Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: Obniżenie skilla szkółce GM_Arek
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
Ja osobiście uważam ze dyskusja jak najbardziej ale dajmy GM_Arkowi pracować.jest zle wiec chlop stara się grę naprawić a nasze klotnie tu nie pomiga.
Każdy patrzy żeby zmiany byly pid katem jego zespołu to zrozumiale.
Zgadzam sie ze pidnuesienue skilla do 150 to bzdura ktora pozwoli dziadkom jeszcze odjechać.
Sam patrzylem na zmiany pod własnym katem przyznaje ale jesli będziemy sie tu ciągle klocic( mnie tez się to tyczy) to nowych graczy nie przybrdzie.
Jestem za 2 meczami w tygodniu choćby np liga juniorow czemu?
Gracze jak jest potrzeba to są ba grze.
Mamy przykład z wysypem który jest w środy a zaobserwowalem ze wtedy przez większość dnia jest zalogowanych okolo 30 osob.Mozna jak si chce? Mozna.
(2017-01-30, 21:37:18)GM_Arek napisał(a): [ -> ]taxi, "marudo"! Duży uśmiech witam Uśmiech bardzo konstruktywny post.

pj; a czym różni się otwarcie skilla do 150 od jego obniżenia by ciężko było dobić do 100?
aaa już wiem! tym, że starym dziadom z naddatkami treningowymi ułatwimy ich ulokowanie? Język
wybacz, ale od razu to nasunęło mi się na myśl. pomyślałeś o tym? czy dobrze wiesz, bo takich kilku masz w składzie Uśmiech

a co do treści o tym, że wtedy można kierunkwo będzie szkolić zawodnika pod dany tor. też już nad tym pracuję, ale nie widzę potrzeby otwierania skilla w górę, bo to droga tylko dla kilku % zawodników w grze. Jakieś ograniczenie wg mnie musi być, by ci najbogatsi jednak stale nie odjeżdżali biedniejszym skillowo.

Arku Arku ArkuUśmiech

Wy z tymi naddatkami to jakieś legendy tworzycie. Jakby mieli po 200-300 dni naddatku. Dla Waszej wiadomości, na poziomie ekstraligowym nie bez powodu nie ma ani jednego 33 latka ?. Jaki może być tego powód?
Poczytałem trochę na forum i na siłę próbuje się odmłodzić grę. Czy na prawdę chcecie by każdy szrot ze szkółki był trenowany ? Zawodnik na topie powien jeździć na topie ok 3-4 sezonów i jest tak dzisiaj. A kombinacje ze spadkami w wieku 27 lat ? To może od 24 lat :Uśmiech wtedy na pewno nie będzie 5 x 100.

Zabawa w kasowanie skilli i to że jednym wiecej drugim mniej to chybiony pomysł. Jak chcecie kasować wszystkim to kasujcie po równo.

Szukacie rozwiązan aby do ekstraligi dojechać w 3 sezony. Ja gram w tą grę od :2012 roku i aby awansować do ekstraligi zajeło mi to ok 4 lat. I byłem raczej managerem agresywnym - tj. szybko przechodzący od szczebla do szczebla.


Dlaczego odblokować a nie kasować skille?

Z dwóch powodów:
- możliwość zabawy z pensją i jej odpowiednie ustawienie (ala Hattrick) - decydujesz sam czy chcesz mieć multi skillowca czy mieć powera w jednym.

- większe możliwości prowadzenia zawodników w różnych kierunkach rozwoju.


Na prawdę nie trzeba bawić się w kasowanie skilli i jakieś spadki wcześniejsze. Ta gra jest tak skonstruowane że optymalny wiek dla topowego zawodnika to 28-32. I to jest perfekcyjne.

Popracować nad lepszym dopasowaniem zawodnika do danego toru - to powinien być główny motor napędowy.

Poprostu popracować nad silnikiem meczowym.

Ja sam mam dylemat bo chcialbym kupić utalentowanego 23 latka, i nie mogę bo obniży wartość drużyny. I najlepszym takim rozwiązaniem jest wlasnie objerzdzanei w niskiej lidze pozniej taki manager sprzedaje za konkretne pieniądze zawodnika wyżej i sie rozwija dalej, ma kasę na podniesienie poziomu drużyny. Proste.

Ja nie poradzę jesli ktos za 23 latka daje 15 mil. a pozniej w wieku jego najlepszej jazdy nie moze dostać nawet 10 mln. To juz decyzja wlasciciela drużyny.

Troszkę sie rozpisałem.

Turbina

Ja mam pytanie czy jest dalej sens żebym rozbudowywał sobie szkółkę?skoro ma być grzebane.
A nie śledzę na co dzień co piszecie na forum
Jasne że tak, bo jeśli będzie obniżenie skilli to wszystkim po równo.

Turbina

Aha ok dzieki Mareczku za odp :-)
(2017-01-30, 22:02:10)Arkadiusz napisał(a): [ -> ]Ja osobiście uważam ze dyskusja jak najbardziej ale dajmy GM_Arkowi pracować.jest zle wiec chlop stara się grę naprawić a nasze klotnie tu nie pomiga.
Każdy patrzy żeby zmiany byly pid katem jego zespołu to zrozumiale.
Zgadzam sie ze pidnuesienue skilla do 150 to bzdura ktora pozwoli dziadkom jeszcze odjechać.
Sam patrzylem na zmiany pod własnym katem przyznaje ale jesli będziemy sie tu ciągle klocic( mnie tez się to tyczy) to nowych graczy nie przybrdzie.
Jestem za 2 meczami w tygodniu choćby np liga juniorow czemu?
Gracze jak jest potrzeba to są ba grze.
Mamy przykład z wysypem który jest w środy a zaobserwowalem ze wtedy przez większość dnia jest zalogowanych okolo 30 osob.Mozna jak si chce? Mozna.

To juz któryś raz czytam że dziadki odjadą ale gdzie odjadą ?

Zadałem kolejne pytanie gdzie są dziadkowie 33 letni w Ekstralidze ? I dlaczego ich tam nie ma ?

Dlaczego 150 to bzdura ? Rozwiń swoją myśl ?

Granica 150 pozwoli zrobić różnorodność zawodników - czyt. wyspecjalizować nadany rodzaj toru a nie do tej pory liczyłasię suma i suma jechała.

Czytam, czytam i nieraz mam wrażenie że niektórzy na kacu piszą albo klepią od innych co napisali a nie obronili swojej tezy.

Najwięcej traci kto? ten kto ma 29-32 letnich dziadków bo trenować ich nie może gdzie inni doganiają. Czy to jest sprawiedliweUśmiech?

No trudne pytanie to i trudna odpowiedź, dlaczego zawodnik po szkołce mający sumę np 65 ma być doganiany przez miernotę co ma 50 oczek ?  Jesli obaj tak samo trenują ?

Skille powyżej 100 można drastycznie przedłużyć. Lub i manipulować pensjami.


Teraz mamy kalkulator a nie myślenie: suma plus doświadczenie i jazda lecimy.

Czy obniżenie skilla coś da ? Wg mnie nic.

Zablokowanie treningów obozowych coś da ? nie poprostu trening do 98-99 oczek i zbieranie obozow az sie uzbiera nadwyzka.

Proste manewry omijające utrudnienia.

Nie w tym kierunku idziemy, problemem nie jest sama suma ale brak roznorodnosci wsrod zawodników tu jest kłopot.


Do tego doświadczenie jako jeden ze skilli. Nie decydujacy a robiący różnicę u podobnych zawodników.
A mi się wydaje że njlepszym rowiązaniem by byłam możliwość doszkalania zawodników do skilla150 , tak żeby kim nie mógł zawodnika zamkąć w 100% wytrenowania. I nie będzie w IMSW loteri , i każdy zaweodnik będzie na różnych torach miał różne osiagnięcia
Dokładnie, pytanie czy skrypt pozwoli bez przebudowy.
otwarcie skilla do 150 otworzy tylko tak naprawdę ścieżkę cyborgom z nadbitymi dniami treningowymi obecnie.

wszystkie zmiany (POŁĄCZONE) które proponuję, spowodują że już za czas jakiś będzie niewielu zawodników nawet z 2 x 100 i wtedy otwierania skilli do 150 straci sens. Albo inaczej: będzie miało sens gdy zawodnik będzie np 4 x 60 + 1 x 130 np.

Tyle że wtedy pj, jak wspominałeś, stworzy to drużyny wygrywające wysoko u siebie i dostające bęcki na wyjazdach.

Poza tym nie zauważacie jednego: otwarcie skilli do 150 tak naprawdę pomoże mocniej odjeżdżać tym najbogatszym, czyli: kupowanie najlepszych i dalszy ich trening.
Obniżenie skilli i pozostawienie ich w zamknięciu do 100 powoduje, że ci najbogatsi mają jakąś granicę powyżej której sportowo podskoczyć nie mogą, choćby mieli i milion na koncie, co powoduje, że choć sportowo (czyt skillowo) słabsza drużyna może w pewnym momencie ich doścignąć.

takie jest moje zdanie
Pjoo7 mysle ze Gm_Arek ci odpowiedział ja nie chciałem juz wchodzić w dyskusje.
Przykład?
Masz zawodnikow 5#100 i maja nabite po 100 dni naddatku co robisz?jesli podniosą skok do 150.
Oczywiście podnosisz im skil wykorzystując te dni które ma wysylasz na obóz i robisz taka przewagę ze np ja Cie nie dogonię.a jak zaczną mu skille spadać sprzedasz ich jeszcze dobrze do niższej ligi i kupisz innych.
(2017-02-04, 15:34:56)GM_Arek napisał(a): [ -> ]otwarcie skilla do 150 otworzy tylko tak naprawdę ścieżkę cyborgom z nadbitymi dniami treningowymi obecnie.

wszystkie zmiany (POŁĄCZONE) które proponuję, spowodują że już za czas jakiś będzie niewielu zawodników nawet z 2 x 100 i wtedy otwierania skilli do 150 straci sens. Albo inaczej: będzie miało sens gdy zawodnik będzie np 4 x 60 + 1 x 130 np.

Tyle że wtedy pj, jak wspominałeś, stworzy to drużyny wygrywające wysoko u siebie i dostające bęcki na wyjazdach.

Poza tym nie zauważacie jednego: otwarcie skilli do 150 tak naprawdę pomoże mocniej odjeżdżać tym najbogatszym, czyli: kupowanie najlepszych i dalszy ich trening.
Obniżenie skilli i pozostawienie ich w zamknięciu do 100 powoduje, że ci najbogatsi mają jakąś granicę powyżej której sportowo podskoczyć nie mogą, choćby mieli i milion na koncie, co powoduje, że choć sportowo (czyt skillowo) słabsza drużyna może w pewnym momencie ich doścignąć.

takie jest moje zdanie


Arku jak sprawę limitu skilla rozwiązał Hattrick. Ja nie wymyślam nic nowego. Tylko proponuje istniejące mechanizmy.

PRzy tej propozycji co jest teraz to będzie znaczyła tylko suma + doświadczenie.

Czyli w sumie bez zmian. Opisałem ci jak ominąć problem z naddatkami treningu.


Ta zmiana to tylko kosmetyka, nie wprowadzi świeżości do gry.

Co do cyborów to się nie zgodzę, w HT też to rozwiązano - pensje Uśmiech

Tu trudniej by było o dominację bo są różne tory.


Arku zrobisz jak uważasz :Uśmiech ale te zmiany to tylko kosmetyka i dalej stagnacja.

Cyborów nie ma. Chyba ze 100-120 dni naddatku to jaki kosmos (wystarczy na 4 obrony przed spadkiem) i tu takie wartości u tych najlepiej prowadzonych.

Tak taki zawodnik mógłby dalej trenować i być wybijającą się postacią aczkolwiek drogą w utrzymaniu.


Nie widzę tu negatywnych czynników a wiele pozytywów i wreszcie ruszenie skilli.
nie zgadzxam sie.


przychodzac do tej gry miales zwiekszyc liczeb grajacych a robisz rzecz odwrtona.
(2017-02-05, 12:06:14)Hermes napisał(a): [ -> ]nie zgadzxam sie.

przychodzac do tej gry miales zwiekszyc liczeb grajacych a robisz rzecz odwrtona.
a coś bardziej konstruktywnego?
I co właściwie zrobiłem do tej pory, że już oceniasz że spowodowałem spadek liczby graczy?
czlowieku zarzniesz ta gre do konca.

Masz obnizone skile w szkolce? dobrze

16 latek zdaje licencje i cala swoja kareire jest w czarnej dupie!!! Zawsze bedzie slabszy!!! Dopiero konczac kariere pojawia sie jemu podobne kaleki.
i tu ta sama uwaga Hermes: przeczytaj WSZYSTKIE posty
Stron: 1 2 3 4 5 6 7