Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: Obniżenie skilla GM_Arek
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Zostaje mi jedna kwestia do poruszenia bo chyba nikt tego nie poruszył albo samemu gdzieś mi umkło Mianowicie czy będą nas czekały z tą reformą wydatki na zakup sprzętu dla juniorów gdyż dzisiaj juniorzy używają różnej mocy silników a po reformie i obniżeniu skilli być może trzeba będzie dla tych juniorów zakupić inny sprzęt jak to ma wyglądać w tym przypadku. Jedni menadżerowie mają kase a ci nowi młodsi nie mają i tym sposobem mogą być poszkodowani
tyle że nowsi gracze mają też seniorów na różnym poziomie wytrenowania siły. różnica jest 4 tys przy zakupie/sprzedaży nowego motocykla. Zakładając że każdy ma 18 zawodników (nie pamiętam czy taki jest limit) i po 3 motocykle dla każdego zawodnika to:
18 x 3 motocykle = 54 x 4 tys = 200 tys na konto każdego managera, które wg mnie można spokojnie każdemu wpłacić na konto w ramach rekompensaty.
Panowie w niedziele jest obniżka skili dla wszystkich zawodników, a jak ma się to do juniorów ze szkółki. Wczoraj mieli spadek w szkółce, dziś zdali egzamin to w niedzielę znowu obniżka czy już ich skilę zostają na takim poziomi jak dziś
no to bym miał wspaniałego nowego zawodnika ... -8 na start - pięknie Uśmiech
(2017-03-07, 21:30:28)Kwiatek napisał(a): [ -> ]Panowie w niedziele jest obniżka skili dla wszystkich zawodników, a jak ma się to do juniorów ze szkółki. Wczoraj mieli spadek w szkółce, dziś zdali egzamin to w niedzielę znowu obniżka czy już ich skilę zostają na takim poziomi jak dziś

ich obniżka skilla oczywiście nie obejmie Uśmiech
(2017-03-07, 21:58:43)Gajowy napisał(a): [ -> ]no to bym miał wspaniałego nowego zawodnika ... -8 na start - pięknie Uśmiech

Nie tylko ty ja też bym miał dobrego juniorka i co wyszedł ze szkółki jak jakiś cienias , 3 sezony szkolenia poszło w pi..u Zły !!!!
(2017-03-08, 10:39:29)holender260 napisał(a): [ -> ]
(2017-03-07, 21:58:43)Gajowy napisał(a): [ -> ]no to bym miał wspaniałego nowego zawodnika ... -8 na start - pięknie Uśmiech

Nie tylko ty ja też bym miał dobrego juniorka i co wyszedł ze szkółki jak jakiś cienias , 3 sezony szkolenia poszło w pi..u Zły !!!!

załóżmy że ten twój asior miał śr 60, a twój najlepszy zawodnik ma śr 90 - różnica między nimi to średnio 30 pkt.

Teraz ten twój asior ze szkółki ma po obniżeniu śr 56, a twój najlepszy zawodnik za chwilę (po obniżeniu) będzie miał średnią 86 - różnica między nimi to nadal średnio 30 pkt.

W którym to momencie stwierdziłeś, że 3 sezony szkolenia poszły na marne? to nie jest naprawdę trudna matematyka
(2017-02-23, 13:53:28)GM_Arek napisał(a): [ -> ]tyle że nowsi gracze mają też seniorów na różnym poziomie wytrenowania siły. różnica jest 4 tys przy zakupie/sprzedaży nowego motocykla. Zakładając że każdy ma 18 zawodników (nie pamiętam czy taki jest limit) i po 3 motocykle dla każdego zawodnika to:
18 x 3 motocykle = 54 x 4 tys = 200 tys na konto każdego managera, które wg mnie można spokojnie każdemu wpłacić na konto w ramach rekompensaty.

No i gdzie ta rekompensata, Panie Reformatorze?

A teraz kluczowe pytanie: co Twoje, ekhm, "zmiany" zmienią na lepsze? Cyt. z Gazetki: " - jakie skutki? Zmiany przeprowadza się od podszewki, tj. pracuje się nad silnikiem gry i dobiera się odpowiednie znaczenie atrybutów a nie doraźnie obniża się skille. I co, na sezon 22 gdy znowu będą setki w umiejętnościach GM_Arek ponownie je obniży, tym razem może po 8 w dół?

Wytłumacz więc jasno, co to zmieni w dłuższej perspektywie, bo jak na razie bronisz tych swioich cudów niczym lew, jednak dotychczas nie przedstawiłeś konkretnego planu dotyczącego efektów obniżania skilli.
no wreszcie się pojawiłeś. wciąż tylko w tonie zaczepno-atakującym (bo komu jak komu, ale osobie która "spłodziła" setki postów nt ulepszania gry chyba tłumaczyć zmian nie muszę), ale zawsze to jakiś postęp Uśmiech

Jeśli będziemy wypłacać ową rekompensatę to osobiście dopilnuję byś dostał ją jako pierwszy Uśmiech tak, wiem - teraz to ja "zaczepiam" Uśmiech

A teraz do pytania (pomimo że uważam, że akurat tobie tego tłumaczyć nie trzeba).
Tłumaczyłem to już wielokrotnie, nawet w Aktu, ale specjalnie dla ciebie:

Nie obniżając skilla, w przypadku 5 x 100 (co akurat było już normą) decydować o wyniku biegu musiały inne czynniki: jak choćby xp, random, czy handi. A chyba wszyscy chcielibyśmy, by najpierw decydował skill, a powyższe były tylko "dodatkami".
Kolejna obniżka nie będzie już raczej potrzebna, bo w dłuższej perspektywie czasu zawodników z 5 x 100 już nie będzie. Owszem, będą 100, ale nie na 5 skillach (to pozwoli skillom nadać odpowiednie parametry, i wtedy sam będziesz decydował w którym kierunku będziesz rozwijał zawodnika), gdyż obniżenie um, zmniejszenie śr poziomów szkółki i dni treningowych za obozy załatwi temat 5 x 100.

ps: skaczecie w kilka osób po mnie aż miło, za to odjęcie 4 um (które de facto niewiele zmieniło w układzie sił między drużynami, a nawet między szkółkowiczami a seniorami), ale już np o tym, że spadki um, które była zmorą każdego managera (a zostały unormowane do konkretnego wieku), to już żaden z was się nie zająknął...

reasumując: miło że w końcu pojawiłeś się na forum. Może i kiedyś nadejdzie również czas na konstruktywną dyskusję
obniżenie skilli miało już miejsce 

//zamykam
Stron: 1 2 3 4