Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: SW Bez nieaktywnych drużyn
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Postuluję likwidację pustych drużyn i zastąpienie ich np. botami o zróżnicowanej sile aby zwiększyć poziom rywalizacji i zlikwidować zabójcze dla gry osamotnienie grającego oraz przywrócić sprawiedliwość której brak gdy nagle jakaś drużyna wypada i inne zespoły maja łatwe punkty.
Popieram chęć walki z osamotnieniem szczególnie w 6 lidze,
gdzie w swoim pierwszym sezonie większość meczy ligowych jeździłem sam ze sobą co było trochę demotywujące i nie dziwię się, że wielu użytkowników rezygnuje z tego powodu, że nie ma tam po prostu z kim grać.

A może jeszcze lepszym rozwiązaniem niż boty byłaby opcja ustawienia składu niewygasającego, który wstawiałby się sam w przypadku niewystawienia przez użytkownika składu na mecz. Czyli wszystko tak jak jest teraz z tym że
dochodzi zakładka skład permanentny/ automatyczny (czy jakoś inaczej to nazwać) który ustawia się raz i jest on w zanadrzu zawsze na wypadek nieobecności gracza. Taki skład mógłby być edytowalny. W trakcie sezonu aktywni użytkownicy i tak by z takim składem użytkowników nieaktywnych wygrywali, bo kupowaliby lepszych zawodników a nie czuliby się osamotnieni. Zniknęłyby kary za niewystawienie składu co w innym temacie postuluje użytkownik Yo1. Także sprawiedliwość by się radykalnie zbliżyła do normy- zniknęłyby łatwe punkty.
No i te oczobitne wyniki 75:0 by poznikały z zestawień wyników Uśmiech
Po zakończeniu sezonu jeśli użytkownik by nie wrócił taką drużynę możnabyłoby zlikwidować
Można by i tak. W tym przypadku powstaje, jednak kwestia: co zrobić z drużynami, które wyprzedały wcześniej swój skład? Poza tym, w mojej intencji, jest aby boty, czy cokolwiek innego, powstałego w ich miejsce, nie były chłopcami do bicia, bo to niewiele by zmieniało. Ich siła powinna być zbliżona do siły drużyny, którą zastąpiły, po to aby nie zmieniał się stopień trudności w porównaniu z tymi (jak jest obecnie) pechowcami, którzy musieli grać z tymi drużynami gdy jeszcze były aktywne.
Nie wiem czy obraliście dobry tok myślenia 6 liga jest bo musi być waszym zadaniem jest jak najszybciej z tej 6 ligi uciec poprzez awans do 5 L , jednym słowem będąc tu przez ten sezon należy bardziej to traktować jako okres przejściowy , służący budowaniu składu i zapoznania się z zasadami gry. Macie możliwość rozgrywania meczy sparingowych , towarzyskich , czwórmecze i zawody indywidualne i sami widzicie że potyczka z kim kolwiek z wyższej klasy rozgrywkowej kończy się sromotnym laniem. Teraz wprowadzając boty tak jak piszecie okaże się dla nowych graczy zabójstwem bo może się okazać brakiem awansu i banicją w 6 lidze dłużej jak 1sezon . Też to kiedyś przechodziłem i myślałem jak wy ale z czasem to myślenie będzie inne . Teraz koledzy skupcie się na tym aby oszczędzać pieniążki i budować skład nie na ten sezon ale z mysłą o składzie minimum jeden sezon do przodu . Administracja uczyniła wiele aby pomóc nowym graczom teraz macie możliwość skorzystania z pomocy - Mentora którzy wyrazili chęć właśnie pomocy takim graczom jak wy czyli nowym aby pomóc im poznać tajniki i zasady gry i polecam jak najbardziej aby z tego kożystać.
Polecam zastanowić się nad strategią gry i obraniu właściwego kierunku budowy składu. Jazda w meczu ligowym z BOTAMI też ma swoje plusy ale jakie to nie napisze nie dlatego że nie chce tego napisać ale dlatego abyście pomyśleli sami jakie mogą być tego +
(2015-03-05, 12:33:30)tofik napisał(a): [ -> ]Nie wiem czy obraliście dobry tok myślenia 6 liga jest bo musi być waszym zadaniem jest jak najszybciej z tej 6 ligi  uciec  poprzez awans do 5 L , jednym słowem będąc tu przez ten sezon należy bardziej to traktować jako okres przejściowy , służący budowaniu  składu i zapoznania się z zasadami gry. Macie możliwość rozgrywania meczy sparingowych , towarzyskich , czwórmecze i zawody indywidualne i sami widzicie że potyczka z kim kolwiek   z wyższej  klasy rozgrywkowej kończy się sromotnym  laniem. Teraz wprowadzając boty  tak jak piszecie okaże się dla nowych graczy zabójstwem bo może się okazać brakiem awansu i banicją w 6 lidze dłużej jak 1sezon . Też to kiedyś przechodziłem i myślałem jak wy ale z czasem to myślenie będzie inne . Teraz koledzy skupcie się na tym aby oszczędzać pieniążki i budować skład nie na ten sezon ale z mysłą o składzie minimum jeden sezon do przodu . Administracja uczyniła wiele aby pomóc nowym graczom teraz macie możliwość skorzystania z pomocy - Mentora którzy  wyrazili chęć właśnie pomocy  takim graczom jak wy czyli nowym aby pomóc im poznać tajniki  i zasady gry i polecam jak najbardziej aby z tego kożystać.
Polecam zastanowić się nad strategią gry i obraniu właściwego kierunku budowy składu. Jazda w meczu ligowym z BOTAMI też ma swoje plusy ale jakie to nie napisze nie dlatego że nie chce tego napisać ale dlatego abyście pomyśleli sami  jakie mogą być tego +

Nawet jeśli zamysłem autora/autorów Gry jest to, aby ostatnia liga była miejscem, z którego zadaniem gracza jest, jak najszybciej uciec, to przecież nie znaczy to wcale, że zamysł taki służy Grze… i samemu Gry właścicielowi, a już osobliwie, na pewno, nie samym graczom. Świadczą o tym: liczne opinie samych, rezygnujących z SW grających, jak i sam licznik grających, ostro pikujący, jak przecież wyraźnie widać w dół, do poziomu, obecnie wyrażanego liczbą 627! Czynnikiem wpływającym niewątpliwie dodatnio na atrakcyjność każdej gry, wśród oczywiście wielu innych, są EMOCJE, a cóż zapewnia emocje lepiej, niż wyrównana, sprawiedliwa rywalizacja? Sądzenie, iż serwowanie nowym graczom z uśmiechem, na dzień dobry, długotrwałej emocjonalnej głodówki, w postaci masochistycznego wstrzymania się od oczekiwania wszelkich emocji, może i jest trafne dla garstki zdeterminowanych „fanatyków”, ale tylko dla nich… Jeśli Gra ma się wyłgać od niechybnego smutnego końca, musi połączyć sporą dawkę liberalizmu i komercji w sensie prostoty i ułatwień opisanych np. w gazetce „Nasz Pogodny Czas” nr 90, z ekskluzywną, dużej wagi wartością i znaczeniem: cierpliwości, inteligencji, treningu, taktyki i strategii oraz systematyczności, lecz te ostatnie czynniki mają mieć wielkie znaczenie, tylko dla walczących z pełnym zaangażowaniem, zacięciem i sumiennością, o najwyższe cele! Gra Speedway World, jeśli naprawdę chce przeżyć, nie może, tak jak to jest dzisiaj, zamiast tego, premiować zasiedzenia! Każdy z inteligentnych nowych graczy, gdy tylko orientuje się, że tutaj premiują zasiedzenie, daje drapaka, bo nikt, nie ma czasu, ani zamiaru, czekać na prawdziwe emocje, 14 sezonów nie mając przecież dodatkowo gwarancji, że po tym czasie, Gra będzie, co przy obecnym trendzie jest wielce nieprawdopodobne, nadal istnieć…
żle mnie zrozumiałeś że zamysłem twórców gry jest to aby ostatmia liga (6) to była liga przejściowa jest to to uwarunkowane ilością graczy . Czym mniej graczy tym wiecej wolnych miejsc w ligach. Gdyby było więcej graczy tym sposobem 6 ligi były by pełne a ten sam problem uderzał by wtedy w 7 ligi . itd itp. bo by takowe wtedy musiały powstać . Ja traktuje te 6 lige jako przejsciową
(2015-03-05, 16:37:39)tofik napisał(a): [ -> ]żle mnie zrozumiałeś że zamysłem twórców gry jest to aby ostatmia liga (6) to była liga przejściowa jest to  to uwarunkowane  ilością graczy . Czym mniej graczy tym wiecej wolnych miejsc  w ligach.  Gdyby było więcej graczy tym sposobem 6 ligi były by pełne a  ten sam problem uderzał by wtedy  w 7 ligi . itd itp. bo by takowe wtedy musiały powstać . Ja  traktuje te 6 lige jako przejsciową

Boty w formie ostatnio szerzej opisywanej, załatwiają ten problem w każdej lidze… Uśmiech Dlatego proszę o poparcie.
Zauważ że każda nowa grupa w 6 lidze jest tak budowana aby był komplet graczy ale nikt nie może zagwarantować że po miesiącu gry dalej będzie komplet
to już było aby był skład wystawiany z automatu i było jeszcze gorzej jak teraz
Po co bot ma jechać mecz między sobą do czego to ma służyć
(2015-03-05, 16:43:05)tofik napisał(a): [ -> ]Zauważ że każda nowa grupa w 6 lidze jest tak budowana aby był komplet graczy ale nikt nie może zagwarantować że po miesiącu gry dalej będzie komplet

Zapoznaj się proszę spokojnie i dokładnie z gazetką „Nasz Pogodny Czas” nr 90. Tam jest naszkicowane całościowe ujęcie zagadnienia, które tutaj z konieczności, aby nie rozbudowywać postulatu więcej, jak jednym wątkiem, wyrażone jest tylko częściowo w postaci kwestii konieczności wprowadzenia botów.
Przy weryfikacji konta administrator wrzuca nowego gracza do takiej grupy ligowej aby ten mógł rywalizować z graczami aktywnymi i zarejestrowanych w podobnym czasie bo co ci to da jak trafisz do grupy gdzie zaczniesz z 0 dorobkiem punktowym a inni gracze z tej grupy będą mieli np po 15 pkt . A i tak po miesiącu gry z kompletnej grupy aktywnych pozostaje kilku graczy więc to nie zmieni nic .
Nie czytałem więc nie wiem  - ale jeśli jest tam ciekawa propozycja , godna uwagi , i tym bardziej umożliwiająca w jakiś sposób rozwiązania problem to   powinna się  znależść tu na forum .
Właśnie tu na forum składamy konkretne propozycje i rozwiązania a nie w gazetkach bo gazetki nie każdy czyta
(2015-03-05, 16:44:42)tofik napisał(a): [ -> ]to już było aby był skład wystawiany z automatu i było jeszcze gorzej jak teraz
Po co bot ma jechać mecz między sobą do czego to ma służyć

Gdy boty emitują, nieaktywne już drużyny, ale w taki sposób, że wcale nie wiemy, iż to są boty, czyli oprócz starej nazwy drużyny i nicku, też np. posiadają w zakresie 80 – 100% siłę, drużyny zastępowanej, czy też siłę wybraną losowo, a w przypadkach gdzie drużyny wcześniej nie było, siłę dostosowaną, do poziomu danej ligi; dodatkowo siłę wzrastającą zgodnie z powiedzmy 80 - 100% efektywnością zwykłego prawa treningu, mamy prawdziwe emocje. Czytaj: zapał, walkę, zaangażowanie i zainteresowanie…
(2015-03-05, 16:49:37)tofik napisał(a): [ -> ]Przy weryfikacji konta  administrator wrzuca nowego gracza do takiej grupy ligowej aby ten mógł rywalizować z graczami aktywnymi i zarejestrowanych w podobnym czasie bo co ci to da jak trafisz do grupy gdzie zaczniesz z 0 dorobkiem punktowym a  inni gracze z tej grupy będą mieli np po 15 pkt . A i tak po miesiącu gry z kompletnej grupy aktywnych   pozostaje  kilku graczy więc to nie zmieni nic .

Emocje zmienią wiele i zniwelują ewentualny fakt dołączenia do ligi w połowie sezonu bo będzie sprawiedliwa walka...
Nie zgadzam się w wielu kwestiach z autorem tego co tam zostało napisane . Mało tego jest tam zrobiona woda z mózgu właśnie nowym graczom , co wywnioskowałem z komentarzy
Stron: 1 2 3