Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: Puchar bez odpadania drużyn
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Jakoś nie dawno na Shoutbox przeczytałem, że trzeba coś zrobić bo ubywa drużyn. Już kiedyś przedstawiłem dobre rozwiązanie, które mogłoby chociaż w części temu zapobiec. Pomimo dużej ilości pozytywnych komentarzy zostało odrzucone.
Najprościej chodzi oto aby podzielić puchar na 3 części po 256 drużyn i każda z 768 drużyn jechała by taką samą ilość meczy, po prostu po przegraniu dwumeczu nie kończyła by rywalizacji tylko rozgrywała by mecze o kolejne miejsca.

Link do zarchiwizowanego tematu: http://www.speedway-world.pl/forum/showt...p?tid=3682
ru3k,
obejrzyj forum w Ligach 4 i 3. Trwają właśnie mistrzostwa tych lig, gdzie każda z drużyn jedzie tę samą ilość meczy. Nikt nie odpada, walczy jedynie o inne miejsce. Nowością od tego sezonu są nagrody w postaci VIP'a. Rywalizacja pośród drużyn z tego samego poziomu daje element szansy na zdrową rywalizację. Nawet gdy przegrasz mecz lub dwa, nadal zostajesz w mistrzostwach i walczysz dalej.
Jeżeli te rozgrywki wystarczą to ok. Ale myślę, że jakby trochę zmodyfikować obecny puchar to o wiele urozmaiciłoby grę. Nie wiem, czy to dużo roboty, ale tylko ustawić żeby drużyny jechały dalej, a nie odpadały.
Zobacz jak to przebiega, żadna drużyna nie odpada. Każda jedzie tyle samo meczy. Tyle samo walcząc o 1 miejsce jak i o 31. Widzę, ze obecnie jeździsz w 4 lidze, jest połowa sezonu. Pod sam koniec zaczną się zapisy. Osobno dla ligi 4, osobno dla 3. W zależności od tego, w której będziesz zapisz się i wystartujesz w takim turnieju. Więcej wiadomości w poszczególnych wątkach na forum i w zakładce Inne-Turnieje.
No dobrze, bardzo fajna formuła, i właśnie o takie coś tylko bez podziału na grupy dobrze byłoby wprowadzić do aktualnego pucharu gry.
No właśnie te mistrzostwa nie bardzo mi pasują, bo nie chce mi się pilnować zaproszeń na sparingi, ale ogólnie idea tego turnieju jest bardzo dobra.
Myślę że nie wszyscy są tak zaangażowani w grę aby wchodzić na forum i uczestniczyć w towarzyskich rozgrywkach i właśnie o ich zatrzymanie w grze chodzi.

Zwolen

a może warto by pomyśleć o nagrodach pieniężnych, nie mówię np o samej top 3 ale np czołowa 10 żeby coś dostawała, wtedy ludzie serio traktowaliby te mistrzostwa, bo mimo wszystko no ten vip to tak sobie, mało osiągalny bo tylko 3 osoby, a kasa się każdemu przyda.
Jest jeszcze 9 kolejek do końca sezonu. Możesz zawsze zmienić zdanie i zapisać się. Jest w SW grupa ludzi, którym nie wystarcza czekanie tylko i wyłącznie na ligę. Poza tymi turniejami są parowe mistrzostwa, Liga Miast, Juniorów i wiele podobnych. Widać brakuje graczom czegoś i szukamy, poprawiając błędy i udoskonalamy niedoskonałości. Chcemy czegoś więcej niż niedzieli spędzonej przy SW. W Pucharze Gry zwykle nasze występy kończą się na początkowych rundach, stąd wiele oddolnych inicjatyw, pasjonatów, którym leży na sercu dobro tej gry. Co do pilnowania terminów, to nie wielki problem, jeździ się w sumie sparingi, daty spotkań w turnieju są ustalone i można zaplanować spotkania na całą rundę. Wierz mi, że więcej zachodu wymaga organizacja i "panowanie" nad turniejem przez organizatorów Uśmiech
Zawsze zapraszam w imieniu kolegów "prowadzących" inne rodzaje rozgrywek. Więcej informacji znajdziesz w zakładce: INNE-TURNIEJE.

(2014-05-27, 21:17:59)Zwolen napisał(a): [ -> ]a może warto by pomyśleć o nagrodach pieniężnych, nie mówię np o samej top 3 ale np czołowa 10 żeby coś dostawała, wtedy ludzie serio traktowaliby te mistrzostwa, bo mimo wszystko no ten vip to tak sobie, mało osiągalny bo tylko 3 osoby, a kasa się każdemu przyda.

Zwolen, pomysł jest dobry. Wstępnie takie były propozycje: kasa, darmowy motor, darmowa naprawa motocykli itp. Po negocjacjach z Adminem, turnieje (drużynowy i parowy dla lig 3, 4 i 5) uzyskały za zwycięstwo VIP'a. To początek. Niewykluczone, że z czasem będzie się zwiększał wachlarz nagród, co z pewnością wpłynie na zainteresowanie nimi. Będziemy mieli to na uwadze. Zachęcam także do dyskusji nad ewentualnymi modyfikacjami w turniejach, aby były one dla nas wszystkich jak najbardziej atrakcyjne.
Zwolen, a kto niby miałby sponsorować te nagrody?
Organizatorzy i tak dają z siebie dużo, by stworzyć turniej. Mają jeszcze płacić za to, że uatrakcyjniają menedżera? Przecież udział w turnieju nie jest obowiązkowy, jak nagrody nie odpowiadają można nie brać udziału. Wydaje mi się, że większość startuje nie dla nagród, tylko dla dodatkowej zabawy.
Wojtas,
chodzi tutaj o kasę wirtualną Uśmiech a to pozostaje wyłącznie w gestii GŁÓWNEGO ADMINA.

Dzięki też w imieniu wszystkich adminów za docenienie naszych starań Uśmiech

Gracze (bo są tutaj Panie i Panowie) zapraszamy do przedstawiania pomysłów i propozycji, które mogę zmienić i uatrakcyjnić prowadzone przez graczy turnieje, oczywiście granicach rozsądku. Dobre pomysły mają szansę na wprowadzenie, ważne aby miały poparcie w graczach, czyli w nas. Stefik nie wnika w nasze formuły przeprowadzania turniejów, więc oddolne inicjatywy są mile widziane. Także gdy ktoś ma pomysł na inne formy rywalizacji, też może spróbować swoich sił.
Kiedyś uczestniczyłem w Lidze Miast i nie bardzo mi to odpowiadały rozgrywki na podstawie meczów towarzyskich.No i nie bardzo można zaplanować całą rundę, bo mogę tylko tydzień do przodu wysłać zaproszenie. Wiem ile zachodu jest z organizacją turnieju, bo sam organizuję turniej, i bardzo dobrze, że go organizujecie. Ale tak jak zwrócił na to uwagę Zwolen, że jak ktoś straci szanse na uzyskanie nagród to już go tak nie wciąga w ten turniej, a jakby zmodyfikować puchar i do tego uwzględnić miejsce w pucharze w sponsoringu, to bardzo by go uatrakcyjniło i wciągnęło by graczy i myślę, że dla niektórych byłby ciekawszy od ligi.
W pucharze gry można się porównywać w stosunku do drużyn z różnych lig, a sądzę, że gracze dalej chcieli by porównywać swoje zespoły w ramach tego samego poziomu rozgrywek i braliby udział w mistrzostwach lig.
ru3k,
trafiłeś w sedno problemu. Choć w tej chwili nie przytoczę Ci nr wątku ale nawet jakoś niedawno wpadł mi w oko temat zmian w sponsoringu gry, wprowadzenia dodatkowych opcji, wymagań itp. rzeczy. Oszem, są to zmiany chyba potrzebne, choć systemowe. Coraz więcej osób o tym pisze i jest zgodne aby taki kierunek zmian nadać grze. Zachęcam stąd aby częściej śledzić to co się dzieje na forum, zachęcam do wypowiadania się. Tylko "burza mózgów" i przypominanie o zmianach, nie zniechęcanie się gdy temat upada, doprowadzi do tego, że będzie się nam grało przyjemniej. Tak tylko jest szansa aby wpływać na zmiany systemowe w grze. Natomiast w turniejach organizowanych przez graczy możemy korygować system rozgrywek aby gracze byli zainteresowani rywalizacją Uśmiech
(2014-05-27, 21:38:38)telkosr napisał(a): [ -> ]Wojtas,
chodzi tutaj o kasę wirtualną Uśmiech a to pozostaje wyłącznie w gestii GŁÓWNEGO ADMINA.
Zwolen, w takim razie przepraszam, źle zrozumiałem propozycję.

Zwolen

Wojtas, spoko Język
Ogólnie fajnie gdyby to wyglądało to np. tak:
1 miejsce: 5.000.000 i VIP na 4 tygodnie
2 miejsce: 4.000.000 i VIP na 3 tygodnie
3 miejsce: 3.000.000 i VIP na 2 tygodnie
4 miejsce: 2.000.000 i VIP na 1 tydzień
5 miejsce: 2.000.000 i VIP na 1 tydzień
6 miejsce: 1.500.000
7 miejsce: 1.500.000
8 miejsce: 1.500.000
9 miejsce: 1.000.000
10 miejsce: 1.000.000
11 miejsce: 900.000
12 miejsce: 800.000
13 miejsce: 700.000
14 miejsce: 600.000
15 miejsce: 500.000
16 miejsce: 400.000

Wtedy połowa zawodników jechała by o coś, Oczywiście wszyscy zarobić (32 graczy) nie mogą bo byłoby to bezsensu, Ale taki układ moim zdaniem byłby super, widac by było duze zaangażowanie, nawet o miejsce 12 a 13 bo 100.000 to droga nie chodzi, a dodatkowy dochód zawsze sie przyda. A takie turnieju moim zdaniem miałyby większe zainteresowanie niż Puchar gry, gdzie ja , taki szary zawodnik po prostu nie istnieje.
W towarzyskim turnieju takie nagrody? Według mnie 100 razy zawyżone, bo nikt nie chciałby jechać w 2 lidze skoro taką kasę może zebrać w 3 lidze. Jeżeli chodzi Ci o mistrzostwa lig.

A jeżeli chodzi o puchar, który proponuję to możliwości ujęcia go w sponsoringu jest wiele, ale najważniejsze i myślę, że trzeba to gdzieś napisać na stronie z propozycjami, że jeżeli ktoś wymyśla nowe źródło przychodów, to musi podać nowy sposób ich wydatkowania lub z czego zmniejszyć przychody, tak żeby mniej więcej się bilansowało.

To np. można robić tak, że zabrać po 20% z premii za miejsce w lidze i przeznaczyć to na nagrody w pucharze np. porównując do miejsca w rankingu i otrzymując maksymalną premię za miejsce w pucharze według wzoruSmutnyliga, w której jeździ drużyna)*10 ; dla ekstraligi trzeba było by inaczej to zrobić np. za awans o 2 miejsca( bo według wzoru wychodzi, że za utrzymanie pozycji) .

Np. Jeżeli mam 310 miejsce w rankingu i jeżdżę w 4 lidze, a w pucharze zajmę miejsce wyżej niż 270 to dostaję 20% z premii jakie dostałbym aktualnie za zwycięstwo w lidze, czyli jak w moim przypadku 60 000 zł (300 000 zł *0.2) i za każde miejsce niżej dostawałbym o 1% mniej, czyli najmniej dostałbym 600 zł za 370 miejsce.

To jest jeden z prostszych systemów ujęcia pucharu w sponsoringu. Jeżeli trzeba mogę stworzyć inny system.
Dokładnie tak jak piszesz ru3k. Zobaczcie, sponsor płaci np. 800tys. za zajęcie 1 miejsca, więc nasze propozycje nie mogą być chyba porównywalne z tym, bo coś takiego nie przejdzie. Najważniejszy turniej drużynowy w grze to Puchar Gry, poza splendorem nie ma tam żadnych nagród, być może powinny pojawić się, choć wiadomo, że pula zostanie zgarnięta najprawdopodobniej przez ekstraligowca. Póki co wynegocjowaliśmy po raz pierwszy takie a nie inne nagrody. Mam nadzieję, że z czasem będzie tego więcej. Może nie dla wszystkich 24 lub 32 graczy ale na pewno przydałoby się coś więcej niż 3 VIPy.
Powiedzcie lepiej jak wg Was sprawdza się formuła turniejów drużynowych. A może powinny nastąpić jakieś zmiany. Na początek nawet przegrane mecze nie dyskwalifikują nikogo i walczy się do końca.
Stron: 1 2 3