Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: Obniżenie skilla GM_Arek
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
tomasz zgadza się. Ale i tak jesteś z tym treningiem w plecy i tak. A nie możemy po prostu zabrać ludziom tego co wypracowali (naddatki).
Ale dlatego też zablokowaliśmy w tym sezonie obozwe nadaddatki na skillach 100. A to że ktoś trenuje po wbiciu na 100 by uchronić się w razie spadku jest ok. Tyle że jesli ma tyle naddatków i skill =100 znaczy się, że jest w dość zaawansowanym wieku i te skille zaczną spadać.
Propozycje te to metoda małych kroków, bez hardcorowej rewolucji
wniosek- efekty będą za kilka sezonów, pomijając beret jaki zaliczą dzisiejsi 26 27 28 latkowie bez dni naddatku treningu, nigdy dystansu do tych niby dziadków 30 31 32 lata nie nadrobią
Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu. Wiem że w ciągu sezonu nie będzie to widać. Ale chciałbym aby za kilka sezonów zespół z np.5 ligi wygrał puchar. Wtedy okarze się że kroki były słuszne
A od nowego sezonu nadal będzie można trenować przy max skillu by był naddatek czy tą możliwość się zablokuje?
Petecki, tylko że dziadki 31 letnie będą miały 4 spadki na sezon (i więcej). I zgadza się, efekty dopiero nadejdą. Ja mam za zadanie naprawić tę grę, a nie całkowicie wywrócić ja do góry nogami z dnia na dzień Oczko
tomasz, może wygra - zmienią się zasady najprawdopodobniej. Tomasz nie będzie na to blokady. To wasze prawo do reagowania. Zablokowane nadal zostaną naddatki z obozu
Taka obniżka uderzy w tych którzy mają młodych zawodników, którzy dopiero co dobili do setek w poszczególnych skilach, s którym z dnia na dzień odebrano możliwość nabycia naddatku. Liczyłem, że kiedyś wreszcie dojdziemy do tego, że junior, czy młody senior ma szansę powalczyć z dziadkami, a ta zmiana to tylko oddali.
z tym pomyslem akurat sie nie zgadzam, z jakiej racji zabierac skille zawodnikom skoro tak dlugo trzeba bylo na nie pracowac;
3 skille w dol z kazdej umiejetnosci to 15 , przy dobrym wietrze przy talencie 5 srednio niech skacze 2.5 co powiedzmy srednio 28 dni to jest 168 dni, czyli 34 tygodnie , czyli co dwa sezony trenigow w bloto
jezeli chcecie zmniejszyc liczbe zawodnikow 5*100 to moze wolniejsze skoki skillow zrobcie, choc i tak uwazam ze sa wolne ( skok o cala jedna srenia to okolo 11 tygodni)
chcecie spowolnic skoki skillow, zmniejszyc srednia juniorom przychodzacym do szkolki, co mi z takich 15-latkow co maja srednia 40-42, w ciagu sezonu ile zrobi na plus 2,3 z obozem to w wieku 27 lat ile bedzie mial 5* 80??? i juz zacznie spadac mu skill bo to "dziad"

ale to tylko moja opinia, a wiadomo opini jest tyle ilu nas tutaj
(2016-12-22, 21:04:13)tomasz napisał(a): [ -> ]Reasumując mam zawodnika który ma 3x100 99 i 89, trenuje by miał 5x100 tak jak wszyscy i jest inny zawodnik który ma 5x100 i robi naddatki. Zostanie pyknięte -3 i ja jestem ok 28 dni w plecy z terningiem , drugi zawodnik jeden dzień i dalej ma 5×100 i 26 dni naddatku niczym ja dojde do takiego stanu przed akcją -3. I gdzie tu jakaś równość? Wg mnie problem tkwi w naddatkach. Trzeba zrobić tak by przy max skilla nie dało się robić naddatków po przez blokowanie możliwości trenowania danego skilla. Ja też nie chce by byli sami 5x100 bo gdzie tu rywalizacja.

Ale jak jestes stratny?

Masz slabszego zawodnika. Stratny jest manager z zawodnikiem z naddatkami ponieważ nie może go trenować dalej bo osiągnął maksymalny pułap a ty go doganiasz.

Nie rozumiem takiego rozumowania Uśmiech
A ja jestem za obniżeniem skilla.
Początkowo nie będzie to miało jednak wielkiego wpływu na grę, faktycznie zmiany zostaną w jakikolwiek sposób widoczne po kilku sezonach, kiedy zaczną się pojawiać zawodnicy ze szkółki z obniżonym skillem oraz gdy ci któzy jeszcze do 5x100 nie dobili będą naszymi głównymi zawodnikami, i owszem też do tego dojdą ale po prostu później.
Dobry pomysł - jestem za Uśmiech
Zabierając skila wszystkim znów zabierzesz Arku niektórym sporo gry i na bank niektórzy skończą z grą.
Ja na tyle sezonów dorobiłem się naprawdę wypasionego juniora "perełkę" którą szlifowałem wiek 24 na 25 same 100 skilla. Pojawił się GM_Arek zastopował naddatki za obozy, teraz obniży każdemu zawodnikowi skilla o 3 i mój zawodnik nie ma szans z zawodnikami którzy maja po 100 dni naddatku - gdzie tu sprawiedliwość? Naprawde odechciewa się grać Smutny
wojtas_gkm, zgadza się, ale albo coś robimy dla zmiany tego stanu rzeczy, albo nic nie ruszamy i nadal odchodzą gracze. Obniżenie spowoduje, że dziadki chcąc/nie chcąc muszą w tym momencie wykorzystać te naddatki by wrócić do 100. Dodatkowo spadki skilla szybciej te naddatki będą zabierać im, aniżeli zawodnikom 26-29 lat.

7Shem7, zabieramy WSZYSTKIM, więc tak naprawdę zostaje status quo. I najważniejsze, wasze myslenie jest błędne. Bo teraz spinacie się na 5 x 100, a jeśli od początku gry było by, że ogólnie 1 na 200 zawodników wbija coś ponad średnią 90 to każdy by to wziął za pewnik.
Jak wspomniałem wcześniej, a nikt tego nie próbuje zrozumieć, przy 5 x 100 (które tak was łechczą) jedynymi zmiennymi pozostają handi i xp. Czy naprawdę chcecie by to decydowało o wyniku, czy jednak wasze skille, które próbujecie zablokować na 5 x 100, by decydowało nadal xp?

kamykov, w jednym wątku dobrze kombinujesz, a ty już działasz odwrotnie. Dobrze kombinujesz i dobrze dostrzegasz minus tego ruchu, ale ni wybiegasz z nim w przyszłość. Ja wiem, że dziadu mają naddatków nawet i na 3-4 skoki, i po obniżeniu stracą zawodnicy 4 x 100 (ii malutko naddatków), ale dodatkowe spadki w dalszej perspektywie ten staną zmienią. Z dnia na dzień w gry rewolucji nie zrobimy.
A po co zmniejszać skille juniorów skoro juniorzy maja za chwile szybciej sie szkolić? To przecuez bez sensu chyba ze szybsze szkolenie obejmie tylko sxkolke?
szybsze szkolenie obejmie nie tylko szkółkę, ale i chcę zróżnicować wpływ obozów na zawodników w różnym wieku.

A po co obniżać? bo jeśli zostawimy ją na tym samym poziomie to po co obniżać skille seniorom (inna z propozycji), skoro szkółkowicze nadal będę w wieku ok 26 wyglądać 5 x 100 i nadal będzie problem z naddatkami, dziadkami itp.

Starajcie się pomału łączyć wszystkie propozycje we wspólną całość Oczko
Pozwolę sobie na swoje własne przemyślenia, nie zaglądałem tutaj ostatnio za wiele i nie wiedziałem o kilku tematach.
Według mnie największym błędem tej gry było umożliwienie tak długiej jazdy zawodnikom. Pamiętajmy że to gra i nie porównujmy jej do rzeczywistości. Zawodnik powinien kończyć karierę w wieku 32 lat, a powiedzmy od 30 lat powinien zaliczać 3-5 spadków w sezonie w zależności o talentu. Uważam że właśnie wyrzucenie wszystkich zawodników powyżej 32 lat z gry byłoby najlepszym rozwiązaniem. Do tego tak jak pisze pj007 dla obecnych zawodników uwolnienie skila do 150 aby rywalizacja u góry miała jakiś sens, a z czasem ci zawodnicy by wypadli. W grze jest zdecydowanie za dużo zawodników i trzeba coś z tym zrobć. Obniżać skile można nowym zawodnikom, którzy dopiero będą przychodzić do szkółki i w ten sposób w czasie późniejszym obniżyć max skill. W szkółce też bym zmienił ograniczenie przychodzenia juniorów do 1-2 na tydzień w zależności od poziomu szkółki i zastanowił się nad sensem losowania w szkółce zawodników w wieku 14-16 lat bo po co jak wg mnie i tak każdy od razu takiego wyrzuca (chyba że tylko u mnie taki szrot się trafia). Może i moje przemyślenia są błędne jednak uważam że jakieś obniżanie, dzielenie i sranie w banie nic nie da.

P.s. Jest jeszcze jedno rozwiązanie, ale pewnie nikt się na nie nie zdecyduje Uśmiech Wyzerować grę i niech wszyscy zaczynają od 0 na nowych zasadach. Duży uśmiechDuży uśmiech
Stron: 1 2 3 4