Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: Obniżenie skilla GM_Arek
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Witam. Po długiej nieobecności pomału będę wam serwował propozycje zmian.

Pierwszą z nich jest obniżenie wszystkich skilli o 3 punkty w dół każdemu zawodnikowi. Zanim zaczną się lamenty, opiszę po krótce dlaczego.


Zmiana ta dotknie wszystkie zespoły po równo, nikt nie zyska, nikt nie straci. W obecnym systemie, gdzie zawodnik w wieku 25/26 dobija do 5 x 100, jedynymi zmiennymi (które wpływają na czas) pozostają:
- xp
- handicap (słabo działający)
- motocykl
- random

Wg mnie to zbyt mało.

Obniżeniem skilla dążę do tego, by w przyszłości mało który zawodnik był w stanie zbliżyć się do 5 x 100. Wtedy wasz trening i skille będą miały większy wpływ i znaczenie na wynik meczu aniżeli przy obecnym 5 x 100 wyżej wymienione czynniki

Spadki te dotkną również szkółkowiczów: 5* -3 każdy skill, 4* -2 każdy skill, 3* -1 każdy skill (o tym w innym wątku - tu proszę tego nie poruszać)

Ps: w konkretnym wątku proszę odnosić się do konkretnej propozycji, by sytuacja z Aktualności, gdzie w wątku dotyczącym zagadnienia A, porusza się jeszcze zagadnienia B,C,D itd, bo zrobi nam się śmietnik.
mysle ze to nic nie da takie obnizenie bo i tak czy bedzie ten spadek czy nie to roznica miedzy graczami sie nie zmieni.
jasne że się nie zmieni. Obniżenie nie ma na celu zmiany różnic między graczami. wątek dotyczy zupełnie innej kwestii
mam rozumieć że zawodnik który dzisiaj ma 5*100 będzie miał 5*97? za chwilę wyślę go na obóz i znowu będzie 5*100 w najgorszym wypadku 99 czy 98 na którymś ze skili a ci którzy mają naddatek dni treningowych nie odczują tego wcale, uwaleni zostaną ci którzy tych dni nie mają na dzień dzisiejszy i suma summarum zachowany zostanie status quo z drobnym wahnięciem
(2016-12-22, 19:51:39)Petecki napisał(a): [ -> ]mam rozumieć że zawodnik który dzisiaj ma 5*100 będzie miał 5*97? za chwilę wyślę go na obóz i znowu będzie 5*100 w najgorszym wypadku 99 czy 98 na którymś ze skili a ci którzy mają naddatek dni treningowych nie odczują tego wcale, uwaleni zostaną ci którzy tych dni nie mają na dzień dzisiejszy i suma summarum zachowany zostanie status quo z drobnym wahnięciem

zgadzam sie z peteckim i tu roznica miedzy graczami wzrosnie jesli ktos ma dziadow z naddatkiem dni wiec bedzie sie smial bo za chwile znow bedzie mial 5#100
Nie lepiej zacząć od tego by naddatki u zawodników którzy mają skilly 100 usunąć.
(2016-12-22, 20:06:23)tomasz napisał(a): [ -> ]Nie lepiej zacząć od tego by naddatki u zawodników którzy mają skilly 100 usunąć.

znow sie zgadzam z Tomaszem
to zły pomysł, Duży uśmiech jak ma się dobrego zawodnika to się nie odczuje tego jednak ktoś kto ma długi i ratował się zakupem słabych zawodników i teraz dostanie taki strzał to tylko skasować zespół i zacząć od nowa, ... ja już bym nie wystartował ponownie , czyli spadek zainteresowania grą. inna sprawa że w tych wyższych ligach to nic nie zmieni
Ale naddatków nie wolno nam zabrać bo i dlaczego? Zostały zdobyte przed zmianami każdy miał takie same szanse na to.
Wykorzystają naddatki w celu powrotu do 100? i bardzo dobrze! do tego dojdą spadki (proponowane 3/4 dla 30-latka) i suma sumarum pomału pozbędziemy się dziadów koksów z naddatkami treningowymi. A do tego przecież dążymy.

Poza tym chcę również wprowadzić zmiany w obozach (wkrótce wątek o tym) więc tak bardzo nie nadrobią
mariusz, każdy zawodnik suma sumarum będzie miał taki sam skill względem innych graczy i jego zawodników - proporcje nie zmienią się.
Lepiej jak zostanie wprowadzony pomyśł odnośnie spadku skilla i emerytuty, a tą propozycje nie wprowadzać tylko nadwyżki usuwać i tyle.
Ewentualnie zrobić obniżenie u zawodników którzy mają 5×100.
skoro sie nie zmienia proporcje to po co ta zmiana ?nie rozumiem i tak gracze beda dozyli do jak najszybszego 5#100
tomasz, jak napisałem - nadwyżek nie zabierzemy (dlaczego patrz wyżej)
arku, również wyżej napisałem po co ta zmiana.

chcecie się pozbyć dziadków z nadwyżkami oraz pomału kruszyć beton z topu? no to właśnie po to jest ta zmiana Oczko
(2016-12-22, 20:49:08)GM_Arek napisał(a): [ -> ]tomasz, jak napisałem - nadwyżek nie zabierzemy (dlaczego patrz wyżej)
arku, również wyżej napisałem po co ta zmiana.

chcecie się pozbyć dziadków z nadwyżkami oraz pomału kruszyć beton z topu? no to właśnie po to jest ta zmiana Oczko

ok zaufam Ci i zobaczymy wiec jestem za.
Reasumując mam zawodnika który ma 3x100 99 i 89, trenuje by miał 5x100 tak jak wszyscy i jest inny zawodnik który ma 5x100 i robi naddatki. Zostanie pyknięte -3 i ja jestem ok 28 dni w plecy z terningiem , drugi zawodnik jeden dzień i dalej ma 5×100 i 26 dni naddatku niczym ja dojde do takiego stanu przed akcją -3. I gdzie tu jakaś równość? Wg mnie problem tkwi w naddatkach. Trzeba zrobić tak by przy max skilla nie dało się robić naddatków po przez blokowanie możliwości trenowania danego skilla. Ja też nie chce by byli sami 5x100 bo gdzie tu rywalizacja.
Stron: 1 2 3 4