Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: Anty nudy, czyli propozycja na przyszlosć
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Dzisiaj wspolnie wpadlismy na pomyls by zostal zniesiony limit dla skilli : technika, prowadzenie, start, kondycja. Zniesienie limutu dla tych skillu zapobieglo by w przyszlosci nudnym i przewidywalnym meczom. Za kilka sezonow zawodnkowm wyrownaja sie skille i kazdy zawodnik bedzie mial skille na poziomie 100. W takim przypadku zadniego znaczenia nie bdz miala nawierzchnia toru i terazniejsze trenowanie zawodnikow pod dana nawierzchnie tak naprawde nie ma sensu na dluzsza mete. Jedyna przewaga nad przeciwnikiem jaka nam zostanie bedzie atut wlasnego toru.
Ciezki mi tu cokolwiek wiecej napisac gdyz nie mam takiego doswiadczenia, swoja przygode z grami menadzerskimi zaczolem od Sw, na pewno jest tu w wielu ludzi ktorzy mauja wiecej doswiadczenia i cos wiecejj moga napisac w tym temacie.

Asteck666

POPIERAM
a ja napisze takUśmiech 100% na wielkie NIE Uśmiech powód?? prosty skile wyrównane to bedzie oznaczało mecze wyrównaneUśmiech a nie tak ze mi trafi sie talent (juz taki mam 16lat sr skila 56.2) i bede go rozwijał na maxa co bedzie oznaczało ze zawodnicy beda mieli np technike po 150 !!! wtedy własnie bedzie nudne jak wszystkie mecze bedziesz wygrywał na własnym torze !! wtedy własnie dopiero beda mutanty!!! a co do nawierzchni toru to nie rozumie cieUśmiech masz twardy?? to trenujesz start bo start sie liczy praktycznie i jest mało wazny inny skil Uśmiech nie chce sie rozpisywac ale 100% na NIE !!

a co do rozwiazan ,rozbudowy SW to mozna bardzo duzo fajnych dodatków wprowadzic ale nie wiem na ile one były by wykonalneUśmiech znajde czas to przedstawie je
Ja jestem na nie, po prostu od jakiegos wieku trzeba bedzie zrobic spadek skilli, np po 29 latach skille zamiast rosnac spadaja minimialnie
dobra wstepnie napisze tu bo nie wiem kiedy czas znajde Uśmiech mozna min pokombinowac z motorkami i torem Uśmiech czyli przełozenia Uśmiech a miało by to wygladac min tak Uśmiech

Nawierzchnia: Grząska

ustawiamy przed meczem :

opcja: a-(16),b-(17),lub c (18)

i w motorze powina byc opcja :

przełozenie:
16,17,18

po prostu gospodaz tor przygotowuje(nie podałem nazw tylko 16,17,18) pod siebie i moze sobie ustawic motory pod swoja nawierzchnie (handycap) wtedy dopiero dostaje skile dodatkowe Uśmiech a gosc musi kombinowac podczas meczu Uśmiech widzac patrzac po czasach swoich zawodników i jak trafi z przełozeniem dostale handycapa dodatkowe skile takie jak gospodaz !!

i niech nikt nie pisze ze wystarcza 3 biegi pierwszeUśmiech bo jest tez czynik losowy wiec nie tak łatwo bedzie trafic Uśmiech ale jak gosc trafi wyrównuja sie szanse bo poznał torUśmiech

dodatkowa opcje np w 10 biegu mozna wprowadzic ze gospodaz moze wezwac "polewaczke na tor-grzaski ,ubic tor-twardy " to tylko nazwy po prostu chodzi o to ze bedzie mógł za kase zmienic 16,17,18 sobie jakby gosc trafił akuratUśmiech a sam szybko musiał by przestawic motory aby dalej miec handycap!!

teraz gracz go ma na 100% u siebie a tak?? wprowadza to bardzo duzo do gry i mecze u siebie nie musza byc wygrane bo szanse sie moga wyrównac w jakims stopniu!! dobra nie mam czasu to tak wstepnie znajde czas to kilka propozycji na SW dam moze przejda moze tez nie zalezy od was i czy wykonalne jest
daehniks1 Po pierwsze. Co z tego ze trenujesz pod wlasna nawierzchnie toru skoro przyjdize taki moment ze
zawodnicy w X wieku osiagna maksymalne skille i przewaga nawierzchni pojdzie w zapomnienie pozostanie ci tylko atut wlasnego toru.

Zawodnik gospodarzy: Sila 100 Technika 100 Prowadzenie 100 Start 100 Kondycja 100
Zawodnik gosci: Sila 100 Technika 100 Prowadzenie 100 Start 100 Kondycja 100
Powiedz jaka bedziesz mial przewage w takim przypadku ?? Tylko atut wlasnego toru nic wiecej!?




100% na nie Uśmiech

a skile po 100 wszystkie?? nie mozliwe jezeli beda spadac skile w jakims tam wieku UśmiechUśmiech pzdr

a to na inny watek pisałem ze rozwine Uśmiech
i przełozenia sprawia ze zawsze bedziesz miał atut własnego toru nawet prze skilach 100, !! bo ty bedziesz znal przełozenia handycap a przeciwnik musi kombinowac

Asteck666

daehniks, nie będzie nudno, bo w jakims tam wieku skille zaczną spadac i nie dojdzie raczej do tego że zawodnicy będą mieli skille po 150.
To jest dobra propozycja, do rozwinięcia... pomysł na przyszłość, bo jak będą wychodzic adepci ze średnią 65 ze szkółki, po ilus tam sezonach wszystkie skille będa max, to już wtedy nie da się tego cofnąć.

A co do Twojego pomysłu z przełożeniami itd. Byłby dobry, gdyby ludzie nie mieli życia prywatnego i siedzieliby przed kompem 24h, ale to jest nierealne.
Asteck666 bez obrazy ale widac ze czytasz z niezrozumieniem Uśmiech nie 24 h a 5 minut przed meczem w tygodniu Uśmiech przykład??

jedziesz jako gospodaz i ustawisz 3 kliknieciami jaki ma byc torUśmiech a gosc?? ustawia tez przed meczem kilkoma kliknieciami i dopasowuje podczas meczu jezeli chce Uśmiech jak juz Uśmiech no chyba ze ktos chce co 5 sekund zmieniac to moze sobie siedziec ile chceUśmiech
A ja powiem tak Uśmiech
Zarowno pomysl specjala(Astecka) jak i deahniksa maja cos dobrego w sobie Uśmiech

Zaczynając od zniesienia limitu na skile to tak..
Bardzo ciekawy pomysł i niech nikt nie pisze że zawodnicy będą mieli po 150 bo to nierealne!! Przecież w jakimś tam wieku skile spadają no a po drugie najwazniejsze to im wiecej masz danego skila nabitego tym wiecej dni potrzebnych na jego wytrenowanie! Język Dlatego zawodnik mający np 18lat i Prowadzenie na poziomie 60 potrzebuje 16 dni treningowych do skoku (i dlatego dość szybko podnosi te umiejetnosc)... ten sam zawodnik w wieku 22lat gdy bedzie mial prowadzenie na poziomie 90 to czas skoku tego skila wydłuzy sie powiedzmy do 25 dni i tak dalej...
Wiec watpliwe aby ktos kto bedzie mial zawodnika z prowadzeniem rownym 110 bedzie czkal 30-pare dni na skok jednego skila skoro moglybymu podskoczyc 2 inne rownie wazne Uśmiech
Nie mowie juz o tym ze nikt nie bedzie czekal 40-kilka dni na skok prowadzenia np ze 125 na 128 Uśmiech)
No chyba ze jakis kretyn zamierza jeden skil robic przez caly sezon zeby mu skil skoczyl ze 147 na 150 Duży uśmiech uff to tyle odnosnie propozycji Specjala i Astecka ktora popieram, oczywiscie nie musialaby zostac wprowadzona natychmiast bo zanim ktokolwiek dobije skile do 100 to chyba z 2 sezony trzeba bedzie poczekac?? Uśmiech)
co do propozycji Deahniksa to takze jest to ciekawy pomysl z tymi przelozeniami mysle ze bardzo przydatny dajacy mozliwosc wiekszej kontroli meczu graczom bedacym online podczas rozgrywanych spotkan Uśmiech
Wprowadziloby na pewno wieksze emocje, tajemnice, przebiegłosc oraz mozliwosc ropoznania inteligentnego menagera który musialby sie troche pomeczyc aby rozszyfrowac rywala Uśmiech
Nawet umiejetnosc wykorzystania znajomosci z panem X zeby sie dowiedziec na przyklad jakie przelozenia ustawil menager Y w poprzednim meczu wlasnie z menagerem X Uśmiech i dzieki temu domyslec sie jakie przelozenia beda trafne na nasze spotkanie z panem Y Uśmiech)

Choc nie przepadam za pomyslodawca tej propozycji to musze przyznac ze jestem na wielkie TAK co do wprowadzenia tego w gre Język
A odpowiedz typu ze trzeba by bylo spedzac 24h na dobe przed monitorem jest dosc dziwna....
Przeciez wystarczyloby poswiecic na to 30minut tygoniowo!! Bo tyle trwa zazwyczaj rozegranie jednego meczu ligowego? Duży uśmiech chyba na kazdych sparingach nikt nie musi zmieniac przelozen??!! no chyba ze Ci nad wyrost ambitni i znudzeni rzeczywistoscia Uśmiech
A 30 minut tylko i wylacznie w niedzielny dzien nie jest jakims czynem niemozliwym? JęzykP


Dlatego w skrocie 2x Tak Oczko) Wybaczcie za rozpisywanie się Oczko
Takie glosowanie to bez sensu jest, bo ten kto ma dobrego juna w szkole to wiadomo ze da nie, a ten kto nie ma juniorow albo slabych ma to da tak.
Czas na moje zdanie ;D

Ja jestem na NIE. Ponieważ jak ustawisz progi, skrypty itd dla niekończących się skili?
Prędzej bym był za zmniejszeniem o sporo średniej z jaką junior wpada do szkółki. Bo z moich obliczeń na palcach wychodzi na to, że w wieku 25 lat zawodnicy będą mieć wszystko po 100 Duży uśmiech I tu trzeba wprowadzić jakieś ograniczenia. Teraz wyjdzie trochę juniorów - mutantów, ale już za późno aby ich odebrać. Wiec jak teraz wprowadzimy to za kilka - kilkanaście sezonów będzie taki kryzys (sami po 100) ale już po nich będą Ci, którzy są z ograniczeń w szkółce i SW znowu wróci do świetności Uśmiech

Pozdrawiam, Zielony Uśmiech
krótka piłka.... Uśmiech

Zmniejszyć max srednia z jaka moze przyjsc junior do szkolki Uśmiech
A obecnym zawodnikom zmniejszyc kazdy skill powiedzmy o 5 jednostek JęzykP
Sprawiedliwie dla każdego i może uda się zapobiec mutantom Uśmiech


Zresztą troche dziwne jest to ze skoro dobijamy do 100 to dlaczego zaczynamy z reguly od 50 czy 40? Uśmiech
Dlaczego jak zakladalismy druzyne zawodnicy nie mieli skili ze srednia powiedzmy 20? 30??
Nie byłoby z niczym problemu! Duży uśmiech
Niby proste a trudne JęzykP
(2011-12-05, 00:00:36)ukppku napisał(a): [ -> ]zawodnicy nie mieli skili ze srednia powiedzmy 20? 30??

Na moje lepsze rozwiązanie niż nieograniczony skill.

Wzbogacić to o możliwość spadku umiejętności w "n" wieku, i żeby jeszcze urozmaicić zawodników to (chyba ktoś o tym wyżej pisał) dodać specialne umiejętności, którymi będą się wyróżniać niektórzy zawodnicy np. wyśmienity refleks wpływający na start (daje jakiś mały bonusik), nieprzewidywalny (większe ryzyko wpakowania kogoś w bandę na nawierzchni gdzie się źle czuje, a na tej lepszej większa szansa na jakąś szarżę i wygraną z lepszym zawodnikiem), zawodnik techniczny itp.

Oczywiście speciałki mieliby tylko wybrani zawodnicy, tacy powiedzmy co urodzili się z talentem Oczko
(2011-12-05, 10:23:31)mika1688 napisał(a): [ -> ]Oczywiście speciałki mieliby tylko wybrani zawodnicy, tacy powiedzmy co urodzili się z talentem Oczko

Ja bym do tego dodał, że nie zawsze do max talentu. Słabsze talenty też mogłyby dostać Uśmiech
Stron: 1 2 3