Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: Obniżenie skilla szkółce GM_Arek
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
Ja uważam że poropozyjcje zmierzają w dobrym kierunku lecz niestety trochę starszych graczy zmiany wprowadzają pewien rodzaj masakry, no o ile mi się to nie podoba to ja podejmuje rękawice i będę walczyczył. Wy się poddajcie i rezygnujcie, będę miał mniej przeciwników.
mówiąc szczerze, nie tylko o tej propozycji, odnoszę wrażenie, że została już w grze grupa najzagorzalszych jej fanów, oczekują zmian, ale w sumie ich nie chcą.. Ja nie mam ciśnienia, choć wiem że są ona konieczne (pokazuje to liczba graczy). By je zacząć należy zacząć od podstaw, a dopiero potem bawić się w dodatki. Większość słyszy tylko "obniżenie skilla" i nic już więcej do głowy nie dociera. Ale że obniżenie będzie WSZĘDZIE (nie tylko w szkółce) więc tak naprawdę zostaje niemalże status quo. mój 16-latekk nadal będzie tracił TĘ SAMĄ ilość skilla do mojego 23 latka, a ten do mojego 28 latka. nic się w tej materii nie zmieni. I obniżenie w tym temacie nie spowoduje, że 16-latek będzie jeszcze wiekszym kalekom niż to ma miejsce obecnie. Ale mało kto potrafi już dostrzec, że tenże 16 latek będzie gonił szybciej mojego 23 latka itd.
Arku same pruby zmian są jak najbardziej na miejscu Uśmiech

Tylko wg mnie nie ta strategia. Pomyśleć co zrobić być zróżnicować zawodników. Bo jak pisałem wcześniej teraz jeździ suma + doświadczenie.

A brakuje mi np czegoś takiego:

Propozycja pierwsza lepsza z głowy

Tor grząski: Prowadzenie + technika

Tor normalny: Technika + Start

Tor beton: Start + Prowadzenie


I teraz np zawodnicy mogliby być tacy:

Jan Kowalski: Siła: 100 Prowadzenie 120 Technika: 110 Start: 80 Kondycja: 90 Pensja: 22 tyś

Jurek Iksiński: Siła 100 Prowadzenie 100 Technika 100 Start 105 Kondycja: 100 Pensja: 12tyś


I taki Janek będzie brylował na grząskim ale kaleczył na betonie. Chcąc mieć super mocnego na grząskim trzeba też więcej zapłacić Uśmiech


Ja wiedząc o tym i mając swoich zawodników np: w piątek ustawiam tor na betonowy - co rywal może dopiero widzieć na początku zawodów.

Efekt? Nawet mając szeroką kadrę, przeciwnik musi albo zaryzykować i dać np zespół grząski lub zespół mieszany bo cholera wie co wymyśli rywal.

To daje niesamowite możliwości taktyczne.

Minusem jest to iż mogą wtedy pojawić się wyniki typu: 60-30 przy teoretycznie zbliżonych silowo drużynach.

Ale wtedy likwidujemy Handicup - bo tą funkcję przejmuje własnie tor.

Ale byc może można by było jeszcze delikatnie spłaszczyć czasy. I zostawić tak jak jest granicę nieprzewidywalności wyniku.
tyle, że propozycja skill na tor (aczkolwiek bardzo słuszna, i będę nad nia pracował) jest trochę na później.

a co do pozostałej części: i ten sam efekt uzyskamy obniżając skille.
Dlaczego sie przy tym obniżeniu upieram? Bo musi być granica dla koksów stworzona już teraz, albo inaczej - ta istniejąca już teraz w postaci =100. Otwarcie jej jest tak naprawdę na rękę tylko koksom ze skillem =100 i +60 dni treningowych itd.
Obniżając skille i nie otwierając ich powyżej 100 efekt będzie ten sam tylko na niższych skillach

albo jurek maks. 5 x 90, albo jan 100, 100 i 3 x np 80
(2017-02-06, 20:30:03)GM_Arek napisał(a): [ -> ]tyle, że propozycja skill na tor (aczkolwiek bardzo słuszna, i będę nad nia pracował) jest trochę na później.

a co do pozostałej części: i ten sam efekt uzyskamy obniżając skille.
Dlaczego sie przy tym obniżeniu upieram? Bo musi być granica dla koksów stworzona już teraz, albo inaczej - ta istniejąca już teraz w postaci =100. Otwarcie jej jest tak naprawdę na rękę tylko koksom ze skillem =100 i +60 dni treningowych itd.
Obniżając skille i nie otwierając ich powyżej 100 efekt będzie ten sam tylko na niższych skillach

albo jurek maks. 5 x 90, albo jan 100, 100 i 3 x np 80

a kiedy bedzie oficjalne info o zmianach i jakie wejda?koniec sezonu tuz tuz
właśnie pracuję nad informacją, która ukaże się dziś/jutro. nie będzie to jeszcze oficjalne info, ale info o tym co chcę wprowadzić i do czego się szykujemy. być może jeszcze kosmetyka będzie potrzebna
Ktoś tutaj pisze że jak uwolniony zostanie skill to każdy wykorzysta naddatki i ucieknie że nikt go nie dogoni. To ja zadam pytanie w czym problem aby zablokować naliczanie dni obozowych dla zawodników ponad 100 skila?? Tak z ciekawości przejrzałem kilka ekip z Ekstraligi bo przyznam że się nie interesuje od dawna tym kto tam jeździ i jak patrzę na składy i zawodników w większości 28 lat wzwyż to ja naprawdę nie wiem czego wy się obawiacie uwalniając ten skill. Większość zawodników w Ekstralidze to 29 latkowie czyli w kolejnym sezonie 30 latkowie. Z pewnością kilk ma zachowany jakiś naddatek, ale jak znam z autopsji spadki w SW to nawet jak ten naddatek wykorzysta to zaraz zaliczy spadek skila i już będzie musiał wtedy trenować na nowo żeby zrobić skok. Na moje większość tych zawodników nie dojdzie do skila 105-106. Oczywiście to są wszystko tylko i wyłącznie dywagacje z mojej strony, bo może faktycznie są zawodnicy, którzy w wieku 29 lat mają po 100 dni naddatku treningu w każdej umiejętności. Dlatego jeżeli tak bardzo chcesz nas przekonać do swoich racji może wypadałoby zasięgnąć do bazy poświęcić czas przejrzeć kluby Eligowie i przedstawić jak się sprawa ma w rzeczywistości.
na szybko:
dwóch 28-latków (skill 5 x 100) z naddatkami od 2,5 do 1,5 skilla (w l. dni treningowych) w zależności od rozkładu dni (łączna liczba dodatkowych dni ~200). jeśli 29-30yo miał fart w braku spadków, ta liczba może (ale oczywiście nie musi) być większa, a przypuszczam że nie sprawdziłem jakiś wielkich koksów SW.
Dodając wyłączenie losowości w l. spadków wyszła mi właśnie taka konkluzja - nie otwierać skilla ponad 100
No i to są pojedyncze przypadki. Ci zawodnicy pojeżdżą max jeszcze 2 sezony w Elidze i ich żywot się skończy. Obniżenie skila dla nich tak naprawdę nic nie wniesie i to samo tyczy się młodszych zawodników. Pamiętajmy że dla młodszych z max skilem już sobie nie nabijają od tego sezonu dni z obozu, czyli dalszej kumulacji nie ma.
Do tego zmienić system spadków od 27 lat
Moja propozycja:
27 lat - 1 spadek (Talent 1-5)
28 lat - 2 spadki (Talent 4-5), 3 spadki (Talent 1-3)
29 lat - 3 spadki (Talent 4-5), 4 spadki (Talent 1-3)
30 lat - 4 spadki (Talent 4-5), 5 spaków (Talent 1-3)
31 lat - 5 spadków (Talent 4-5), 6 spadków (Talent 1-3)
32 lata - 6 spadków (Talent 4-5), 7 spadków (Talent 1-3)
33 lata - 7 spadków (Talent 4-5), 8 spadków (Talent 1-3)
Całość bez rozgraniczania na swój, czy nie swój.

Emerytura automatyczna każdego zawodnika po sezonie w którym ma 33 lata.

Do tego rewolucja obozowa, że im starszy zawodnik tym mniej dni dostaje i gwarantuje tobie że bez obniżania skila zawodnikom odniesiesz dokładnie ten sam skutek, jeżeli chodzi o obniżenie max skili u zawodników.
Hyziu zgadza się. efekt będzie ten sam, ale wtedy muszę jeszcze odczekać ze 2 sezony, zanim będę mógł ruszyć znaczenie choćby xp (tę można będzie obniżyć w momencie pozbycia się zawodników 5 x 100).
Poza tym gdzieś tam wyjaśniłem dlaczego nie chcę zwiększać il. spadków zawodnikom z gorszym talentem vs talent lepszy (chce odwrócić trend szybkiego pozbywania się ich), więc ten pomysł raczej nie przejdzie.

i na koniec: liczby naddatków dni treningowych byłyby większy, gdyby nie uprzednie zatrzymanie ich na obozach. drugie: liczby dotyczyły 28 latków, którzy 1-3 sezony później dobili do skilla 100 i póxniej zaczęli je zbierać, więc u obecnych 29-31 mogę być one jeszcze większe. po trzecie: wrzuciłem info o zawodnikach z 3-ligowego klubu, więc wg mnie to jeszcze nawet nie są 28-letnie koksy SW.
Co do spadków to się nie upieram odnośnie tych talentów, mogą wszyscy równo spadać. Co do znaczenia XP to myślę że czy przy uwolnieniu czy przy obniżeniu efekt będziesz miał dokładnie taki sam, bo w obu przypadkach nastąpi zróżnicowanie skila, o które pewnie tobie chodzi. Co do naddatków może faktycznie masz rację ja że tak powiem nie mogę tego ocenić z tego co kojarzę u zawodników 27 letnich których miałem jeszcze w ubiegłym sezonie miałem jakieś tam naddatki, które były zabezpieczeniem na 1 skok w każdym skilu, ale na początku tego sezonu jak mi zaczęli spadać, to była jakaś masakra, w krótkim czasie zaliczyli po 2-3 spadki i się szybko ich pozbyłem i z naddatków niewiele co już zostało.
Zrobisz jak uważasz ja próbuję tylko przekazać swój punkt widzenia. Wypowiadam się też z punktu neutralnego bo nie mam zawodników 5x100 z naddatkami. Najbardziej zastanawia mnie po co tak długi chcecie trzymać tych zawodników do 36 lat, to jest bezsensu wg mnie.
(2017-02-08, 12:18:26)Hyziu napisał(a): [ -> ]Najbardziej zastanawia mnie po co tak długi chcecie trzymać tych zawodników do 36 lat, to jest bezsensu wg mnie.

tę granicę stopniowo będzie można zmniejszać, bo też uważam że 35 latkowie będą bezużyteczni. Obecnie nie chcę po prostu powodować u niektórych zbyt dużego szoku radykalizacją posunięć Język
Rozumiem, że masz rozpisane ilu zawodników w danym wieku jest obecnie zawodnikami klubu prowadzonego przez aktywną osobę nie bota Duży uśmiech
Jak będą wyglądały spadki u zawodników,którzy w nowym sezonie. będą zdawali egzamin?Czy będą mieli spadki w szkolce i po zdaniu egzaminu czy tylko w szkolce czy tylko po zdaniu egzaminu?Bo nigdzie nie jest nic na ten temat napisane
spadki oczywiście tylko po zdaniu egzaminu, i do czasu zmiany barw klubowych, tylko wg schematu "dla wychowanków"
Stron: 1 2 3 4 5 6 7