Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: Błąd skoku w szkółce
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8
Guti wiadomo że idea była słuszna. jednak nie można popadać ze skrajności w skrajność, a tak się niestety stało. Rzeczą ludzką jest się mylić, kwestia żeby tą pomyłkę szybko poprawić żeby nie było aż takiej różnicy.

Asteck666

powiedzmy ze to dobre posunięcie obnizenie skilli przychodzących do szkółki, jednak problem, który większośc opisuje (w rózny sposob) sprowadza się do jednego, mianowicie:
ILE POTRZEBA DNI DO SKOKU SKLILLA PRZY DANYM POZIOMIE SZKÓŁKI ?
lub inaczej - SZYBBKOŚĆ TRENOWANIA DLA KAŻDEGO POZIOMU SZKÓŁKI.
bo takiej tabelki nie znalazłem, chyba że jest to poproszę o link!!!!!!!!!!!!!!!
No teraz to wychodzi dopiero fakt że ta szkółka jest jeszcze gorsza od poprzedniej. Hyziu już w zasadzie napisał wszystko więc nie mam za dużo do dodania.
Tak jak też pisali poprzedni gracze z niższej ligi że to pozbawienie ich szansy na zdobycie pięniędzy w przypadku sprzedaży jakieś perełki, teraz już takich nie będzie wcale. Trening wg dni kalendarzowych to zawsze 8-9 dni więcej na miesiąc więc jeśli ktoś miałby juniora od 12 lat to mogłaby byc szansa na jakiś rozwój. Teraz Ci juniorzy tak jak pisałem wcześniej będą się liczyć za 9 sezonów w turniejach ale tylko juniorskich w życiu nie dogonią reszty.
Szkołka nowa nie bedzie dobra ze wzgledu na stara szkólka. Jak kazdy dostawal koksow to wszystko bylo ok, nikt nie patrzyl jakie beda konsekwencje tego. Teraz jak cos tzreba z tym zrobic to kazdy sie wypina
Tak czytam co piszecie i wychodzi, że co by Stefik nie zrobil bedzie źle.
Najlpeiej zostawic tak jak bylo, w wieku 20-21 beda koksy po 5x100 skila i bedziemy rozgrywac mecze i modlic sie zeby komputer byl przychylny i wylosowal dobry czas biegu dla swojego zawodnika
No wiadomo błędy przeszłości, których juz się nie odwróci dlatego też niestey nic już nie będzie wyrównane. Jedyne co można zrobic to zwiększyc max skill.
(2012-08-23, 13:52:07)Speed napisał(a): [ -> ]No wiadomo błędy przeszłości, których juz się nie odwróci dlatego też niestey nic już nie będzie wyrównane. Jedyne co można zrobic to zwiększyc max skill.

i chyba to jedyna słuszna droga.

Hyziu ma rację nie możemy popadac w skrajności w skrajność

W projekcie zakładałem dni kalendarzowe. Jeśli zostało zmienione na dni robocze no to fakt. Szkółka będzie gorsza od poprzedniej.

Chociaż dziś mój junior (szkółka 2 lvl, talent:4, 15 lat, najlepszy trener; a więc długość trenowania wg projektu 23 dni kalendarzowe) przyjął skok dokładnie po 23 dniach kalendarzowych. A więc może Stefikowi chodzi oto, że skoki odbywają się tylko od pon-pt, a naliczane jest cały tydzień?

Co do różnicy siły juniorów. Można to złagodzić obniżając co sezon max wartość średniej z jaką przychodzą juniorzy do szkółki. Nie od razu drastyczne cięcia a co roku mniejsze. Faktem jest, że muszą mieć mniejsze, bo obecnie wychodzą niesamowite koksy. Rozumiem 1-3 juniorów. Ale zdecydowana większość jest lepsza od dużej ilości seniorów i 100 są w stanie osiągnąć w nie jednym skillu.
To ja zapytam skoro mam juniorka który ma 12 lat i talent 5 i średnią 29 to z niego ma być niby koks?
Gdzie niby teraz mają powstawać te koksy bo chyba nie tutaj Pomysł
Skoro przy poziomie 10 to jest 16 dni uwzględniając że mam najlepszego trenera.
Czyli sezon ma 17 tygodni i licząc od pon. do piątku to mnożymy 17 razy 5 i daje nam to 85 dni w sezonie razy 4 sezony to daje nam 340 dni.
340 dzielimy przez 16 dni jaki potrzeba na skok i wychodzi że będzie miał ich 21 podwójnych skoków w sumie i zakładając same maks skoki po +3 to maksymalnie może mu średnia wzrosnąć o 25,2 to po co takiego mam trenować za nie małe pieniądze skoro maksymalnie osiągnąć może w sumie po wyjściu 29 plus 25 to daje 54 ale jeśli założymy że będzie miał skoki pół na pół to wzrośnie mu średnia o 21 czyli dobije dopiero do 50 .
Tylko że im będzie miał większe umiejętności to i więcej dni będzie potrzebował do skoku czyli może nie osiągnąć nawet magicznej średniej 50.
Ale jak trafi się nam juniorek w połowie sezonu lub pod koniec to nie osiągnie już takich średnich.
(2012-08-23, 19:36:40)Henrik napisał(a): [ -> ]To ja zapytam skoro mam juniorka który ma 12 lat i talent 5 i średnią 29 to z niego ma być niby koks?
Gdzie niby teraz mają powstawać te koksy bo chyba nie tutaj Pomysł
Skoro przy poziomie 10 to jest 16 dni uwzględniając że mam najlepszego trenera.
Czyli sezon ma 17 tygodni i licząc od pon. do piątku to mnożymy 17 razy 5 i daje nam to 85 dni w sezonie razy 4 sezony to daje nam 340 dni.
340 dzielimy przez 16 dni jaki potrzeba na skok i wychodzi że będzie miał ich 21 podwójnych skoków w sumie i zakładając same maks skoki po +3 to maksymalnie może mu średnia wzrosnąć o 25,2 to po co takiego mam trenować za nie małe pieniądze skoro maksymalnie osiągnąć może w sumie po wyjściu 29 plus 25 to daje 54 ale jeśli założymy że będzie miał skoki pół na pół to wzrośnie mu średnia o 21 czyli dobije dopiero do 50 .
Tylko że im będzie miał większe umiejętności to i więcej dni będzie potrzebował do skoku czyli może nie osiągnąć nawet magicznej średniej 50.
Ale jak trafi się nam juniorek w połowie sezonu lub pod koniec to nie osiągnie już takich średnich.

Bo cala tabelka mika1688 była robiona pod dni kalendarzowe. Jezeli dodałbys te 2 dni treningowe w tygodniu mialo by to sens. W dziale propozycji zamiescilem poprawiona tabelke uwzgledniajaca ta roznice. W trakcie dyskusji wyszlo, ze bedzie za duza róznica pomiedzy stara a nowa szkolka. Nie wiem na co sie Stefik zdecyduje, le ja bym optowal za zwiekszeniem np. o 2 wartosci. Jest losowosc +2/-2, a wiec przy szzcesciu mozna dostac kolejne 2 do sredniej. Wiec przy max szczesciu moglby wyjsc 38 srednia a to juz zmienia postac rzeczy.
Ja nie mówię o tych co teraz dochodzą do szkółki. Jestem nawet za tym, że od czasu do czasu każdemu może przyjść jakiś lepszy junior np. guti dla 12 letniego (5 talent) dał średnią 34 i uważam, że od czasu do czasu mógłby przyjść jakiś junior ze średnią 38. W końcu w żużlu też zdarzają się młodzi super star typu Pawlicki jr. czy Zmarzlik.

Chodziło mi raczej o starą szkółkę, bo w starej szkółce były hodowane koksy. I teraz po zmianie szkółek będzie to odczuwalne niestety.

A tabelka guti to nie moja robota Oczko Moją jeszcze ktoś zmodyfikował ale nie pamiętam kto Oczko

Asteck666

(2012-08-23, 18:58:19)mika1688 napisał(a): [ -> ]Chociaż dziś mój junior (szkółka 2 lvl, talent:4, 15 lat, najlepszy trener; a więc długość trenowania wg projektu 23 dni kalendarzowe) przyjął skok dokładnie po 23 dniach kalendarzowych. A więc może Stefikowi chodzi oto, że skoki odbywają się tylko od pon-pt, a naliczane jest cały tydzień?

Czy projekt długości trenowania mógłby zostać podany do publicznej wiadomości???

Cofam się z tego co wcześniej napisałem. Niestety przeoczyłem jeden skok i faktycznie szkółka jest ustawiona na dni robocze a nie kalendarzowe, choć w projekcie zakładałem kalendarzowe :/

Asteck było to podane do publicznej wiadomości. Poniżej link:
http://www.speedway-world.pl/forum/showt...p?tid=1324
Nie dokońca, brakuje jak się zmienia ilość dni trenignowych w zależnosci od poziomu szkółki. Tego akurat nigdzie nie ma!!
gepek jest. Druga kolumna

Poziom Ilość dni treningu talentu 3 Trener
(możliwość posiadania) Koszt rozbudowy Możliwość posiadania juniora Prawdopodobieństwo znalezienia juniora
0 Szkółka nie istnieje!
1 30 1 trenera darmowa 2 18%
2 28 1 trenera 500 3 21%
3 26 1 trenera 750 4 25%
4 25 1 trenera 1 5 28%
5 24 2 trenerów 1,25 6 31%
6 24 2 trenerów 1,5 7 34%
7 23 2 trenerów 1,75 7 37%
8 23 2 trenerów 2 8 41%
9 22 2 trenerów 2,25 8 44%
10 22 3 trenerów 2,5 8 48%
11 21 3 trenerów 2,75 9 51%
12 21 3 trenerów 3 9 54%
13 20 3 trenerów 3,25 10 56%
14 20 3 trenerów 3,5 10 58%
15 20 4 trenerów 3,75 11 60%
Poniżej na szybko obliczona moja szkółka. Tylko Poliwoda z poniższej listy jest ze Starej szkółki co zresztą widać po obecnej średniej. Widać również z jaką średnią w przybliżeniu rzecz jasna juniorzy z tej szkółki widać i różnica w śr. skila o 20 pkt to jest kosmos, bo tak naprawdę w tej chwili można zamknąć tą szkółkę i nie zawracać sobie nią głowy przez najbliższe 7-8 sezonów kiedy to ostatni juniorzy ze starej szkółki będą przechodzić w wiek seniora i dopiero wówczas zacząć coś z nią działać. Tak jak napisałem już wcześnie jest to przejście ze skrajności w skrajność. Bo koksy ze starej szkółki ze śr rzędu 70 pkt nawet wychodziły, a teraz w niektórych przypadkach o ok. 30 mniej. Jestem jak najbardziej za niwelowaniem takiego zjawiska którym była koksiarnia w szkółce ale trzeba to zrobić jak ktoś tu już wspomniał w sposób stopniowy żeby to miało jakiś sens obniżać ten pułap śr przychodzących adeptów o 4-5 pkt na sezon, a nie o 20 pkt i do tego ograniczyć ilość skoków.

[Obrazek: 04119295544287574241.png]
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8