Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: Kosmiczne ceny na LT
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Temat wysokich cen jest znany i wielokrotnie wałkowany jednakże chciałem go poruszyć (znowu) gdyż nie podoba mi się pewna tendencja która ostatnio się tworzy. Do rzeczy, przychód jest stały i nie ma żadnego rozwoju o jakąkolwiek infrastrukturę z której można pozyskać nowe dochody, stadion od pewnej ilości miejsc nie daje już dochodu zatem bardzo szybko osiągamy poziom maksymalny przychodów, a rozchody? tu sprawa ma się zupełnie inaczej. Na LT odnoszę wrażenie iż ceny z dnia na dzień rosną o 100% niczym spekulacja na giełdzie. Oczywiście zawodnicy z Elity pewnie też to zauważają jednakże Ci z dołu stawki mają o niebo gorzej. Nie mając poziomu szkółki na 15 nie mają dochodów z koksów juniorów (ze starej szkółki jeszcze czasem) a przy nowej szkółce nie sprzedam nikogo nikomu bo kto kupi 16latka ze średnią 50? no może złotówkę na nim zarobię - super, a wydam - lekko licząc 400 tysięcy na sezon - coś tu chyba nie gra! dziś nie kupię już nikogo sensownego nawet ok 65 śr poniżej miliona, po prostu się nie da. Skąd na to brać kasę, cały sezon odkładania żeby kupić jednego zawodnika? A będzie jeszcze gorzej jak koksy-juniorzy się skończą to zostaną sami juniorzy śr50 i wtedy niebotyczne kwoty osiągną seniorzy. Poddaję temat dyskusji może wyniknie z niej jakieś rozwiązanie; może maksymalne ceny zawodników, może zwiększenie dochodów, może ktoś na coś wpadnie, ja mam pustkę
faktem jest że ceny rosną i będą rosły jeżeli czegoś nie zrobimy i to szybko
a szkółka też coś słabo wyszła (ale to w innym poście) lekko licząc 400tysięcy żeby zarobić 5tysięcy - słabo to opłacalne
wiem że się rozpisałem jednak mam nadzieję że ktoś będzie na tyle wytrwały to przeczytać i podjąć ten wrażliwy temat i wspólnymi siłami znajdziemy jakieś rozwiązanie.

speed_55

(2013-05-05, 21:40:29)Jack21 napisał(a): [ -> ]dziś nie kupię już nikogo sensownego nawet ok 65 śr poniżej miliona, po prostu się nie da. Skąd na to brać kasę, cały sezon odkładania żeby kupić jednego zawodnika?

Niemal od początku istnienia gry nie kojarzę aby zawodnika ze średnia 65 można było kupić z kwote poniżej miliona. Chyba że chodzi o dziadka ok 33 lat.
sam mam takiego za 500 z przed 2 sezonów bodajże
wtedy 22 lata

anonim-04

a u mnie trenowac w szkółce sie nie opłaca bo szkółka na poziomie zerowym kupic tak samo ciezko w nizszych ligach to juz w ogóle jest ciężko

Vinyll

Uważam ,że Jack ma rację dla kogoś z niższej ligi kupienie zawodnika ze skilem śr. powyżej 70 i w miarę młodego to nierealna sprawa i to niestety tylko dlatego że osoby , które zaczęły wcześniej miały szanse szybko się dorobić spekulacje z listą zawodników wolnych i kupowanie przez 1 osobę 20 lub więcej z tej listy oraz juniorzy ze starej szkółki. Broń boże nie mam pretensji do tych co mają kasę i wcześniej zaczęli grać , ale jak nie zrobimy czegoś z listą transferową to będzie chyba kłopot z chęcią do gry coraz większej ilości osób . Lubię jak muszę włożyć sporo pracy by się piąć w górę , ale dobrze jak jest nadzieja.
Pozdrawiam
Vinyll

Asteck666

Nadzieja jest, potrzeba tylko czasu (sporo) aby juniorzy ze starej szkółki przestali byc juniorami...
Asteck tu już nawet nie chodzi o juniorów ze starej szkółki a o ogólną tendencję wzrostu cen, ceny rosną narzucane przez nas samych i nikt w żaden sposób nie może tego kontrolować, ostatnio Stefik musiał poprawiać maksymalny pułap w wyszukiwarce z 10mln na 100mln co już daje do myślenia. Ceny rosną niestety nie ma dobrego rozwiązania na to, takiego aby nikt nie był poszkodowany czy nie czuł się ograniczany, tylko może warto pomyśleć o jakiejś innej formie dochodów bo jak już wspomniałem dochody stoją stadion powyżej 10tys już nie przynosi zysków bo tak jest ustawione a pomijając handel juniorami ze szkółki dochody to tylko mecze! nic więcej!. Czyli przy stale i bardzo szybko rosnących cenach pozostaje mi 5 sezonów oczekiwania i zbierania kasy żeby kogoś kupić? Chyba nie tędy droga...
Chyba jedyna szansa to właśnie tak jak mówi Asteck jak juniorzy ze starej szkółki przestaną być juniorami...
tylko że wtedy będą seniorami a ceny dalej będą rosły! nie w tym problem, jeśli by się skupić na tych juniorach ze starej szkółki to wg was problem zniknie, ale jak przejdą na emeryturę czyli za 10-12 sezonów na oko 4 lata a tu trzeba działać teraz a nie czekać bezczynnie aż błąd w postaci starych juniorów zniknie sam

sprinter

Przecież tych "starych" juniorów raczej na LT nie uświadczysz gdyż większość graczy posiadających takie rodzynki trenuje ich na maksa aby w przyszłości jako senior był liderem zespołu. Problemu należy szukać gdzie indziej i ja upatruje go na samym starcie.
Nowo powstałe drużyny mają generowanych beznadziejnych zawodników. Za zwyczaj ok. 2/3 zawodników kwalifikuje się do wywalenia. Mimo że jest mozliwość w pierwszym miesiacu gry zwolnic takich zawodników bez konsekwencji, wiekszośc wystawia na LT, bo a nuż wpadnie jakaś gotówka.
LT liczy ok 40 stron z czego połowę zajmują zawodnicy z talentem 1-3 ktorymi zainteresowanie jest nikłe. Zawodnicy z tal. 5 którymi jest największe zainteresowanie to 1/4 LT.
Te proporcje należałoby zmienić. Ewidentny chłam na LT należy ograniczyć na rzecz zawodników bardziej przyszłościowych i przydatnych w grze.
Temat trafiony w 100%. Na Hattricku jak jeszcze gralem byl podobny problem, ceny zawodnikow na LT caly czas rosly a dochod stal w miejscu. Tworcy gry poradzili sobie w ten sposob ze zwiekszyli wplywy od sponsorow i ceny biletow na mecze podniesli.

Bo wtej chwili to zbieranie na fajnego grajka to kilka sezonow, przez to coraz wiecej ludzi zacznie odchodzic. juz widac jak jeszcze rok temu bylo 1k, teraz kolo 800 jest. a im mniej graczy to ceny na LT beda wyzsze.
dokładnie jeśli byłoby więcej osób większe ruchy dobrych riderów na LT to wtedy może ceny by spadały, jak na razie to przybywa riderów ale tylko tych słabych co są na starcie i tu chyba też jest problem ;/
Myślę że podniesienie wpłat od sponsorów nic nie da bo wtedy Ci co mają dużo kasy będą mieli jeszcze więcej.

Może dobrze by było by nowi gracze dostawali na starcie samych juniorów?
(2013-05-08, 14:41:28)kamykov napisał(a): [ -> ]Myślę że podniesienie wpłat od sponsorów nic nie da bo wtedy Ci co mają dużo kasy będą mieli jeszcze więcej.

Dokładnie tak jak mówisz, to nic nie da, tu trzeba zadziałać tak aby to bardziej wpłynęło pomocnie na dół stawki

(2013-05-08, 14:41:28)kamykov napisał(a): [ -> ]Może dobrze by było by nowi gracze dostawali na starcie samych juniorów?

Jest to jakieś rozwiązanie ale to nadal nie zatrzyma wzrostu cen moim zdaniem
Trzeba będzie raczej przeczekać ten booom starej szkółki i zacząć szkolić młodzież, bo raczej wątpię by ktoś znalazł sposób na tę bolączkę
Stron: 1 2 3 4