Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: Nowy silnik meczowy !!!
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
Pierwsza seria dziś u mnie, zawodnik starszy, lepszy pod każdym względem kręci czas identyczny co gorszy od niego kolega, na pełnej sprawności, tu musi być wyraźna różnica, skiil i exp musi mieć większy wpływ, i to będzie zmiana na moją niekorzyść bo mam zawodników jakich mam ale powinno być sprawiedliwie
a ten gorszy zawodnik to twój? masz pełną wiedzę o jego skillach i silnikach na jakich jechał? teraz każda zmienna ma znaczenie dla czasu. jaka była różnica czasowa?
jeśli masz czas napisz mi to na pw w grze
(2018-06-19, 20:18:05)FireMan napisał(a): [ -> ]Pochwalam próbe naprawienia tej gry choc wiele rzeczy w niej mi sie nie podoba i co do pewnych rzeczy mam nie zastrzezenia, a wrecz przekonanie ze nie wszystko jest w pewnych rzeczach sprawiedliwe dla wszystkich, ale to takie wlasne przemyslenia.

rozwiniesz tę myśl na pw? a pw, bo nie chcę "zaśmiecać" tego wątku wątkami pobocznymi
Krótka uwaga. Jeśli silnik nowy ma zostać, a tak duże znaczenie ma w nim pogoda to sądzę, że powinna być ona widoczna na kilka dni do przodu np. 3.
Bardzo dobra inicjatywa
Sparingi na siłę były do kitu.
Normalna rzecz że ilość biegów w tygodniu męczy zawodnika a nie pomaga.
Jedynie co bym zmienił to spadek sprawności na mniejszy.
np. 30 latek dużo słabszy od 31-latka w 15 biegu zdecydowanie wygrywa to moim zdaniem błąd.(takie zdarzenie było w moim sparingu i moi zawodnicy)
Analiza: Stary 33 lata śr.97,4 vs młody 22 lata śr. 77,20
Biorę pod uwagę cztery starty.
Miedzy 1 a 4 u starego różnica w czasie 2,52 u młodego 0,94 a w 15 stary zrobił czas o 1,37 gorszy niż przed nominowanymi.
W pierwszym starcie stary zrobił czas o 2s lepszy od młodego, a w czwartej kolejce już tylko o 0,33s
miedzy pierwszym a piątym startem starego różnica wyniosła 3,89s!
Przed zmianami te różnice były bardzo małe. Uważam, że spłaszczenie czasów i wpływ sprawności to dobre rozwiązanie ale na tym przykładzie wnioskuję, że chyba trochę za mocno. Do dyskusji.
waldi, na jutro zostało zmniejszone znaczenie sprawności i zwiększone xp. A jeśli zawodnicy są na krawędzi przedziałów to właśnie w 5 serii sprawność może, i moim zdaniem powinna, zrobić różnicę. Inaczej koks pozostanie koksem i będzie robił komplety.

Hegemon, by silnik biegowy działał jak chcemy, wartości muszą być progresywne, przykład: dostajesz na plecy worek 10 kilowy. Po godzinie targania twoje odczucie ciężaru będzie większe niż 10 kg - tak działa silnik, stąd rosnąca różnica między poszczególnymi biegami.

i zgadza się: przed zmianami te różnice były małe bo były stałe. teraz rozwiązanie jest inne, bardziej dynamiczne Uśmiech Jednakże przed jutrem zmniejszyliśmy lekko znaczenie sprawności
(2018-06-19, 21:31:57)Selby napisał(a): [ -> ]Krótka uwaga. Jeśli silnik nowy ma zostać, a tak duże znaczenie ma w nim pogoda to sądzę, że powinna być ona widoczna na kilka dni do przodu np. 3.

na 2 dni przed meczem ligowym się zatrzymuje (czyt,. w sobotę rano już wiesz co będzie w niedzielę na meczu). powinno wystarczyć?
Jeśli ktoś wyjeżdża na cały weekend to nie wystarczy. W obecnej sytuacji trzeba codziennie sprawdzać pogodę, nawet do testów silnika. Kiedyś pogoda była widoczna na chyba na dwa dni do przodu. Sądzę, że to było dobre rozwiązanie, pomimo że dawniej miała dużo mniejsze znaczenie.

P. S. Napisałem Ci bardzo ważne pw w grze wczoraj. Odczytaj
A o co chodzi z tą pogodą? Nic nie zmienisz raczej bez względu na pogodę no chyba że masz więcej niż 5 równorzędnych zawodników i każdy jeździ w innych warunkach.
gm arek cieszysz się z tego że dwóch kolejnych graczy odchodzi z gry

panowie nie spamujcie tu. rozmawiamy o silniku gry, a nie o tym kto do gry przychodzi/odchodzi. nie ten wątek. GM_Arek
Holender,napisałem właśnie na Czacie gry,że zaczynają się dymisje

panowie nie spamujcie tu. rozmawiamy o silniku gry, a nie o tym kto do gry przychodzi/odchodzi. nie ten wątek. GM_Arek
tu chyba powinien być dodany fizjoterapeuta który by dodawał energii albo tzn. odnowa jak w SpS Duży uśmiech
pytanie tylko czy na indywidualne i czwórmecze też będzie zbierana "sprawność" ? sparingi indywidualne i czwórmecze to są takie dorywcze do jazdy więc może warto pomyśleć żeby na nich pobierało mniej sprawności a w najważniejszych Liga Puchar SW czy tam Indywidualne SW więcej ? ale jednolity dla wszystkich juniorzy /seniorzy a zwiększyć znaczenie XP
(2018-06-19, 22:46:27)GM_Arek napisał(a): [ -> ]waldi, na jutro zostało zmniejszone znaczenie sprawności i zwiększone xp. A jeśli zawodnicy są na krawędzi przedziałów to właśnie w 5 serii sprawność może, i moim zdaniem powinna, zrobić różnicę. Inaczej koks pozostanie koksem i będzie robił komplety.

Nadal uważam że zbyt ostre spadki po jednym biegu.
Przecież zawodnik nie zmęczy się jednym biegiem.
Pierwszy bieg w meczu nie powinien powodować spadku dopiero drugi, czwarty i piąty albo jak po każdym to dużo mniejsze spadki,
zawodnik męczy się każdym biegiem. a dużo mniejsze spadki nie spowodują efektu który chcemy osiągnąć. tzn też byśmy go osiągnęli bo trzeba by podnieść przeliczniki
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17