnika czyli ułatwione pozbywanie sie zawodnika, ktorego druzyna uwaza za zbednego. Dotyczy to głownie nowych druzyn, szczegolnie teraz jak jest limit zawodnikow w zespole. Pisze choc wiem ze były juz podobne propozycje, ktore nie zostały zaakceptowane. Podejrzewam ze niektorzy gracze moga konczyc gre przez taki mały szczegoł ze nie moga sie pozbyc zawodnikow, ktorzy zalegaja w składzie. Wiem, kazdy miał takich ale moze nalezałoby ułatwic nowym graczom zycie i np zrobic:

*wystawienie zawodnika za 0 zl oznaczałoby ze jesli nikt go nie kupi to zostaje usuniety ze składu
*obnizenie kwoty zwolnienia do np: 20.000, po czym automatycznie taki zawodnik trafiałby na liste transferowa za 0 zł jako wolny zawodnik
*albo moze inaczej ktos to widzi...

w kazdym razie jak sie widzi na liscie transferowej jawny przekret to pada pytanie po co ? dlaczego ?
a po tym zwieksza sie liczba zbanowanych i w ligach jest wiecej botow przez co ci ktorzy graja zastanawiaja sie czy grac dalej...

takie moje luzne przemyslenia, dziekuje za uwage Język

speed_55

W innym wątku proponowałem coś takiego:

"Gracz zakładający konto po przydziale drużyny stwierdza że, np: około 1/4 zawodników to beztalencia nieprzydatne w drużynie. Utrzymywanie takich zawodników dla początkującego gracza jest kosztowne. Wystawianie na LT za 0 zł jest bezcelowe bo zainteresowanie też zerowe. Co w takim razie zrobić z takimi "pasożytami"? Utrzymywać przez dwa sezony?
Proponuję aby po np. 5-7 wystawieniach na LT za 0 zł można było usunąć zawodnika z klubu bez konsekwencji. Możliwe by to było tylko w pierwszym sezonie/części sezonu. Zapewne byłaby to jakaś ulga dla startującego gracza. "

Przeglądałem składy drużyn/zawodników nowo wygenerowanych. Stwierdzam że jest tam totalna dowolność. W niektórych składach mamy przewagę zawodników z talentem 4, 5 a w innych niemal same beztalencia nie nadające się do treningu.
ogólnie jakoś to do mnie nie przemawia

speed_55

Gdy ty zaczynałeś tę grę to były maksymalnie trzy ligi, lista transferowa krótka ale zasobna, dlatego do ciebie takie propozycje nie przemawiają. Może trochę argumentów tytułem uzasadnienia swojego "nie".

były trzy ligi ale na lt nie było tak różowo uwierz mi wszyscy zawodnicy przez pierwszy sezon byli na tym samym poziomie
jestem zdania ze usuwanie zawodnika powinno być płatne w zależności od ligi
i tak eliga 100tyś 1liga 90tyś itd
jak będzie to darmowe to stracimy trochę realizmu w grze

speed_55

Jesli stracimy trochę realizmu to jeszcze nie tragedia. A w związku że jest to tylko gra to można pofantazjować.
Dla początkującego gracza z marnym milionem zaliczki każdy "grosz" jest istotny. Wydawanie kasy na usunięcie miernot to własnie brak realizmu. Manager dostaje zawodników "z urzędu" i nie ma wpływu na ich jakość. Trafiając za bota np. do 5 ligi z całkowicie surowymi zawodnikami nie ma żadnych szans na nawiązanie walki. Po miesiącu on sam jest botem.
Moje zdanie jest taki, że osoba, która otrzymuje nowy zespół powinna sama decydować których z otrzymanych zawodników chce zostawić, a którym podziękować i miałaby na to powiedzmy te 7 dni w których nie może robić żadnych transferów. Wówczas ma czas na rozeznanie się co i jak w grze i wtedy zdecydować których zawodników się pozbyć (rzecz jasna za darmo). Oczywiście odgórnie powinno być określona minimalna liczba zawodników którzy muszą pozostać w klubie, myślę że min. 7-8 zawodników byłoby wystarczające. Nie pamiętam już ilu dokładnie się dostaje na początku ale pewnie coś koło 12-15 więc pozbycie się połowy zbędnych zawodników to już było by coś na start.

Sothis nie porównujmy czasów kiedy my zaczynaliśmy bo to były całkiem inne realia wszyscy mieliśmy podobnych zawodników więc jak wystawiłeś ziomka tylko o ciut lepszych skilach to od razu znikał z LT bo był na niego popyt. Popatrz sobie na to jakich zawodników się wówczas sprzedawało za marne grosze, a dziś są w czołówce gry (np. mój Walczak kupiony za 200k, a znalazł się w tym sezonie w 16 najlepszych seniorów). Teraz jak ktoś przychodzi i dostaje ekipę w 6 lidze to kto ma od niego kupić tych leszczy ?? Rywal z 6 ligi ?? Chyba tylko po to żeby udupić kogoś za zawyżony transfer.

Uważam że takie prawo wyboru powinien mieć każdy na początku gry nawet my jak zaczynaliśmy bo wtedy każdy decyduje sam co mu się przyda a co nie i nie jest zmuszany odgórnie do czegoś, zawsze mnie to we wszystkich managerach wkurzało że nie można wybrać kilku zawodników, a reszty się pozbyć, tym bardziej że długość kontraktu to 2 sezony i musisz się z nimi bujać, a tak naprawdę chcąc się liczyć musisz zainwestować w lepszych.
7 dni to za mało na decyzję. Nowi użytkownicy konta są zagubieni i to bardzo. Sam pamiętam problemy z którymi się spotkałem i tak naprawdę po siedmiu dniach niekoniecznie wiedziałem co dla mnie najlepsze. Ale racje masz że na starcie powinna być możliwość wywalenia zbędnych (zdaniem gracza) zawodników, Bo początkowe skile tych zawodników są naprawdę na żenującym poziome a dokupując nowych zawodników doprowadza do ich nadmiaru co niestety przekłada się na rozwój klubu.
moim zdaniem nowy gracz powinien dostac liste powiedzmy 20-30 zawodnikow ze skilem 45-53 i wybierac z nich powiedzmy 9-10 i z nimi dostawal by kontrakt na sezon

speed_55

Chcąc dokonać takiego wyboru początkujący gracz powinien mieć elementarną wiedzę czym się kierować aby wybrać najlepszych. Czas przeznaczony na ocenę zawodników powinien wynosić ok 14-21 dni.
Dobór zawodników na starcie to dla początkującego managera bonus/zachęta do gry.
Jak widać wszystko zmierza ku temu że będziemy osaczeni przez coraz większą liczbę nieaktywnych drużyn.
z pewnoscia zachecilo by to poczatkujacych menagerow do gry do tego zawsze mozna by napisac im taka mini sciage przed wyborem czym sie kierowac w doborze optymalnego skladu
a może by stworzyć kilku pomocników którzy wchodząc na konta nowych menagerów może dać kilka rad nowicjuszowi,tak jest na http://ppm.powerplaymanager.com/pl/ i powiem że jest to dobre bo też żeby nie stracić konta można wybrać osoby z powołanych pomocników do prowadzenia drużyny gdy menager ma dłuższy urlop lub brak netu,kompa itp.
Menager ustala z pomocnikiem robisz wszystko prócz np. transferów.

Pozdrawiam
O czym Wy tu w ogóle piszecie przepraszam bardzo? Z całym szacunkiem,ja zaczynałem w 6tej lidze i nikt nie musiał prowadzić mnie za rączkę! Nie narzekałem i nadal nie narzekam,gra jest super (wyjątek-szkółka juniorów) i NIE ROZUMIEM DLACZEGO nowym graczom ma być łatwiej,prościej i przyjemniej!!! Jakoś my (z jakimś tam stażem) daliśmy sobie radę z wszystkimi problemami, i to sami, nikt nam nie podpowiadał co i jak. Dlatego uważam że ten kto naprawdę CHCE GRAĆ to sobie poradzi! TAK JAK MY.
Marku, ale jest wielu graczy, którzy przez słabą orientację w grze odpuszczają granie, a warto inwestować w nowych, młodych graczy, którzy są przyszłością gry Uśmiech

AssAssin

Cytat:były trzy ligi ale na lt nie było tak różowo uwierz mi wszyscy zawodnicy przez pierwszy sezon byli na tym samym poziomie
jestem zdania ze usuwanie zawodnika powinno być płatne w zależności od ligi
i tak eliga 100tyś 1liga 90tyś itd
jak będzie to darmowe to stracimy trochę realizmu w grze

Kolego sothis
...pomyśl logicznie...ktora drużyna (prawdopodobnie od 4 ligi wzwyż)posiada zawodnika z początkowym poziomem umiejętności(czyli z początku gry),którego będzie chciała usunąć...tam już takich zawodników niema i nikt juz takich zawodników nie kupuję,w wyższych ligach każdy zawodnik już ma swoją wartość,więc jeśli miałby ktoś płacić za zwolnienie totalnego beztalencia to tylko początkujący gracze i nie tylko(gram od połowy marca i nadal mam 3 zawodników,którzy byli na liście po kilkanaście razy,dobrze że się sezon kończy,bo zniknął z mojego składu)...kolejny przykład,w którym początkującego gracza chciałoby się sprowadzić do parteru...zacznij myśleć jak pomóc młodszym graczom,a nie wbijać kolejny nóż w plecy...i jeśli chodzi o transfery kiedy to gra raczkowała to wystawieni zawodnicy z początkowego składu po niedługim czasie kosztowali po kilkaset tysięcy...teraz cały skład początkowy nie jest wart 100 tysięcy...
Stron: 1 2 3 4